Express-Miejski.pl

Druga sesja rady miejskiej w Ziębicach. Uchwalili wynagrodzenie burmistrza [foto]

II sesja Rady Miejskiej w Ziębicach VIII kadencji fot.: mwinnik / em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

29 listopada odbyła się II sesja rady miejskiej Ziębicach VIII kadencji, podczas której wybrano wiceprzewodniczącego, składy osobowe komisji stałych i przyjęto uchwały.

Obrady rozpoczęły się odśpiewania hymnu państwowego. Następnie przyjęto porządek obrad i protokół z wcześniejszej sesji, a następnym elementem był wybór wiceprzewodniczącego rady miejskiej. Na to stanowisko zgłoszono tylko jedną osobę. Był to Janusz Sobol startujący w wyborach samorządowych z KWW Mariusza Szpilarewicza. Radny z otrzymał 11 głosów za, dwa głosy były nieważne, a dwoje radnych było nieobecnych.

W kolejnym punkcie radni przyjęli uchwałę dotyczącą powołania doraźnej komisji do opracowania zmian w statucie gminy Ziębice. W jej skład weszli Wacław Iskra, Mariusz Jaźwiec, Wiktor Ochał, Bolesław Piękoś. Następnie rajcy przeszli do wyboru składu komisji stałych działających przy radzie miejskiej. Ich składy kształtują się następująco:

Komisja Rewizyjna: Mariusz Jaźwiec (przewodniczący), Wiktor Ochał (wiceprzewodniczący), Jolanta Bednarz, Jerzy Koprowski, Piotr Osiadacz

Komisja Budżetowa: Wacław Iskra (przewodniczący), Władysław Lach (wiceprzewodniczący), Mariusz Jaźwiec, Józef Kozłowski, Bolesław Piękoś, Wiesław Sala

Komisja Gospodarcza: Józef Kozłowski (przewodniczący), Wiesław Sala (wiceprzewodniczący), Bartłomiej Kąfera, Marek Kuriata, Janusz Sobol   

Komisja Infrastruktury Społecznej i Bezpieczeństwa: Jerzy Koprowski (przewodniczący), Wacław Iskra (wiceprzewodniczący), Bartłomiej Kąfera, Marek Kuriata, Władysław Lach, Wiesław Sala, Janusz Sobol

Komisja Rolna: Jolanta Bednarz (przewodniczący), Piotr Osiadacz (wiceprzewodniczący), Bolesław Piękoś

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji: Władysław Lach (przewodniczący), Bartłomiej Kąfera (wiceprzewodniczący), Wiktor Ochał

Kolejnym puntem było uchwalenie wynagrodzenia burmistrza Mariusza Szpilarewicza. Szef ziębickiego urzędu będzie miesięcznie pobierał z gminy 10 227 zł brutto, a na tę kwotę składają się: wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 4.8 tys. zł, dodatek funkcyjny w kwocie 2.1 tys. zł, dodatek za wieloletnią pracę w kwocie 912 zł (19 proc. wynagrodzenia zasadniczego) oraz dodatek specjalny w kwocie 2 415 zł (35 proc. wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego).

Następnie przyjęto uchwałę w sprawie programu współpracy gminy Ziębice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2019 oraz zmian w budżecie gminy Ziębice na 2018 rok. Ostatnimi zaplanowanymi punktami była informacja burmistrza i przewodniczącej rady o pracy między sesjami.  

mwinnik / em24.pl

37

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Druga sesja rady miejskiej w Ziębicach. Uchwalili wynagrodzenie burmistrza [foto]

  2018-11-30 09:18:25

  gość: ~ciekawy

  Czy członek kom. budżetowej może być w komisji rewizyjnej? Będzie kontrolował sam siebie?

