Express-Miejski.pl

Przed nami weekend za pół ceny. Sprawdź, co zwiedzisz taniej w powiecie, na Dolnym Śląsku i w kraju

W dniach 16-17 marca Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim będzie można zwiedzić za pół ceny fot.: UG Kamieniec Ząbkowicki

W najbliższy weekend zabytki i ciekawe miejsca powiatu ząbkowickiego będzie można odwiedzić po promocyjnych cenach. To wszystko w ramach akcji „Weekend za pół ceny”.

Akcja od kilku lat jest organizowana przez Polską Organizację Turystyczną przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki i cieszy się sporym zainteresowaniem. Chętnie przystępują do niej firmy, stowarzyszenia oraz organizacje, a odwiedzający każdego roku w wybrane weekendy mogą cieszyć się z niższych cen za bilet wstępu i wejściówek uprawniających do korzystania z atrakcji.

W powiecie ząbkowickim w akcję włączyła się chociażby gmina Kamieniec Ząbkowicki. Za połowę ceny w dniach 16 i 17 marca będzie można zwiedzić Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Bilet normalny będzie kosztował 12.50 zł, natomiast ulgowy tylko 7.50 zł. Zwiedzanie pałacu odbywa się co godzinę od 10 do 17. Bilety do nabycia 15 minut przed pełną godziną. Kasa czynna od 9.30 do 17.

Odwiedzając powiat ząbkowicki celem zwiedzania nie sposób pominąć również słynnej na cały kraj Kopalni Złota w Złotym Stoku. Tym bardziej, że w ten weekend za wstęp do kopalni także zapłacimy taniej. Po promocjach bilet normalny kosztuje tylko 12.50 zł, a ulgowy 10 zł. Promocja obowiązuje zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Będąc w Złotym Stoku warto również w promocyjnej cenie skorzystać ze zwiedzania Złotego Stoku meleksem stylizowanym na Forda z początku XX wieku. W najbliższy weekend bilet normalny na wyprawę nietypowym pojazdem po ulicach miasta będzie kosztował 7.50 zł, a ulgowy 6 zł. Istnieje także możliwość zwiedzania pieszego z przewodnikiem. Bilet normalny będzie kosztował 2.50 zł, a ulgowy będzie złotówkę tańszy.

W akcję „Weekend za pół ceny” co roku angażuje się również Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach. W piątek i niedzielę wchodzimy do muzeum za pół ceny - bilet normalny kosztuje 4 zł, ulgowy 3 zł, a w sobotę wstęp dla wszystkich jest całkowicie darmowy. W piątek muzeum jest czynne od godz. 10 do 16 w soboty i niedzielę od godz. 11 do 16. Ostatnie wejście do muzeum jest o godz. 15.30, czyli pół godziny przed zamknięciem.

Za pół ceny możemy też zwiedzić Twierdzę Srebrna GóraOd 15 do 17 marca za wejście na teren twierdzy zapłacimy 11.00 zł, natomiast bilet ulgowy będzie kosztował tylko 8.50 złTwierdza Srebrna Góra czynna jest od godz. 10 do 17. Zwiedzanie z przewodnikiem trwa około godziny. Ostatnie rozpoczyna się o godz. 15.30.

Niższą cenę na swoje usługi przygotowała też firma Ski-Raft oferująca spływ pontonowy Przełomem Bardzkim. Na hasło „Weekend za pół ceny” bilet normalny na spływ rzeką Nysą Kłodzką od Ławicy aż do Barda będzie kosztował tylko 20 zł, ulgowy będzie o 2,50 zł tańszy. Szczegółowe informacje na temat spływów i rezerwacji (o które prosi firma z wyprzedzeniem) można znaleźć na stronie Ski-Raft.pl.

Do akcji włączyła się także gmina Ząbkowice Śląskie. Tu po promocyjnej cenie można zobaczyć Ruiny Zamku Książęcego, Izbę Pamiątek Regionalnych im. Józefa Glabiszewskiego  Atrakcje można zwiedzać od godz. 9.30 do 17.30. W dniach promocji bilet normalny będzie kosztował 4.50 zł, a ulgowy będzie o dwa złote tańszy

Akcja „Weekend za pół ceny” cieszy się z roku na roku coraz większym zaangażowaniem. Sprawdź, które zabytki zarówno na Dolnym Śląsku jak i w całej Polsce można zwiedzić taniej w nadchodzący weekend i z jakich atrakcji skorzystać w promocyjnych cenach [KLIK].

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA