Express-Miejski.pl

Najnowszy komunikat gminy Ząbkowice Śląskie w sprawie strajku w oświacie [8 kwietnia]

Narada burmistrza Ząbkowic Śląskich z dyrektorami placówek oświatowych w sprawie oceny pierwszego dnia strajku fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Prezentujemy statystyki ze szkół, dla których organem prowadzącym jest gmina Ząbkowice Śląskie jeśli chodzi o pierwszy dzień strajku.

Są to dane uzyskane od dyrektorów placówek oświatowych na godz. 10 dnia 8 kwietnia (pierwszy dzień strajku) i przedstawiają liczbę dzieci w danych placówkach, które nie miały zapewnionej opieki w domu i przyszły na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze do przedszkoli i szkół oraz ilość nauczycieli strajkujących i nauczycieli którzy nie przystąpili do strajku.

Informacji odnośnie egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasisty udzielają dyrektorzy szkół.

Należy na bieżąco śledzić komunikaty podawane przez przedszkola i szkoły poprzez dziennik elektroniczny, strony internetowe i portale społecznościowe.

Władze gminy proszą rodziców o zrozumienie sytuacji. - Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorami placówek oświatowych. Na bieżąco będziemy reagować na rozwój sytuacji oraz podejmować stosowne działania - mówi burmistrz Marcin Orzeszek.

8 kwietnia o godz. 15 odbyła się narada burmistrza Ząbkowic Śląskich z dyrektorami placówek oświatowych w sprawie oceny pierwszego dnia strajku.

Jutro, tj. 9 kwietnia (wtorek) strajk będzie kontynuowany we wszystkich  placówkach oświatowych, które przystąpiły do strajku.

Apelujemy i prosimy rodziców o zabezpieczenie opieki nad dziećmi.

ms. / em24.pl

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Najnowszy komunikat gminy Ząbkowice Śląskie w sprawie strajku w oświacie

  2019-04-08 18:44:31

  gość: ~mnm

  Takie spostrzeżenie - Złoty Stok, szkoła przy ul Chemików. Normalnie w dniu nauki szkolnej parking przed szkołą zapełniony. Dzisiaj było pusto. Ale co to ? Z tyły za szkołą na parkingu tłok. Wniosek ? Schować się, żeby nie drażnić ludzkich oczu. Tchórzostwo.

 • 2019-04-08 23:18:37

  gość: ~Strajk

  Dlaczego rodzice mają zapewnić opiekę? Dyrektorzy szkół są odpowiedzialni za to.

 • 2019-04-09 06:00:51

  gość: ~ja

  Dysleksja...to zwykła prowizorka...tzw herbarka u Marcinka i udawanie, że sie przejmują PARODIA WŁADZY

 • 2019-04-09 07:12:32

  gość: ~GG

  Miałem do niedawna inne zdanie na temat Marcina. Ale teraz już mojego głosu nie dostanie!Rozpoczęcie, zakończenie roku szkolnego, pełno go w szkołach, przedszkolach, imprezach z dziećmi. Teraz pokazał na co go stać. Olał dzieci ich rodziców, wyszła partia z worka.

 • 2019-04-09 08:44:04

  gość: ~Matka

  Niebawem rodzicom puszczą już nerwy. Bo to nie wakacje tylko rok szkolny. A nauczyciele zrobili sobie już wakacje. Czy za te 1000 zl będziecie lepiej pracowac? NIE. NIE. NIE. Bedzie tak samo. Nic sie nie zmieni.

 • 2019-04-09 09:04:29

  gość: ~Strajk

  A dlaczego maja lepiej pracować? Będą pracować tak jak dotychczas, tylko za lepszy pieniądz, bo obecnie nie zasługują na pracę za taką kwotę. Tyle w temacie. Więcej od niektórych nauczycieli w innych szkołach zarabiają pracownicy obsługi.

 • 2019-04-10 18:00:09

  gość: ~Xmen

  A dlaczego kamieniec nie strajkuje

 • 2019-04-12 12:40:08

  gość: ~jjja

  ostatnio dodany post

  @~Xmen
  Bo tam są nauczyciele i pedagodzy z powołania.....a nie takie lesery i nieroby jak w Ząbkowicach.....

REKLAMA


REKLAMA