Express-Miejski.pl

W sobotę impreza biegowa w Henrykowie. Będą utrudnienia w ruchu kierowców. Przygotowano objazdy

Utrudnienia dla kierowców powinny zakończyć się około godz. 14 fot.: mat.pras.

27 kwietnia w związku z organizacją VIII Półmaratonu Henrykowskiego i IV Dyszki Księgi Henrykowskiej będą występować utrudnienia na drogach w gminie Ziębice.

Początek biegu zaplanowano na godz. 11. Kwadrans przed tą godziną pierwsze drogi, którymi będą poruszali się biegacze zostaną wyłączone z ruchu kołowego.  Utrudnienia dla kierowców powinny zakończyć się około godz. 14. W zawodach start zapowiedziało blisko 300 zawodników,

Trasa biegu prowadzi przez miejscowości Henryków-Raczyce-Witostowice-Dobroszów-Ostrężna-Nowina-Jasienica-Skalice-Raczyce-Henryków i to właśnie drogi w tych miejscowościach na czas biegu będą wyłączone z ruchu (wizualizacja na mapce umieszczonej poniżej).

Dodatkowo kierowcy jadący z Ziębic w kierunku Strzelina i Wrocławia będą poruszać się nowym objazdem przez: Henryków (ul. Polna koło szkoły podstawowej) - Muszkowice – Piotrowice – Ciepłowody – Targowicę – Skoroszowice – Dankowice – Wąwolnicę  i tam wyjadą na drogę wojewódzką nr 395 przed Białym Kościołem. Długość objazdu z Ziębic do Strzelina wyniesie około 33 km.

Możliwy jest też objazd dla kierowców wyjeżdżających z Ziębic w kierunku Strzelina i Wrocławia przez Przeworno (Ziębice – Kalinowice Dolne – Wigańcice – Mników – Sarby – Cierpice – Przeworno – Krzywina – Jegłowa – Strzelin). Długość tego objazdu z Ziębic do Strzelina to około 32 km. Ponadto objazd drogi wojewódzkiej nr 395 do Wrocławia przez Skalice na czas biegu także będzie zamknięty.

Trasa (po kliknięciu wyświetli się obraz w większym formacie):

Organizatorami biegu są gmina Ziębice i Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Run. 

mwinnik / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • W sobotę impreza biegowa w Henrykowie. Będą utrudnienia w ruchu kierowców. Przygotowano objazdy

    2019-04-27 09:58:34

    gość: ~kierowca

    ostatnio dodany post

    Objazd przez Skalice jest okropny, dziury, dziury i jeszcze raz dziury. Odnoszę wrażenie że mieszkamy w krainie trzeciego świata. Czeka nas wszystkich jeżdżących tym objazdem kosztowny remont zawieszenia w autach.

REKLAMA