Express-Miejski.pl

Ząbkowicki Uniwersytet III Wieku istnieje już dziesięć lat [foto]

Ząbkowicki Uniwersytet III Wieku istnieje już 10 lat fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

5 kwietnia w Ząbkowickim Ośrodku Kultury odbył się jubileusz dziesięciolecia istnienia Ząbkowickiego Uniwersytetu III Wieku.

Od 2009 roku funkcję prezesa uniwersytetu pełni Grażyna Kwiecińska. To ona wraz z Radosławem Tarachem poprowadziła piątkową uroczystość. Uświetnili ją także delegacje studentów-seniorów z innych, zaprzyjaźnionych uniwersytetów, m.in. z Bielawy, Trzebnicy czy Złotego Stoku, a także zaproszeni goście w osobach m.in: europosłanki Lidii Geringer de Oedenberg, posłanek Katarzyny Mrzygłockiej oraz Moniki Wielichowskiej, posła Sławomira Piechoty, Ewy Maćków z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego czy dr Walentyny Wnuk, doradcy Urzędu Miasta ds. seniorów. Obecna była także dr Hanna Grzeszczak-Nowak z Arboretum w Wojsławicach, burmistrz Marcin Orzeszek, wicestarosta Waldemar Wieja oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych z ząbkowickim uniwersytetem organizacji i stowarzyszeń.

Obchody rozpoczęły się od prezentacji, która przybliżyła zebranym historię ZUTW, a także kilka zdjęć z wielu wydarzeń, w jakich uczestniczyli studenci-seniorzy z Ząbkowic Śląskich. W dalszej części prezes Grażyna Kwiecińska odebrała z rąk zaproszonych gości i przedstawicieli życzenia i drobne upominki z okazji jubileuszu.

- Życzę wszystkim studentom, żeby spełniali swoje marzenia, mieli ogromnie dużo siły i wytrwałości do realizacji swoich pasji, ale również życzę Wam nowych wyzwań, abyście z nimi kroczyli do kolejnych jubileuszy. Jeżeli pozwolicie to zapewniam, że samorząd Ząbkowic Śląskich na tej drodze będzie kroczył z wami. Wszystkiego dobrego - mówił burmistrz Marcin Orzeszek. W podobnym tonie wypowiadali się pozostali goście, którzy gratulowali dziesięciolecia istnienia i życzyli kolejnych wielu lat okraszonych sukcesami.

Następnie Grażyna Kwiecińska i burmistrz Marcin Orzeszek wręczyli podziękowania wszystkim zasłużonym osobom, które przyczyniły się do stworzenia uniwersytetu i jego istnienia. Podziękowania otrzymali też przedstawiciele instytucji współpracujących z uniwersytetem oraz aktywni studenci i studentki, które dbają o rozwój organizacji. 

W części artystycznej zaproszeni goście mogli obejrzeć występy kwartetu Marka Bilińskiego, kabaretu literackiego „Retro” oraz grupy artystycznej działającej przy ZUTW. W międzyczasie odbyły się krótkie wykłady w wykonaniu Lidii Geringer de Oedenberg, Felicji Wołyńskiej oraz dr Walentyny Wnuk. Po nich studenci i goście udali się do kawiarni Ząbkowickiego Ośrodka Kultury, gdzie miał miejsce krótki poczęstunek i rozmowy przy herbacie i kawie.

ms. / em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ząbkowicki Uniwersytet III Wieku istnieje już dziesięć lat [foto]

  2019-04-07 18:54:09

  gość: ~EMERYT

  Piękna uroczystość oraz możliwość spotkania z paniami posłankami. Rozumiem że była możliwość podziękowania za poparcie w głosowaniu 13 dla emerytów jak i za przegranie głosowania w sprawie obniżenia wieku emerytalnego.Należy pamiętać że gdyby nie obniżenie wieku emerytalnego kilkunastu studentów nie było by po prostu jeszcze by pracowali. Studentom gratulujemy a posłankom dziękujemy i to nie za to że przybyły ale w ogóle. Do jesieni a na jesieni wszystko się zmieni.

 • 2019-04-08 08:56:35

  gość: ~Emeryt 2

  @~EMERYT Gdzie kupiłeś wazelinę?

 • 2019-04-08 18:36:34

  gość: ~mnm

  @~EMERYT
  Komuszek - poczekamy, zobaczymy.

 • 2019-04-08 09:20:09

  gość: ~Studentka

  Proszę nie wyciągać politycznych spraw pod artykułem o 10-leciu ZUTW. Pozdrawiam, studentka.

 • 2019-04-08 13:59:32

  gość: ~EMERYT

  @~Studentka
  Te dwie czerwone świnki to co tam robią , uczą się czy uczą etyki komunistycznej.

 • 2019-04-09 07:38:31

  gość: ~wiedzma 1

  Odezwał się PIS

 • 2019-04-09 13:37:04

  gość: ~EMERYT

  ostatnio dodany post

  @~wiedzma 1
  Jak ci się nie podoba PIS to oddaj 800 zł z 13 emerytury i nie korzystaj z dofinansowań. Do pracy na starych warunkach, natychmiast.

REKLAMA