Express-Miejski.pl

Górnicze i geologiczne dziedzictwo kulturowe Ziemi Ząbkowickiej. Rozmowy w starostwie powiatowym

Spotkanie samorządowców w starostwie powiatowym. Rozmawiano o górniczym i geologicznym dziedzictwie kulturowym ziemi ząbkowickiej fot.: Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

Podczas spotkania omówiono możliwości współpracy na tej płaszczyźnie i nakreślono wstępny harmonogram działań. 

Wszyscy uczestnicy spotkania byli zgodni, że należy w pełni wykorzystać unikatowe dziedzictwo górnicze i geologiczne do rozwoju turystycznego Ziemi Ząbkowickiej.

W pierwszej kolejności przygotowana zostanie deklaracja współpracy, którą podpiszą zainteresowane podmioty. Jej celem jest stworzenie sieciowego produktu turystycznego wykorzystującego warunki geologiczne oraz dziedzictwo górnicze Ziemi Ząbkowickiej (Kopalnia Złota, Kopalnia Szklary, Kopalnia Magnezytu, Kopalnia Srebra).

Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich jeszcze w tym roku opracuje i złoży w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym (oddział Ząbkowice Śląskie) wniosek o dofinansowanie działań promocyjno-edukacyjnych w tym obszarze. Realizacja projektu promocyjno-edukacyjnego przewidziana jest na lata 2020-2021. Równolegle opracowywana będzie koncepcja rozwoju produktu, której realizacja zakłada działania inwestycyjne. Będą one realizowane kolejnej perspektywie finansowej środków europejskich.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy starosty Romana Festera.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA