Express-Miejski.pl

Relacja na żywo z Gminy Ciepłowody

Relacja na żywo z Gminy Ciepłowody fot.: mat. wyborcze

Relacja z kampanii zarówno w mediach, jak i w terenie, a także przypomnienie kandydatów do Rady Gminy Ciepłowody z KWW Obywatele na Rzecz Ciepłowód.

sfinansowano ze środków KWW Obywatele na rzecz Ciepłowód

442

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Aktywnie i bezpiecznie. Wyborcze konkrety. KWW Obywatele Na Rzecz Ciepłowód

  2018-10-17 10:11:58

  gość: ~Ania

  Normalnie SZOK!!! Jestem pod wrażeniem!

 • 2018-10-17 11:30:54

  gość: ~URZDAS

  @~Ania
  SUPER

 • 2018-10-17 11:34:41

  gość: ~KWW

  @~URZDAS Koncepcja Młyna Informatycznego. W centralnym punkcie gminy w miejscowości Ciepłowody zostanie powołany do życia pierwszy w Polsce Młyn IT. Będzie to miejsce zaadaptowane w dawnym młynie zbożowym, w którym od kilkudziesięciu lat znajdowało się zaplecze gospodarcze – rolnicze serce gminy. Komitet Wyborczy Wyborców Obywatele na rzecz Ciepłowód postanowił wznowić aktywność budynku i nadać mu drugie życie. Powstanie inkubator informatyczny wraz z zapleczem dla młodzieży oraz kawiarnią. Nowo powstałe firmy, zwłaszcza takie, które świadczą usługi informatyczne dla rolnictwa i mieszkańców wsi zyskają bezpłatny dostęp do infrastruktury oraz adresu. Podmioty gospodarcze będą przez rok zwolnione z czynszu i opłat. Dodatkowo zostaną objęte doradztwem i promocją. Dzięki temu aktywni, początkujący przesiębiorcy otrzymają realne wsparcie. Ponadto w Młynie IT zostanie stworzona Drużyna Graczy. Będzie to półprofesjonalna młodzieżowa drużyna gier video i VR np. Fortnite czy FIFA. Ten prowadzony przez gminną fundację zespół pozwoli zintegrować lokalną młodzież, stworzyć alternatywę dla używek, konkretnie zagospodarować czas wolny, a także wypromować przyszłe gwiazdy internetu i świata video games. Obiekt informatyczny zyska także miejsce relaksu i posilenia się w postaci kawiarni z doskonałą kawą, wypiekami i zdrową żywnością. Pod kierunkiem doświadczonych trenerów zostanie nawiązana współpraca międzynarodowa i wymiana doświadczeń. Gmina Ciepłowody rozpocznie swoją obecność w świecie technologii i ujawni ukryty w mieszkańcach talent i zmysł informatyczny

 • 2018-10-17 11:37:32

  gość: ~KWW

  @~KWW Fast Internet – czyli szybki, niezawodny Internet w całej Gminie Ciepłowody to podstawowy postulat KWW Obywatele na rzecz Ciepłowód, a także znak naszych czasów. Znajdując źródła finansowania oraz partnera technologicznego zaproponujemy spójną koncepcję transferu danych w oparciu o najnowsze rozwiązania. Uporządkujemy w ramach standardów IT/ITC komunikację informatyczną w poszczególnych miejscowościach oraz zniwelujemy tzw. wykluczenie technologiczne osób/domów/miejscowości. Użytkownicy otrzymają wsparcie serwisowe i prawne. Rozpoczniemy stworzenie tzw. strefy Internetu otwartego – AIR INTERNET: w przestrzeni publicznej powstaną punkty bezpłatnej dystrybucji Internetu. To otwiera drogę do ważnej, ale i potrzebnej użytkowej informatyzacji przestrzeni publicznej. Koncepcja Smart Gmina oznacza możliwość korzystania za pomocą smartfonów z dobrodziejstw technologii, zwiększenia wydajności infrastruktury wiejskiej, wprowadzenia inteligentnych rozwiązań. Komunikacja online, bluetooth, Internet rzeczy to definicja nowych możliwości. Pomoże w tym także inkubator informatyczny – Młyn IT.

 • 2018-10-17 11:39:41

  gość: ~KWW

  @~KWW W Młynie IT zostanie stworzona Drużyna Graczy. Gracze sami zdecydują, jak będą się wkrótce nazywać. Gamers Team to półprofesjonalny, podzielony wiekowo młodzieżowy zespół graczy gier video i VR. Ten prowadzony przez gminną fundację projekt pozwoli zintegrować lokalną młodzież, stworzyć alternatywę dla używek, konkretnie zagospodarować czas wolny, a także wypromować gwiazdy internetu i świata videogames. Drużyna otrzyma wsparcie doświadczonych trenerów i rozpocznie swoją karierę w krajowej, a może międzynarodowej lidze graczy. Zajęcia będą prowadzone w oparciu o zasady zachowania reguł zdrowia i ergonomii. Z bieżącej propozycji dla przyszłych zainteresowanych pierwsze rozgrywki zostaną rozgrywane w oparciu o Fortnite, FIFA i League of Legends. Obecność drużyny graczy w Młynie IT jest nieprzypadkowa, bowiem przyszli turniejowicze otrzymają support od zlokalizowanych w budynku firm informatycznych. Przyszli radni z KWW Obywatele na rzecz Ciepłowód dołożą wszelkich starań, aby wspierać i promować tę aktywność naszej młodzieży. Do zobaczenia na Open Day-u!

 • 2018-10-19 08:17:01

  gość: ~gość

  @~KWW
  jeżeli to na prawdę się uda to coś czuje, że będą o nas mówić w całej Polsce :)

 • 2018-10-17 11:41:59

  gość: ~EwciaCW

  @~KWW
  Bez internetu to mozna powiedziec zycia nie ma - w 100% trafiony pomysl!

 • 2018-10-17 14:26:52

  gość: ~wreszcie

  @~EwciaCW
  wreszcie ktos chce sie tym zajac. Szczegolnie ze uslugi orange (neostrada)to dramat.
  Brawa dla kandydata!!!!!

 • 2018-10-17 11:40:56

  gość: ~EwciaCW

  @~KWW
  Ten Mlyn IT do innowacja na skale powiatu - ale bedzie sie dzialo. Brawo za pomysl KWW. Popieram z cala moja rodzina, szczegolnie mlodziez

 • 2018-10-17 11:58:32

  gość: ~BASENOBUS

  @~EwciaCW
  W 2019 roku powstanie w Ząbkowicach Śląskich kryta pływalnia. Stwarza to nowe możliwości aktywnego spędzania czasu, relaksu rodzin i wzmacniania tężyzny fizycznej. Wszyscy doskonale wiemy, że pływanie jest jedną z najzdrowszych form uprawiania sportu oraz oderwania się od problemów życia codziennego. Aby basen ząbkowicki i jego atuty były dostępne także dla mieszkań- ców Gminy Ciepłowody KWW Obywatele na rzecz Ciepłowód zamierza uruchomić specjalną, dedykowaną komunikację pomiędzy Gminą Ciepłowody a krytą pływalnią w Ząbkowicach Śląskich. Po przeprowadzeniu konsultacji społecznych zdecydujemy o częstotliwości kursowania autobusu przywożącego oraz odwożącego zainteresowanych pływaków. Poza konkretną pomocą w transporcie na basen zostanie stworzona karta sportowa, w ramach której zostanie wynegocjowana specjalna zniżka na wejście na obiekt wodny dla mieszkańców Gminy Ciepłowody.

 • 2018-10-17 18:18:29

  gość: ~tomek

  @~BASENOBUS
  fiu fiu, to jedziemy!

 • 2018-10-17 17:01:01

  gość: ~Ewcia

  @~Ania
  to jest normalnie profesionalna kampania wyborcza i to w naszej malej gminie. takiego czegos jeszcze nie bylo. pozostaje pogratulowac p. Bajtkowi oraz jego kandydatom na radnych. moj glos macie1

 • 2018-10-17 17:01:18

  gość: ~Ewcia

  @~Ania
  to jest normalnie profesionalna kampania wyborcza i to w naszej malej gminie. takiego czegos jeszcze nie bylo. pozostaje pogratulowac p. Bajtkowi oraz jego kandydatom na radnych. moj glos macie1

 • 2018-10-17 17:01:48

  gość: ~Ewcia

  @~Ania
  to jest normalnie profesionalna kampania wyborcza i to w naszej malej gminie. takiego czegos jeszcze nie bylo. pozostaje pogratulowac p. Bajtkowi oraz jego kandydatom na radnych. moj glos macie!

 • 2018-12-16 15:00:43

  gość: ~Annie

  ostatnio dodany post

  Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi, zwanemu dr Agbazarą, wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość, pomagając mi przywrócić mego kochanka, który zerwał ze mną Cztery miesiące temu, ale teraz ze mną przy pomocy dr Agbazary, wielkiego zaklęcia miłosnego odlewnik. Wszystkim dzięki niemu możesz również skontaktować się z nim o pomoc, jeśli potrzebujesz go w czasach kłopotów poprzez: ( a g b a z a r a @ g m a i l . c o m ) możesz również Whatsapp na ten numer ( +234 810 410 2662 )

 • 2018-10-17 10:18:09

  gość: ~Bla bla bla

  Przestańcie pisac nieprawdę!!!!!!!!!

  Jak mozecie pisać ze nagłe przesluchania? Trzeba bylo sie zastanowić zanim sie napisało obraźliwe komentarze, miejcie odwage teraz za to odpowiedzieć!!!!

  Milego minusowania bo to potraficie najlepiej

 • 2018-10-17 10:28:34

  gość: ~wygrany

  @~Bla bla bla
  a nie było niszczenia plakatów ? a nie było obrażania KWW Obywateli na Rzecz Ciepłowód ?? Nie było nagłych przesłuchań ? To pokazuje panikę i strach a nie stawienie czoła poważnemu kontrkandydatowi. Każdy wie jak było ! te wezwania były po to żeby każdy nawet bał się dać plusa pod komentarzem a co dopiero napisać swoje zdanie w komentarzu. Ale mamy wolność słowa i na szczęście żyjemy w demokratycznym kraju, gdzie władza raz dana nie jest dana na zawsze- pamiętajmy o tym w niedziele przy urnie wyborczej ! widocznie dla niektórych to może pomysł na kampanię,zamiast merytoryczego podejścia do rozwiązania problemów.A

 • 2018-10-17 12:16:06

  gość: ~Piotr

  @~wygrany
  Właśnie wczoraj zostały zamalowane sprayem banery Jana Bajtka i . Besty Lis w Starym Henrykowie. To mowa miłości.

 • 2018-10-17 20:30:18

  gość: ~wyborca ze Starego

  @~Piotr
  Tak się zachowuje zwykły wandal, zazdrośnik i frustrat. To i tak nie wpłynie na negatywny wynik wyborów, wręcz przeciwnie Pan Bajtek zyskuje. Program ma realny, ciekawy, przemyślany. Ma głos mój i mojej rodziny.

 • 2018-10-17 20:35:16

  gość: ~KWW

  @~wyborca ze Starego
  Wyborcy ze Starego Henrykowa - dziękujemy - wkrótce się odwdzięczymy Staremu Henrykowowi i innym miejscowościom naszej gminy za wsparcie - gwarantujemy!

 • 2018-10-18 11:37:46

  gość: ~Obywatelka

  @~Piotr
  A dlaczego nikt nie wspomni o tym, że została też zniszczona elewacja świetlicy wiejskiej? Tylko plakaty i plakaty!

 • 2018-10-17 11:27:41

  gość: ~ocobiega

  @~Bla bla bla
  tutaj mamy do czynienia z bezradna walka: brak konkretow, odniesienia emocjonalne, wlasne poczucie prawdy...

 • 2018-10-17 11:28:13

  gość: ~ocobiega

  @~Bla bla bla
  tutaj mamy do czynienia z bezradna walka: brak konkretow, odniesienia emocjonalne, wlasne poczucie prawdy...

 • 2018-10-17 12:12:44

  gość: ~Piotr

  @~Bla bla bla
  Nie były nagłe. W moim przypadku. Tygodniowe wyprzedzenie. Nie zostały wypełnione znamiona przestępstwa par.226pkt1kk znieważenie funkcjonariusza publicznego. Wójt jest osobą publiczną, urzędnikiem z wyboru, podlega krytyce. Nie został zresztą skrytykowany w trakcie pełnienia obowiązków służbowych, chyba że siedział w pracy na necie. Ostatnie interpretacja tego paragrafu przez Sąd Najwyższy pozostawia duży margines interpretacji.

 • 2018-10-17 14:31:55

  gość: ~noto

  @~Bla bla bla
  No to ciekawa korelacja tych przesłuchań. Dziwnym trafem wypadly w kampanii wyborczej.:/
  Nie wyglada to dobrze.

 • 2018-10-17 10:29:52

  gość: ~Hihi

  Nie ma to jak "sprawny" pr.

  Listy poparcia - list jeden od byłej dyrektorki która nie lubi obecnego wójta.

  Nienawiść w internecie - z tego co widać to tylko sa obrażające i podwazajace kompetencje obecnego wojta. Komentarze w ktorych sa pytania do. Waszego kandydata sa natychmiast minusowane żeby je szybko kryc.

  Nagłe przesłuchania zwiazane z wpisami sprzed roku, ZAPOMNIELISCIE dopisać. Bez powodu Was nie wzywaja.

  Brak słów.

 • 2018-10-17 10:39:37

  gość: ~tak

  @~Hihi
  tak się składa że stanowisko wójta/burmistrza są to stanowiska publiczne i trzeba liczyć się z tym że po przebytej kadencji mieszkańcy/wyborcy mają prawoi obowiązek ocenić działania danego włodarza, to jest w większości gmin/powiatów normalne, i jeśli ktoś piastuje takie stanowisko to musi być przygotowany że będą oceniane jego rządy. czy jeślipewne rzeczy nie są zrobione i to jest poddawnae dyskusji to jest obrażanie i podważanie kompetencji ? Czy jeśli w rankingu wyszło że Ciepłowody fatalnie wyszły w pozyskiwaniu środków z ue, to też jest obrażanie i podważanie kompetencji ? no ludzie,nie popadajmy w malkomenctwo

 • 2018-10-17 11:21:52

  gość: ~nienierozumiem

  @~Hihi
  List poparcia: jezeli KWW otrzymal taki list, to dlaczego go nie opublikowac. to juz publikowac tez nie mozna?
  Nienawisc w internecie: no niestety jest tak, ze slowa na k... i ch... to przeklenstwa. Nie porownuj minusowania do wulgarnych slow, ktore sa tylko i wylacznie obrazem nie radzenia sobie z rzeczywistoscia poprzez brak metytorycznych argumentow

 • 2018-10-17 11:50:00

  gość: ~Czytaj ze zrozumieniem

  @~nienierozumiem
  Kww pisze ze otrzymuje LISTY a dostali LIST. widzisz różnicę? Rozumiesz?

 • 2018-10-17 12:14:51

  gość: ~Piotr

  @~Hihi
  Bez powodu jak się okazuje.

 • 2018-10-17 10:36:35

  gość: ~Ciekawski

  A ja mam pytanie do kandydata na wojta (pewnie sam nie odpisze ale tego sie mozna spodziewać)

  Dlaczego jest za kanalizacja skoro sam ma przydomowa oczyszczalnie ścieków?

 • 2018-10-17 11:24:56

  gość: ~nienierozumiem

  @~Ciekawski
  rozumiem, ze ty nie jestes za kanalizacja - gratuluje postawy

 • 2018-10-17 11:33:05

  gość: ~CIEKAWSKII

  @~Ciekawski
  A O KTOREGO KANDYDATA PYTASZ?

 • 2018-10-17 11:39:48

  gość: ~Ww

  @~CIEKAWSKII
  bajtka, bo jeśli mam pytanie do Wójta Bialkowskiego to zawsze mogę isc do urzędu i go zapytać. Nie muszę biegac i szukać wojta w polu

 • 2018-10-17 11:48:39

  gość: ~CIEKAWSKII

  @~Ww
  Z takiej korzysta infrastruktury jaka jest dostepna

 • 2018-10-17 12:03:13

  gość: ~hihihihehehe

  @~Ww
  to chyba masz niesamowite wzgledy, bo na moje pytania odpowiada zawsze ktos inny. a co do pola: nic dziwnego, jak sie ma gospodarstwo w gminie rolniczej. Jak sie ma duze i prosperujace gospodarstwo to oznacza, ze sie jest dobrym gospodarzem i na takich ludzi trzeba stawiac. Admistracja zza biurka do model 19-stowieczny, zyjemy w 21 wieku, gdzie trzeba wykazywac sie kreatywnoscia, innowacja i otwartoscia na ludzi i ich potrzeby. i tak wlasnie to wyglada: stacnacja i brak rozwoju. i sie dziwic, ze ludzie uciekaja

 • 2018-10-17 14:41:06

  gość: ~dokladnie

  @~hihihihehehe
  Zgadzam sie w 100%.

  Robienie komus zarzutu ze jest dobrym gospodarzem nie tylko na urzedzie ale tez w domu to juz kompletne nieporozumienie.

 • 2018-10-18 11:33:12

  gość: ~Obywatelka

  @~hihihihehehe
  Tylko wójt powinien siedzieć w gminie a nie robić w polu :)

 • 2018-10-17 18:11:53

  gość: ~1qaz

  @~Ww
  Tylko szkoda, że o odpowiedź ciężko. Zawsze ogólniki + zasłanianie się radcą prawnym. Próbowałem, więc wiem jak to wygląda.

 • 2018-10-17 12:20:03

  gość: ~Piotr

  @~Ciekawski
  Czy odpisze sam czy nie, to wobec warunków w naszej gminie nie ma znaczenia. Nie dostaniesz pozwolenia na budowę i nie przyjmą ci chałupy bez oczyszczalni. A kanalizacji nie ma. Był na oczyszczalnię skazany jak wszyscy budujący czy posiadający nowe domy.

 • 2018-10-17 14:38:29

  gość: ~masakra

  @~Ciekawski
  Nie slyszalem chyba mniej niemadrego pytania.
  Proszę Państwa.... kanalizacja to koniecznosc. To XXI wiek. A co miał do rowu wypuszczac scieki. Badzmy powazni. W tym przypadku jest to rozwiazania tymczasowe poniewaz rozwiazaniem systemowym jest kanalizacja zbiorcza!!!

  Widzialem wpisy jednej Pani ktora ubolewala z faktu posiadania kanalizacji bo musi placic. Mozna zrezygnowac w ten sposob z prądu. Zamiast wodociagu mozna miec studnie z wodami gruntowymi wraz z cala chemia z pól.

  Nie wspomne nawet o smieciach. Tez trzeba placic. Wiec moze zamaist tego wywalajmy je do lasu. Litości. Co to za retoryka???

  Zarzuca Pan kandydatowi ze dba o srodowisko jak moze??

 • 2018-10-17 10:48:47

  gość: ~Niestety

  Widać nawet tutaj to co ktos pisal w komentarzu wyżej. Jest pytanie do kandydata i juz minusy. Ktos was wypunktował i juz minusy. Wasz kandydat tez był wojtem i moim zdaniem nikt go nie obraza, tylko merytorycznie wypisuje jego braki, co oczywiście tez minusujecie.

 • 2018-10-17 11:17:10

  gość: ~nienierozumiem

  @~Niestety
  witam wszystkich, hejtowanie nie jest droga do poprawy zycia w naszej gminie. Osobiscie proponuje wrocic na tory normalnosci, czyli merytoryczna dyskusja na temat postulatow wyborczych. Tak jak czesto sie to juz wczesniej pojawialo, konktrkandydat nie wykazal woli do otwarcia forum na temat jego programu. Dlatego rozumiem zamiast merytorycznie pisac o kontrpropozycjach zostaja negatywne emocje. tak nie dojdziemy do niczego. kazdy wlodarz ma swoje plusy i minusy, jak kazdy czlowiek, ale liczy sie ogolny bilans, ktory powinien byc dodatni. Jezeli takowy nie jest, to trzeba cos zmienic. na tym polega demokracja.

 • 2018-10-17 11:50:43

  gość: ~Mieszkaniec

  Szanowni państwo już w najbliższą niedzielę okażę się podczas wyborów jaką gminę chcą mieszkańcy czy nowoczesną z dalszą perspektywą rozwoju czy zaścianek.Ja wybieram pana Bajtka. Jego innowacyjny program ma ogromne szanse aby zostać zrealizowanym.

 • 2018-10-17 12:33:56

  gość: ~pan

  Dla mnie Bajtek to jedyny właściwy wybór. To ostatnia szansa, żeby cokolwiek zrobić w gminie.
  program wyborczy jest bardzo szeroki i obejmuje nie tylko dzieci i młodzież, ale również osoby starsze. nie udało mi się dotrzeć do programu wyborczego Pana Białkowskiego. Nie wiem jaki ma pomysł na gminę oprócz spraw tendencyjnych.

 • 2018-10-17 12:46:58

  gość: ~wow

  @~pan
  jezeli chodzi o ilosc wpisow na forum, to mamy tutaj z absolutnym sukcesem do czynienia czyli forum bylo potrzebne i ludzie chca sie udzielac i komentowac program wyborczy KWW p. Bajtka i jego radnych. W dotacjach UE nie dalismy rady z Bardem, ale przynajmniej tutaj sie odalo. KWW p. Bajtka juz teraz sa skuteczni ;)

 • 2018-10-17 12:52:48

  gość: ~KWW

  ASYSTENT SENIORA Po trudach kilkudziesięcioletniego życia i wytężonej pracy zawodowej: w szkole, w warsztacie czy gospodarstwie rolnym, przychodzi jesień życia okres senioralny. Starzenie się każdy przeżywa inaczej, ale wszyscy chcą się starzec godnie. Wielu mieszkańców gminy Ciepłowody to osoby w wieku emerytalnym, często w bardzo podeszłym. Emeryci ciężko pracowali także na rzecz gminnej wspólnoty i ukształtowali kolejne pokolenie mieszkańców naszej małej ojczyzny. Dziś potrzebują szczególnej troski, naszego wsparcia i zrozumienia potrzeb. KWW Obywatele na rzecz Ciepłowód proponuje stworzenie specjalnego programu dla seniorów, który pozwoli na prawdziwą pomoc naszym babciom, dziadkom, prababciom, samotnym sąsiadom, osobom niepodążającym za galopującą rzeczywistością. Podstawowym założeniem będzie stworzenie stanowiska Asystenta Seniora. Pierwszym krokiem stanie się ustalenie potrzeb indywidualnych naszych seniorów. Następnie powstanie wykaz działań, które będą podejmowane stale lub doraźnie wg potrzeb osób starszych. Zadaniem asystenta będzie stały kontakt i nadzorowanie zdarzeń zdrowotnych i losowych, a poprzez takie działania realne skierowanie seniorów do właściwych jednostek lub osób potrafiących rozwiązać dany problem. Zostaną wprowadzone cykliczne wizyty lekarza geriatrii (chorób osób starszych) - pozwoli to na udzielenie precyzyjnego wsparcia, zwłaszcza osobom osamotnionym. Najbardziej potrzebujący będą mogli liczyć na pomoc w zakresie zakupów, dowozu do lekarza czy kontaktu z bliskimi przez Internet. Razem z seniorami asystent stworzy plan działania, a gmina zadba o możliwie najpełniejsze wypełnienie oczekiwań. Asystent będzie pracował w terenie - nie za biurkiem. Aktywne osoby starsze zostaną zaproszone do współpracy z gminną fundacją i podzieleniem się życiowym doświadczeniem. Zorganizowane zostaną wyjazdy kulturalne i krajoznawcze.

 • 2018-10-17 18:00:55

  gość: ~opiekunka

  @~KWW
  na zachodzie (a pracowalam w Niemczech i UK) takie programy socjalne ciesza sie ogromna popularnoscia i calkiem niedawno sie rozpowrzechnily. nie wiem kto w sztabie Bajka wpadl na to, ale gratuluje. Asystent Seniora to dla wielu starszych osob moze byc jedyna bliska osoba. Pamietam historie sprzed kilku lat z naszej okolicy, jak jeden starszy pan miesiacami wegetowal w swoim domu a w koncu jak umarl, to dopiero po 3 dniach sasiedzi go znalezli a wlasciwie to sprowadzil ich pies, ktory przez swoje szczekanie im przeszkadzal. oby takie czasy przeminely. ten program jest nowatorski na skale przynajmnieij powiatu i jak znam zycie, to pewnie Unia jeszcze do tego doplaci. Wielka i mala polityka jest poza nami, ale ludzkie sprawy nas codziennie dotykaja. Za ten konkret macie moj glos.

 • 2018-10-19 12:54:13

  gość: ~Pani

  @~KWW
  Gratuluję pomysłu wreszcie ktoś myśli o starszych schorowanych ludziach którym też coś się należy od życia a nie zawsze mają takie możliwości bądź brak wsparcia są samotni brawo

 • 2018-10-17 13:42:21

  gość: ~prawda

  @~wow
  nie spodziewano sie takiego pozytywnego odbioru i się nie przygotowano, co też o czymś świadczy

 • 2018-10-17 13:56:01

  gość: ~Ewelina

  @~prawda
  Nikt nie spodziewał się po „starym” wójcie tyle nowoczesności. Mam nadzieje ze dostanie w wyborach to na co zasłużył czyli mnóstwo głosów i wróci do gminy jako nowy wójt - trzymam kciuki

 • 2018-10-19 23:19:24

  gość: ~KWW

  @~prawda
  DZIEKI

 • 2018-10-17 14:05:16

  gość: ~Bajkowa krajna

  @~pan
  Pan bajtek piwinien dac sobie juz spokój i zrezygnować bo mieszkańcy gminy jakoś go nie popierają i on doskonale o tym wie. Panie janie szkoda czasu nie ma pan i pana radni szans KWW Łukasz Białkowski wygrywa tak jak 4 lata temu.

 • 2018-10-17 14:10:37

  gość: ~EwciaCW

  @~Bajkowa krajna
  Dobrze, ze marzenia nic nie kosztują :)

 • 2018-10-17 14:28:34

  gość: ~Pytający

  @~Bajkowa krajna
  Podeslij proszę linka do programu kontrkandydata, chętnie zapoznam się z jego postulatami, bo musza być naprawdę imponujące, żeby przebić KWW p. Bajtka i jego radnych

 • 2018-10-17 14:45:11

  gość: ~1qaz

  @~Bajkowa krajna
  W poniedziałek będzie jasne bajkowa czy bajtkowa ;).

 • 2018-10-17 16:48:26

  gość: ~Ewelina

  @~Bajkowa krajna
  i tutaj musze cie rozczarowac - to mieszkancy gminy namawiali wielokrotnie p. Bajtka do kandydowania.

 • 2018-10-17 20:34:28

  gość: ~slabo

  @~Bajkowa krajna

  Dac spokoj?
  Tyle tylko ze to byloby ze szkoda dla gminy. Czy naprawde warto poswiecac dobro gminy po to aby gmina pozostala w stagnacji tylko dlatego ze ktos nie lubi Bajtka.

 • 2018-10-17 18:43:05

  gość: ~Nowlasnie

  @~pan
  Zgadza się ze to ostatnia szansa na cokolwiek. Sensownych środków unijnych jak te teraz to już nie będzie dla polskiej wsi. Musimy mieć wójta który ma doświadczenie w ich pozyskiwaniu.
  Dlatego jedynym sensownym wyborem jest Bajtek. Czas odłożyć animozje tylko skupić się na dobru naszej gminy.

 • 2018-10-17 18:57:50

  gość: ~Nowlasnie

  @~pan
  Zgadza się ze to ostatnia szansa na cokolwiek. Sensownych środków unijnych jak te teraz to już nie będzie dla polskiej wsi. Musimy mieć wójta który ma doświadczenie w ich pozyskiwaniu.
  Dlatego jedynym sensownym wyborem jest Bajtek. Czas odłożyć animozje tylko skupić się na dobru naszej gminy.

 • 2018-10-17 13:57:21

  gość: ~Ela

  Mam nadzieję, że ludzie z gminy Ciepłowody przejrzeli na oczy i potrafią dokonać oceny rządów aktualnego wójta. To co obserwuję w okolicznych gminach, to każda z nich ma jakieś sukcesy. Do tego na porządku dziennym jest pozyskiwanie środków unijnych. A w Ciepłowodach niestety słabiutko. Oj słabiutko...

 • 2018-10-17 14:34:33

  gość: ~MieszkankaGminy

  @~Ela
  Ja osobiście uważam, że mieszkańcy naszej gminy dobrze wiedzą, że trzeba stawiać na rozwój. Stagnacja będzie nas coraz bardziej uwsteczniać. Ktoś na Forum bardzo mądrze napisał: że jak nic nie będziesz robił to bieda przyjdzie sam stagnacja będzie nas coraz bardziej stycznia. Ktoś na Forum bardzo mądrze napisał: że jak nic nie będziesz robił to bieda przyjdzie sama.

 • 2018-10-17 14:58:19

  gość: ~nieudolnosc

  @~MieszkankaGminy
  UWAGA!!!!

  Proszę Państwa wszyscy wiedzą, że to ostatnie tak duże środki unijne dla Polski i bieżący okres finansowania pokrywa się znacznie a najbliższą kadencją samorządu. Nie możemy sobie pozwolić jako mieszkańcy tej gminy na kolejne 4 lata bez pomysłu. Bo jesli tej szansy nie wykorzystamy to już nic nie będzie i gmina nie zrealizuje zadnej powaznej inwestycji.
  Ostatnie 4 lata bylo eksperymentem. Powiedzmy sobie szczerze ze sie nie udal. W sumie to nawet smutne ze obecny wlodarz poddal kampanie bez walki. Zadnego programu i pomyslu. Jak rozumiem oferuje to samo na kolejne 5 lat.

  Apeluje do mieszkancow aby jednak wzniesc sie ponad wczesniejsze animozje. To czy ktos lubi czy nie lubi Bajtka jest w pewnym sensie wtorne. Wybieramy Wojta gminy. Nie jest to plebiscyt na najsympatyczniejszego kolege w klasie tylko na wybory Wojta.
  Wybierzmy mądrze a nie przez animozje i sympatie lub antypatie.

  Wybor jest jeden. Bajtek.

 • 2018-10-17 15:58:22

  gość: ~toprawda

  @~nieudolnosc
  to prawda ! mądrze napisane! jeśli przez tą kadencje tak mało pozyskano to świadczy że nie potrafiono, a jakoś dotychczas za czasów pana Bajtka można było uzyskać duze dofinansowania z ue ? to co się stało? jakoś inne gminy też duzo pozyskały, czyli można było? więc jakie jest wytłumaczenie że w Cieplowodach nie można było ?

 • 2018-10-17 16:04:12

  gość: ~madra

  @~toprawda
  z przykroscia stwierdzam, ze roznica w cyfrach podana w rankingu gmin jest ogromna.

 • 2018-10-17 17:30:52

  gość: ~szkoda

  @~nieudolnosc
  ja tego nie rozumię , dlaczego w tej kadencji pozyskano tak mało srodków z ue ? przecież tam była do tego celu zatrudniona jakaś firma ? to co się stało ?

 • 2018-10-17 17:45:23

  gość: ~wiedzacy

  @~szkoda
  sprawny manager zatrudnia lepszych od siebie. jak nie ma tych lepszych, to jak cos sie ma udac?

 • 2018-10-17 17:52:35

  gość: ~woda

  @~wiedzacy

  Mysle ze nalezy szybko zapomniec o ostatnich 4 latach i skupic sie na tym co bedzie przez najblizsze 5. Szczegolnie ze to ostatnia szansa na powazane dzialania inwestycyjne.

 • 2018-10-17 18:04:18

  gość: ~1qaz

  @~wiedzacy
  Białkowski - manager? Coś się tu nie zgadza. ;)

 • 2018-10-17 14:50:19

  gość: ~KWW

  PAKIET MEDYCZNY - Zdrowie mieszkańców Gminy Ciepłowody jest dla KWW Obywatele na rzecz Ciepłowód najważniejsze. Znając potrzeby Gminnego Ośrodka Zdrowia proponujemy
  - kontynuację szczepień dla dziewczynek p/rakowi szyjki macicy,
  - zabiegi rehabilitacyjne dla osób 65+,
  - zakup defibrylatora i zamontowanie na zewnątrz budynku ośrodka,
  - poprawę infrastruktury informatycznej,
  - modernizację pomieszczeń (wydzielenie serwerowni, osieciowanie wszystkich gabinetów itp.),
  - wymianę i doposażenie gabinetów w sprzęt (urządzenia wielofunkcyjne, komputery, monitory itp.),
  - zakup magazynu na sprzęt typu: łóżka, chodziki, balkoniki na wypożyczenie dla pacjentów.

 • 2018-10-17 15:23:09

  gość: ~1qaz

  @~KWW
  Poniżej komentarz kandydata na radnego w tej sprawie. Warto przeczytać.

  Łukasz Felcenloben Szanowni Państwo,
  Jako osoba żywo zainteresowana tematyką pierwszej pomocy przedmedycznej, chciałem zwrócić uwagę na jedno z założeń proponowanego przez nas „Pakietu Medycznego”. Chcemy by ośrodek zdrowia został wyposażony w zewnętrzny, dostępny całodobowo defibrylator AED. Dla niewtajemniczonych dodam, że są to urządzenia diametralnie zwiększające szanse przeżycia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Defibrylator tego typu jest urządzeniem w pełni przenośnym, które dzięki odpowiednio opracowanemu interfejsowi i systemowi komend głosowych może być z powodzeniem obsługiwane przez osoby niewykwalifikowane. https://pl.wikipedia.org/.../Automatyczny_defibrylator...
  Urządzenia tego typu coraz częściej pojawiają się w przestrzeni publicznej, gdyż tak jak pisałem wcześniej wczesna defibrylacja znacząco zwiększa szanse przeżycia poszkodowanego. W zasadzie można powiedzieć, że „sąsiedztwo” defibrylatorów AED staje się pożądanym standardem. Uważam, że również mieszkańcy naszej Gminy zasługują na ten komfort! Koszty związane z zakupem i utrzymaniem takiego urządzenia są śmiesznie małe w porównaniu z pustką jaką może spowodować jego brak.
  Osobiście uważam, że każdej większej imprezie organizowana przez Urząd Gminy (np. dożynki) powinny towarzyszyć warsztaty z zasad udzielania pierwszej pomocy. Nigdy nie wiadomo kiedy te umiejętności mogą stać się potrzebne!

 • 2018-10-17 17:12:37

  gość: ~edukacja

  @~1qaz
  To jest super pomysl. Swoja droga wlasnie o to chodzi ze promowac bezpieczenstwo. Zarowno to w zyciu codziennym gdzie znajomosc pierwszej pomocy jest wazna jak i wlasnie to co jest w programie czyli zajecia na basenie. Nauka plywania to podstawa zarowno dla swojego bezpieczenstwa jak i dla innych.
  Naprawde swietny jest ten program. Trzymajmy kciuki zeby jak najweicej sie udalo zrobic.

 • 2018-10-17 18:48:33

  gość: ~oreo

  @~1qaz
  Taki sprzęt powienien być na wyciągnięcie ręki w każdym większym budynku.

 • 2018-10-18 19:46:13

  gość: ~Ja

  @~1qaz
  Aed jest już w straży człowieku. Nawet nie wiesz co u Ciebie na wsi się dzieje.

 • 2018-10-18 19:48:13

  gość: ~Wiktor

  @~Ja
  Brawo Panie Łukaszu sam Pan siebie troluje. Żałosne że nie wiesz takich rzeczy a jesteś wielce zainteresowany.

 • 2018-10-18 19:53:04

  gość: ~Etam

  @~Ja
  i to wystarczy na 3000 osób tak?

 • 2018-10-17 15:06:25

  gość: ~Ktoś

  Wszyscy moi znajomi i cała rodzina będzie głosować na Pana Bajtka. Mamy dość stagnacji i brak perspektyw. Tłumaczenia o spłatach kredytów po poprzedniku są nie na miejscu, bo każda gmina w Polsce miała i będzie mieć kredyty. Bezpowrotnie ucieka nam czas na rozwój, a program wyborczy Pana Jana daje nam szansę na jakikolwiek rozwój w gminie.Jeśli ktoś się waha na kogo zagłosować, to wystarczy rzucić okiem na profesjonalny program wyborczy Pana Bajtka. Watpliwości się szybko rozwieją.

 • 2018-10-17 15:54:59

  gość: ~KWW

  KWW Obywatele na rzecz Ciepłowód uzyskał wsparcie amerykańskiej fundacji! Fundacja z USA będzie współpracować z przyszłymi radnymi i wójtem z KWW Obywatele na rzecz Ciepłowód. Celem współpracy będzie wsparcie gminnej społeczności w zakresie wymiany doświadczeń, programów młodzieżowych (możliwe także wyjazdy stażowe do USA) oraz kooperacja ze sportowcami, oświatą i strażakami. Fundacja z USA wraz z gminną fundacją zrealizuje projekt rewitalizacji kolejnego budynku i założy w Ciepłowodach swoja siedzibę w Polsce. Amerykanie przyjadą do Ciepłowód, a pierwsza wizyta przedstawiciela fundacji zaplanowana jest już na listopad 2018r. Fundacja chce realizować wspólne projekty finansowane także ze środków USA. Organizacja zamierza również pomagać osobom starszym i szczególnie potrzebującym rodzinom (miedzy innymi przekazanie sprzętów medycznych i socjalnych). Dla rolników możliwe będzie współdziałanie z farmerami z USA i wyjazdy do Stanów Zjednoczonych. Z uwagi na to, że fundację wspierają amerykańskie siostry zakonne zadeklarowano współpracę z parafią i proboszczem Ciepłowód. God bless Poland!!!!

 • 2018-10-17 18:34:43

  gość: ~Stańczyk

  @~KWW
  Trzeba mieć cohones, żeby taki temat ogarnąć. Szacun za te fundacje z USA.

 • 2018-10-17 18:46:31

  gość: ~pytanko

  @~KWW
  możecie coś pomóc z wizą do USA

 • 2018-10-17 19:02:17

  gość: ~KWW

  @~pytanko
  Naturalnie. Z tytułu współpracy z fundacją USA powstanie gminna fundacja jako partner formalny i merytoryczny. i wspomoże ona mieszkańców w zakresie wdrażanych wspólnie projektów. Istotne, że posiadamy pełną wiedzę w zakresie procedur i formalności i wspomożemy złożenie oficjalne dokumentacji do Konsulacie Stanów Zjednoczonych Ameryki. Poza tym wizę, będzie znacznie łatwiej otrzymać z uwagi na udział w projekcie partnerskim, dodatkowo będzie dołączany list z USA, który uwiarygodni cel wyjazdu. Na ten moment możemy mówić o pomocy w uzyskiwaniu np.wizy USA typu B1/B2.

 • 2018-10-17 16:11:52

  gość: ~Głosujący

  Przeczytane obietnice. Głosuję na Białkowskiego. Dziękuję. Do widzenia.

 • 2018-10-17 16:44:48

  gość: ~Etam

  @~Głosujący
  A Bialkowskiego program to gdzies mozna w sieci podejrzec?

 • 2018-10-17 16:52:39

  gość: ~Ewelina

  @~Etam
  dla mnie to jest jakies dziwne - KWW p. Bajtka naprawde daje czadu na forum, maja strone www, prowadza FB, sa w gazetach (dzis tez nie ukazal). Gdzie KWW p. Bialkowskiego? czy jeszcze cos bedzie publikowane? moze jest jakas stroka, o ktorej nie nie wiem? dziwne....

 • 2018-10-17 16:50:15

  gość: ~pozdrawiam

  @~Głosujący

  Każdy ma kandydata na miare swoich oczekiwan :). Indywidualnie nie ma nic zlego w stangacji czy regresie natomiast jesli chodzi o spolecznosc to sprawa wyglada diametralnie inaczej. Dlatego w tych wyborach trzeba wybrac przyszlosc i wojta na miare naszych wyzwan jakie stoja przed nami. W tej rywalizacji wybor moze byc tylko jeden. Jan Bajtek

 • 2018-10-17 16:58:49

  gość: ~Ewelina

  @~pozdrawiam
  jestem tego samego zdania. stagnacja jest dobra, jak gmina jest "ustawiona". w gminie cieplowody jest jeszcze duzo do zrobienia - od drog poczawszy a na seniorach skonczywszy. do tego potrzebny jest sprawny menager, bez niego ani rusz. dlatego glosuje na KWW p. Bajtka, bo to jedyny kandydat z wizja i ktory dostrzega potrzeby mieszkancow i chce ich realnie wspierac.

 • 2018-10-17 17:08:45

  gość: ~program

  @~Głosujący

  Jeśli przeczytaleś program Ł. Białkowskiego to duża prośba o wskazanie gdzie można go znaleźć. Przyznam, że szukałem ale nie widzę żadnego śladu. Najlepiej proszę podać linka.

 • 2018-10-17 17:11:56

  gość: ~Bmw316

  @~program
  Wiele osób pyta, gdzie można w internecie znaleźć program Białkowskiego, jednak nikt do tej pory nie odpisał.

 • 2018-10-17 17:15:57

  gość: ~Biegacz

  I TO JEST KAMPANIA I TO JA ROZUMIEM!

 • 2018-10-17 17:17:08

  gość: ~Adam

  @~Biegacz
  Szanują wyborcę i zabiegają o niego, tak powinno być. Mocna ekipa!

 • 2018-10-17 21:12:00

  gość: ~mieszkanka

  @~Bmw316
  może odejdz od kompa, wyjdz do ludzi to zobaczysz że można go znaleźć dosłownie wszędzie

 • 2018-10-17 18:36:03

  gość: ~Etam

  @~Głosujący
  A konkretnie to co nie leży? możemy merytorycznie porozmawiać? czy tylko emocje i hejt?

 • 2018-10-17 17:20:39

  gość: ~Eng

  Gooo! Winners!

 • 2018-10-17 17:24:45

  gość: ~zdecydowany

  @~Eng
  z tego artykulu tryska energia no i Nick nas wspiera zza oceanu - to wogole czad.

 • 2018-10-17 17:26:09

  gość: ~Fizjoterapeuta

  @~zdecydowany
  O tak nowa dobra energia to się bardzo przyda Ciepłowodom

 • 2018-10-17 17:24:52

  gość: ~NIEPOKONANY

  @~Eng
  Nie spodziewałem sie ze Bajtek da rade- a jednak przeskoczyl sam siebie i widac golym okiem ze naprawde chca ten program wdrożyć. Jestem ZA

 • 2018-10-17 17:51:24

  gość: ~KWW

  KWW Obywatele na rzecz Ciepłowód deklaruje pełną współpracę z Archidiecezją Wrocławską Dekanatem Ziębice, w skład którego wchodzą poszczególne parafie gminy Ciepłowód. Wsparcie lokalnych obiektów sakralnych oraz infrastruktury towarzyszącej stanowią istotny element programu wyborczego. Pierwszym działaniem wspierającym lokalną społeczność będzie budowa parkingu przy parafialnym cmentarzu w Ciepłowodach. Przed nami Dzień Zmarłych i Zaduszki – sacrum pamięci naszych najbliższych. Chcemy te dni spędzić w spokoju, szacunku i zachowaniem godności. Najważniejsza oczywiście jest zaduma i modlitwa za naszych najbliższych zmarłych. Odwiedzający cmentarz w Ciepłowodach dobrze znają problemy z zaparkowaniem pojazdów. Miejsce dojazdu i postoju samochodów do cmentarza staje się pilnym zadaniem. KWW Obywatele na rzecz Ciepłowód zamierza podjąć działania wspomagające rewitalizację drogi do cmentarza, remontu i poszerzenia drogi łączącej ul. Szkolną z cmentarzem parafialnym. Dla pojazdów osobowych powstanie przy ciepłowodzkim cmentarzu ergonomiczny parking wraz z oświetleniem.

 • 2018-10-17 18:05:32

  gość: ~Antoni

  @~KWW
  Dobrze, że wreszcie powstanie parking. Szkoda, że w tym roku trzeba będzie się przemęczyć. Zaduszki za dwa tygodnie. Pozdrawiam wszystkich.

 • 2018-10-17 18:36:51

  gość: ~gość65

  @~Antoni
  Na parking czekamy!

 • 2018-10-17 18:38:13

  gość: ~Sensowny

  @~KWW
  Bardzo sensowny pomysł. Zwykle przy okazji różnych świat w okolicach stoi masa aut. Poza tym taki parking to tez super sprawa w kontekście wykonywanie różnych prac porządkowych na cmentarzu. Z drugiej strony łatwiej jest sobie przywieźć choćby kwiaty czy narzędzia do sprzątania i pielęgnacji grobów.

 • 2018-10-17 19:27:52

  gość: ~dziwna sprawa

  @~KWW
  To to jest odlot totalny, nie słyszałem nigdy jak żyję żeby ktoś narzekał na taką rzecz jak brak parkingu przy cmentarzu. Planować coś i wywalić kasę żeby służyło słownie 2 dni w roku. Pomysł na miarę izby pamięci w pomieszczeniach kawiarni.

 • 2018-10-17 20:03:37

  gość: ~BMW316

  @~dziwna sprawa
  ty tak na serio?

 • 2018-10-17 21:09:45

  gość: ~mieszkanka

  @~dziwna sprawa
  jaki kandydat takie pomysły

 • 2018-10-18 16:59:32

  gość: ~List od Ks Proboszcza

  W związku z pytaniami pojawiającymi się w Internecie na temat potrzeby budowy parkingu przy cmentarzu i rewitalizacji drogi na cmentarz „KWW Obywatele na rzecz Ciepłowód” otrzymał od proboszcza parafii w Ciepłowodach informację i poparcie dla tej inicjatywy. Zachęcamy do zapoznania się:

  Szanowni Państwo,
  Moim zdaniem jest to potrzebna inicjatywa godna poparcia, o której Parafia już wcześniej sygnalizowała z uwagi na to, że jest to jedyna droga dojazdowa na cmentarz 
i nie ma miejsc do parkowania. Na cmentarzu odbywają się uroczystości pogrzebowe, przez cały rok odwiedzane są groby bliskich, a wzmożony ruch jest zwłaszcza w dniu Uroczystości Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i w miesiącu listopadzie. Ponadto firmy kamieniarskie dokonują tu montażu nagrobków, prowadzone są różne prace na cmentarzu, potrzebny jest też dobry dojazd dla firmy pogrzebowej i przedsiębiorstwa odbierającego nieczystości. Należy mieć również na uwadze to, że drogą tą przemieszczają się codziennie dzieci i mieszkańcy w kierunku szkoły i Ośrodka Zdrowia.

  Ks. Proboszcz Ryszard Słowiak

 • 2018-10-17 19:55:37

  gość: ~Parafianka

  @~KWW
  A co z pozostałymi parafiami tj. Muszkowie, Dobrzenice, Stary Henryków? Dlaczego tylko wszystko dla Ciepłowód?

 • 2018-10-17 20:02:41

  gość: ~KWW

  @~Parafianka
  wg programu parking na cmentarzu jest pierwsza inwestycja (kadencja jest na 5 lat), następnie będą realizowane kolejne rewitalizacje obiektów sakralnych. Jest w tej sprawie osobne porozumienie z Dekanatem Ziębickim Archidiecezji Wrocławskiej - więcej na cieplowody.org.pl

 • 2018-10-17 18:39:22

  gość: ~Dałrade

  @~NIEPOKONANY
  Dawał radę 20 lat to i da kolejne 5 :). Z pewnością z pozytywnym skutkiem dla gminy.

 • 2018-10-17 17:58:24

  gość: ~1qaz

  Znalezione na FB:

  Jerzy Felcenloben Dla naszej gminy konieczny jest powrót do koncepcji kanalizacji centralnej oraz podjęcie działań w kierunku gazyfikacji.Potrzebne są zdecydowane działania w kierunku rozwoju tej gminy.Kadencja hamowania tych działań, jest czasem straconym.

 • 2018-10-17 18:11:44

  gość: ~EwciaCW

  @~1qaz
  Gaz to fenomenalna sprawa - wygodna, bo przekręcasz kurek na grzejniku i tyle. Do tego ekologicznie, żadnego kopcenia z kominów. Przy galopujących cenach prądu, gaz to jedyna słuszna decyzja. Trzymam kciuki za KWW p. Bajtka i jego radnych o determinację w tej sprawie. Tylko im się może udać

 • 2018-10-17 18:26:56

  gość: ~1qaz

  @~EwciaCW
  W zasadzie rozwój sieci gazowej jest konieczny. Cześć społeczeństwa się starzeje, część pracuje coraz więcej, dla obu obsługa tradycyjnych kotłów CO staje się coraz większą uciążliwością. Kwestie związane ze środowiskiem, smogiem itd. są tak oczywiste, że nie wymagają komentowania.

 • 2018-10-17 18:35:03

  gość: ~Dodałbym

  @~1qaz
  W sumie hasło wyborcze całkiem Niezle: aktywnie i bezpiecznie. Nie mniej jednak w kontekscie innych części punktów programu to dodałbym jeszcze: zdrowo i ekologicznie.:)

 • 2018-10-17 18:38:02

  gość: ~KWW

  @~Dodałbym
  DZIĘKUJEMY! Przyda się w następnej kampanii:):):)

 • 2018-10-17 19:16:44

  gość: ~WSZ

  @~EwciaCW
  Tylko jest jeden problem, szanse są na to powiedziałbym 50% my chcemy , gazownia nie ;-) Teraz proszę sobie zobaczyć artykuł z podanego linku i podliczyć odległość między Ciepłowodami a najbliższą siecią a Zwróconą i najbliższą siecią.
  http://zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/33971,mieszkancy-chca-rozbudowy-sieci-gazowej-gazownia-odmawia

 • 2018-10-17 19:26:51

  gość: ~Poważny

  @~WSZ
  Bo siła przebica za słaba była

 • 2018-10-17 19:49:24

  gość: ~stef

  @~Poważny
  trzeba się szerzej rozpychać to da rade i z gazem, ale do tego to trzeba mieć kiepełe

 • 2018-10-17 19:28:53

  gość: ~Tematyczny

  @~WSZ
  Jest tez opcja z innej strony podlaczenia

 • 2018-10-17 19:38:56

  gość: ~Piotr

  @~Tematyczny
  chodzi zapewne o podłączenie gazowe z punku Przylesie-Niemcza - fakt jest to pomysł

 • 2018-10-17 19:25:12

  gość: ~Edek

  @~1qaz
  Gaz uzywany w turbinach wytwarzajacych coraz czesciej jest stosowany

 • 2018-10-17 19:27:46

  gość: ~Witia

  @~Edek
  Klimat sie zmienia moze fotowoltaika?

 • 2018-10-18 11:34:35

  gość: ~Pamiętam

  @~1qaz
  Czy pan Jerzy Fencenloben byl radnym gminy cieplowody? Czy z Komitetu pana Jana Bajtka? Dla czego nie wykonal kanalizacji w cieplowodach? I czy uważa ze tamte lata byly stracone dla gminny??

 • 2018-10-18 11:35:55

  gość: ~Pamiętam

  @~Pamiętam
  Mam nadzieję na szybką odpowiedź na pytania;))

 • 2018-10-18 11:41:38

  gość: ~Kazik

  @~Pamiętam
  Ja tez mam pytanie czy pan Jurek Fencenloben wraz z panem Janem Bajtkiem kupili zamek w cieplowodach wtedy kiedy pełnił funkcję radnego??????

 • 2018-10-18 11:45:38

  gość: ~Patryk

  @~1qaz
  Panie Fencenloben , jest pan wykształconą osobą..

 • 2018-10-17 18:45:52

  gość: ~Ela

  Moje dzieci już nie mogą się doczekać młyna informatycznego. Słyszę jakie szczęśliwe rozmawiają między sobą. Panie Janku trzymamy za Pana kciuki.

 • 2018-10-17 19:23:46

  gość: ~Ninka

  @~Ela
  Faktycznie coś jest na rzeczy

 • 2018-10-18 11:38:03

  gość: ~Danka

  @~Ela
  Moje dzieci chodza do kafejki internetowej w szkole i bibliotece. Czy komitet pana Jana chce zniszczyć kafejke w szkole????

 • 2018-10-17 19:17:57

  gość: ~Wujek Władek

  Tu mieszkamy tu głosujemy, na tych co w naszej gminie mieszkają.

 • 2018-10-17 19:19:46

  gość: ~Massiv

  @~Wujek Władek
  Dokładnie przynajmniej wiemy co sie dzieje wieczorem w Ciepłowodach - czyli NIC , kurde zmieńmy to ludzie!!!!!!!!

 • 2018-10-17 19:18:34

  gość: ~Leśnik

  Program rewelacyjny. Może wrócimy do tych badań wód termalnych, które miały miejsce jakiś czas temu i problem wymiany pieców CO za jakiś czas zniknie. Najbardziej ekologiczna gmina w Polsce pod względem zanieczyszczania powietrza. Wizja realna.

 • 2018-10-17 19:22:54

  gość: ~Powerbank

  @~Leśnik
  To Janek da rade przynajmniej potrafi prowadzić większe projekty.

 • 2018-10-17 20:10:27

  gość: ~racja

  @~Powerbank
  racja, szkola powstala za jego kandencji i stoi do dzis. dobrze, ze dzieciaki nasze maja fajne warunki do rozwoju

 • 2018-10-17 20:20:44

  gość: ~Etam

  @~racja
  i wszyscy korzystają do dziś - można - można - są tacy co tylko narzekają i nic sie nie da zrobić

 • 2018-10-17 19:33:57

  gość: ~Mieszkanka

  Program jest naprawdę super. Jakaś nadzieja dla młodzieży. Szkoda, że przez ostatnie cztery lata nic się nie działo. Na pewno będzie ciężko na nowo rozruszac wiele spraw, ale wierzę w drużyne Pana Jana. To fajni ludzie.

 • 2018-10-17 21:34:18

  gość: ~Ha ha

  @~Mieszkanka
  Tak samo bedzie jak z wiatrakami ha ha ha nawet kase juz do budżetu gminy płynęły jak ci amerykanie i co ani kasy ani wiatraków hahaha

 • 2018-10-17 23:20:07

  gość: ~Tomek

  @~Ha ha
  Wracamy do spraw, które już były wyjaśniane. Dlaczego nie doszło do otwartego zebrania przedwyborczego kandydatów, proponowanego przez KWW Obywatele na rzecz Ciepłowód, gdzie była szansa na dogłębne wyjaśnienie problemu? Zostaliśmy zlekceważeni. Zajmijmy się teraz bieżącymi sprawami w ramach programów wyborczych kandydatów.

 • 2018-10-17 23:32:44

  gość: ~Rozumiesz

  @~Ha ha
  A Ty rozumiesz na czym polega budżet ? Po tym co piszesz to wnosze ze nie.

 • 2018-10-18 12:03:11

  gość: ~KWW

  czyli rozumiemy, że kwestionuje Pani istnienie fizycznego poparcia naszej inicjatywy z USA. szkoda, ze wie pani lepiej niż gazety w Chicago.

 • 2018-10-19 23:06:12

  gość: ~KWW

  @~Ha ha
  JAK SIE CZEGOS NIE WIE O CO CHODZI TO SIE PYTA A JAK SIE NIE PYTA TO SIE NIE GADA BYLE CZEGO

 • 2018-10-17 19:38:40

  gość: ~Ewa

  Jestem fanką Pana Bajtka i jego ekipy. Wielkie brawa za profesjonalna kampanie. Jest się czym pochwalić. Gratuluję.

 • 2018-10-17 19:47:21

  gość: ~sąsiad

  @~Ewa
  Dlatego po pierwsze - idźmy na wybory , po drugie głosujmy za nowoczesną drużyną.

 • 2018-10-17 20:01:55

  gość: ~Ząbkowicka

  Potrzebujemy nowoczesnych inwestycji. Potrzeba odważnych decyzji, które w niedługim czasie przełożą się na poprawę naszych warunków bytowych. Inne gminy uciekają nam daleko do przodu. przykro jest słyszeć komentarze typu: jesteście zaściankiem powiatu, lub: powinni was włączyć do gminy Ząbkowice. Mamy wielki potencjał, który 4 lata był tłamszony przez nieudolne rządy obecnego wójta. Niestety, ale brak operatywności i odwagi przełożył się na 4-letnią stagnację. To stracone lata, których już nie nadrobimy. Trzeba zadbać o to by to były tylko te 4 lata a nie kolejne 5. Tłumaczenie o zadłużeniu gminy jest po prostu komiczne. Przecież większość z nas się zadłuża, inwestując pozyskane środki w poprawę swoich warunków bytowych: remont mieszkania, czy budowę domu. Podobne przełożenie ma to na model samorządu. Albo zaciągamy kredyty i dokonujemy inwestycji godnych XXI wieku albo cieszymy się z tego, że udało się nam w ciągu 4 lat postawić kilka lamp i wyremontować kilkaset metrów drogi..

 • 2018-10-17 20:25:38

  gość: ~KWW

  cieplowody.org.pl

 • 2018-10-17 20:26:27

  gość: ~BMW316

  @~Ząbkowicka
  100% racji

 • 2018-10-17 20:38:30

  gość: ~invest

  @~Ząbkowicka

  No wlasnie. Konieczne jest stawianie sobie duzych wyzwan i taki program ma komitet KWW Obywatele na rzecz Cieplowod.
  Trzeba mierzyc wysoko zeby zajsc daleko i duzo osiagnac. Porzucmy doktryne "nie da sie" na rzecze "mozemy".
  Na zachodzie wygrywa sie wybory i jest rozwoj bo stawia sie i realizuje oroste haslo: "Yes, we can!"

  Jezeli szczytem naszych aspiracji bedzie latanie dziur w drodze to od razu zgasmy swiatlo.

 • 2018-10-17 21:02:17

  gość: ~ktos

  @~sąsiad
  To jest kluczowe. Dla wielu moze ta nowoczesnosc nie jest zrozumiala ale tu nie chodzi o nierealne cele tylko o to zeby sie nam godnie zylo. Czy normalnosc to cos takiego co jest nieosiagalne?
  Zapewniam ze jest. I to jest w zasiegu naszej gminy. Musimy tylko madrze wybrac.

 • 2018-10-17 21:35:04

  gość: ~Rys

  @~Ewa
  A ja jestem fanem Michala Szpaka

 • 2018-10-17 20:46:58

  gość: ~Mieszkanka Gminy

  Ta kampania to coś pięknego. Widać profesjonalne podejście do sprawy. Widać, że Panu Bajtkowi zależy na tym by w naszej gminie działo się lepiej. Jestem jedną z niewielu osób której udało się pezez chwilę trzymać w dłoniach "białego kruka " pana Biłkowskiego czyli prościej mówiąc informator wyborczy z osiągnięciami i "programem". Jestem zażenowana i zniesmaczona. W "informatorze" obecny pan wójt chwali się swoimi osiągnięciami m.in zakup auta do ZWiKu, "budową"dróg gminnych, remontem świetlic itp Moi drodzy, przecież to wszystko należy do zadań własnych gminy. Dużo tych rzeczy zależy od uchwał Rady Gminy a w niektórych przypadkach do sołectw i od funduszy sołeckich. Moim zdaniem nie można przypisywać sobie takich rzeczy(zasług) podczas kampani. Ta "gazetka" powinna nazywać się "Informator Gminny"(Oczywiście po wycięciu mini programu wyborczego). No ale cóż. Podsumowując. Moim zdaniem Pan Bajtek już dzięki samej kampani wyborczej wygraną ma w kieszeni. Oczywiście swój głos z wielką przyjemnością oddam na Pana Jana i trzymam kciuki za całą Jego Radę.

 • 2018-10-17 21:07:24

  gość: ~mieszkanka

  @~Mieszkanka Gminy

  hmm informatorów jest sporo, kandydacie na radnych roznoszą,widziałam w sklepie, więc kłamstwem jest że jest niedostępny.

  No chyba że się siedzi tylko przed komputerem i komentuje tylko

  Niestety musze was zmartwić PRAWDZIWE życie, to nie to przed kompem z nosem na fb lub expresie

  Miło widzieć zaangażowanie kandydatów z KWW Łukasz Białkowiski, można z nimi porozmawiać, nie chowają się za komentarzami na forum.

 • 2018-10-17 21:19:13

  gość: ~Mieszkanka Gminy

  @~mieszkanka
  @~mieszkanka
  W którym sklepie? Chyba tylko w Dobrzenicach bo w Ciepłowodach nigdzie nie widziałam. A jak są wszędzie to bardzo dobrze. Mieszkańcy gminy będą mogli spokojnie zapoznać się z treścią "informatora wyborczego ".Jak dla mnie,podkreślam że to powinien być "Informator Gminny " nie łączony z kampanią wyborczą. Niech mieszkańcy ocenią jego skład sami. Życzę przyjemnej lektury. Choć dla mnie nie była ona przyjemna, ale to tylko moje prywatne zdanie.

 • 2018-10-17 21:25:05

  gość: ~Zapytam

  @~Mieszkanka Gminy
  Ile kasy wydał pan bajtek za informator 4lata temu przypomne tylko ze za nasze pieniadze

 • 2018-10-17 23:08:22

  gość: ~Tomek

  @~Zapytam
  Informator, który jest do dziś jedynym źródłem propagującym gminę generalnie. Nie tylko informacją o osiągnięciach byłego Wójta.

 • 2018-10-17 22:07:41

  gość: ~Ewelina

  @~mieszkanka
  Wiesz to właśnie robi cały komitet, nikt z nas nie pracuje, nie ma rodzin i obowiązków. A jeżeli to nie prawdziwe życie, to co ty tu robisz? Krytykujesz a sama czytasz i komentujesz wpisy. To jakas hipokryzja. Proszę o merytoryczne wypowiedzi a nie ogólniki które do niczego nie prowadzą. Jak mogłabym zapomnieć: kontrkandydat nie ma programu i wobec tego pozostaje sianie fermentu

 • 2018-10-17 22:10:54

  gość: ~Ikolejnawtopa

  @~mieszkanka
  Ludzie piszą o programie w internecie tak jsk ma to p. Bajtek - przypominam ze jest strona www i FB, gdzie można pobrać program. Pan Białkowski tego nie ma do dziś...

 • 2018-10-19 23:11:46

  gość: ~KWW

  @~Ikolejnawtopa
  DOKLADNIE

 • 2018-10-17 22:16:23

  gość: ~1qaz

  @~mieszkanka
  Nie czyta Pani uważnie. Wczoraj pisałem gdzie można znaleźć informator Pana Białkowskiego. Nie zmienia to faktu, że nie ma tam zbyt wiele czytania. Ja jakoś nie trafiłem na, żadnego radnego z KWW Łukasz Białkowski. Chyba, że mnie unikają.

 • 2018-10-17 23:13:22

  gość: ~Tomek

  @~mieszkanka
  Zaangażowanie także jest widoczne na tablicach ogłoszeniowych we wsiach i banerach KWW Obywatele na rzecz Ciepłowód. Banery zamalowane sprayem, a plakaty kilkakrotnie wieszane po zerwaniu, w tych samych miejscach. Nie, nie, nie sugerujemy że to radni. Grajmy jednak fair.

 • 2018-10-17 23:37:19

  gość: ~Los

  @~mieszkanka
  A gdzie widzisz ich i ich zaangażowanie. Bo dla mnie zachowują się tak jakby wybory miały być za rok a nie w niedzielę. Ale każdy pracuje na swój los

 • 2018-10-17 20:52:58

  gość: ~Ola

  Wahałam się na kogo oddać swój głos. Wydawało mi się, że Jan Bajtek to już przeszłość. Ale teraz widzę, że to jest przyszłość dla naszej gminy. Mój głos oddam na Jana Bajtka.

 • 2018-10-17 21:04:47

  gość: ~Mieszkanka

  Bardzo podoba mi się nowoczesny program komitetu Bajtka. Ma fajnych radnych.

 • 2018-10-17 21:11:49

  gość: ~ajasiepytam

  @~Mieszkanka
  A ja sie pytam gdzie jest program obecnego wojta?????
  Czy to juz abdykacje?? Ja rozumiem ze nie ma pomyslu. Moglby chociaz sprobowac przedstawic jakies zalozenia.
  Ponoc gdzies w kilku punktach gminy jest ten jego program. Czy moze ktos z forum moglby przedstawic punkty?????

 • 2018-10-17 22:41:25

  gość: ~1qaz

  @~ajasiepytam
  Pozwolisz, że nie będę przepisywał całości.
  1. Dalsza budowa chodników oraz modernizacja dróg powiatowych.
  2. Dalsza modernizacja dróg gminnych i transportu rolnego.
  3. Aktywne uczestnictwo Gminy w dotacjach zewnętrznych.
  4. Dążenie do skanalizowania poszczególnych miejscowości Gminy.
  5. Rozbudowa oświetlenia ulicznego.
  6. Rozsądna i zrównoważona polityka finansowa.
  7. Urząd otwarty i przyjezdny mieszkańcom - e-usługi.
  8. Dążenie do podjęcia badań geotermalnych.
  9. Wsparcie programów profilaktyki zdrowotnej.
  10. Wsparcie na rzecz rozwoju placówki szkolnej.
  11. Wprowadzenie dziennych zajęć animacyjnych dla seniorów.
  12. Wspieranie stowarzyszeń.
  13. Remont świetlic oraz doposażanie terenów rekreacyjnych.
  14. Zmiana sytemu stypendialnego.

  Aż tyle i tylko tyle.

  10.

 • 2018-10-17 22:46:37

  gość: ~Niewierze

  @~1qaz
  A jak dokładnie te animacje będą wyglądać? Skaczące babcie?
  Badania geotermalne - ciekawe czy w Cieplowodach będzie ciepła woda?
  Szczerze - tu nie ma żadnych konkretów - ogólniki i kontynuacje działań, które i tak należą do zadań gminy. Jak dla mnie to żaden program tylko grzeczne wypunktowania działań a la podstawówka

 • 2018-10-17 23:07:18

  gość: ~1qaz

  @~Niewierze
  w 100% się z Tobą zgadzam. w 15 minut można coś takiego przygotować, wizji, strategii brak.

 • 2018-10-17 23:04:21

  gość: ~1qaz

  @~1qaz

  ad. 1 - W większości sprawy bieżące planowane i prowadzone przez powiat.
  ad. 2 - Ok, tłuczeń będzie się sypał.
  ad. 3 - Jeżeli na tym poziomie jak dotychczas to rewelacji nie będzie.
  ad. 4 - Coś mi się nie zgadza. To w końcu przydomowe oczyszczalnie czy kanalizacja? Bo ja wciąż słyszę o tym pierwszym rozwiązaniu.
  ad. 5 - Zgadzam się, podnosi poziom bezpieczeństwa. Natomiast nie jest to jedyne działanie jakie należy podjąć.
  ad. 6 - Jak w punkcie 3.
  ad. 7 - Przerabiałem, dowodu przez epuap nie udało się załatwić.
  ad. 8 - Tak +/- od połowy kadencji dążymy i ile to jeszcze potrwa? W końcu nie jest to budowa statku kosmicznego...
  ad. 9 - Co w jakim stopniu i jak - nie wiadomo?
  ad. 10 - Działania przez doposażenie pracowni i zajęcia dodatkowe - to nie zapewni równego startu naszym dzieciom. Przede wszystkim potrzebny jest dostęp do nowinek technologicznych i sprawny manager zarządzający szkołą.
  ad. 11 - Proszę o szczegóły jestem ciekaw?
  ad. 12 - Z autopsji wiem, że z tym wsparciem to nie jest kolorowo. Zgodnie z ostatnim projektem uchwały 10k na naukę i edukację, a 28k na sport na cały 2019.
  ad. 13 - No cóż kto nie musi remontować.
  ad. 14 - Proszę o szczegóły.

 • 2018-10-17 23:12:56

  gość: ~Julia

  @~1qaz
  Nasze dzieci nie potrzebują nowego komputera tylko realnego wsparcia poprzez stypendia oraz dodatkowe zajęcia, które będą rozwijać ich najlepsze umiejętności. Program KWW pana Bajtka to dostrzegł.

 • 2018-10-17 23:18:01

  gość: ~Etam

  @~1qaz
  A to był program Białkowskiego...????? eee???

 • 2018-10-17 23:47:21

  gość: ~1qaz

  @~Etam
  Program Pana Białkowskiego przepisany z papierowej wersji informatora. Poszczególne punkty mogą się delikatnie różnić, ale sens ten sam.

 • 2018-10-17 23:19:38

  gość: ~BMW316

  @~1qaz
  a cóż tooo?????

 • 2018-10-17 21:10:50

  gość: ~Edek

  Dopiero zacząłem czytać program wyborczy Jana Bajtka. Nie znalazłem nigdzie programu Pana Białkowskiego. Ale jedno jest pewne. Mój głos ma Bajtek!

 • 2018-10-18 20:12:58

  gość: ~zwykły

  @~Edek
  taki właśnie kandydat Białkowski bez programu

 • 2018-10-17 21:13:49

  gość: ~Um

  Jak glosowalem w poprzednich wyborach to wydawało mi się, że potrzeba kogoś młodego na wójta. Ale jak widać po 4 latach młodość to nie znaczy rozwój i inicjatywa. Teraz potrzebny jest nam ktoś taki jak Pan Bajtek.

 • 2018-10-17 21:17:52

  gość: ~Ania

  Bardzo dziękuję Panu Bajtkowi, że zdecydował się kandydować. Jego osoba i wszyscy radni to jedyny właściwy kierunek dla rozwoju gminy.

 • 2018-10-17 21:23:08

  gość: ~Ola

  Słowa uznania kieruję do komitetu wyborczego Pana Bajtka. Dawno nie widziałam tak rewelacyjnej kampanii. Panie Janku ma Pan mój głos i całej mojej rodziny.

 • 2018-10-17 22:23:58

  gość: ~List od PANI LILIANY WOŹNY

  Szanowni Państwo! Pozwolę sobie napisać kilka słów z racji zbliżających się wyborów. Z Panem Janem Bajtkiem znam się od wielu lat. To u Jego boku, jako młody i początkujący radca prawny zaczynałam swoja karierę zawodową związana z samorządem. To On uczył mnie czym jest idea samorządności czy praca w administracji. Nasza współpraca była efektywna i wzajemnie obdarzaliśmy się szacunkiem. Dla mnie to człowiek godny zaufania, doświadczony samorządowiec, który nie boi się żadnych wyzwań czy trudności z jakimi obecnie borykają się samorządy. Z perspektywy czasu i mojego doświadczenia, zarówno zawodowego, jak i życiowego, oceniam współpracę z Panem Janem jako ogromny zaszczyt. Nie miejcie wątpliwości na kogo oddać swój głos".

 • 2018-10-17 23:06:37

  gość: ~KWW

  @~List od PANI LILIANY WOŹNY
  Pani Liliano! Serdecznie dziękujemy za pełne prawdy słowa wsparcia. Pani także jest dla nas wszystkich postacią bliską i wartościową. Ma Pani szacunek społeczeństwa gminy Ciepłowody wypracowany kulturą osobistą i dorobkiem zawodowym. Życzymy wszystkiego co dobre i proszę za nas trzymać kciuki. Pozdrawiamy

 • 2018-10-17 23:12:04

  gość: ~Gonia

  @~KWW
  Kolejna Kobieta z klasą której bardzo szybko pozbył się pan wójt. Dlaczego? Proste, nie potrafi rozmawiać z ludźmi mądrymi

 • 2018-10-17 23:15:54

  gość: ~Zzzzz

  @~Gonia
  Myślę że pracownicy gminy szczególnie odczuli POZBYCIE SIĘ pani Liliany. Nie dość że profesjonalistka,v doskonały radca, to na dodatek wspaniały człowiek

 • 2018-10-17 23:19:07

  gość: ~Idźmy

  @~Zzzzz
  Idźmy i zagłosujemy słusznie za 3 dni

 • 2018-10-19 22:53:14

  gość: ~KWW

  @~Idźmy
  SLUSZNIE

 • 2018-10-17 23:23:49

  gość: ~Tomek

  @~KWW
  Kompleksy.

 • 2018-10-17 22:32:34

  gość: ~Karol

  Głosuje na Bajtka - program przejrzysty i odważny - brawo

 • 2018-10-19 23:00:35

  gość: ~KWW

  @~Karol
  DZIEKUJE

 • 2018-10-17 22:39:27

  gość: ~Paweł

  Podoba mi się młyn IT - na pewno potrzebujemy takich rozwiązań. Cieszę się, że możemy mieć to w gminie - głosujmy na Bajtka!!

 • 2018-10-17 22:46:44

  gość: ~Maniek

  @~Paweł ja trzymam za to mocno kciuki. Liczę na tą fundacje ze stanów, trzeba się uczyć od najlepszych. Pomysł dotyczący drużyny graczy brzmi fajnie - i nawet mojego syna zainteresował - na pewno się zapisze z kolegami! Już mi suszy głowę...

 • 2018-10-17 22:54:45

  gość: ~Ania

  Czytalismy ze znajomymi program Pana Bajtka i również komentarze na tym forum. Od razu rzuca się w oczy profesjonalizm kampanii Pana Jana. Jego pomysły co można zrobić w naszej gminie są bardzo dobre. Stwierdzilismy wspólnie, że oddamy głos na Pana Bajtka.

 • 2018-10-18 01:04:55

  gość: ~profeska

  @~Ania
  Ja to mam przekonanie ze w cieplowodach prowadzona jest najbardziej profesjonalna kampania wyborcza.

 • 2018-10-18 01:12:44

  gość: ~KWW

  @~profeska
  Dziękujemy! Z szacunkiem dla Wyborców i przygotowaniem realizujemy założenia kampanii, aby Wygrać!. Chcemy wygranej, aby wdrożyć program - przenieść Ciepłowody w XXI wiek i na zupełnie inny poziom funkcjonowania społecznego i gospodarczego.

 • 2018-10-18 11:50:48

  gość: ~Lechu

  @~profeska
  I tak jest. Jestem tego samego zdania. Brawa dla naszego nowego Wojta i jego Ekipy

 • 2018-10-17 22:57:27

  gość: ~Fan

  To, że się Bajtek dorobił hektarów to tylko świadczy o nim, że ma głowę na karku. Biorę to na jego duży plus. Jak umie mnożyć hektary to niech też wykorzysta to w zarządzaniu gmina. Ja głosuje na Bajtka.

 • 2018-10-17 23:08:33

  gość: ~Rolnik

  @~Fan i wie co to praca. Bedzie dbał o wieś

 • 2018-10-17 23:15:23

  gość: ~KWW

  zapraszamy na naszego facebooka: KWW Obywatele na Rzecz Ciepłowód

 • 2018-10-17 23:19:02

  gość: ~Fbuk

  @~KWW
  FB super. Jak i cała reszta.

 • 2018-10-17 23:57:59

  gość: ~BMW316

  @~Fbuk
  jest dobry to fakt

 • 2018-10-17 23:17:42

  gość: ~Wybornik

  @~Fan
  I za to też go podziwiam. Zaradność i gospodarność i w domu Iwona gminie

 • 2018-10-17 23:48:08

  gość: ~Pozytyw

  A mi sie podoba ze w programie Pana Bajtka jest to co musi sie znalezc w sumie zawsze przy wyborach jak: renowacje drog, chodnikow, oswietlenie, bezpieczenstwo, czysta woda i tak mozna by jeszcze kilka wymienic... ale do tego sa nowe, fantastyczne pomysly jak mlyn, kurhany, kawiarnia, basenobus.

  Pozdrawiam!

 • 2018-10-18 00:11:53

  gość: ~KWW

  Na naszym facebooku znajdziecie zrobione dziś za oceanem specjalnie dla Was foto - pozdrowienia Nicka Mazurka - wspierającego nas znanego pięściarza o polskich korzeniach - prosto z treningu w Chicago. Thanks Nick!

 • 2018-10-18 01:14:20

  gość: ~KWW

  cieplowody.org.pl

 • 2018-10-18 06:54:54

  gość: ~KWW

  Witamy w pracowity czwartek! Wszystkim mieszkańcom życzymy udanego dnia! Szczególnie zaś pozdrawiamy naszych sympatyków. Udanej lektury naszego forum, przedyskutujcie między sobą wartości programów wyborczych i możliwości rozwojowe gminy. Wkrótce podamy najświeższe komunikaty z terenu, odwiedzajcie nas - warto - będzie się działo - świeże fakty i komentarze co chwila - bądzcie na bieżąco! Relacjonujemy dla Was na żywo!

 • 2018-10-18 07:36:12

  gość: ~KWW

  WOW: dziś w nocy pomiędzy godziną 00:28 a 01:13 wywiązała się na jednym z naszych forów żywiołowa dyskusja w temacie realizowania dużych inwestycji, umiejętności ich finansowania i wartości wykonanych w gminie projektów infrastrukturalnych na przestrzeni minionych lat przez ekipę Jana Bajtka. Dyskutowano także o podwyżce cen w branży budowlanej i trafionych w swoim czasie decyzjach inwestycyjnych.
  Prawdziwym szokiem jest wypowiedź jednego z forumowiczów prawdopodobnie zwolennika p. Białkowskiego, który napisał, że cytuje "Łukasz dopiero zaczyna wójtowanie!!!..." Dodatkowo obraźliwie się wypowiedział o p. Janie Bajtku. Pozostawiamy to do Państwa dyskusji i prosimy o wpisy na forum. - na naszym facebook opublikujemy oryginalny print screen tej rozmowy.
  Komentarz od nas: Na swoim profilu facebookowym p. Białkowski opublikował swój informator wyborczy - pisze w nim o 17 letnim doświadczeniu samorządowym, a faktem jest, że piastuje już 4 lata urząd Wójta; z pewnością nasz kontrkandydat już miał czas, żeby poznać tajniki zarządzania gminnymi inwestycjami! Jeśli byłoby inaczej to nie dobrze, ponieważ z pewnością wszyscy się zgodzimy, że zarządzanie rozwojem gminy może prowadzić jedynie doświadczona osoba. Do Naszego kontrkandydata: Panie Łukaszu, jeśli uważa Pan za słuszne, aby pomóc Panu w identyfikacji osobnika, którego wypowiedz podważa prawdopodobnie Pana dorobek zawodowy służymy pomocą w lokalizacji tej oryginalnej rozmowy. Nasza sprawna Policja z pewnością zlokalizuje szybko adres IP tego człowieka, a reszta w Pana rękach.

 • 2018-10-18 08:18:11

  gość: ~Notak

  @~KWW
  Mimo ze jestem zwolennikiem p. Bajtka to nie podoba mi się ani pisanie na tamat mojego kandydata ze był ciemniakiem ani tez nie podoba mi się fakt ze zwolennicy obecnego wójta piszą w ten sam sposób o swoim kandydacia. Co gorsza wskazują ze obecny wójt jest na początku wójtowania i dopiero zaczyna. I ze Bajtek na początku tez był ciemniakiem. Hmmm to czy to oznacza ze skoro obecny wojt dopiero zaczyna to nadal jest ciemniakiem???
  Nie podoba mi się takie ocenienie ludzi.

 • 2018-10-18 11:43:38

  gość: ~Antoni

  @~KWW
  Dyskusja pokazała że nawet zwolennicy uważają że Łukaszowi brak kompetencji. Komuś innemu może dałbym szanse na przyszłość. Ten pan wiem że nic nie osiągnie

 • 2018-10-18 07:50:23

  gość: ~Czytelnik

  @~KWW
  Z przyjemnością wchodze na forum kilka razy dziennie i czytam wszystkie aktualności. Gratuluję Komitetowi wysokiej kultury osobistej. Wam życzę wytrwałości bo o wygraną chyba już nie musimy się martwić. Pozdrawiam

 • 2018-10-18 07:51:36

  gość: ~KWW

  @~Czytelnik
  Dziekujemy za wsparcie!

 • 2018-10-18 10:46:00

  gość: ~wyborca

  Białkowski pakuj manatki

 • 2018-10-18 10:48:14

  gość: ~jestem

  @~wyborca
  jestem tego samego zdania, totalna kompromitacja w obliczu profesionalnego programu p. Bajtka - takiej jakosci jeszcze nie bylo, gmina Cieplowody zasluguje na swieze pomysly i odwazne inicjatywy. koniec z narzekaniem i hejtem, czas na dzialanie

 • 2018-10-18 10:51:53

  gość: ~KWW

  Zapraszamy mieszkańców gminy do obejrzenia wizualizacji Młynu IT, która znajduje się na budynku dawnego młyna zbożowego. Przechodzących prosimy o chwilę uwagi. Więcej na naszym profilu facebookowym @ObywatelenarzeczCieplowod

 • 2018-10-18 10:56:43

  gość: ~Ewcia

  @~KWW
  i to sie nazywa wizualizacja pomysłów - super, gratulacje raz jeszcze dla komitetu p. Bajtka

 • 2018-10-18 11:22:17

  gość: ~KWW

  Czym jest INKUBATOR INFORMATYCZNY?
  W naszym języku z dnia na dzień pojawiają się nowe słowa, wyrażenia, określenia, które kryją w sobie wiele treści, ale nie zawsze potrafimy je dobrze zrozumieć. Szczególnie, gdy mamy do czynienia z wyrażeniami zapożyczonymi z języka angielskiego, skrótami.
  Czym są inkubatory informatyczne, inkubatory IT, inkubatory technologii informatycznej?*
  Inkubatory IT - to miejsca tworzone przez różne grupy społeczne, które są wspierane przez profesjonalną kadrę z zakresu zaawansowanych rozwiązań technicznych poprzez zastosowania najnowszych odkryć naukowych w praktyce. Jest to przestrzeń, w której nabywamy nowych umiejętności z zakresu nowych technologii, wspieramy rozwój, inspirujemy do działania. W inkubatorach działają zarówno ludzie młodzi, jak i starsi. To miejsce, które w założeniu ma być otwarte na potrzeby mieszkańców. Ma się rozwijać zgodnie z oczekiwaniami odbiorców. Inkubatory wspierają małą i większą przedsiębiorczość, są miejscem, gdzie można nauczyć się pisać projekty na dofinansowanie swoich pomysłów, rozpocząć tzw. start-upy.
  START-UP – to produkt, model biznesowy, który pozwala zwykłem śmiertelnikowi rozpocząć swój biznes, zrealizować pomysł, ideę, zareklamować produkt przy pomocy wsparcia finansowego i szkoleniowego. W naszej wiejskiej rzeczywistości mogą to być rozwiązania promujące lokalne wyroby – rękodzieło, ekologiczne produkty spożywcze itp. Ponadto pomysły wspierające pracę rolników, rozwiązania, które rozwiną na naszym terenie turystykę, zainteresują inwestorów itp. Pomysłów może być bardzo dużo. To zależy tylko od inwencji twórczej mieszkańców i odpowiednio zdefiniowanym potrzebom.
  W ciągu całego roku ogłaszanych jest bardzo dużo konkursów, które wspierają rozwój start-upów. Mogą w nich brać udział osoby z różnych obszarów, a szczególnie mieszkańcy wsi. To ogromny potencjał, który warto wykorzystać mieszkając właśnie na wsi. Są to konkursy grantowe organizowane przez samorządy, ministerstwa oraz prywatnych przedsiębiorców.
  W dzisiejszym świecie szuka się ludzi pomysłowych, ambitnych. Doskonale wiemy, że dobre pomysły często nie mają możliwości realizacji ze względu na brak środków finansowych. Tego typu projekty są otwarte dla wszystkich i stwarzają wiele możliwości. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie się udać i do jakich „drzwi zapukać”. Mamy na terenie gminy osoby, które zajmują się pozyskiwaniem środków zewnętrznych, wspierają działania edukacyjne, realizują projekty grantowe. Wiedzą, jak pomagać nowicjuszom. Warto wykorzystać ich potencjał, szczególnie, że większość z nich działa społecznie, pełnią rolę wolontariuszy.
  Bardzo ważne jest, aby w naszym najbliższym otoczeniu postawały nowe rozwiązania odpowiadające na potrzeby i problemy społeczne. Idee, które zawierają możliwość rozwoju poprzez wykorzystanie nowych technologii (inteligentnych urządzeń itp.). Każdy z nas spotyka się z nowinkami technologicznymi w szkole, pracy czy na emeryturze. Nie każdy ma jednak śmiałość i możliwość, aby poznać szczegółowo konkretne rozwiązania. Inkubator informatyczny to miejsce, w którym stwarzana jest możliwość rozwoju różnych umiejętności w oparciu o nowe technologie.
  Podobnie jak inkubator (urządzenie medyczne) stwarza możliwość i warunki do podtrzymania oraz rozwoju procesów życiowych, tak inkubator technologiczny umożliwia rozwój różnych kompetencji. W konsekwencji nabywamy wiele umiejętności, jesteśmy konkurencyjni na rynku pracy, czujemy się lepiej w zmieniającym się świecie, rozumiemy procesy, które dzieją się wokół nas. Inkubatory IT zrzeszają ludzi młodych, w wieku średnim oraz seniorów. Dla każdego jest w nich miejsce. Tego typu organizacje mają dostęp do najlepszych specjalistów, którzy tworzą największe marki, np. Google. To szansa na wyjazdy szkoleniowe, samorozwój, wsparcie w formie mentoringu i wiele innych.
  Inkubatory IT stwarzają szanse realizacji wielu pomysłów. Jeśli mieszkańcy gminy dostrzegą w swoim otoczeniu jakiś problem i będą mieli pomysł, np. narzędzie, które komuś ułatwi życie (np. osobie starszej, rolnikowi, uczniowi itp.), to będą mieli szanse, aby realizować swoje pomysł, materializować pasje, spełniać marzenia. Każdy pomysł na ulepszenie świata przy pomocy technologii może okazać się niezwykle cenny!

  Inkubatory technologiczne nie są rzadkością zagranicą. Cieszą się ogromną popularnością
  w krajach skandynawskich oraz w Europie Zachodniej. Tym bardziej powinniśmy się nimi interesować i dbać o to, aby powstawały w naszym bliskim otoczeniu. Inkubator IT w gminie wiejskiej jest świetnym pomysłem, który bez wątpienie będzie nowością na terenie naszego województwa i nie tylko.

 • 2018-10-18 16:53:39

  gość: ~Wascytr

  Fajny tekst.

 • 2018-10-18 11:21:47

  gość: ~1qaz

  @~KWW
  Ciekawe czy Białkowski z okna ogląda ;).

 • 2018-10-18 11:26:21

  gość: ~Mieszkaniec

  Super projekt ma pan moje poparcie panie Janie i mojej rodziny oraz znajomych.

 • 2018-10-18 11:40:57

  gość: ~List do p Andrzeja Celewicza

  Szanowny Państwo! Mam cywilną odwagę pisać do Państwa z imienia i nazwiska i zachęcam do ujawnienia tożsamości osoby, które pod pseudonimem otwarcie obraziły mnie i moich współpracowników w internecie. Otóż ukryty "krytyk" opublikował tekst na forum jego Komitetu Wyborczego, że : Wójt Jan Bajtek przez 20 lat nic nie robił. Nie zgadzam się z tym fałszywym stwierdzeniem, a o ilości prowadzonych przez nasz zespół można długo opowiadać. Pomijając fakt naruszania przez jednego z uczestników forum mojej godności osobistej i poświadczenia nieprawdy kieruję dziś list otwarty do mieszkańców. Pomógł mi w tej decyzji ów obrzydliwy wpis. Przeglądam czasem internet i czytam polemikę wyborczą. Jestem już na zasłużonej emeryturze, ale gmina Ciepłowody to mój drugi dom, jej poświęciłem wiedzę, energię i życie. Czytając obraźliwy dla mnie tekst zastanawiam się co kieruje takimi ludźmi, jakie uczucia, emocje, problemy, a może kompleksy. "Krytyk" nie wie chyba, że byłem przez wiele lat kierownikiem działu inwestycji Gminy Ciepłowody i takie sformułowanie to się po prostu nie mieści w mojej głowie. Inwestycje za kadencji pana Bajtka koordynował mój dział ja osobiście i moi drodzy współpracownicy. To my opracowywaliśmy koncepcje, uczestniczyliśmy z innymi działami w zdobywaniu środków, prowadziliśmy place budów kosztem zdrowia i życia rodzinnego. I o to się doczekaliśmy drodzy Państwo, w imię kampanii wyborczej ktoś, kto chowa się za pseudonimem pluje nam prosto w twarz, kwestionuje w zasadzie naszą kilkunastoletnią pracę, jej zasadność i efekty.... Sądzę, że popierają mnie osoby, z którymi pracowałem i w obronie których także tutaj stoję. To policzek wymierzony wszystkim ludziom którzy kiedykolwiek pracowali w urzędzie. Nie sposób wymienić innych- planistów geodetów architektów, firmy wykonawcze. Nie pozwolimy się tak traktować. Wzywam Pana do ujawnienia swojej tożsamości. Drodzy Państwo! Wybory swoje prawa mają, ale nikt nie ma prawa nikim pomiatać. Sami dokonujcie słusznych wyborów. Za Ciepłowody i dynamiczny rozwój trzymam mocno kciuk w górę! Z poważaniem Andrzej Celewicz

 • 2018-10-18 11:47:44

  gość: ~Zygmunt

  @~wyborca
  No jeżeli tak będzie to dużo ludzi będzie świętować. Ja też

 • 2018-10-18 11:36:40

  gość: ~mieszkaniec

  Wszystko fajnie tylko szkoda, że nikt nic nie wspomniał o osobach niepełnosprawnych (młodzieży i dzieci)

 • 2018-10-18 11:40:01

  gość: ~Jola

  @~mieszkaniec
  Wszystko w swoim czasie. Każdy zostanie otoczony właściwą opiekę, co potwierdza program KWW Jana Bajtka

 • 2018-10-18 11:42:08

  gość: ~takmysle

  @~mieszkaniec
  Budynki gminne i oswiatowe "standardowo" wyposazone w np. rampy podjazdowe, tak samo bedzie w Mlynie IT. Poza tym Gamers Team to swietny elementy do integracji niepelnosprawnej mlodziezy. WIec wszystko przed nami, projektem zajmie sie nie sam Wojt a tez Rada Gminy, na ktorej zostana wymienione poglady i uwagi. Ale juz teraz za taki merytorczny wpis dziekujemy.

 • 2018-10-18 11:46:48

  gość: ~KWW

  @~mieszkaniec
  Witam! Ochrona i wsparcie osób potrzebujących jest zawarta w naszym programie w części Bezpieczna wioska, Pakiet Medyczny oraz Wsparcie z USA czy Gminna Fundacja. Ponadto jak już pisaliśmy na tym forum prowadzimy zaawansowane rozmowy z jedną firm zajmującej się sprzętem rehabilitacyjnym. Ponadto z uwagi na potrzeby oraz wskaźniki polityk horyzontalnych UE wszelkie inwestycje będą realizowane zgodnie ze strategią likwidacji barier dostępności, itp. Oczywiście zapraszamy do otwartego dialogu i zgłaszania kolejnych potrzeb.

 • 2018-10-18 12:08:48

  gość: ~mieszkaniec

  @~KWW
  Na czy ma polegać ta Gminna Fundacja?

 • 2018-10-18 13:17:19

  gość: ~KWW

  @~mieszkaniec
  KWW Obywatele na rzecz Ciepłowód postuluje powołanie Fundacji na rzecz Gminy Ciepłowody. Będzie to podmiot o osobowości prawnej, którego fundatorem stanie się Gmina Ciepłowody. Idea stworzenia organizacji pozarządowej powstała jako uzupełnienie działań fakultatywnych gminy. Podstawową działalnością fundacji będzie stworzenie i prowadzenie inkubatora informatycznego. W budynku dawnego młyna zbożowego, za pomocą środków zewnętrznych, zostanie zrealizowany projekt o charakterze społeczno-technologicznym. Pobudzi lokalną przedsiębiorczość, zagospodaruje talenty młodzieży, stworzy podwaliny dla innych elementów programu rozwoju (np. SMART GMINA). Kolejnym zadaniem stanie się stworzenie i promocja Lokalnej Marki Ciepłowody. To swoiste wsparcie gospodarstw rolniczych działających na terenie gminy w zakresie narzędzi marketingowo-sprzedażowych. Z uwagi na planowaną współpracę z fundacją z USA nasza rodzima fundacja stanie się równorzędnym partnerem dla polsko-amerykańskich projektów. Zostanie nawiązana intensywna współpraca z Kołem Gospodyń Wiejskich. Fundacja na rzecz Gminy Ciepłowody to projekt wieloletni, z którego efektów będą korzystały wszystkie grupy społeczne i zawodowe. Fundacja będzie powoływać Radę składającą się z aktywnych i doświadczonych mieszkańców naszej gminy.

 • 2018-10-18 11:43:36

  gość: ~białek

  wow, po prostu wow

 • 2018-10-18 11:49:59

  gość: ~EwciaCW

  @~białek
  Program KWW p. Bajtka jest naprawde przemyslany, widac, ze stoja za nim swiadomi i madrzy ludzie DIALOGU i maja pomysl na gmine i jej realizacje. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Szkoda, ze na taka reflekcje trzeba bylo 4 lata ale lepiej pozno niz wcale ;) teraz determinacja bedzie jeszcze wieksza.

 • 2018-10-18 11:57:20

  gość: ~Tomasz

  @~EwciaCW
  Pan Jan tworząc taki program i taka kampanię wyborczą pokazał jak bardzo szanuje nas mieszkańców. Dziękujemy. I oczywiście wzajemnie. Wielki szacunek

 • 2018-10-18 12:07:51

  gość: ~Robert Helski

  Za najważniejszy punkt programu wyborczego KWW Obywatele na rzecz Ciepłowód uważam punkt pod tytułem WODA. Bez wody nie ma życia. Jeśli nie będziemy mieli wody dla rolnictwa i przede wszystkim do spożycia, to na dłuższą metę wszelkie nasze działania mogą okazać się bezcelowe. Nie wiem czy świadomość skali problemu dociera do mieszkańców naszej gminy. Dla zobrazowania przytoczę fakt z własnej obserwacji. Mała Ślęża wypływająca z lasu między Rakowicami (sąsiednia gmina) a Kobylą Głową praktycznie nie istnieje. Od początku jej biegu do Niemczy w pewnym czasie istniało pięć młynów wodny z całą infrastrukturą typu groble i stawy. Te obiekty wraz z otoczeniem już prawie nie istnieją. Strcona została możliwość przetrzymania spływu wody i wykorzystania jej do rożnych celów
  Problem wody jest wielowarstwowy. Obejmuje:
  1. Oszczędne i racjonalne gospodarowanie tym co mamy. Jest tego niewiele i jesteśmy na pograniczu wyczerpania wykorzystywanych codziennie zasobów. Na terenie gminy istnieją już wioski, które uzależnione są od zakupu przez gminę wody z ujęć zewnętrznych spoza naszego terenu. Na przykład Cienkowice, Czesławice z Henrykowa, Koźmice, Tomice, Karczowice z Huty Szklary. 8 gminnych wiosek obsługują dwa ujęcia z Dobrzenic, będące na wyczerpaniu. Tym, co należałoby zrobić jak najszybciej, to stworzyć infrastrukturę w postaci oczyszczalni ścieków, nowych kolejnych stacji uzdatniania wody wraz z systemem kontroli jakości.
  2. Kolejnym zadaniem jest stworzenie lub odtworzenie infrastruktury, która pozwoli zatrzymać nam wodę z opadów i dawnych spływów. System melioracji, rowów i zbiorników retencyjnych. Jest to niezbędne dla potrzeb rolnictwa i przemysłu. Dla tych celów powinniśmy dążyć do korzystania tylko z wody odzyskanej. Jest to o tyle dzisiaj łatwiejsze, że Rząd ogłosił tego typu działania swoim celem priorytetowym, tak jak zresztą drogi regionalne.
  3. Powrót do tematu wód termalnych, który jest w Ciepłowodach bardzo stary, sięga czasów osiemnastowiecznych, a ponowiony wstępnymi badaniami i szacunkami kilka lat temu, jest szansą na poprawę w wielu dziedzinach życia, w przypadku potwierdzenia wydajności i celowości zagospodarowania. Geotermia to temat prawdziwie gorący. Ogrzewanie CO, ogrodnictwo szklarniowe to najprostsze zastosowanie. W przypadku potwierdzenia właściwości leczniczych, a ze względu na sąsiedztwo Przyrzeczenia Zdroju i pozostałych materiałów poniemieckich, szansa jest duża, można myśleć o balneologii uzdrowiskowej. Ciekawą informacją w kontekście geotermii jest to, iż Polacy rok temu opatentowali oryginalną koncepcję elektrowni w oparciu o wody termalne.
  4. Badania wód termalnych na terenie gminy, trzeba połączyć z prostym poszukiwaniem nowych ujęć gwarantujących bezpieczeństwo zaopatrzenia w wodę spożywczą. Odwierty i dalsze działania na tym polu są koniecznością życiową.
  5. Jednym z działań wspomagających poprawę stanu wód, a który możemy realizować korzystając z pomocy rządowej, jest prowadzenie w jak najszerszej skali zalesień na gruntach nie rokujących jako rolne, rekultywowanych, lub po prostu takich, które powinny zostać zalesione z innych względów (erozja, itd.). Oprócz zysku „wodnego” będziemy mieli ekologiczny i turystyczny.
  Program „woda” i tak nas czeka. Bez względu na wynik wyborów.

 • 2018-10-18 12:12:54

  gość: ~madrzepiszesz

  @~Robert Helski
  bardzo trafnie to ujales, dobrze, ze sa obywatele, ktorzy maja tego swiadomosc, bo klimat niewatpliwie sie zmienia (susze). trzymam kciuki za takich kandydatow na radnych jak ty, bo wiadomo, ze mozna spodziewac sie progresji.

 • 2018-10-18 13:08:19

  gość: ~Kasia

  @~madrzepiszesz
  popieram

 • 2018-10-18 13:36:23

  gość: ~Jan Bajtek

  Szanowni Państwo! Cieszę się z naszej wspólnej aktywności na niniejszym forum. Staram się śledzić najważniejsze wątki. Czas kampanii wyborczej jest dla mnie bardzo aktywny i działam sporo w terenie oraz realizuję przygotowania pod wyborcze postulaty. Jak widzę, jestem tutaj godnie reprezentowany i wspierany. Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa, a krytykom życzę sukcesów osobistych i zawodowych - wszak działamy na rzecz naszej wspólnoty. Proszę Państwa o głos w nadchodzących wyborach! Pozdrawiam serdecznie Jan Bajtek

 • 2018-10-18 13:37:48

  gość: ~Jan Bajtek

  @~Jan Bajtek
  PONAD 10 000 wyswietleń tego forum, blisko 1000 komentarzy - trwa dyskusja na temat zbliżających się wyborów samorządowych 2018r. w Gminie Ciepłowody. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z programem wyborczym Komitetu Wyborczego Obywatele na rzecz Ciepłowód i relacji na żywo z kampanii wyborczej. Jan Bajtek - kandydat na Wójta Gminy Ciepłowody

 • 2018-10-18 13:43:59

  gość: ~Super

  @~Jan Bajtek
  Pan Bajtek - człowiek z klasa!

 • 2018-10-18 13:45:46

  gość: ~EwciaCW

  @~Super
  Pan Jan Bajtek to kandydat ponad podziałami

 • 2018-10-18 13:52:34

  gość: ~Gość

  @~EwciaCW
  Gratulujemy programu, jest świetny i przemyślany!!!! Mój głos Pan ma

 • 2018-10-18 14:19:32

  gość: ~Tomek

  @~Gość
  Idzie Pan po wygraną

 • 2018-10-18 18:34:05

  gość: ~Eryk

  @~EwciaCW
  Panie Janie jest Pan człowiekiem ponad innymi. Wielki szacunek dla Pana i Pana Komitetu. Jest Z Pan już tylko kilkadziesiąt godzin od wygranej. Jestem szczęśliwy a będę jeszcze bardziej

 • 2018-10-18 17:59:52

  gość: ~Kasia

  @~Jan Bajtek Gratulacje Panie Janie! Swietny program wyborczy i profesjonalna kampania na miare Wroclawia czy innych duzych miast.Pokazal sie Pan jako czlowiek z klasa i wysoka kultura osobista.W niedziele wraz z cala rodzina zaglosujemy na Pana.Mam nadzieje,ze ludzie ktorzy chcieli zmian podczas poprzednich wyborow,przekonali sie,ze nie byly to zmiany na dobre i teraz swoj glos oddadza na Pana.Trzymamy za Pana kciuki i pozdrawiamy.

 • 2018-10-18 14:52:25

  gość: ~Ona

  Może już był ten wątek tu poruszany (za co z góry przepraszam), ale czy można gdzieś się dowiedzieć jak wygląda program obecnego wójta?

 • 2018-10-18 15:08:49

  gość: ~Onodpowiada

  @~Ona
  Tutaj cię muszę rozczarować, ponieważ w takiej formie kontrprogramu nie znajdziesz. Z tego co pamietam, postulaty pana Łukasza zostały tutaj przez jednego użytkownika wklejone i skomentowane.

 • 2018-10-18 15:13:54

  gość: ~znalazlem

  @~Onodpowiada
  kopiowalem z gory:
  1. Dalsza budowa chodników oraz modernizacja dróg powiatowych.
  2. Dalsza modernizacja dróg gminnych i transportu rolnego.
  3. Aktywne uczestnictwo Gminy w dotacjach zewnętrznych.
  4. Dążenie do skanalizowania poszczególnych miejscowości Gminy.
  5. Rozbudowa oświetlenia ulicznego.
  6. Rozsądna i zrównoważona polityka finansowa.
  7. Urząd otwarty i przyjezdny mieszkańcom - e-usługi.
  8. Dążenie do podjęcia badań geotermalnych.
  9. Wsparcie programów profilaktyki zdrowotnej.
  10. Wsparcie na rzecz rozwoju placówki szkolnej.
  11. Wprowadzenie dziennych zajęć animacyjnych dla seniorów.
  12. Wspieranie stowarzyszeń.
  13. Remont świetlic oraz doposażanie terenów rekreacyjnych.
  14. Zmiana sytemu stypendialnego.

 • 2018-10-18 15:15:21

  gość: ~znalazlem

  @~znalazlem
  te punkty zostaly skomentowane i tez zadano pytania, ale odpowiedzi sie jednak nie pojawily. dla przypomnienia:
  ad. 1 - W większości sprawy bieżące planowane i prowadzone przez powiat.
  ad. 2 - Ok, tłuczeń będzie się sypał.
  ad. 3 - Jeżeli na tym poziomie jak dotychczas to rewelacji nie będzie.
  ad. 4 - Coś mi się nie zgadza. To w końcu przydomowe oczyszczalnie czy kanalizacja? Bo ja wciąż słyszę o tym pierwszym rozwiązaniu.
  ad. 5 - Zgadzam się, podnosi poziom bezpieczeństwa. öpüad. 6 - Jak w punkcie 3.
  ad. 7 - Przerabiałem, dowodu przez epuap nie udało się załatwić.
  ad. 8 - Tak +/- od połowy kadencji dążymy i ile to jeszcze potrwa? W końcu nie jest to budowa statku kosmicznego...
  ad. 9 - Co w jakim stopniu i jak - nie wiadomo?
  ad. 10 - Działania przez doposażenie pracowni i zajęcia dodatkowe - to nie zapewni równego startu naszym dzieciom. Przede wszystkim potrzebny jest dostęp do nowinek technologicznych i sprawny manager zarządzający szkołą.
  ad. 11 - Proszę o szczegóły jestem ciekaw?
  ad. 12 - Z autopsji wiem, że z tym wsparciem to nie jest kolorowo. Zgodnie z ostatnim projektem uchwały 10k na naukę i edukację, a 28k na sport na cały 2019.
  ad. 13 - No cóż kto nie musi remontować.
  ad. 14 - Proszę o szczegóły.

 • 2018-10-18 17:00:58

  gość: ~List od Proboszcza Słowiaka

  W związku z pytaniami pojawiającymi się w Internecie na temat potrzeby budowy parkingu przy cmentarzu i rewitalizacji drogi na cmentarz „KWW Obywatele na rzecz Ciepłowód” otrzymał od proboszcza parafii w Ciepłowodach informację i poparcie dla tej inicjatywy:
  Cyt:
  Szanowni Państwo,
  Moim zdaniem jest to potrzebna inicjatywa godna poparcia, o której Parafia już wcześniej sygnalizowała z uwagi na to, że jest to jedyna droga dojazdowa na cmentarz
  i nie ma miejsc do parkowania. Na cmentarzu odbywają się uroczystości pogrzebowe, przez cały rok odwiedzane są groby bliskich, a wzmożony ruch jest zwłaszcza w dniu Uroczystości Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i w miesiącu listopadzie. Ponadto firmy kamieniarskie dokonują tu montażu nagrobków, prowadzone są różne prace na cmentarzu, potrzebny jest też dobry dojazd dla firmy pogrzebowej i przedsiębiorstwa odbierającego nieczystości. Należy mieć również na uwadze to, że drogą tą przemieszczają się codziennie dzieci i mieszkańcy
  w kierunku szkoły i Ośrodka Zdrowia.

  Ks. Proboszcz Ryszard Słowiak

 • 2018-10-18 17:26:40

  gość: ~1qaz

  @~List od Proboszcza Słowiaka
  Potrzeba jest i to duża! Proszę zwrócić uwagę na ograniczenia części seniorów. Przejście z parkingu pod Maskórem na koniec cmentarza, może stanowić duży wysiłek. Budowa parkingu to konieczność!

 • 2018-10-18 21:50:12

  gość: ~Ona

  @~znalazlem @Onaodpowiada - bardzo dziękuję, za przypomnienie. Widzę, że same 'konkrety'

 • 2018-10-18 17:15:26

  gość: ~Olek

  Panie Janku, niech Pan się nie martwi hejtem i złymi komentarzami na tym forum. To Pan jest jego gospodarzem, bo Pan przedstawił program wysokiej klasy. Mam nadzieję, że wyborcy Pana nie zawiodą. Ja i moja rodzina na pewno będziemy na Pana głosowac.

 • 2018-10-18 17:18:17

  gość: ~Ania

  Brawa dla całej ekipy Pana Bajtka. Widać, że ma zgranych ludzi, którzy stoją za nim murem. Tylko pogratulować. Do mnie to trafia. Do tego świetne pomysły i profesjonalna kampania.

 • 2018-10-18 18:43:39

  gość: ~Zenon

  @~Ania
  Na wszystko trzeba sobie zasłużyć. Dlatego właśnie tacy ludzie zebrali się wokół Pana Jana. A pan Białkowski został sam. A dlaczego? Myślę że odpowiedz jest bardzo prosta.

 • 2018-10-18 18:48:11

  gość: ~Zadowolony

  @~Zenon
  Ktoś kiedyś powiedział że duma kroczy przed upadkiem. I miał święta rację, bo właśnie przez ostatnie cztery lata obserwowaliśmy dumę, pychę, chciwość i zarozumiałość, a teraz mamy upadek i to wcale wielkim stylu

 • 2018-10-18 17:21:06

  gość: ~Um

  Wielki szacunek dla księdza Proboszcza. Jego zdanie bardzo się dla mnie liczy. Skoro On popiera inicjatywy Bajtka, to moja rodzina również.

 • 2018-10-18 18:40:03

  gość: ~Parafianka

  @~Um
  Nie znam drugiego takiego Proboszcza który tak bardzo zabiegałby o swoją parafie. A jego wielki dar to otwartość na ludzi, chęć współpracy i działanie na rzecz parafii i gminy. Księże Ryszardzie wieki szacunek dla Ciebie

 • 2018-10-18 18:33:18

  gość: ~Bono

  Odnośnie programu wyborczego obecnego wójta - już gdzieś to słyszałem "przez ostatnie osiem lat...". Żadnych konkretów, tylko dokładanie poprzednikowi, za sukcesy uważa podstawowe zadania jakie gmina powinna realizować. Słabo...

 • 2018-10-18 18:41:44

  gość: ~racja

  @~Bono
  Dla dobrego włodarza gmina to więcej niż tylko miejsce pracy.

 • 2018-10-18 18:42:42

  gość: ~zapraszamy

  http://cieplowody.org.pl/

 • 2018-10-18 18:47:46

  gość: ~Tomek

  @~zapraszamy
  Ciekawe jak wygląda transport dla seniorów na wybory. Czy wójt przypadkiem z wrażenia nie zapomniał o wyborcach, którzy maja trudności i nie mogą liczyć na pomoc sąsiedzką?

 • 2018-10-18 19:00:47

  gość: ~pytanko

  @~Tomek
  seniorzy, bardzo dobry temat: KWW p. Bajtka w swoim programie ma jako postulat Asystenta Seniora. Realne i rzeczywiste wsparcie ludzi starszych w potrzebie. W programie Pana Lukasza nic nie dostrzeglem konkretnego, bo animacja dla seniora, ktorzy maja trudnosc z poruszaniem sie i nie moga liczyc na sasiadow, to totalnie nietrafione. Rozumiem, ze seniorzy sa bardziej traktowani w twojej wypowiedzi jako dodatkowe glosy niz jako zadanie spoleczne. smutne to, naprawde smmutne...

 • 2018-10-18 19:08:09

  gość: ~Tomek

  @~pytanko
  Mówiąc szczerze w tym momencie tak. I oni to rozumieją. Najpierw trzeba zagłosować, by to zmienić. A pod gminą stoi dar z Min.Spr.Zagr.

 • 2018-10-18 19:06:10

  gość: ~Adam

  @~Tomek
  czy Pan Białkowski zapewnia transport osobom starszym na wybory- ktoś coś wie?

 • 2018-10-18 19:24:21

  gość: ~wyborcazs

  @~Adam
  Ja nic nie słyszałem.

 • 2018-10-18 18:52:01

  gość: ~Maria

  @~zapraszamy
  Polecam i gratuluję. Panie Janie dla mnie Pan już wygrał. Pozdrawiam Pana i Pański Komitet

 • 2018-10-18 19:11:12

  gość: ~Pamiętam

  Czy pan Jerzy Fencenloben byl radnym gminy cieplowody? Czy z Komitetu pana Jana Bajtka? Dla czego nie wykonal kanalizacji w cieplowodach? I czy uważa ze tamte lata byly stracone dla gminny??

 • 2018-10-18 19:46:52

  gość: ~Łukasz Felcenloben

  @~Pamiętam
  Witam Pana serdecznie! Czuję się zobowiązany wypowiedzieć w imieniu Taty, chociaż jak sądzę zrobi to również sam. Każda kadencja wójta czy rady to okres realizowania i planowania dalszych inwestycji. Infrastruktury nie buduje się w rok czy dwa, niejednokrotnie prace trwają latami. Przygotowanie procesu inwestycyjnego, zapewnienie finansowania, opracowanie studiów wykonalności, konieczność zmiany prawa miejscowego, opracowanie dokumentacji budowlanej i uzyskanie stosownych decyzji to cały proces, który trwa latami. Ważne, żeby mieć wizję i skutecznie ją realizować! Okres działalności mojego Taty w radzie kojarzy mi się z ważnymi inwestycjami między innymi budową szkoły czy sieci wodociągowej. W tym okresie zabiegano również o nawiązywanie więzi międzynarodowych. Proszę nie zapominać, że w tamtych latach zupełnie inaczej wyglądała kwestia pozyskania finansowania. Nie byliśmy w jeszcze w UE, a rzeczywistość stawiała inne wyzwania. Przy okazji proszę zwrócić uwagę na pisownię nazwiska ;). Pozdrawiam Łukasz Felcenloben

 • 2018-10-18 20:07:39

  gość: ~Łukasz Felcenloben

  @~Pamiętam
  Mam jeszcze jedną refleksje dotyczącą traconych lat. Niestety świat, w jakim żyjemy nie wybacza marnowania okazji. Zakładając nawet, że w ostatnich latach nie było obiektywnych możliwości realizacji inwestycji (chociaż nie zgadzam się z tą tezą) to należało spożytkować ten czas na przygotowywanie frontu na kolejne lata.
  Pozdrawiam Łukasz Felcenloben

 • 2018-10-18 20:36:07

  gość: ~Serio

  @~Pamiętam
  Pamietam, lecz nie rozumiem do dziś.... ;)

 • 2018-10-18 19:16:54

  gość: ~Kazik

  Ja tez mam pytanie czy pan Jurek Fencenloben wraz z panem Janem Bajtkiem kupili zamek w cieplowodach wtedy kiedy pełnił funkcję radnego??????

 • 2018-10-18 19:26:10

  gość: ~KWW

  https://www.facebook.com/em24pl/

 • 2018-10-18 19:28:12

  gość: ~KWW

  @~KWW
  Piszą o nas na facebooku Expressu - 10 000 wejść ! na nasze forum.

 • 2018-10-18 19:28:39

  gość: ~KWW

  @~KWW
  @em24.pl

 • 2018-10-18 19:52:25

  gość: ~Łukasz Felcenloben

  @~Kazik
  Panie Kaziku, tego akurat nie wiem chociaż nie ma to większego znaczenia. Teren z trwałą ruiną zamku został kupiony w otwartym przetargu. Też mógł być Pan oferentem. Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem jakie ma to teraz znaczenie i w jaki sposób przekłada się na decyzje jakie będziemy podejmować przy urnach w najbliższą niedzielę. Jeżeli jest mi Pan w stanie to rzeczowo wyjaśnić to z chęcią zapoznam się z Pańskim zdaniem. Co Pan jeszcze ~Pamiętam? ;) Pozdrawiam Łukasz Felcenloben

 • 2018-10-18 20:12:44

  gość: ~jf

  @~Kazik
  Ruiny zamku wraz z polem zakupiliśmy od ANR na publicznym przetargu. Niestety był to jedyny przetarg który pozwolił mi na w/w zakup.Wiele innych przetargów w których brałem udział rozstrzygnęli na swoją korzyść inni mieszkańcy i rolnicy z Ciepłowód.Na przetargach trzeba niestety dysponować odpowiednimi środkami finansowymi ,a posada społecznego radnego nijak się ma do Pana zapytania.

 • 2018-10-18 20:41:15

  gość: ~Dziwne

  @~jf
  Dlaczego niektórzy ludzie mają problem z nieswoimi majątkiem, który zoatał w normalny sposób zakupiony? Jest to dla mnie ciekawostka socjologiczna. Czy przemawia przez nich zazdrość czy podświadomie pytają, bo sami nie mają pomysłu na prywatny rozwój? A może jedno
  i drugie? Znam ludzi mieszkających za granicą i tam wręcz zabiega się o znajomość ludzi przeciębiorczych i kreatywnych.

 • 2018-10-18 19:41:27

  gość: ~Ewa

  PAMIĘTAJCIE PROSZĘ! JAN BAJTEK TO WASZ MĄDRY WYBÓR! AKTYWNOŚĆ, DOŚWIADCZENIE I BEZPIECZEŃSTWO!

 • 2018-10-18 20:03:23

  gość: ~KWW

  Dobre wieści: reagujemy na bieżąco! W związku ze zgłoszonym nowym postulatem jednego z forumowiczów dotyczącym naszych milusińskich - psów - i tzw Dogtrekkingu. Dogtrekking to nic innego jak wędrówka z psem lub psami przypiętymi do opiekuna za pomocą linki amortyzowanej oraz pasa biodrowego. Jak ktoś lubi rywalizację można go uprawiać sportowo lub czysto rekreacyjnie, traktując jako turystykę z psem. jest to bardzo popularne w całej Europie i zaczyna być modne i w Polsce.
  KWW zbadało temat i wynikiem jest list wsparcia jaki dziś otrzymaliśmy od organizatorów Dogtrekkingu, którzy są gotowi u nas zorganizować takie wydarzenie. Czekamy! I dziękujemy!

 • 2018-10-18 20:09:19

  gość: ~Katarzyna

  @~Ewa
  W pełni się z Panią zgadzam!

 • 2018-10-18 19:55:40

  gość: ~Mieszkanka

  Szacunek dla Pana Łukasza za kulturalną wypowiedz. Jednak można normalnie rozmawiać. Brawo!

 • 2018-10-18 19:59:57

  gość: ~Paweł

  Może jeszcze zwolennicy obecnego Pana wójta zaczną wyciągać kandydatom na radnych różne sprawy sprzed nawet 20...lat? Atak na Pana Łukasza pokazuje bezradność i brak kontrargumentow na program Bajtka. Takie to słabe...

 • 2018-10-18 20:21:47

  gość: ~Katarzyna

  Program Pana Jana Bajtka zawiera w sobie wiele postępowych, a zarazem jak najbardziej potrzebnych wizji, które warto byłoby zrealizować w naszej gminie. Rzadko można spotkać programy, których realizacja usatysfakcjonuje wszystkich odbiorców, praktycznie w każdej sferze życia codziennego. Uważam, że jest to bardzo przemyślany i znając Pana Jana Bajtka możliwy do realizacji plan. Popieram!

 • 2018-10-18 20:28:20

  gość: ~Etam

  @~Katarzyna
  można? - można!

 • 2018-10-18 20:12:17

  gość: ~Mieszkaniec Gminy

  To niesamowite, że w naszej Gminie ktoś ma tak poważne i merytoryczne podejście do
  kampanii. Naprawdę czytam i oczom nie wierzę, mają Państwo rozwiązanie w zakresie
  każdej naszej bolączki. Mam nadzieję, że 50% z tego uda się zrealizować, a i tak będzie to
  naprawdę wiele!

 • 2018-10-18 20:14:42

  gość: ~W imieniu mamy

  Cieszę się, że pamiętają Państwo o ludziach starszych. Opiekuję się samotnie moją mamą i
  jestem obecnie dla niej jedynym wsparciem. Asystent bardzo by nam pomógł.

 • 2018-10-18 20:20:41

  gość: ~Dosc robienia z nas glupkow

  bardzo dobrze!!!!!! wszyscy co chca się dorwać do władzy tylko dla pieniedzy patrzcie i
  uczcie się!!!! nie wyatrcza nam wasze geby na plakatach Tacy glupi nie jestsmy, trzeba nam
  cos zaproponowac konkretnego jak Bajtek!!!

 • 2018-10-18 20:27:06

  gość: ~Głosuje na Bajtka

  Głosuje na Bajtka, ale powiem Wam jedno, po prostu idzcie do wyborów, nie kłócmy się, nie
  obrażajmy, głosujcie jak uważacie, ale to w niedzele wyraźcie swój glos, po prostu

 • 2018-10-18 20:30:03

  gość: ~Do IT świat należy

  I ten kto kto rozumie, będzie miał przyszłość. Młyn IT – pierwszy krok, dobry pomysł, warto
  działać.

 • 2018-10-18 20:33:41

  gość: ~Ula

  Cieszę się, że moi synowie będą mogli uczyć się programowania. Chcę, żeby mieli równe
  sznase z dziećmy z Wrocławia.

 • 2018-10-18 20:43:51

  gość: ~Katarzyna

  @~Ula
  Myślę, że nawet większe niż dzieci z Wrocławia. Tam przeciętny programista uczy się zawodu dopiero na studiach lub w pracy. Tutaj dostęp będzie miał każdy mieszkaniec gminy, bez względu na wiek. Obycie w świecie IT jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach. Powiedzmy to sobie wprost - bez nowoczesnych technologii nie ma przyszłości.

 • 2018-10-18 20:40:46

  gość: ~Łukasz Felcenloben

  Odniosę się jeszcze do tematu budowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Jak ostatnio dowiedziałem się w ZWiK, nasza Gmina nie ma opracowanego aktualnego "Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych". Ostatni dokument powstał jeszcze w poprzedniej kadencji. Wygląda na to, że w upływającej kadencji obecnemu Wójtowi zabrakło czasu albo odpowiedniego doradcy. Pozdrawiam Łukasz Felcenloben

 • 2018-10-18 20:43:20

  gość: ~Noiszok

  @~Łukasz Felcenloben
  Nie wierze w to co czytam!!!! To jest klęska i porażka rozwojowa.

 • 2018-10-18 20:44:20

  gość: ~KWW

  Doskonałe informacje! Pomysł KWW Obywatele na Rzecz Ciepłowód otrzymał w tej chwili list wsparcia od - UWAGA!!!! - Hewlett Packard Enterprise - HPe.COM - w sprawie naszego MŁYNA IT. Hewlett Packard Enterprise poparło naszą inicjatywę i chętnie udzieli pomocy w celu powstania inkubatora informatycznego w Ciepłowodach. cyt. fragment listu; " Hewlett Packard Enterprise popiera wszelkie inicjatywy nakierowane na budowanie świadomego społeczeństwa informacyjnego, w tym inicjatywę młyna informatycznego - Młyna IT w Ciepłowodach. Uważamy, że rewitalizacja obiektów na cele technologiczne to ważna inicjatywa dla rozwoju lokalnych społeczności, a zwłaszcza na obszarach wiejskich....chętnie udzielimy wsparcia merytorycznego w celu wspomagania inkubatora informatycznego w Ciepłowodach" HPe DZIĘKUJEMY!!!!
  List opublikujemy jutro na naszym facebooku.

 • 2018-10-18 21:41:43

  gość: ~Piotr

  @~KWW
  Hewlett Packard, Palo Alto , Dolina Krzemowa, Kalifornia. W Polsce czwarty największy pracodawca w branży IT. We Wrocławiu od 2005 roku mają Globalne Centrum Biznesowe. Jeśli zwrócili uwagę na naszą inicjatywę, to nasze szanse na wprowadzenie jej w życie stają się wysoce realne. Rozumiem, że to siedziba wrocławska proponuje współpracę? Czekam na całośy tekst listu. Zaczyna się robić ciekawie.

 • 2018-10-18 22:05:53

  gość: ~KWW

  @~Piotr
  List jest z centrali z Warszawy:)

 • 2018-10-18 23:37:44

  gość: ~Robert Helski

  @~KWW
  W oparciu o takiego partnera, który ma w swoich założeniach programowych wspieranie takich inicjatyw jak Młyn IT w Ciepłowodach, jesteśmy na dobrej drodze do celu. Pomoc w postaci wyposażenia i oprogramowania może okazać się bezcenna w tym momencie i stanowić powinna ogromny bodziec dla młodzieży. Zaczynamy wchodzić na inny pułap realizacji tego przedsięwzięcia. Pozostaje nam zrewitalizowany budynek i zaczątek przemysłu IT. Szansa dla młodych na wszechstronne wykształcenie w rokującej i stale rozwijającej się branży. Perspektywy nie tylko ruszenia w świat, ale i przede wszystkim stworzenia bazy u nas. Od takiego małego młyna możemy zacząć jak panowie Hewlett i Packard w swoim garażu w Palo Alto. Teraz już nie wypada się wycofać. Dają nam wędkę, nie rybę.

 • 2018-10-18 23:41:58

  gość: ~Łukasz Felcenloben

  @~KWW
  HP to potężna korporacja, z ogromnym doświadczeniem w branży. Mają świadomość, że kluczem rozwoju jest edukacja. Czynnie wspierając inicjatywy takie jak nasz Młyn IT są w stanie realnie wpływać na proces kształcenia i rozwoju swoich potencjalnych przyszłych kadr. Bardzo rozsądne działanie a zarazem realna perspektywa dla naszej młodzieży. Czy zapewnienia uda się przekuć w rzeczywistość w dużej mierze będzie zależało od naszych niedzielnych wyborów. Pozdrawiam Łukasz Felcenloben

 • 2018-10-18 23:43:47

  gość: ~Serio

  @~Łukasz Felcenloben
  HP to czad na skale powiatu i dalej!!!

 • 2018-10-18 23:46:27

  gość: ~poważny

  @~Łukasz Felcenloben
  sądzę, że tego rodzaju inicjatywa znajdzie jeszcze więcej partnerów społecznych i biznesowych.

 • 2018-10-18 20:53:15

  gość: ~Ludzie

  @~Noiszok
  Ludzie przejrzyjcie na oczy!!!! Jak ma powstać kanaliza jak obecny wójt żadnych dokumentów nie opracował.

 • 2018-10-18 20:57:03

  gość: ~Bruno

  @~Łukasz Felcenloben
  Czyli ponownie zajmą się sprawą odpowiednie osoby! Wszystko w rękach p. Bajtka

 • 2018-10-18 20:50:08

  gość: ~Ciepłowody

  Ciepłowody, aż się robi cieplej na myśl o takich Ciepłowodach 

 • 2018-10-18 20:52:12

  gość: ~W punnkt

  Widać, że Panu Bajtkowi i jego ludziom po prostu się chce, a to pierwszy krok do sukcesu.
  Obecna, rozpasana władza nie ma już pomysłu na nic poza swoim stołkiem. Czas zmian.

 • 2018-10-18 22:44:48

  gość: ~tak jest

  @~W punnkt
  ważne jest żeby włodarz był menagerem a nie administratorem, a menagerem jest pan Bajtek

 • 2018-10-18 21:03:08

  gość: ~Bajtek

  Bajtek, Bajtek, Bajtek!!!

 • 2018-10-18 21:08:55

  gość: ~Wujek Władek

  i pewno znów w nocy wyskoczą jakieś wpisy,że się wszyscy nakręcamy i że jesteśmy odrealnieni, i że Młyn It to tylko w dużych miastach.

 • 2018-10-18 21:05:42

  gość: ~Krysia

  Jestem pod wrażeniem jak ekipa Bajtka jest zgrana. I na pewno nie było łatwe w takim krótkim czasie do wyborów. Ale świadczy o jednym. To mądrzy i odpowiedzialni ludzie. Podoba mi się, że nie hejtuja, a rzeczowo odpowiadaja na pytania. Szacunek. Macie mój głos!

 • 2018-10-18 21:05:49

  gość: ~Przybysze

  Poszukujemy wspólnie z rodziną miejsca pod budowę naszego domu zdala od miasta. Pomysł działek budowlanych dla młodych bardzo mi się podoba, zobaczymy w jakim kierunku rozwinie się ten temat! Będziemy obserwować. Z mojej strony mogę powiedzieć, że program wyborczy przygotowany na wysokim poziomie! Powodzenia

 • 2018-10-18 21:41:36

  gość: ~Adam z Baldwinowic

  @~Przybysze
  Zapraszam do Baldwinowic :)

 • 2018-10-18 21:08:59

  gość: ~Anna

  Postawmy nie tylko na mądra kontynuacje tego co Pan Bajtek zrobił do tej pory w gminie, ale równiez na perspektywy dalszego rozwoju. To nasza ostatnia szansa, żeby ruszyć coś w gminie. GŁOSUJEMY NA JANA BAJTKA!

 • 2018-10-18 21:12:59

  gość: ~Pytająca

  Tosia, Tosia, Tosia - gdzie jesteś? Brakuje twoich DUŻYCH LITER

 • 2018-10-18 21:12:54

  gość: ~Ciepłowody

  Tęsknię za czasami, kiedy z żoną zaczynaliśmy swoje rodzinne życie w małej miejscowości.
  Powstawały nowe zakłady, dostaliśmy mieszkanie. Jakoś się pracowało, dobrze żyło blisko
  rodziny i wśród sąsiadów. Dzisiaj dzieci mieszkają we Wrocławiu i nieprędko wrócą.
  Miasteczko umiera. Smutno i pusto. Wiem, że wszystko się zmienia, ale może rzeczywiście

  pora chociaż spróbować zatrzymać u nas młodych ludzi? Pokazać im, że w spokoju, rodzinie
  siła, a i tutaj mogą mieć pracę, własny dom i godne życie. Pozdrawiam, Jan

 • 2018-10-18 21:40:29

  gość: ~Przybysze

  @~Ciepłowody
  Chyba czuję, o czym Pan mówi. Właśnie dlatego chcemy z żoną kupić ziemię zdala od miasta. Marzy mi się spokojne, codzienne życie. I chcę Pana pocieszyć - wielu moich znajomych też tak planuje. Więc może Ciepłowody rzeczywiście się odrodzą? Pozdrawiam być może przyszłego sąsiada!

 • 2018-10-18 21:14:35

  gość: ~Matołki na stołkach

  Strącić ich!!! Idzie nowe i nikt tego nie zatrzyma. Zmiana jest potrzebna. Ludzie, musimy się
  obudzić i obudzić do życia Ciepłowody!

 • 2018-10-18 22:38:52

  gość: ~Kazik

  @~Matołki na stołkach
  a Banerek wisi i czeka... na nowego Wójta

 • 2018-10-18 21:16:12

  gość: ~Sylwia39

  Jako mieszkanka Gminy nie chciałam się wcześniej wtrącać w „walkę” pomiędzy kandydatami na wójta kto by nie był to i tak zbyt wiele się nie zmieni. Ale aż się ciśnie samo na usta KWW pana Bajtka miażdży konkurencję pomysłowością! Jeżeli chociaż cześć tych postulatów zrealizują to będziemy bardzo nowoczesną gminą! KWW Obywatele na rzecz Ciepłowód ma mój głos!

 • 2018-10-18 21:22:42

  gość: ~IT master

  Jestem programistą. Szanowni Państwo, młyn IT to pomysł naprawdę na światową skalę.
  Ciepłowody nigdy nie będą Wrocławiem i doliną IT, to każdy wie. Ale czy z tego powodu
  mamy się całkowicie poddać? Otóż nie, warto podejmować właśnie takie inicjatywy. U
  najmłodszych kształcić podstawowe, celowane umiejętności. To naprawdę bardzo im
  pomoże w przyszłości na rynku pracy.

 • 2018-10-18 21:28:41

  gość: ~Katarzyna

  @~IT master
  Otóż to, zawsze zmniejszą się różnice w stosunku do Wrocławia. Dajmy sobie szansę.

 • 2018-10-18 21:44:02

  gość: ~tomek

  @~Katarzyna
  też tak uważam. trzeba nadążać za dzisiejszym światem, jaki by on nie był i gdziekolwiek byśmy nie byli

 • 2018-10-18 21:25:31

  gość: ~Pytanie

  Panie Janie, wizja piękna, widać, że włożyli Państwo kawał serca i pracy w przygotowanie
  programu, wiele jego elementów jest bardzo trafionych. Mam tylko pytanie – jak to
  zrealizować? A może lepiej nazwać to nadzieją, nadzieją, że to nie zostanie tylko na papierze
  i choć trudne, i choć pewnie zajmeie trochę czasu – to jednak zostanie wprowadzone w
  życie. Oddaję na Pana swój głos. Pozdrawiam i do zobaczenia

 • 2018-10-18 21:31:01

  gość: ~Obywatelka

  @~Pytanie
  Ja wierzę, że się coś zmieni na lepsze! Trzeba stawiać na pomysłowość bez wizjonerów nie mielibyśmy nic!

 • 2018-10-18 21:25:53

  gość: ~Obywatelka

  Obecny wójt się uczy a środki na inwestycje uciekają. Potrzebujemy osób z głową na karku bo to ostatni dzwonek na pozyskanie godnych funduszy! Gmina musi się rozwijać! Nie chcę żeby moje dzieci żyły w zaścianku! Panie Janie trzymam kciuki za wygraną! Oczywiście głos mojej rodziny ma pan zapewniony!

 • 2018-10-18 23:12:15

  gość: ~Gienek

  @~Obywatelka
  Myślę że damy szansę panu Bialkowskiemu żeby się gdzieś tam na boczku uczył i już nam nie przeszkadzał w rozwoju naszej gminy. Wystarczająco zablokował nad na cztery lata

 • 2018-10-18 21:26:21

  gość: ~Ewa

  Bardzo fajna sprawa z tym pomysłem na produkt lokalny. Praktycznie każda gmina ma jakieś gadżety, które są jej wizytówka. W gminie mieszka naprawdę wielu ludzi z różnymi pomysłami. Mam nadzieję, że Pan Bajtek wygra. Trzymam kciuki.

