Express-Miejski.pl

Sześć wypadków w przeciągu kilku dni [raport straży pożarnej]

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

W okresie ubiegłego tygodnia (od 29 kwietnia do 5 maja) strażacy odnotowali 11 zdarzeń na terenie powiatu ząbkowickiego: 2 pożary i 9 miejscowych zagrożeń.

Pożary:

4 maja o godz. 20.03 na ul. Stokrotkowej w Ząbkowicach Śląskich – pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego wielorodzinnego.

5 maja o godz. 1.19 w Stoszowicach – pożar suchej trawy.

Miejscowe zagrożenia:

29 kwietnia o godz. 7.06 na os. XXX-lecia w Kamieńcu Ząbkowickim – zalana piwnica w budynku mieszkalnym.

29 kwietnia o godz. 10.14 na drodze wojewódzkiej nr 385 w Niedźwiedniku (gm. Ziębice) – po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do wypadku samochodu osobowego, w którym podróżowały dwie osoby. W wyniku zdarzenia pojazd uderzył w ogrodzenie jednej z posesji po czym przewrócił się na bok. Osoby podróżujące samochodem opuściły go o własnych siłach przed przybyciem służb ratunkowych. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego, postawieniu samochodu na koła, odłączeniu dopływu prądu z akumulatora w pojeździe oraz ograniczeniu wycieku płynów eksploatacyjnych. W działania trwające blisko dwie godziny zaangażowano cztery zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

29 kwietnia o godz. 16.46 na krajowej ósemce w okolicy miejscowości Zwrócona (gm. Ząbkowice Śląskie) - po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do wypadku samochodu osobowego, w którym podróżowały dwie osoby. Uszkodzony pojazd znajdował się częściowo na poboczu blokując ruch na jednym pasie jezdni. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego, odłączeniu dopływu prądu z akumulatora w pojeździe oraz ograniczeniu wycieku płynów eksploatacyjnych. W działania trwające 30 minut zaangażowano cztery zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

30 kwietnia o godz. 14.41 na ul. Ziębickiej w Ząbkowicach Śląskich – zadymienie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym.

30 kwietnia o godz. 17.17 na drodze wojewódzkiej nr 382 w Kluczowej (gm. Ząbkowice Śląskie) - zderzenie dwóch samochodów osobowych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w przydrożnym rowie znajdują się dwa samochody osobowe. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego oraz odłączeniu dopływu prądu z akumulatora w pojeździe. W działania trwające blisko godzinę zaangażowano trzy zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz dwa patrole policji.

1 maja o godz. 15.09 na krajowej ósemce na wysokości Tarnowa (gm. Ząbkowice Śląskie) – po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia jeden pojazd znajdował się w przydrożnym rowie, drugi natomiast blokował jeden z pasów jezdni. Pojazdami łącznie podróżowały dwie osoby, które opuściły samochody przed przybyciem służb ratowniczych. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego, odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów w pojazdach oraz ograniczeniu wycieku płynów eksploatacyjnych. W działania trwające ponad trzy godziny zaangażowano cztery zastępy straży pożarnej, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz dwa patrole policji.

3 maja o godz. 12.02 na krajowej ósemce w Dębowinie (gm. Bardo) – plama oleju na jezdni.

4 maja o godz. 14.49 na drodze wojewódzkiej nr 385 w Stoszowicach – po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia jeden pojazd znajdował się w przydrożnym rowie, drugi natomiast blokował jeden z pasów jezdni. Pojazdami łącznie podróżowały trzy osoby. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ograniczeniu wycieku płynów eksploatacyjnych z pojazdów oraz odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. W działania trwające godzinę zaangażowano dwa zastępy straży pożarnej zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

4 maja o godz. 19.40 na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 385 z drogami powiatowymi prowadzącymi w kierunku Olbrachcic Wielkich i Tarnowa - po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia jeden pojazd znajdował się w przydrożnym rowie na dachu, drugi na jezdni. Pojazdami łącznie podróżowały cztery osoby, które opuściły samochody przed przybyciem służb ratunkowych. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. W działania trwające godzinę zaangażowano dwa zastępy straży pożarnej oraz patrol policji.

Mirosław Gomółka / KP PSP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA