Michał Norbert najlepszy w Dogtrekkingowym Finale Pucharu Polski w Złotym Stoku [foto]

Dogtrekkingowy Finał Pucharu Polski w Złotym Stoku

Dogtrekkingowy Finał Pucharu Polski w Złotym Stoku fot.: dogtrekking.com.pl

13 października w Złotym Stoku odbył się Finał Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Do miasta przybyło 120 uczestników wraz ze swoimi psami.

Miłośnicy dogtrekkingu zjechali z całej Polski, aby rywalizować w Górach Złotych na jednej z trzech tras: mini, midi i long.

W kategorii Long dogtrekkerzy musieli pokonać trasę liczącą 40 kilometrów. Wśród panów najdłuższy dystans wygrał Michał Norbert  z psem Inka, pokonując trasę w czasie 3 godz. 37 min. 39 sek. Druga lokata przypadła Jakubowi Glajcarowi z teamu Metheora Sport Team z pupilem Verti (czas: 3 godz. 37 min. 45 sek.), a na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Pryjma (Funexsports) z psem Weroniką (czas: 4 godz. 50 min. 4 sek.).

Najlepszą kobietą okazała się Iwona Szczur (Yawaza), która wraz ze swoim pupilem Azą na mecie zameldowała się po 5 godzinach 40 minutach i 16 sekundach. Tuż za nią uplasowała się Katarzyna Leboda (Wild Dogs Team) z psem Tiga, tracąc do zwyciężczyzni ponad 8 minut. Trzecie miejsce zajęła Irena Piotrowska (Metheora Sport Team) z pupilem Larą, która pokonała trasę w czasie 6 godzin 4 minut i 44 sekund.

Dogtrekkerzy startowali jeszcze na trasie mini – liczącej 15 kilometrów oraz mid - 25 kilometrów. Wyniki poszczególnych kategorii prezentujemy poniżej.

Kobiety Long:

1. Iwona Szczur (YAWAZA), Aza, czas: 5:40:16
2. Katarzyna Leboda (Wild Dogs Team), Tiga, czas: 5:48:39
3. Irena Piotrowska (Metheora Sport Team), Lara |Manchester Terrier|, czas: 6:04:44

Mężczyźni Long:

1. Michał Norbert, Inka |Mieszaniec|, czas: 3:37:39
2. Jakub Glajcar (Metheora Sport Team), Verti |Manchester Terrier|, czas: 3:37:45
3. Tomasz Pryjma (Funexsports), Weronika |Wyżeł niemiecki krótkowłosy|, czas: 4:50:04

Kobiety Mid:

1. Magdalena Krause (Kato PRDOG Team), Cabe |Saarlooswolfhond|, czas: 3:26:42
2. Marta Bartosik, Beti |Husky|, czas: 3:44:15
3. Jolanta Lelas (Klinika Weterynaryjna dr n. wet. Dariusz Niedzielski), Karmel, czas: 4:16:06

Mężczyźni Mid:

1. Sebastian Smoleń (Metheora Sport Team), Shisha, czas: 2:51:46
2. Krzysztof Bartosik (Przytul pyska), Berni |Husky|, czas: 2:52:07
3. Arkadiusz Muzyk (Salty Doog), Bolek, czas: 3:05:43

Rodzinna:

1.  Edyta Głowacka, Maciej Głowacki (Salty Doog), Persi |Mieszaniec|, czas: 3:05:42
2. Karol Kłodziński, Karolina Chojnacka (Salty Doog), Snoopy |Mieszaniec|, czas: 3:05:42
3. Jakub Bagiński, Karolina Zajdel (Wild Dogs Team), Nanoq |Husky|, czas: 3:20:10

Mini:

1. Maciej Ciebiera, Piotr Polowy, Moka |Wyżeł|, czas: 2:18:04
2. Dariusz Adach, Bożena Bogaczyńska-Adach (Ząbkowicka Grupa Biegowa Frankenstein), Garda (Azja Talarowe Obejście) |Gończy Polski|, czas: 2:19:20
3. Katarzyna Coś, Paweł Goś (Malinowi Szczęściarze), Dyzio, czas: 3:12:52

Wyniki z poszczególnych kategorii w całości dostępne są na stronie dogtrekking.com.pl