Express-Miejski.pl

Otwierają targowisko w Ziębicach. Tam też odbędzie się jarmark bożonarodzeniowy

W piątek inauguracyjny dzień handlowy na zmodernizowanym targowisku w Ziębicach fot.: UMiG Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Już w najbliższy piątek, 7 grudnia, odbędzie się inauguracyjny dzień handlowy na zrewitalizowanym targowisku w Ziębicach.

Obiekt znajduje się przy ul. 1 Maja 9 w Ziębicach, a urzędnicy zachęcają zarówno kupujących, jak i sprzedających zachęcamy do odwiedzenia wyremontowanego i odnowionego targowiska.

Targowisko zostało przebudowane przez firmę Zbylbruk Sp. z o.o. z Bobolic. Całkowita wartość projektu wyniosła blisko 3,5 mln złotych. Na realizację inwestycji gmina pozyskała prawie milion złotych dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury” – operacje typu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów”.

Dodatkowo urzędnicy informują, że 15 grudnia na targowisku odbędzie się tegoroczny jarmark bożonarodzeniowy. Dotychczas jarmarki miały miejsce na ziębickim rynku, więc przeniesienie tego wydarzenia na odnowiony ziębicki plac targowy to swojego rodzaju nowum.

ms. / em24.pl

17

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Otwierają targowisko w Ziębicach. Tam też odbędzie się jarmark bożonarodzeniowy

  2018-12-05 16:57:35

  gość: ~ziebiczanin

  Te tłumy, które w piątek przyjdą na targowisko idealnie podsumują cztery lata kadencji Biry :D

 • 2018-12-05 18:29:00

  gość: ~Mieszkanka

  Wygląda naprawdę porządnie. Teraz już nie ma co rozpaczać ile to kosztowało, czy było potrzebne. Można wyciągnąć wnioski na przyszłość, ponieważ są o wiele bardziej potrzebne inwestycje w mieście, ale nic nie zrobimy, że takie targowisko jest.
  Mam nadzieję, że pozostanie w takim stanie na długie lata.

 • 2018-12-05 19:41:51

  gość: ~Ziębicki

  @~Mieszkanka
  A moim zdaniem bardzo dobrze że wykorzystano dofinansowanie i chociaż kawałek Ziębic wygląda porządnie. I gdyby wszyscy poprzednicy robili chociaż tyle dzisiaj to miasto wyglądałoby inaczej Panie Ryszardzie.

 • 2018-12-05 20:00:18

  gość: ~wp

  Co by nie mówić na tą chwilę najładniejszy kawałek tego miasta

 • 2018-12-05 20:13:35

  gość: ~Ziębice

  Teraz bardzo prosimy o chodniki!!!!!!!A może i drogi.....

 • 2018-12-05 22:13:23

  gość: ~Jan

  @~Ziębice Burmistrz obiecał to będą

 • 2018-12-06 00:30:37

  gość: ~Janusz

  @~Jan
  Oby nie skończyło się na Spacerowej bo na to jest już dofinansowanie i Wojska Polskiego.

 • 2018-12-05 20:24:29

  gość: ~Ziębice

  Targowisko zrobione za ponad 3 miliony, a otwarte dwa razy w tygodniu, gdzie sens, poza tym w warzywniaku ładniejszy towar i o wiele tańszy. Ale takie rzeczy to tylko u nas w Ziębicach, od d..y strony.

 • 2018-12-06 07:52:33

  gość: ~handlujący

  Projekt nie skonsultowany z handlującymi. Za mało stanowisk na handel z samochodu a za dużo z zadaszeniami.Proporcje powinny być odwrotne.

 • 2018-12-07 00:46:03

  gość: ~takitam

  @~handlujący

  Panie handlujący, to Pan nie wiesz, że tu wcale ale to wcale nie chodzi o handlujących czy też Ziębiczan ?

  Tu chodzi o to, żeby jak największe pieniądze utopić w takim przedsięwzięciu, bo zawsze przy takich okazjach może zrobić "właściwa" firma, czyli ... ten kto da więcej.

  Tuż obok tego ślicznego targowiska stoi niszczejący budynek dawnej Telekomunikacji.

  Pamiętacie, że wtedy kiedy powstał też był jedną z ładniejszych inwestycji w mieście ?
  Jak wygląda dzisiaj i czemu służy, wszyscy mogą przekonać się sami.

  Ja oczywiście rozumiem ... targowisko, ale ...... w czasach kiedy takie obiekty miały rację bytu, czyli w czasach siermiężnej komuny gdzie brakowało towaru w sklepach albo był gorszy lub droższy, ale dzisiaj ? ... targowisko ? ... po co ?

  Poza tym nie rozumiem idei, czyli finansowania tego przez miasto i środki unijne.
  Czy za remont tego obiektu nie powinni płacić ci którzy czerpią z tego korzyści, czyli sami handlarze ?

  Czy okolicznym małym sklepikom które chyba tylko cudem jeszcze się utrzymują, ktoś finansuje ich remont lub do czegokolwiek dopłaca ?

  Właściciele takich sklepików dostają po d_pie z każdej możliwej strony, czyli czynsz za wynajem lokalu wzięty z kosmosu + dumpingowe ceny w marketach + kontrole sanepidu + kontrole skarbowe + pełna księgowość + brak wsparcia lokalnych władz + brak zaplecza prawnego którym dysponują wielcy typu Biedronka + kupa innych wymogów które trzeba spełnić żeby prowadzić sklep, a do tego jeszcze "wspaniałomyślne" miasto dopłacające do handlujących na targu którzy w/w warunków spełniać nie muszą.

  Doprawdy dziwię się, że jeszcze jakieś sklepiki w ogóle w Ziębicach istnieją.
  Dla mnie, ludzie prowadzący takie sklepiki to PRAWDZIWI BOHATEROWIE naszych czasów.

  Władze takiego miasteczka (i krajowe również) POWINNY ROBIĆ WSZYSTKO żeby wspomóc właśnie takie małe sklepy, bo jeśli nie, to już za chwileczkę, już za momencik, ... wymrą niczym dinozaury i wtedy ..... WSZYSCY będziemy kupować TYLKO ten chłam w marketach, czyli albo kupisz JEDEN rodzaj np. czekolady (zapewne nie polskiego producenta) który akurat leży na półce w markecie, albo nie kupisz czekolady w ogóle, albo pojedziesz np. do Wrocławia, gdzie w jakichś drogich delikatesach zapłacić 3 razy tyle za coś co można było kupić wcześniej w lokalnym małym sklepiku na miejscu + do tego zapłacisz za dojazd do w/w Wrocławia.

  .... i żeby nie było, to nie mam absolutnie nic wspólnego z jakimkolwiek właścicielem jakiegokolwiek małego sklepiku.

  Reasumując:
  Wyremontowano targowisko ... fajnie, ale to handlowcy powinni sami zapłacić za ten remont, a nie wszyscy podatnicy i UE.
  Moim zdaniem fakt, że ten targ został wyremontowany, ANI TROCHĘ nie wpłynie na zwiększenie zainteresowania kupujących.

 • 2018-12-07 11:47:38

  gość: ~ Ziębice

  @~takitam
  Bardzo mądre słowa, lecz 90% Ziębiczan nie zrozumie tego nigdy, lub zrozumie gdy będzie za późno. Aż żal że małe sklepiki upadają, ja sam jestem zwolennikiem sklepików a nie marketów, i warzywniaków gdzie towar jest o niebo lepszy, gdy idę rano do pracy, lub nieraz jak wracam z pracy a jest to jeszcze w sumie noc, to widzę jak pan K. rozkłada towar, i to trzeba też umieć docenić. Ale jak to ktoś we wcześniejszym komentarzu napisał, że ludzi boli d jak coś widzą że ktoś coś ma, lecz nie widzą tego jakim kosztem i jaką pracą.

 • 2018-12-07 15:23:45

  gość: ~Smutna

  @~ Ziębice sam pan widzi, te minusy to od tych co nie zrozumią i pewnie od tych co d.. boli

 • 2018-12-07 08:05:21

  gość: ~handlarz

  Najładniejszy targ na Dolnym Śląsku jestem pod wrażeniem że w Ziębicach mogli zrobić coś takiego

 • 2018-12-07 09:36:24

  gość: ~takitam

  @~handlarz

  Mamy również najładniejszego i największego orła z ceramiki w Polsce, a może i na świecie i .... co z tego ?

 • 2018-12-07 10:45:53

  gość: ~Mieszkanka

  @~takitam
  To z tego, że nasz Orzrł to reklama miasta. Z kim bym nie rozmawiała, to jeśli ktoś już kojarzy Ziębice to głównie z orłem ;)

 • 2018-12-07 16:04:38

  gość: ~Ziębice

  @~Mieszkanka
  Ja myślałem że Ziębice kojarzą po tym że tu nic a nic nie ma, szare smutne, a tu proszę,jeszcze jest nasz piękny orzeł ziębicki.

 • 2018-12-11 13:11:59

  gość: ~takitam

  ostatnio dodany post

  http://zabkowice.express-miejski.pl/galeria/14953-7,pierwszy-dzien-handlu-na-odnowionym-targowisku-w-ziebicach#pierwszy-dzien-handlu-na-odnowionym-targowisku-w-ziebicach

  Tłumów szturmujących ten cudny targ jakoś nie widać.

  W jednym z komentarzy napisałem (sorry za autocytat):
  //// Moim zdaniem fakt, że ten targ został wyremontowany, ANI TROCHĘ nie wpłynie na zwiększenie zainteresowania kupujących.///

  Z jednaj strony cieszę się, że miałem rację, a z drugiej szkoda, że tyle kasy poszło w remont czegoś co nie jest absolutnym priorytetem dla Ziębic.
  Jak widać na obrazkach (link powyżej) zainteresowanie kupujących w żaden sposób nie zwiększyło się z powodu "urodziwego" targowiska.

REKLAMA