Express-Miejski.pl

Na Humlu utworzą plac zabaw, ścieżkę zdrowia i siłownię zewnętrzną. Ruszyły prace [foto]

Budowa placu zabaw, siłowni zewnętrznej i ścieżki zdrowia przy ul. Wolności w Złotym Stoku fot.: UM Złoty Stok

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Złotym Stoku na tzw. Humlu przy ul. Wolności rozpoczęły się prace związane z budową placu zabaw, ścieżki zdrowia i siłowni zewnętrznej.

Gmina na realizację zadania otrzymała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 i jak zakładają urzędnicy, przy zakładanym zaangażowaniu i intensywności prac, już podczas wakacji mieszkańcy i turyści będą w pełni korzystać z nowego terenu rekreacyjnego.

W ramach prac zaplanowano utworzenie dwuczęściowego placu zabaw ze ścieżką zdrowia. Na mniejszym terenie, położonym na poziomie niższym zamontowane będą urządzenia dla najmłodszych dzieci (do 10 lat). Na terenie wyższym przewidziano natomiast wybudowanie typowych metalowych urządzeń do ćwiczeń i zabawy dla różnych grup wiekowych - począwszy od przedszkolaków, przez uczniów klas I-III szkoły podstawowej, po urządzenia sprawnościowe i wysiłkowe dla dzieci w wieku powyżej 10 lat, młodzieży i dorosłych oraz urządzenia gimnastyczne w ramach tzw. ścieżki zdrowia dla młodzieży powyżej lat 14 i dorosłych.

Urządzenia będą pozwalać rozwijać koordynację ruchów, równowagę i ogólną sprawność dzieci w początkowym okresie dorastania, oraz sprawność i siłę młodzieży oraz osób dorosłych. Dodatkowo przewidziano ustawienie typowych ławek z oparciami (szt. 3) oraz koszy na śmieci (również szt. 3).

Na pochyłych skarpach nad placami zabaw przewidziano wykonanie terenowych schodków dla dojścia do urządzeń zabawowych i sprawnościowo-wysiłkowych. 

Wykonawcą terenu rekreacyjnego jest firma Royal Play, a całkowita wartość zadania wynosi ponad 481 tys. zł. Aktualnie na terenie placu budowy trwają prace ziemne.

ms. / em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Na Humlu utworzą plac zabaw, ścieżkę zdrowia i siłownię zewnętrzną. Ruszyły prace [foto]

  2019-03-20 11:31:19

  gość: ~mieszkaniec humla

  Należałoby tam założyć również monitoring, bo ten plac zabaw od lat służy jako knajpa pod chmurką dla miejscowych pijaczków i innych chuliganów. Najlepiej co się tam dzieje widać w okresie letnim, gdy kosze na śmieci i na odpady segregowane cudownie zmieniają swoje położenie a ich zawartość fruwa po całym humlu.

 • 2019-03-20 11:56:06

  gość: ~Ania

  W Złotym Stoku takich miejsc, gdzie przesiaduje menelownia jest baaaaaaardzo dużo, niestety. Nawet w rynku, który w założeniu ma być wizytówką miasta

 • 2019-03-21 06:50:21

  gość: ~AA

  W końcu jakieś normalne miejsce z korzyścią dla dzieci i dorosłych! Brawo Pani Burmistrz!

 • 2019-03-21 19:43:20

  gość: ~rumcajs z parku

  ostatnio dodany post

  a dla mojej drużyny znajdzie się tam miejsce???

REKLAMA