 • 2018-11-30 09:38:13

  gość: ~ja

  @~ciekawy Rada sprawdza pracę urzędników a nie swoją

 • 2018-11-30 10:17:48

  gość: ~Ziebiczanin

  Proponuje aby nowy burmistrz zrzekl sie polowy pensji (skoro poprzedniej burmistrz zostala obcieta bo byla za duza) i pieniadze zaoszczedzone przez cala kadencje w ten sposob wykorzystac na realizacje dodatkowej inwestycji pod koniec kadencji :)

 • 2018-11-30 11:39:52

  gość: ~Tomek

  @~Ziebiczanin
  Poprzedniej pani Burmistrz obniżyli pensję złośliwie. Po drugie Burmistrz nie może zarabiać mniej niż np dyr Szkol, dyr Oświaty itd. Szef nie może zarabiać mniej niż podwładni bo byłby to ewenement.

 • 2018-11-30 23:44:45

  gość: ~Ed

  @~Ziebiczanin
  A chciałbyś za 4000 mieć ten cały burdel na głowie?

 • 2018-11-30 12:42:42

  gość: ~ciekawy

  BURMISTRZ Ziebic zarabia tyle co WÓJT Kamieńca ha ha ha

 • 2018-11-30 12:43:01

  gość: ~Ja

  No a co zdziwieni? Przecież gminę na to stać banda i tyle

 • 2018-11-30 14:09:38

  gość: ~Zirytowana

  Moi drodzy Ziębiczanie. Czy Wam nigdy nikt nie dogodz? Jesteście tacy zgorzkniali, zawistni. Niedawno chcieliście zmian. A teraz..? Już Wam nie pasuje, że osoba która odpowiada nie tylko przed wyborcami ale i prawnie będzie zarabiała więcej niż jego poprzednik. Stańcie przed lustrem!!! Pani burmistrz też miała na początek kadencji wysoką stawkę zasadniczą. Nie jest wina p. Szpilki arewicza, że pomimo że jest młodszy, to staż pracy ma wyższy. Niestety kodeks pracynie przewiduje rezygnacji pracownika z poszczególnych składowych wy Agro. Tak samo jak wydatki na wynagrodzenia nie można przesunąć np na inwestycje. Więc zastanówcie się Ziębiczanie czego Wy chcecie... Bo nawet Mojżesz, by Wam nie dogodził.

 • 2018-11-30 14:15:43

  gość: ~Zirytowany

  @~Zirytowana
  Dobrze wiesz że różnica w wynagrodzeniu nie wynika ze stażu pracy - więc nie rozumiem po co piszesz takie bzdury.Pewnie że osoba na stanowisku powinna zarabiać - ale nie od razu na maksa.

 • 2018-11-30 17:17:44

  gość: ~Zirytowana

  @~Zirytowany
  Dobrze wiem z czego dokładnie wynika. I uważam że należy każdemu pracownikowi na początku jego drogi dać tyle ile można. Dlaczego ma zaczynać od najniższego progu. Można dać wyższy.. A jak zawiedzie mieszkańców obniżyć mu. W branży HR to jest powszechna praktyka. Docenia się wcześniejsze doświadczenie i kwalifikacje. Tak właśnie zrobiono z poprzedniczką. Dlaczego pan Szpilarewicz miałby być potraktowany inaczej. Gorzej. No ale w tym zaścianku zwanym Ziębice nie warto cokolwiek robić bo i tak znajdą się malkontenci.

 • 2018-11-30 22:59:19

  gość: ~Zirytowany

  @~Zirytowana
  Ciekawe czy jeśli Ty zatrudniałabyś pracownika prowadząc działalność dała byś mu pensję maksymalnie wysoką -wątpię.

 • 2018-12-02 19:05:09

  gość: ~Zirytowana

  @~Zirytowany
  Tak.. Jeśli miałby odpowiednie kwalifikacje i na wysokim poziomie to tak, dałabym

 • 2018-11-30 14:39:18

  gość: ~normalny

  @~Zirytowana
  Twój komentarz jest jednym z niewielu normalnych. Pięknie zdiagnozowałaś w pierwszych zdaniach stan umysłu większości ziębickiego społeczeństwa. Ja już od jakiegoś czasu nie odpisuje na komentarze frustratów ani prawie wcale się nie udzielam na lokalnych forach, po prostu trzeba im pozwolić gotować się we własnym sosie :) Trzeba im również pozwolić rozczarowywać się tym, co wychodzi z ich opluwania wszystkich dookoła vs powyborczej czy jakiekolwiek innej rzeczywistości :D

 • 2018-11-30 23:59:39

  gość: ~Ed

  @~normalny
  Wielu ziębiczan uważa, że na tzw gminnej posadzie trzeba zarabiać grosze i tyrać 12 godzin dziennie, bo to z naszych podatków. Nikt nie patrzy na to jakie wymagania stawia się tym ludziom przy naborach na stanowiska- wystarczy poczytać ogłoszenia o naborach i porównać je z własnymi kwalifikacjami. Nikt nie bierze pod uwagę, że burmistrz wybierany jest w wyborach powszechnych i nikt normalny za średnią krajową takiej roboty nie weźmie. Sami pokończyli ledwie zawodówki i niczego w życiu nie osiągnęli ale uważają, ze inni odpowiadający za majątek wielkiej wartości i podejmujących ważne decyzje mają pracować za grosze. Typowo polskie! Na szczęście to się zmienia, wykształceni ludzie się szanują i coraz częściej za marne pieniądze nikt z wysokimi kwalifikacjami na gminnych posadach nie chce pracować o czym świadczy choćby rotacja na stanowiskach w ziębickim urzędzie miejskim. Coraz więcej młodych ludzi nawet jak dostaną pracę w gminnych instytucjach w Ziębicach, po kilku miesiącach pracy, jak zobaczą czego się od nich wymaga i za jakie pieniądze, odchodzą do innej, lepiej płatnej pracy i znajdują ją bez problemu np. we Wrocławiu. Ludzie chcecie mieć dobrze wynagradzanych, wykształconych, kompetentnych urzędników i rządzących czy miernych, biernych ale wiernych za grosze? Jak to drugie to tu się nic nie zmieni!

 • 2018-12-01 01:28:23

  gość: ~takitam

  gość: ~Ed napisał/a:
  //// Ludzie chcecie mieć dobrze wynagradzanych, wykształconych, kompetentnych urzędników i rządzących czy miernych, biernych ale wiernych za grosze? Jak to drugie to tu się nic nie zmieni! ////

  No to spróbujmy rozbić to na czynniki pierwsze.

  Otóż WSZYSCY, powtórzę, WSZYSCY zatrudnieni w ziębickim urzędzie (ale nie tylko) zapewne mieli i nadal mają wyższe wykształcenie, są kompetentni i dobrze wynagradzani, a jednak ..... czy przez ostatnie 25 lat (od upadku komuny) przełożyło się to na poprawę życie mieszkańców w gminie Ziębice i przede wszystkim w samych Ziębicach, czy raczej odwrotnie.

  Poza tym, chętnych na przeróżne stanowiska nie brakowało i nadal nie brakuje.
  Nikt nie płacze, że zarabia za mało.
  Dodatkowo nikt nie zmusza kandydatów, a następnie pracowników do objęcia jakiegokolwiek stanowiska państwowego i "tyry" po 12 godzin dziennie.
  SAMI SIĘ ZGŁASZAJĄ.  gość: ~Ed napisał/a:
  /// Nikt nie patrzy na to jakie wymagania stawia się tym ludziom przy naborach na stanowiska- wystarczy poczytać ogłoszenia o naborach i porównać je z własnymi kwalifikacjami. ///

  Stworzono (już dawno) skomplikowane prawo w którym jest mnóstwo debilnych i zupełnie niepotrzebnych przepisów, a następnie dodano do tego prawa całą machinę urzędniczą żeby tę głupotę obsługiwać.
  Nie brakuje takich, którzy idą na studia TYLKO PO TO, żeby następnie zasiąść za biurkiem i "wykonując" prawo mogli grzęznąć w tej gmatwaninie przepisów, a to codzienne zmaganie się z tym bagnem mogli nazwać .... UWAGA ... ciężką tyrą.
  Inaczej pisząc, mnóstwo biurw na państwowych urzędach jest ZUPEŁNIE ZBĘDNA, a są tam tylko dlatego, żeby obsługiwać ten durny do komorowskiego bulu mechanizm.
  Najgorsze jednak jest to, że oni myślą, że oni coś mogą, czyli że od ich mielenia papierem będzie lepiej komukolwiek.

  Najlepszym przykładem, że ta armia biurw jest nikomu do niczego niepotrzebna, ZAWSZE jest wydarzenie mniej-więcej tego typu, że do miejscowości X, gdzie od dziesięcioleci nic się nie dzieje (bez względu na to kto sprawował rządy) przyjeżdża jakiś duży inwestor i z tylko sobie znanych powodów postanawia postawić tam swoją fabrykę.
  Niemal w jednej chwili (to oczywiście lata, ale nie dziesięciolecia) zmienia się życie mieszkańców tejże miejscowości X, czyli .... nagle mają pracę (bywa, że bardzo dobrą), do tego pobudowane drogi, do tego sami zakładają firmy, bo przy dużym utrzymują się mniejsi, a wszystko to razem sprawia, że kolejni chcą tam mieszkać, młodzi nie uciekają i zakładają rodziny i teraz UWAGA .... wszystko się dzieje bez udziału jakichkolwiek lokalnych władz, czyli lokalne władzy są jakby przezroczyste dla całego tego procesu.

  PYTANIE:
  Po jaką cholerę utrzymywać tabuny biur (choćby nie wiem jak dobrze wykształconych), które to biurwy tylko ..... "piastują stanowiska" i .....NIC WIĘCEJ.

  ===========
  Moim zdaniem, jednym z najbardziej sensownych posunięć przyszłej władzy (piszę o parlamencie) i PRIORYTETEM, powinno być napisanie polskiego prawa całkowicie od nowa + powszechna INFORMATYZACJA kraju.
  Tylko wtedy mamy szansę jako kraj/państwo wyjść z tego komunistycznego bagna w którym pomimo teoretycznego upadku komuny nadal tkwimy.

 • 2018-11-30 15:33:32

  gość: ~gość

  Panie Burmistrzu cieszę się że akurat Pan został wybrany na to stanowisko. Taka jest demokracja. A te komentarze lepiej nie czytać. Powodzenia.

 • 2018-11-30 15:53:10

  gość: ~xxx

  Wynagrodzenie za taką gminę i taki kipisz i taką pracę jaką trzeba włożyć żadna rewelka. Wójtowie w wioskach zarabiają tyle

 • 2018-12-03 22:19:30

  gość: ~era

  @~xxx
  Wójtowie w wioskach sobie zasłużyli przez lata. Nie dostali takich wynagrodzeń od razu.

 • 2018-11-30 15:56:25

  gość: ~aneta

  Żenada , najpierw by cos zrobił a potem by sobie podnosił wynagrodzenie a nie na odwrot . No ale tak jak pisalam tu kiedys - naobiecuje cudow , pieniadze zgarnie i baj . Bira nic nie zrobila ale chociaz w budzecie oszczednosci a ten nic nie zrobil a swoja pensja juz obciaza budzet

 • 2018-11-30 16:20:53

  gość: ~Ziębice

  @~aneta
  A co ma zrobić jak dopiero co został burmistrzem, p.bira jak dla mnie to była pomyłka jakich mało, choć ja wtedy nie głosowałem, bo na kogo? A w gminie bałagan potężny,jak dla mnie p.Szpilarewicz to burmistrz w którego wierzę, dobrze to p;zirytowana; napisała, ziębicka UE zawistni, zgorzkniali, na co dzień ludzie pokazują swoje oblicze, jeśli coś się komuś nie uda, to będzie współczuł, a za chwilę za plecami zacierał ręce, ja mam z ludźmi do czynienia to wiem i widzę jak ludzie się zmienili, kiedyś tego nie było, teraz wsza goni wszę.

 • 2018-11-30 16:26:28

  gość: ~aneta

  @~Ziębice

  a moze jakby wzial wynagrodzenie po birze to by pokazal ze zalezy mu na mieszkancach a nie na cieplej posadce i pieniadzach . ja wiem ze i jedno i drugie mozna pogodzic to za rok moglby wniioskowac o podwyzke ale za wykonana prace . ktory szef da ci na start maksymalne wynagrodzenie praktycznie ?

 • 2018-11-30 17:03:28

  gość: ~Zirytowana

  @~aneta
  Nie wierzę w to co czytam. Czy to się dzieje naprawdę!? Sam sobie wziął??!!! Nie!!! To radni zaproponowali taką stawkę! Trzeba było startować w wyborach a nie teraz komuś zaglądać do kieszeni.

 • 2018-11-30 17:07:31

  gość: ~Zirytowana

  @~aneta
  Nie bądźmy hipokrytami. Nikt nigdzie nie pracuje dla idei. Już widzę jak Ziębiczanie sami np opodatkowują się!!! No właśnie. Dlaczego tego nie zrobic? Przecież każdemu zależy na naszej małej ojczyźnie. No proszę Aneto! Zamiast wyliczać innym dasz dobry przykład.

 • 2018-12-01 15:26:23

  gość: ~takitam

  @~Zirytowana

  Nie wiem czy wiesz, ale w jakiejkolwiek firmie, jeśli komuś daje się na starcie dużą pensję, to nie dlatego że ładnie wygląda (chociaż są nieliczne wyjątki), a dlatego, że znane są jego wcześniejsze dokonania w dziedzinie którą się zajmuje.

  Mimo to, jeśli się nie sprawdzi i np. swoimi decyzjami narazi firmę na straty finansowe, to delikwent odpowiada własnym majątkiem za spowodowane swoją niekompetencją straty.

  Natomiast burmistrz (i ogólnie jakikolwiek polityk) NIE ODPOWIADA KOMPLETNIE ZA NIC i na niczym nie musi się znać.

  Inaczej pisząc, dostaje 10.000 na start i spokojnie może pogrążyć gminę czy miasto w długach czy nietrafionych inwestycjach i ..... JEDYNĄ "karą" dla niego będzie to, że może nie być wybrany na kolejną kadencję.
  Równie dobrze może KOMPLETNIE NIC nie robić, a 10.000 co miesiąc wpływa na konto.

  Do tego dochodzi to, o czym co jakiś czas przypominam, że burmistrzem w Ziębicach, przy tak "dochodowej" gminie i obowiązującym prawie może być dokładnie ktokolwiek, czyli kot Filemon, pani Jadzia z warzywniaka, pan Mietek z pod budki z piwem, 16-latka z kucykiem, a efekty "rządzenia" będą identyczne, czyli żadne, a nawet jeśli w/w uda się doprowadzić gminę do katastrofy, to .... i tak włos im z głowy nie spadnie, bo nie odpowiadają KOMPLETNIE ZA NIC.

  Co do meritum, czyli Szpilarewicza, to nie mam pojęcia kto to jest.
  Po prostu nie znam człowieka i ani on mnie ziębi ani grzeje.
  Mimo to jestem w stanie się założyć z każdym o każde pieniądze, że pan Szpilarewicz nie wyróżni się niczym na tle byłych burmistrzów, ... ot po prostu będzie ... "piastował urząd" pobierając co miesiąc gażę w wysokości 10.000 zł.

  ========
  Mili państwo, proszę zrozumieć, że dopóki nie zmieni się w Polsce prawo na logiczne, proste, klarowne i sensowne (czyli napisane od nowa), to odpowiedzialność kolejnych władz za swoje decyzje będzie ŻADNA i do władz będą wybierani ludzie albo z klucza politycznego, albo ci znani z tego że są znani, albo co którzy głośnie krzyczą, a nie ci którzy mają wizję i pomysły.

  ======
  ======
  .... a już tak zupełnie na koniec.
  Szkoda, że na burmistrza nie startowała jakaś piękna i elokwentna dziewczyna, bo jeśli zostałaby wybrana, to tak samo nic by nie zrobiła jak każdy inny kandydat, ale za to w miarę godnie reprezentowałaby Ziębice i przy okazji zarobiłaby trochę grosza.

 • 2018-12-02 16:40:18

  gość: ~samotna

  @~takitam

  a może jakiś fajny, przystojny mężczyzna?

 • 2018-11-30 17:11:39

  gość: ~Zirytowana

  @~aneta
  Nie martw się.. Nie obciąża budżetu. Ba pewno gmina nie zbiednieje. A jak się ma doświadczenie i kwalifikacje to każdy dobry szef docenia takiego pracownika. Nawet na początku okresu zatrudnienia. Ale Ziębiczanie widać wola od razu krytykować i krytykować.

 • 2018-11-30 17:19:26

  gość: ~takasytuacja

  Ludzie są zawistni, złośliwi, fałszywi, a najbardziej boli ich d...a gdy komuś coś się udało i ma lepiej.

 • 2018-12-01 09:56:14

  gość: ~AAA

  Nie ma to jak oceniać na podstawie zarobków, ludzie, ogarnijcie się! Ocenimy za rok, w połowie kadencji i za pięć lat. Kipie z was zawiść, a wybraliście gościa w demokratycznych wyborach i to z bardzo dużą przewagą nad pozostałymi dwojga (i dobrze, bo z tej trójki to wydawał się najlepszy kandydat). Teraz zamiast skomleć na forum to dajcie człowiekowi w spokoju pracować, a oceniać będziecie mogli za jakiś czas. Swoją drogą ciekawi mnie po ile zarabiają wszyscy tu piszący anonimowi ludzie? Każdy pewnie dostaje najniższą krajową i całuje szefa po stopach, że w ogóle ma pracę? Tak było 20 lat temu, teraz czasy się zmieniły, teraz to praca szuka pracownika, a nie pracownik pracy. Pozdrawiam.

 • 2018-12-03 08:33:39

  gość: ~Matryo

  Jest mi wstyd że Ziębiczanie są tacy złośliwi. Fala hejtu po nie spełna miesiącu pracy. Oceniamy chłopa po całej kadencji. Zdanie na ten temat mam takie lepiej niech zarabia dobrze niż ma mieć mało i kraść z budżetu.
  Pozdrawiam mendy Ziębickie nierobow oraz osoby które tylko umieją krytykować a same nic nie robią czas na zmiany a nie na głupie gadanie

 • 2018-12-03 15:45:32

  gość: ~Barabasz

  Zawistne, zazdrosne, fałszywe mendy ziębickie, wiem co piszę bo mam z wami do czynienia. Oczywiście ten post jest skierowany tylko do fałszywych mend.na szczęście są jeszcze normalni ludzie, ale i tak w większość ludzi, nawet pseudo znajomych oraz sąsiadów to zazdrosne mendy.

 • 2018-12-03 18:15:38

  gość: ~takitam

  @~Barabasz

  Na szczęście mamy Ciebie, krynico mądrości wszelakiej.

 • 2018-12-03 17:46:51

  gość: ~darek

  Wy co tak krytykować tylko potraficie innych....Sami zacznijcie od siebie i uderzcie się w pierś. To miasto też jest Wasze. Co Wy robicie żeby było lepiej ? Bo nawet jak zamontowano pojemniki na psie odchody to niektórzy wrzucają tam śmieci. To co kur...policja ma pilnować kublow ?To tylko przykład. Czubek góry lodowej. Wszyscy musimy cos robić żeby bylo piękniej i czysciej.

 • 2018-12-03 18:13:05

  gość: ~takitam

  @~darek

  Miły darku.

  Skoro (jak piszesz) wszyscy musimy coś robić żeby było piękniej i czyściej, to po jaką cholerę wybieramy władzę ?

  Co do psich gówien, to te pojemniki (w każdym mieście) uważam za idiotyzm.

  Nie widzę bowiem powodu dla którego WSZYSCY podatnicy najpierw płacą za postawienie tych pojemników, a następnie za ich opróżnianie.
  Pojemniki tak, ale .... za te pojemniki i za ich obsługę powinni płacić tylko właściciele psów.
  Oczywiście należałoby zrobić referendum (czy inny rodzaj głosowania) wśród właścicieli psów, czy chcą się dobrowolnie opodatkować w w/w sprawie.
  Jeśli tak, to ... niech płacą za kubły na psie gówna i za ich opróżnianie.
  To będzie i uczciwe i sprawiedliwe.
  Jeśli nie, to mandacik za każdą kupe pozostawioną przez ich pupila albo ..... niech zabierają psi "urobek" ze sobą do swojego domu i robią z tym co chcą.

  Poza tym, jeśli tak lamentujesz żebyśmy sami zaczęli od siebie, to może pochwal się co Ty konkretnie zrobiłeś dla tego miasteczka, ale tak .... konkretnie, czyli podaj swoje imię, nazwisko + co Ziębiczanie Ci zawdzięczają i wtedy ..... od biedy .... mógłbyś mieć jakieś tam prawo do gadek umoralniających.

  No i na koniec przypomnę o tym o czym zazwyczaj piszę, czyli że forum czy też komentarze, właśnie po to są żeby każdy mógł wyrazić swoje zdanie na dany temat, więc nie wiem jak inni, ale je będę sobie krytykował co chcę i kiedy chcę jeśli uznam że krytyka się należy bez względu na to czy Ci się to podoba czy nie.

 • 2018-12-05 10:46:34

  gość: ~Barabasz

  @~takitam to jak uważasz żeby Darek podał swoje imię, nazwisko i osiągnięcia, to może ty się przedstawisz i napiszesz do czego ty się przyczyniłeś.

 • 2018-12-05 11:05:37

  gość: ~darek

  @~Barabasz
  On tylko taki mądry w sieci........

 • 2018-12-07 01:16:58

  gość: ~takitam

  ostatnio dodany post

  @~darek

  .... i to tyle ?

  Jak zwykle ... o mnie ? ... , a nie o temacie poruszanym w artykule ?

 • 2018-12-07 01:15:43

  gość: ~takitam

  @~Barabasz

  Rozumiem, że Twoje imię i nazwisko w jednym, to .... Barabasz, prawda ?

  Poza tym, ja nie żądam od nikogo przedstawiania się jeśli ten ktoś jako pierwszy nie zażąda tego od innych.

  =====
  .... ale OK, .... niczym nie zasłużyłem się dla społeczności Ziębic, co nie zmienia faktu, że mam prawo się wypowiadać w dowolnym temacie, w formie przez siebie wybranej.

  Niemniej jednak powtórzę, że nigdy nie zażądałem/poprosiłem kogokolwiek o przedstawienie się z imienia i nazwiska, jeśli ten ktoś nie zażądał tego pierwszy, a nie zrobiłem tego (i nie zrobię) , bo forum czy ogólnie komentarze, z definicji są oparte na anonimowości użytkowników.

REKLAMA