Straż Pożarna mistrzem XVI edycji ZLF. Obrońcy tytułu poza podium [foto]

Finały XVI edycji Ząbkowickiej Ligi Futsalu

Finały XVI edycji Ząbkowickiej Ligi Futsalu fot.: em24.pl

Straż Pożarna okazała się najlepszą drużyną XVI edycji Ząbkowickiej Ligi Futsalu. W finale strażacy pokonali drużynę Precelka. Trzecie miejsce zajął Orzeł Piława Dolna.

Sporo emocji w sobotnie późne popołudnie i wieczór dostarczyły finały tegorocznej edycji Ząbkowickiej Ligi Futsalu. Zmierzyły się w nich cztery najlepsze ekipy fazy zasadniczej.

W pierwszym półfinale Straż Pożarna podejmowała Orła Piława Dolna, w drugim Precelek mierzył się z broniącymi tytułu sprzed roku Nauczycielami. Oba mecze do końca trzymały w napięciu. Strażacy po 40. minutach remisowali z Orłem Piława Dolna 3:3 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych. Te lepiej wykonywali mistrzowie fazy zasadniczej, a bohaterem Straży Pożarnej był Kamil Zębala, który obronił dwa z trzech wykonywanych rzutów karnych przez piławian.

W drugim półfinale Precelek okazał się lepszy od Nauczycieli. Do przerwy zespół Precelka prowadził 3:2 po dwóch trafieniach Kamila Olejarnika i bramce Adama Kowalczyka. Tuż przed zakończeniem spotkania po raz czwarty Jakuba Susza do kapitulacji zmusił Konrad Maciak i wówczas jasnym stało się, że ubiegłoroczni triumfatorzy nie zdołają wygrać kolejnej edycji ZLF.

W meczu o trzecie miejsce Orzeł Piława Dolna, mimo iż do przerwy przegrywał 0:2 z Nauczycielami to zdołał odrobić straty. Jeszcze na minutę przed końcem gry na tablicy świetlnej widniał wynik 3:3 i wszystko wskazywało na kolejny konkurs rzutów karnych. Piławianie w końcówce spotkania zdobyli jednak gola na 4:3 i mogli cieszyć się z trzeciego miejsca.

W wielkim finale także mieliśmy zwroty akcji. Mecz lepiej rozpoczął Precelek, który po niespełna dziesięciu minutach prowadził 2:0 i był blisko trzeciego gola, ale po strzale Arkadiusza Majewskiego futbolówka uderzyła w słupek. Chwilę później strażacy zdobyli kontaktowego gola, a na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 2:2. Po zmianie stron początkowo do siatki trafiali tylko gracze Straży Pożarnej, którzy trzykrotnie pokonali Piotra Gembarę. Precelek stać było tylko na jedną bramkę w końcówce pojedynku - do bramki Zębali trafił Dawid Kuriata i ustalił wynik rywalizacji na 5:3 dla Straży Pożarnej.

Wyniki meczów półfinałowych fazy playoff XVI edycji Ząbkowickiej Ligi Futsalu:

I półfinał: Straż Pożarna 3:3 (rzuty karne 2:1) Orzeł Piława Dolna
Bramki:  Krzysztof Czachor, Wojciech Bierut, Grzegorz Robak - Tomasz Piątkowski, Łukasz Kucharek, Mateusz Łaszczewski

II półfinał: Precelek 4:2 (3:2) Nauczyciele
Bramki: Kamil Olejarnik x2, Adam Kowalczyk, Konrad Maciak  - Adrian Morasz, Tomasz Zieliński

Mecze o 3 miejsce:

Orzeł Piława Dolna 4:3 (0:2) Nauczyciele
Bramki: Tomasz Piątkowski x2, Łukasz Kucharek x2 - Daniel Chęciński x2, Adrian Morasz

FINAŁ:

STRAŻ POŻARNA 5:3 (2:2) PRECELEK
Bramki: Marcin Kolasa x2, Wojciech Bierut, Grzegorz Robak, Mateusz Śleziak - Arkadiusz Majewski, Kamil Olejarnik, Dawid Kuriata

Organizatorzy przyznali też nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem XVI edycji Ząbkowickiej Ligi Futsalu został Szymon Krocz (Nauczyciele), statuetka najlepszego strzelca powędrowała do Tomasza Piątkowskiego (Orzeł Piława Dolna), a najlepszym bramkarzem wybrano Piotra Gembarę (Precelek).