Express-Miejski.pl

Poparzony mężczyzna po wybuchu gazu w budynku mieszkalnym. Interweniuje LPR [aktualizacja]

Wybuch gazu w budynku przy ul. Granicznej w Ziębicach fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Ziębicach doszło do wybuchu gazu w budynku mieszkalnym typu bliźniak. Poszkodowany został mężczyzna. Interweniuje helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zdarzenie miało miejsce 15 grudnia około godz. 8.30 na ul. Granicznej. Z pierwszych informacji wynika, że do wybuchu doszło w momencie próby rozpalenia w piecu. W wyniku wybuchu poszkodowany został mężczyzna. - Po dotarciu na miejsce służb ratunkowych był przytomny. Miał oparzenia ciała - informuje Jacek Gudz z ząbkowickiej straży pożarnej. - Poszkodowany był już pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Na miejsce został wezwany także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lądował na boisku sportowym w Ziębicach. Tam też nastąpiło przekazanie poszkodowanego pod opiekę lekarza LPR, który podejmie decyzję o formie transportu mężczyzny do szpitala - dodaje strażak.

Na miejscu jest Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, pracownik zarządzania kryzysowego w ziębickim urzędzie, a także burmistrz Mariusz Szpilarewicz. PINB wyłączyło z użytkowania zarówno dom w którym doszło do wybuchu, jak i budynek przyległy. W obiekcie, w którym doszło do wybuchu zostały uszkodzone okna, dach i częściowo ściany. Trwa organizowanie tymczasowego lokalu dla osób zamieszkałych w sąsiednim budynku.

[AKTUALIZACJA, godz. 10.45]: Poszkodowany został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala we Wrocławiu.

[AKTUALIZACJA, godz. 11.15]: Na miejscu pracuje pogotowie energetyczne, które odłącza dopływ prądu do obiektu. Dopiero po tej procedurze rozpocznie się zabezpieczanie obiektu.

ms. / em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA