Express-Miejski.pl

Pożar obiektów gospodarczych w Grodziszczu. W akcji gaśniczej udział brało ponad 50 strażaków

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

8 zastępów straży pożarnej i ponad 50 strażaków brało udział w trzygodzinnej akcji gaśniczej obiektów gospodarczych, do której doszło w Grodziszczu (gm. Stoszowice).

Pożar zauważono 2 lutego tuż po godz. 2. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej strażacy zastali rozwinięty pożar zabudowań gospodarczych, tj. garażu oraz dobudowanej komórki, w której składowane było drewno. - Płonący obiekt znajdował się bezpośrednio w pobliżu budynku mieszkalnego. Lokatorzy zdołali go opuścić jeszcze przed przybyciem strażaków i nie potrzebowali pomocy medycznej - informuje Jacek Gudz z ząbkowickiej straży pożarnej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, utworzeniu dwóch punktów czerpania wody (w Grodziszczu oraz Ostroszowicach) i prowadzeniu akcji gaśniczej. Podano kilka prądów wody: część w natarciu na palący się obiekt i część w obronie budynku mieszkalnego.

W wyniku pożaru spłonął dach i strop obiektów oraz wyposażenie. Wewnątrz znajdowały się m.in. kompresory, elektronarzędzia, agregaty prądotwórcze, opony oraz butle z gazem. Po ugaszeniu pożaru strażacy przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzili obiekty pod kątem występowania ukrytych zarzewi ognia. Zagrożenia nie stwierdzili i po trzech godzinach zakończyli swoje działania.

Nieznana jest przyczyna powstania ognia. Sprawę bada policja.

ms. / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA