Express-Miejski.pl

Dziesiąty dzień strajku nauczycieli. Komunikat gminy Ząbkowice Śląskie [17 kwietnia]

Publicznym Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śląskich trwa strajk nauczycieli fot.: mwinnik / em24.pl

Prezentujemy statystyki ze szkół, dla których organem prowadzącym jest gmina Ząbkowice Śląskie jeśli chodzi o dziesiąty dzień strajku.

Są to dane uzyskane od dyrektorów placówek oświatowych na godz. 9 dnia 17 kwietnia (dziesiąty dzień strajku) i przedstawiają liczbę dzieci w danych placówkach, które nie miały zapewnionej opieki w domu i przyszły na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze do przedszkoli i szkół oraz ilość nauczycieli strajkujących i nauczycieli którzy nie przystąpili do strajku.

mwinnik / em24.pl

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dziesiąty dzień strajku nauczycieli. Komunikat gminy Ząbkowice Śląskie [17 kwietnia]

  2019-04-17 17:13:10

  gość: ~Mama

  I tak trzymajcie drodzy nauczyciele. Nie poddawajcie się. Widzę jaka Wasza praca jest ciężka. Kiedyś to był szacunek dla tego zawodu, a teraz tylko plucie i szykanowanie. I czyja to wina? Tylko i wylacznie rzadu i rodzicow. Tym piereszym nie zależy na Was ponieważ jest Was zbyt mało i pewnie większość z Was drodzy nauczyciele nie odda głosu na obecną władzę. Natomiast rodzice to tylko mają pretensję i ciągle narzekają, krytykują i nie mają szacunku do nauczyciel i. Mam dwójkę dzieci, jedno kończy gimnazjum, drugie ósmą klasę i szlak mnie trafia jak widzę co MEN zrobiło tym dzeciakom. Widzę ile nauki ma mój syn w 8 klasie i to ma być ok. Oni mogą skrzywdzić dzieci. Mój syn w dwa lata uczy się tego, co drugi w gimnazjum w trzy.Tak dobrze zrobił rząd dzieciom. I czy oni się tym przejmują? Czy zależy im na dzieciach? A rodzice całą winą obarczaja nauczycieli za ten syf. Popieram strajk nauczycieli.

 • 2019-04-18 06:15:36

  gość: ~też matka

  @~Mama Ludzie się na studia wybierają a nauczyciele im życie marnują, toż to kryminał! nie dziwię ze w Niemczech np ustawowy zakaz strajkowania belfrow.

 • 2019-04-18 07:29:40

  gość: ~poranna prasa

  Przestrzegaliśmy protestujących nauczycieli przed przekroczeniem granicy jaką jest narażenie podstawowych interesów rodziców (zapewnienie choćby minimalnej opieki nad dziećmi), praw uczniów (prawo do egzaminu i do klasyfikacji) i szacunku dla tych, którzy nie protestują. Nie sądziliśmy, że może się to potoczyć tak drastycznie. W wielu miejscach poszło to bardzo, bardzo daleko - aż do „szpalerów” z kocią muzyką, aż do kłótni z uczniami proszącymi o spokojne matury. Efektem jest, w mojej opinii, lawinowo spadająca sympatia dla protestu.

  Nawet dramatyczne starania prasy opozycyjnej, by przedstawić całość sytuacji jako „porażkę rządu”, bez dostrzegania betonowości postulatów ZNP i partyjnego tła, nie zmieniają tego stanu rzeczy.
  Wszystko to coraz wyraźniej irytuje Polaków i potwierdza diagnozę, że ten strajk jest polityczny, bo miał być, bo został zaplanowany w scenariuszu kampanii wyborczej opozycji. Co więcej, stymulowane (coraz mocniej, bo coraz większej stymulacji trzeba) wsparcie społeczne dla protestów, z próbami wciągania dzieci włącznie, przypominają znane już akcje przebierania się a to za korniki z puszczy, a to dziki przenoszące ASF, a to pracowników Trybunału Konstytucyjnego, a to młodych lekarzy. Te same twarze, te same sposoby. To nie jest przekonujące.

 • 2019-04-18 07:45:55

  gość: ~Krys

  Przepraszam, ale dlaczego dzisiaj szkoły są nieczynne? I nie chodzi o te, które strajkują? Wczesne święta czy w tym czasie nauczyciele przygotowują się do zajęć na następny tydzień?

 • 2019-04-18 09:28:57

  gość: ~KRK

  @~Krys

  Przerwa świąteczna.

 • 2019-04-18 07:56:20

  gość: ~NEGOCJACJE

  Dzisiejsze negocjacje Rząd - ZNP(O), warunki:
  1. Likwidacja "Karty nauczyciela";
  2. Wydalenie z zawodu tych co szkołę pomylili z oborą;
  3. Zawiadomienie do prokuratury wobec zastraszających uczniów i nauczyciel

 • 2019-04-18 10:27:13

  gość: ~KWAPI

  Pan Broniarz to d...a nie przywódca strajku,że zacytuję "nauczyciele sami decydują o strajku " zaponiał dodac ze sami będą odpowiadac za wszystkie straty jakie ponieśli uczniowie.On niczym nie ryzykuje nauczyciele wszystkim.

 • 2019-04-18 10:28:04

  gość: ~KWAPI

  Pan Broniarz to d...a nie przywódca strajku,że zacytuję "nauczyciele sami decydują o strajku " zaponiał dodac ze sami będą odpowiadac za wszystkie straty jakie ponieśli uczniowie.On niczym nie ryzykuje nauczyciele wszystkim.

 • 2019-04-19 21:14:07

  gość: ~autor

  ostatnio dodany post

  Polska to --dobra kraja-mówi--Zulu-Gula--nauczyciele siędzą w domach bo strajk jest tylko 4-y godzina dziennie,potem jadą na działki albo do marketów,remontują mieszkania,imprezują na wiosennych grilach,a UCZNIOWIE?????jacy uczniowie?Sławek bin Laden nakazuje trwać,a tacy bohatery jak Czaskowski,Sutryk,Orzeszek,czy mafiosa żegański z Barda,dopingują te zniewolone mózgi [ obiecują-----im dłuższy tzw.-strajk-to damy wam wysokie premie i nagrody,no ale małych Sycyli--platformy w Polsce nie brakuje,,,,,,a na marginesie.....też bym chciał za 80 godz.pracy w miesiącu zarabiać 6-8 tys.mieśię...a słowo--Nauczyciel--??popłyneło z tow.Broniarzem,,,,strajkujcie dalej a taczek coraz więcej dla was lenie

REKLAMA