Express-Miejski.pl

Sezon turystyczny w Ząbkowicach Śląskich oficjalnie rozpoczęty [foto]

Otwarcie Sezonu Turystycznego w Książęcym Grodzie fot.: Ewelina Magda / Express-Miejski.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Pokazy pojedynków rycerskich, tańce słowiańskie czy żonglerka flagami. Organizatorzy zadbali o dobrą zabawę w murach XIV-wiecznego zamku na start sezonu turystycznego.

Impreza rozpoczęła się 6 kwietnia o godz. 15. Można było posłuchać opowieści o słowiańskiej kuchni, a także skosztować warzoną na paleniskach w średniowiecznych kotłach kaszę z mięsem i warzywami. Jedną z atrakcji było przymierzanie hełmów, pancerzy oraz uzbrojenia dawnych wojów w zbojowni. Była także nauka produkcji krajek oraz tkania na bardzie, można było przyglądać się pracy dawnego rzeźbiarza, a na stoisku muzycznym poznawano historię instrumentów we wczesnym średniowieczu.

W skład obozowiska wchodził także ogromny namiot książęcy. Tam w sali tronowej zasiadał król, a całość dopełniły średniowieczne meble, ręcznie tkany kilim, bogate sprzęty codziennego użytku, skóry, kotły, uzbrojenie oraz naczynia z tamtych czasów.

Ponadto w programie odbył się cykl gier i zabaw zarówno dla dzieci jak i dorosłych m.in. strzelanie z łuku, miotanie oszczepem, rzut podkową, średniowieczny Strongman, Zerwikaptur oraz łowy na grubego zwierza. Dodatkowo uczestnicy byli też świadkami chrztu Mieszka I, którego inscenizację odegrali członkowie Drużyny Wojów Piastowskich Jantar.

mwinnik / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Sezon turystyczny w Ząbkowicach Śląskich oficjalnie rozpoczęty [foto]

  2019-04-11 09:15:11

  gość: ~ja

  No i to są ciekawe i rozległe tematycznie i rzemieślniczo pokazy rekonstrukcji a nie jak grupa do tej pory co bywała.

 • 2019-04-12 07:38:41

  gość: ~ja 2

  ostatnio dodany post

  @~ja
  Wiele można zrobić, zależy ile się zapłaci.

REKLAMA