Express-Miejski.pl

Dokonali inspekcji wnętrza odkrytej studni [aktualizacja]

Inspekcja wideo wnętrza studni przy ul. Ciasnej fot.: Alexander Marzec

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Wciąż trwają prace badawcze związane z odkrytą w styczniu studnią przy ul. Ciasnej w Ząbkowicach Śląskich. Dziś dokonano inspekcji i rejestracji wideo jej wnętrza.

Kamera została opuszczona na ponad 17 metrów. Na dnie studni nie znaleziono co prawda niczego spektakularnego, ale dzięki przeprowadzonej wizji udało się oficjalnie potwierdzić, że odkryty w ubiegłym miesiącu obiekt jest tak samo głęboki jak wynikało z pierwszych danych. Analizy dokonali pracownicy Przesiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „Delfin” w Ząbkowicach Śląskich przy udziale archeologa Piotra Stojanowicza.

Na grupie pn. „Ziemia Ząbkowicka wczoraj i dziś” pojawił się amatorski filmik ukazujący wnętrze studni. Jego autorem jest Alexander Marzec. Aby go obejrzeć należy kliknąć tutaj [KLIK].

Przypomnijmy, że studnię w połowie stycznia odkryli pracownicy jednej z lokalnych firm, którzy realizują zadanie związane z rewitalizacją podwórka przy ul. Ciasnej. Więcej informacji w tym temacie publikowaliśmy w artykule pt. Odnaleziono studnię głęboką na ponad 17 metrów. Może pochodzić nawet z okresu średniowiecza [KLIK]. Gmina planuje wyeksponować obiekt, aby mógł on stać się nową atrakcją turystyczną. Według wstępnych planów studnia zostanie podniesiona i zabezpieczona metaloplastyką.

[AKTUALIZACJA]: Wcześniej zamieszczone dane mówiły o tym, że studnia jest głęboka na ponad 20 metrów. Jak się jednak okazało po wykonaniu dokładnych pomiarów, studnia ma głębokość ok. 17.5 m. Na załączonym wideo pomiar pokazuje ponad 20 metrów, jednak część kabla do przesyłu danych (około 2.5 metra) znajduje się na powierzchni i prowadzi od wozu transmisyjnego do wnętrza obiektu i z tego faktu wynika różnica.

ms. / em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA