Express-Miejski.pl

Alarm bombowy na stacjach „Orlen” i w budynku sądu

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Stacje benzynowe Orlenu oraz budynek sądu w Ząbkowicach Śląskich sprawdzali dziś policjanci pod kątem występowania ładunku wybuchowego. Zagrożenia jednak nie stwierdzono.

Od kilku dni na terenie całego kraju pojawiają się komunikaty dotyczące podłożenia ładunków wybuchowych. Kilka dni temu sprawdzano hipermarkety oraz urzędy, wczoraj i dziś pojawiły się e-maile o podłożonych ładunkach wybuchowych na stacjach paliw „Orlen” i w sądach. Dotychczas wszystkie zgłoszenia okazały się fałszywe. Podobnie było w Ząbkowicach Śląskich - po przeszukaniu pomieszczeń zarówno na stacjach „Orlen”, jak i w obiekcie sądu nie stwierdzono zagrożenia.

- W ubiegłym tygodniu sprawdzaliśmy także pomieszczenia jednego z marketów w Ząbkowicach Śląskich. Tam także policjanci nie znaleźli podejrzanych przedmiotów - informuje Paweł Adamowski z ząbkowickiej policji.

Do chwili obecnej nie udało się ustalić kto jest odpowiedzialny za proceder związany z informowaniem służb o możliwych ładunkach wybuchowych w instytucjach publicznych. Jeżeli uda się namierzyć fałszywego „bombera” to jego kara może być sroga. Oprócz wysokiej grzywny grozi mu nawet do ośmiu lat więzienia.

 

ms. / em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Alarm bombowy na stacjach „Orlen” i w budynku sądu

  2019-02-04 16:51:48

  gość: ~patologia

  Proceder trwa już ponad tydzień albo i dłużej i do tej pory nie mogą gościa namierzyć czy może nie chcą?

 • 2019-02-04 16:58:01

  gość: ~iza

  az przyjdzie moment ze w koncu bedzie boooooom kiedy kazdy bedzie myslal ze to znowu falszywe zgloszenie...oby tak nie bylo ale moze to jakis znak....

 • 2019-02-04 17:12:39

  gość: ~lelek

  Jak bomba ma rypnąć to rypnie bez żadnego ostrzeżenia

 • 2019-02-04 19:33:09

  gość: ~Jfd

  Ten co kartoflisko

 • 2019-02-04 21:31:24

  gość: ~Ząbkowiczanin

  ostatnio dodany post

  @~Jfd
  To napewno KODziarze z Ząbkowic Śląskich

REKLAMA