Express-Miejski.pl

18-latek chciał kupić Iphone 7 za 400 zł. Pieniądze przelał, telefonu nie otrzymał

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Mieszkaniec gminy Kamieniec Ząbkowicki najprawdopodobniej padł ofiarą internetowego oszustwa.

W ostatnich dniach policjanci otrzymali zgłoszenie od młodego mieszkańca kamienieckiej gminy, który za pośrednictwem portalu internetowego chciał kupić w promocyjnej cenie telefon marki Apple. - Mężczyzna przelał na podane przez sprzedającego konto kwotę 400 zł, jednak nie otrzymał telefonu i zwrotu pieniędzy. Jak dodał, od momentu realizacji przelewu nie może też nawiązać kontaktu z rzekomym sprzedającym - mówi Ilona Golec, oficer prasowa ząbkowickiej policji.

Policja po raz kolejny przestrzega przed zbyt pochopnym dokoywaniem transakcji na odległość. Sklepy, serwisy aukcyjne i lokalne ogłoszenia kuszą ofertami w dobrej cenie, co powoduje, że często podczas takich zakupów tracimy czujność i zapominamy, że w sieci bardzo szybko możemy stracić swoje pieniądze. - Pamiętajmy, że bezpieczeństwo naszych pieniędzy zależy przede wszystkim od nas. Zatem podczas ich wydawania bądźmy ostrożni i pochopnie nie dokonujmy transakcji bankowych, na konta osób które nasze zaufanie wzbudziły jedynie słownymi zapewnieniami i dobrą ofertą - przestrzega policjantka.

Oto kilka porad:

  • Przed zakupami za pośrednictwem serwisu ogłoszeń lokalnych pamiętaj, że najbezpieczniejszą formą transakcji jest odbiór osobisty. Wówczas możemy gotówkę przekazać dopiero wtedy, gdy jesteś przekonany, że produkt który cię interesuje jest zgodny z opisem umieszczonym w ogłoszeniu i spełnia twoje oczekiwania.
  • Dane sprzedającego postaraj się zweryfikować w internecie. Sprawdź czy firma, która rzekomo oferuje towar rzeczywiście istnieje i ma swoją siedzibę pod wskazanym adresem.
  • Jeżeli nie masz pewności nie przekazuj zaliczki ani nie dokonuj przedpłaty. Jeśli zaś nie masz możliwości spotkania się ze sprzedawcą warto zdecydować się na przesyłkę za pobraniem z możliwością sprawdzenia jej zawartości przy kurierze.
  • Umawiając się na zakup przekazuj jak najmniej swoich danych. Nigdy nie wiesz z kim będziesz miał do czynienia.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA