Express-Miejski.pl

Remont bardzkiej starówki na ostatniej prostej. Znamy oficjalny termin otwarcia drogi

Remont drogi trwał od września. Głównym wykonawcą inwestycji była spółka Polskie Surowce Skalne z Bielan Wrocławskich fot.: em24.pl

Dobiega końca inwestycja związana z remontem Placu Wolności, ul. Kolejowej i Głównej w Bardzie. 16 grudnia podczas jarmarku bożonarodzeniowego zaplanowano otwarcie drogi.

Rozpoczęcie jarmarku zaplanowano na godz. 14 na Placu Wolności. O tej porze burmistrz uroczyście przywita mieszkańców i złoży życzenia świąteczne. W dalszej części zaplanowano wspólne kolędowanie i występ artystyczny przygotowany przez uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bardzie. Będą też odwiedziny świętego Mikołaja, który w tym roku przyjedzie do Barda świąteczną kolejką. W programie przewidziano również warsztaty piernikowe w fabryce św. Mikołaja oraz wspólną zabawę. Dorośli podczas jarmarku tradycyjnie będą mogli zrobić świąteczne zakupy. 

Na godz. 16.30 zaplanowano oficjalne otwarcie ul. Głównej, Kolejowej i Placu Wolności. Realizowana od września inwestycja zmierza ku końcowi, a znaczny fragment głównej części miasta ma nowe chodniki i jezdnię z kostki brukowej. Koszt realizacji zadania wyniósł blisko 3.1 mln zł, z czego 1.6 mln zł to dotacja jaką bardzka gmina otrzymała z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. 

ms. / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Remont bardzkiej starówki na ostatniej prostej. Znamy oficjalny termin otwarcia drogi

  2018-12-08 10:26:13

  gość: ~Ślązak

  Co to za obce słowo "starówka"?! U nas są Rynki i Stare Miasta. Starówka to jest w Warszawie i to jest odbudowany imitacja Starego Miasta. Pranie mózgów przez warszawskie media widać postępuje.

 • 2018-12-08 10:49:26

  gość: ~bardzianin

  ostatnio dodany post

  @~Ślązak kto pozwolił na osłupowanie koło kościoła? TO chyba jakiś żart,jak to wygląda? PO co podwójnie dawać słupy jak są znaki drogowe do zastosowania odpowiednie i policja obok? Jak już to parę granitowych słupków z ładnym łańcuchem i tylko z jednej strony . Znowu trwoni się naszą kasę.Co z obitymi elewacjami u dołu? Niby coś zrobiono za ciężkie pieniądze,a efekt mizerny.

REKLAMA