Express-Miejski.pl

Dachowania, kolizje i pożary. 20 interwencji strażaków w ciągu siedmiu dni [raport straży pożarnej]

zdjęcie ilustracyjne fot.: mwinnik / em24.pl

W okresie ubiegłego tygodnia od 26 listopada do 2 grudnia strażacy na terenie powiatu ząbkowickiego interweniowali 20 razy. Dwa alarmy były fałszywe.

Odnotowano 8 pożarów:

26 listopada o godz. 9.39 w Tarnowie – pożar garażu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono że wewnątrz blaszanego garażu rozwija się pożar. Ogniem objęte są składowane rzeczy. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru.

27 listopada o godz. 20.21 na ul. Kąpielowej w Srebrnej Górze - pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego.

28 listopada o godz. 17.53 na ul. Proletariatczyków w Ząbkowicach Śląskich – pożar śmieci w kontenerze;

29 listopada o godz. 17:17 na ul. Henryka Brodatego w Henrykowie – pożar piwnicy w budynku mieszkalnym. Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pali się pomieszczenie kotłowni w piwnicy budynku mieszkalnego. Wszystkie osoby znajdujące się w obiekcie opuściły budynek przed przybyciem służb ratunkowych nie odnosząc obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu do obiektu oraz zlokalizowaniu pożaru i jego ugaszeniu. Po zakończonych działaniach gaśniczych obiekt został oddymiony oraz sprawdzony za pomocą urządzeń wykrywczo-pomiarowych, które nie wykazały obecności toksycznych produktów spalania oraz ukrytych zarzewi ognia. W działania trwające dwie godziny zaangażowano trzy z astępy Straży Pożarnej oraz Zespół Pogotowia Energetycznego.

30 listopada o godz. 12.58 na ul. Ząbkowickiej w Kamieńcu Ząbkowickim – pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego

30 listopada o godz. 16.02 w Byczeniu – po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów staży pożarnej stwierdzono pożar kotłowni zlokalizowanej w budynku mieszkalnym. W trakcie rozpoznania stwierdzono również pożar sadzy w przewodzie kominowym. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu do obiektu oraz zlokalizowaniu pożaru i jego ugaszeniu. Po zakończonych działaniach gaśniczych obiekt został oddymiony oraz sprawdzony za pomocą urządzeń wykrywczo-pomiarowych, które nie wykazały obecności toksycznych produktów spalania oraz ukrytych zarzewi ognia. W działania trwające blisko trzy godziny zaangażowano pięć zastępów straży pożarnej oraz pracowników Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

1 grudnia o godz. 23.28 na ul. Krótkiej w Ząbkowicach Śląskich - pożar śmieci w kontenerze,

2 grudnia o godz. 15.02 w Bobolicach – pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego.

12 miejscowych zagrożeń:

29 listopada o godz. 14.44 w Bobolicach – zadymienie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym;

29 listopada o godz. 17.23 w Olbrachcicach Wielkich na drodze wojewódzkiej nr 385 – kolizja ambulansu z samochodem dostawczym. Pojazdami łącznie podróżowało 5 osób, które opuściły pojazdy o własnych siłach nie odnosząc obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz uprzątnięciu z jezdni połamanych elementów karoserii oraz szkła.

29 listopada o godz. 22.07 w Srebrnej Górze – powalone drzewo na drogę wojewódzką nr 385

30 listopada o godz. 04.39 Ząbkowice Śląskie ul. Bohaterów Getta – plama oleju na jezdni

30 listopada o godz. 7.40 na krajowej ósemce w Bardzie - dachowanie samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do dachowania samochodu osobowego. Pojazdem podróżowały dwie osoby które opuściły pojazd przed przybyciem służb ratowniczych. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejscu zdarzenia oraz odłączeniu dopływu prądu z akumulatora w pojeździe.

30 listopada o godz. 9.24 w Budzowie – zerwane przez wiatr poszycie dachowe na budynku mieszkalnym

30 listopada o godz. 10.36 w Opolnicy – powalone drzewo na jezdnię blokuje ruch

30 listopada o godz. 13.14 na ul. Wąskiej w Srebrnej Górze – powalone drzewo na jezdnię

1 grudnia o godz. 06.26 skrzyżowanie drogi krajowej nr 8 z ul. Daleką w Ząbkowicach Śląskich – pomoc policji w oświetleniu miejsca kolizji.

1 grudnia o godz. 11.38 w Olbrachcicach Wielkich – wypadek samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy wypadł z jezdni oraz uderzył w znak drogowy. Pojazdem łącznie podróżowały trzy osoby które nie odniosły obrażeń w wyniku zdarzenia. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu dopływu prądu z akumulatora.

1 grudnia o godz. 12.46 w Strąkowej – wypadek samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, samochód osobowy wypadł z jezdni i dachował. Pojazdem podróżował tylko kierowca który opuścił pojazd o własnych siłach nie odnosząc obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu dopływu prądu z akumulatora.

3 grudnia o godz. 18.21 w Czerńczycach (gm. Ziębice) - powalone drzewo na jezdnię

Ponadto w okresie ubiegłego tygodnia odnotowano dwa alarmy fałszywe:

30 listopada o godzinie 14.47 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie z którego wynikało, że na zbiorniku wodnym „Nieszków" w Ziębicach znajdują się przymarznięte do tafli lodu łabędzie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i sprawdzeniu wskazanego terenu nie odnaleziono przymarzniętych łabędzi.

1 grudnia o godz. 11.41 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Kluczowa. Po przybyciu na miejsce zdarzenia nie stwierdzono zdarzenia drogowego oraz uszkodzonych pojazdów.

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Dachowania, kolizje i pożary. 20 interwencji strażaków w ciągu siedmiu dni [raport straży pożarnej]

    2018-12-05 19:15:39

    gość: ~MIESZKANIEC

    ostatnio dodany post

    A ta ropa ktura prubowal palic w piecu to gdzie sie podziala

REKLAMA