Express-Miejski.pl

Pijany uciekał skradzionym autem. Miesiąc temu przedterminowo opuścił więzienie za dobre sprawowanie

Po kilkudziesięciominutowym pościgu policjanci zdołali zatrzymać kierowcę Skody. Wcześniej mężczyzna skradł auto, pijany wsiadł za kółko mimo zakazu wydanego przez sąd, spowodował dwie kolizje, a także postanowił uciekać przed policją. W ręce mundurowych trafił wtedy, gdy zjechał autem na pobocze i utknął w zaspie fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Ukradł samochód, spowodował nim dwie kolizje i stwarzał ogromne zagrożenie w ruchu uciekając przed policją. 26-latek został zatrzymany po pościgu i znów trafił za kratki.

Sceny niczym z amerykańskiego filmu rozegrały się 7 stycznia w godzinach wieczornych na drogach w powiecie ząbkowickim. Około godziny 20 policjanci otrzymali informację, że od Kłodzka w kierunku Wrocławia z nadmierną prędkością porusza się Skoda Octavia. Dodatkowo na terenie gminy Bardo kierujący pojazdem wyprzedzając inny samochód uderzył w jego bok i urwał lusterko.

- Policjanci z ruchu drogowego oraz prewencji w okolicach Ząbkowic Śląskich postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierujący nie dostosował się jednak do wydawanych przez nich sygnałów świetlnych i dźwiękowych, wjechał do miasta i kontynuował ucieczkę po ulicach Ząbkowic Śląskich. Tam doprowadził do drugiej kolizji, uderzając Skodą w tył stojącego na światłach samochodu. Następnie zawrócił, wyjechał na krajową ósemkę i uciekał w stronę Kłodzka - relacjonuje Ilona Golec z ząbkowickiej policji.

Gdy jechał w kolumnie samochodów i próbował je wyprzedzić, zauważyli go jadący z naprzeciwka policjanci. - Funkcjonariusze zawrócili i używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych ponownie wydali mu polecenie do zatrzymania się. 26-latek ponownie je zignorował, skręcił w boczną drogę i tym razem uciekał w kierunku Dzierżoniowa - dodaje policjantka.

W trakcie pościgu uciekinier zajeżdżał drogę policjantom i próbował zepchnąć radiowóz z drogi. Po pokonaniu kilku kilometrów kierujący Skodą zjechał na pobocze i utknął w zaspie. Wówczas po trwającym kilkadziesiąt minut pościgu policjanci zdołali go zatrzymać.

Jak się okazało, mieszkaniec powiatu kłodzkiego miał blisko 2.7 promila alkoholu w organizmie. W momencie zatrzymania był agresywny. Trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał postawiono mu szereg zarzutów takich jak: kierowanie w stanie nietrzeźwości, złamanie zakazu kierowania pojazdami wydanego przez sąd, narażenie ludzi na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia poprzez niebezpieczną jazdę w terenie zabudowanym, usiłowanie czynnej napaści na funkcjonariuszy oraz kradzież samochodu. W trakcie gonitwy za 26-latkiem policjanci otrzymali bowiem informację, że samochód w ciągu ostatniej godziny został skradziony na terenie Kłodzka.

- Dodatkowo w trakcie wyjaśniania szczegółów sprawy okazało się, że 26 dni wcześniej mężczyzna wyszedł z więzienia przed upływem terminu odsiadki. Powód? Dobre spawowanie. W zakładzie karnym przebywał prawie pięć lat za podobne przestępstwa. Teraz ponownie do niego wrócił, bowiem sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. W tym czasie zostanie podjęta decyzja co do jego przyszłości - mówi oficer prasowa.

Za popełnione przestępstwa w poniedziałkowy wieczór grozi mu łączna kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ms. / em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Pijany uciekał skradzionym autem. Miesiąc temu przedterminowo opuścił więzienie za dobre sprawowanie

  2019-01-10 14:47:50

  gość: ~Jaxx

  Ładny wariat. Pewnie poćpany

 • 2019-01-10 14:51:37

  gość: ~mlody

  a panowie policjanci wiedza do czego śluza kolczatki czy woleli sie ganiać z idiota jak w GTA?

 • 2019-01-10 14:55:36

  gość: ~turboidiota

  @~mlody

  a gdzie mieli te kolczatki rozłożyć i kiedy???

 • 2019-01-10 17:57:10

  gość: ~żartownić

  @~turboidiota

  Ponoć gościu dzień wcześniej wysłał list do policji w Ząbkowicach którymi drogami będzie im uciekał :D

 • 2019-01-10 15:48:12

  gość: ~vvv

  Zamknąć idiotę!!!!!

 • 2019-01-11 18:36:14

  gość: ~Brawo dla zaspy

  ostatnio dodany post

  Zaspa bohaterem dnia. Ucieczka K8, kolizja Bardo, kolizja Zabkowice, ucieczka miastem, powrót na K8, zjazd na Dzierżoniów i całe szczęście ta zaspa. Naprawdę nasza policja nie potrafi reagować szybciej w takich sytuacjach?

REKLAMA