 • 2018-10-18 21:33:29

  gość: ~EwciaCW

  @~Ewa
  Ten pomysł z lokalną marką jest super -wypromuje to naszą gminę

 • 2018-10-18 21:30:04

  gość: ~Basenobus

  Dobre  Prawie jak Tuskobus  Ale okej, nie ma co się śmiać, nie każdego u nas w gminie
  stać, żeby samochodem dojeżdżać, a każdemu się trochę relaksu i zdrowia należy.

 • 2018-10-18 21:33:21

  gość: ~Bus

  @~Basenobus
  Bajtkobusem na basen! Niech każdy ma szansę skorzystać!

 • 2018-10-18 21:38:10

  gość: ~Rolnik ze Starego Henrykowa

  Byle o rolnikach w tym wszystkim nie zapomnieć… Dobrze, że jesteśmy w programie. Ale
  czekam na działanie. I oddaję głos, ale rozliczę Pana za 4 lata.

 • 2018-10-18 21:42:12

  gość: ~Też rolnik

  @~Rolnik ze Starego Henrykowa
  Pan Bajtek też jest rolnikiem i na pewno nie zapomni o najważniejszym! Gdyby nie rolnictwo Cieplowód by nie było!

 • 2018-10-18 21:46:54

  gość: ~rolnik nr 2

  @~Też rolnik
  Nie wolno zapominać, że jesteśmy gminą rolniczą. Nie ma w tym nic złego, nic gorszego. Trzeba stawiać na nasze produkty. Aż mi się przypomniało, jak w Ranczu na TVP Hadziukowa karierę na serach zrobiły, a my czemu nie możemy? Możemy!

 • 2018-10-18 21:50:31

  gość: ~EwciaCW

  @~rolnik nr 2
  Tez oglądam, super serial. Ta cała lucy to niezle zarządzała a Violetka do kawiarnii :):):)

 • 2018-10-18 21:52:47

  gość: ~Witia

  @~EwciaCW
  To teraz nam Amerykanki brakuje - ale może Bajtek sprowadzi kiedyś w ramach wymiany.

 • 2018-10-18 21:57:55

  gość: ~KWW

  @~Też rolnik
  Współpraca z rolnikami to bardzo ważny postulat naszego KWW - infrastruktura drogi przepusty rowy melioracyjne itp...

 • 2018-10-18 21:42:35

  gość: ~nie zmienia od na dupie

  już tacy byli, co mysleleli, ze nic nie musza i wmówia nam, ze wszystko jest super. i taka jest
  nasza obecna władza, ale koniec z tym!!! i dobrze!!! Idziemy po zwycięstwo i po
  zrealizowanie tych puntkow z programu

 • 2018-10-18 21:50:02

  gość: ~Mieszkaniec

  @~nie zmienia od na dupie
  Jedyne wytłumaczenie jakie widzę u Pana Bialkowskiego to „musieliśmy spłacić kredyt po poprzedniej władzy” każda gmina ma kredyty i jakoś dodatkowo idą do przodu! Bez tego kredytu nie byłoby funduszy na inwestycje- umówmy się nie żyjemy na złożach ropy trzeba było skądś te środki pozyskać! Młodość nie zawsze oznacza dobrą zmianę, jednak trzeba ponownie zaufać tym którzy nas nie zawiedli przez 20 lat!

 • 2018-10-18 21:55:27

  gość: ~Obywatelka

  @~nie zmienia od na dupie
  jest w nas siła, czuję to!

 • 2018-10-18 23:16:55

  gość: ~Luna

  @~nie zmienia od na dupie
  Pan Białkowski myślał że bycie Wójtem to jest tylko stawianie pieczątek, bycie zarozumiałym i obnoszenie się ze stanowiskiem. Życie pokazało że to stanowczo za mało i dokładnie nie o to chodzi.

 • 2018-10-18 23:22:17

  gość: ~Karma

  @~Luna
  Jednak Karma wraca

 • 2018-10-18 21:45:36

  gość: ~O sympatiach słów kilka

  Wójta nie trzeba lubić, trzeba szanować i mu ufać. Pana Bajtka nie lubię, co nie zmienia
  faktu, że w tych wyborach mój głos dostanie. Chcę, żeby odważnie zarządzał naszą gminą,
  żeby ożywił ją gospodarczo

 • 2018-10-18 21:56:40

  gość: ~Ala

  @~O sympatiach słów kilka
  Dokładnie. Najlepsi szefowie, jakich miałam, to Ci których szanowałam, bo byli dla mnie źródłem wiedzy, przykładem, inspiracją

 • 2018-10-18 22:18:26

  gość: ~Etam

  @~Ala
  To dziś miał tu jazdę Pan Andrzej Celewicz - dla młodszego rocznika - kierownik działu budownictwa, który sie lekko wkurzył -wklejam:
  Szanowny Państwo! Mam cywilną odwagę pisać do Państwa z imienia i nazwiska i zachęcam do ujawnienia tożsamości osoby, które pod pseudonimem otwarcie obraziły mnie i moich współpracowników w internecie. Otóż ukryty "krytyk" opublikował tekst na forum jego Komitetu Wyborczego, że : Wójt Jan Bajtek przez 20 lat nic nie robił. Nie zgadzam się z tym fałszywym stwierdzeniem, a o ilości prowadzonych przez nasz zespół można długo opowiadać. Pomijając fakt naruszania przez jednego z uczestników forum mojej godności osobistej i poświadczenia nieprawdy kieruję dziś list otwarty do mieszkańców. Pomógł mi w tej decyzji ów obrzydliwy wpis. Przeglądam czasem internet i czytam polemikę wyborczą. Jestem już na zasłużonej emeryturze, ale gmina Ciepłowody to mój drugi dom, jej poświęciłem wiedzę, energię i życie. Czytając obraźliwy dla mnie tekst zastanawiam się co kieruje takimi ludźmi, jakie uczucia, emocje, problemy, a może kompleksy. "Krytyk" nie wie chyba, że byłem przez wiele lat kierownikiem działu inwestycji Gminy Ciepłowody i takie sformułowanie to się po prostu nie mieści w mojej głowie. Inwestycje za kadencji pana Bajtka koordynował mój dział ja osobiście i moi drodzy współpracownicy. To my opracowywaliśmy koncepcje, uczestniczyliśmy z innymi działami w zdobywaniu środków, prowadziliśmy place budów kosztem zdrowia i życia rodzinnego. I o to się doczekaliśmy drodzy Państwo, w imię kampanii wyborczej ktoś, kto chowa się za pseudonimem pluje nam prosto w twarz, kwestionuje w zasadzie naszą kilkunastoletnią pracę, jej zasadność i efekty.... Sądzę, że popierają mnie osoby, z którymi pracowałem i w obronie których także tutaj stoję. To policzek wymierzony wszystkim ludziom którzy kiedykolwiek pracowali w urzędzie. Nie sposób wymienić innych- planistów geodetów architektów, firmy wykonawcze. Nie pozwolimy się tak traktować. Wzywam Pana do ujawnienia swojej tożsamości. Drodzy Państwo! Wybory swoje prawa mają, ale nikt nie ma prawa nikim pomiatać. Sami dokonujcie słusznych wyborów. Za Ciepłowody i dynamiczny rozwój trzymam mocno kciuk w górę! Z poważaniem Andrzej Celewicz

 • 2018-10-18 22:23:12

  gość: ~tadek

  Wczoraj najlepiej ktoś palnął,że parking przy cmentarzu jest bez sensu - bo tylko 2 dni w roku go niby potrzebujemy. no to mu Ksiądz Proboszcz oficjalnie odpisał:
  Moim zdaniem jest to potrzebna inicjatywa godna poparcia, o której Parafia już wcześniej sygnalizowała z uwagi na to, że jest to jedyna droga dojazdowa na cmentarz
  i nie ma miejsc do parkowania. Na cmentarzu odbywają się uroczystości pogrzebowe, przez cały rok odwiedzane są groby bliskich, a wzmożony ruch jest zwłaszcza w dniu Uroczystości Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i w miesiącu listopadzie. Ponadto firmy kamieniarskie dokonują tu montażu nagrobków, prowadzone są różne prace na cmentarzu, potrzebny jest też dobry dojazd dla firmy pogrzebowej i przedsiębiorstwa odbierającego nieczystości. Należy mieć również na uwadze to, że drogą tą przemieszczają się codziennie dzieci i mieszkańcy
  w kierunku szkoły i Ośrodka Zdrowia.Ks. Proboszcz Ryszard Słowiak

 • 2018-10-18 21:50:36

  gość: ~Bolo

  Program Pana Bajtka jest genialny! Trzeba mieć naprawdę głowę na karku, żeby wymyślić takie ciekawe rzeczy. Nie będę się już powtarzac, bo wiele osób już chwalilo, ale dla mnie to mega pomysł z tym młynem! EXTRA!

 • 2018-10-18 21:53:08

  gość: ~Asia

  Idą wybory. Walczmy o naszą przyszłosc! To tylko przyszłość z Janem Bajtkiem. Pomyślmy nie tylko o nas, ale też o przyszłosci naszych dzieci. Nie zmarnujmy tej szansy!

 • 2018-10-18 21:59:08

  gość: ~Pamiętajcie o ogrodach

  Pamiętajcie o słabszych i starszych po wyborach. Wprowadzcie tego asystenta, proszę.

 • 2018-10-18 22:00:54

  gość: ~KWW

  @~Pamiętajcie o ogrodach
  Wprowadzimy na pewno asystenta - wczoraj jeden Pan się pytał o relacje z ośrodkiem zdrowia w tym kontekście...

 • 2018-10-18 21:59:29

  gość: ~sarkastyczny

  już się tak w tym Bajtku nie zakochujcie. Pomysły ma okej, ale na salwy i peany to poczekajmy, aż coś z nich zrealizuje, ok? Szansę trzeba mu dac, ale trzeba też pozostać realistą i krytkiem i ze wszystkiego go rozliczyc potem

 • 2018-10-18 22:00:42

  gość: ~Ziebiczanka

  Jestem z Ziębic. Mamy swoje wybory i swoich kandydatów. Ale nie mogę się powstrzymać, żeby nie wyrazić swojego uznania dla Pana Bajtka i jego ludzi. Tylko pozazdrościć poparcia! Gratulacje.

 • 2018-10-18 22:03:02

  gość: ~KWW

  @~Ziebiczanka
  dziękujemy Ziębicom!!!!!

 • 2018-10-18 22:04:13

  gość: ~Ela

  A jak się zakochałam w Bajtku, a przede wszystkim w jego programie to co? Zabronisz mi?

 • 2018-10-18 22:09:25

  gość: ~sarkastyczny

  @~Ela
  nie zabronię, ale proszę tylko o trochę krytycyzmu, konstruktywnego, dobrego, a nie na huraaaa wszyscy ślepo. Ja też głosuję za Panem Bajtkiem. Ale za pół roku powiem mu: sprawdzam

 • 2018-10-19 08:36:09

  gość: ~Kasia

  @~sarkastyczny
  Właściwe podejście! ale dać szansę trzeba!

 • 2018-10-18 22:04:35

  gość: ~Zdzisław Sz

  Liczę na zbironiki melioracyjne.

 • 2018-10-18 22:16:18

  gość: ~Student

  Wyjechałem na studia i w sumie moje rodzinne Ciepłowody odwiedzam raz na ruski rok. Na fb non stop wyświetla mi się program wyborczy pana Bajtka z ciekawości zajrzałem, bo nawet nie miałem zamiaru przyjeżdżać głosować. Jak zobaczyłem te pomysły- zwłaszcza młyn IT!!! Ja mając 26 lat bym na to nie wpadł! Panie Janie szok! Niech Pan działa dalej i obiecuje przyjechać oddać głos na Pana! Swoją drogą zawsze patrzyłem na Pana z wielkim poszanowaniem od zawsze był Pan w sumie moim wójtem :)

 • 2018-10-18 22:18:07

  gość: ~Łukasz Felcenloben

  Tuż po ostatnich wyborach samorządowych znajomy opowiadał mi o idei budowy ścieżki rowerowej łączącej Kondratowice ze Srebrną Górą. W założeniu ścieżka miała przebiegać po wałach nieczynnej linii kolejowej 320, której odcinek mamy również na terenie naszej Gminy. Inicjatywa bardzo ciekawa i przy zapewnieniu dalszego połączenia rowerowego z Wrocławiem dająca możliwość stworzenia transregionalnego szlaku rowerowego. Inwestycja tego typu o nazwie Green Velo powstała we wschodniej Polsce i od kilku lat bije rekordy popularności wprowadzając duże ożywienie turystyczne. Niestety, między innymi za sprawą decyzji podjętych w naszym Urzędzie, inicjatywa nie doczekała się realizacji. Mam nadzieję, że po wyborach uda się wrócić do tego pomysłu. Pozdrawiam Łukasz Felcenloben

 • 2018-10-18 22:26:22

  gość: ~Adam771

  @~Łukasz Felcenloben
  Tym bardziej że Bardo i czeska strona zrobiła niezłe ścieżki rowerowe; jak wygląda sprawa naszych lasów temat do ogarnięcia?

 • 2018-10-18 22:33:43

  gość: ~Byłamtam

  @~Adam771
  Ścieżki w Bardzie ekstra, mega dużo rowerzystów, wyczynowców i dużo imprez rekreacyjnych i sportowych. Jak się chce można naprawdę ożywić Cieplowody

 • 2018-10-19 09:47:09

  gość: ~Łukasz Felcenloben

  @~Byłamtam
  Proszę zwrócić uwagę jak w ostatnich latach zmienia się wizerunek Srebrnej Góry. Miejscowość do niedawna kojarzona głównie z Twierdzą Srebrnogórską, obecnie identyfikowana również z trasami MTB. Wszystko za sprawą lokalnego stowarzyszenia "Strefa MTB" i klimatu sprzyjającego realizacji pomysłu.
  Nie widzę powodów, które uniemożliwiały rozwój podobnych inicjatyw w naszej Gminie. Wystarczy jedynie otworzyć się na działanie...
  Pozdrawiam Łukasz Felcenloben

 • 2018-10-18 23:35:30

  gość: ~Krzysztof

  @~Łukasz Felcenloben
  Panie Łukaszu gratuluję. Nam właśnie potrzeba takich radnych. Ludzi mądrych, wyksztalconych i odważnych w wypowiadaniu swoich poglądów. Dziękuję że zaszczycił nas Pan swoim kandydowaniem.

 • 2018-10-19 00:13:07

  gość: ~Łukasz Felcenloben

  @~Krzysztof
  Serdecznie dziękuję! Kandydowanie to najprostsza sprawa. W momencie otrzymania mandatu zaciąga się zobowiązanie, które trzeba konsekwentnie realizować przez całą kadencję, a to już jest realny wysiłek.
  Przy okazji życzę wszystkim kandydatom sił do pracy! Liczę, że w nadchodzącej kadencji będziemy mieć jej całkiem sporo!
  Pozdrawiam Łukasz Felcenloben

 • 2018-10-19 00:30:30

  gość: ~KWW

  @~Łukasz Felcenloben
  KWW: I my Panie Łukaszu także przyłączamy się do tych życzeń! Dziękujemy za aktywny udział na forum i wypowiedzi, które podniosły merytoryczny poziom tego medium. Wierzymy, że wkrótce obejmie pan mandat Radnego Gminy Ciepłowody.

 • 2018-10-18 22:20:14

  gość: ~Olek

  W całym powiecie huczy na temat kampanii Bajtka. Słychać same pozytywne głosy. W końcu przyjemnie coś posłuchać na temat Cieplowod.

 • 2018-10-18 22:24:23

  gość: ~KWW

  @~Olek
  DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!

 • 2018-10-18 23:28:14

  gość: ~Zly

  @~KWW
  Dziękujemy Panie Janie. Dzięki Panu znów dobrze słychać o Cieplowodach. Obecny wójt zapewnił nam opinie pieniaczy awanturnikow, ludzi niekompetentnych,b widziano nas jako gminę policyjno-prokuratorska. Jestem szczęśliwa że w końcu pozbędziemy się osoby która potrafiła w Cieplowodach zepsuć wszystko. WSZYSTKO

 • 2018-10-18 23:37:37

  gość: ~Marek

  @~Zly
  Panie Janie ma Pan głos mój mojej rodziny i całych sąsiadów. Znam Pana długo i ani jednego dnia nie przestałem wierzyć że Pan kiedyś do nas wróci.

 • 2018-10-18 23:48:31

  gość: ~Bartek

  @~Olek
  Zgadzam się! Aż sam z ciekawości wszedłem zobaczyć co tu się dzieje... Do zobaczenia w niedzielę!

 • 2018-10-19 00:11:30

  gość: ~SUPEREXPRESS CHICAGO

  KWW: JUŻ JEST!!! Ze względu na różnice czasowe właśnie otrzymaliśmy fotografię artykułu o Młynie IT w SUPEREXPRESS CHICAGO!!!
  Artykuł o naszym inkubatorze prezentuje się bardzo okazale i z pewnością dotrze do całej aglomeracji stanu Illinois - USA. Trudno przewidzieć skalę pozytywnych skutków, jakie z pewnością wywoła ten artykuł o inicjatywie z Gminy Ciepłowody w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Jedno jest pewne - jesteśmy pierwsi!!!!
  Około 10.00 skan artykułu znajdziecie Państwo na naszym Facebooku i nie tylko.
  KWW Obywatele na rzecz Ciepłowód. Jesteśmy z Wami - cały czas! Walczymy dla Was o lepsze jutro.

 • 2018-10-19 06:56:49

  gość: ~KWW INFO Z NOCY CZWT PT

  DO PÓŹNYCH GODZIN NOCNYCH NARADA W SZTABIE WYBORCZYM JANA BAJTKA. KONKURENCJA SMACZNIE ŚPI - nie mamy na to czasu, głosy Wyborców są dla Nas priorytetem! Omawialiśmy działania terenowe, listy intencyjne, sytuację przedwyborczą! Pojawiły się też wątki zapytania jakie otrzymało KWW Obywatele na Rzecz Ciepłowód dotyczący NOWEGO INWESTORA - koncernu z Badenii - Wittembergi oraz zapytania dotyczące żywności ekologicznej. JEST ODBIORCA _ CZY CIEPŁOWODY DADZĄ RADĘ? TO już w poniedziałek - a dziś jeszcze wytrzymamy i zwyciężymy!

 • 2018-10-19 07:17:42

  gość: ~Ela

  SZTAB WYBORCZY JANA BAJTKA JEST NIE DO ZDARCIA! Macie naprawdę super mega pomysły!

 • 2018-10-19 07:39:32

  gość: ~ RUNDA FINAŁOWA

  KWW WITAMY! TO BĘDZIE UDANY DZIEŃ! PROSIMY Państwa o GŁOSY na naszych Kandydatów na Radnych i na naszego Kandydata na Wójta Jana Bajtka. Otrzymaliśmy wczoraj setki głosów poparcia, a nasze forum jest liderem w całym powiecie ząbkowickim. W nocy otrzymaliśmy fotokopie artykułu z Chicago, jesteśmy już znani w całym Illinois USA. Wkrótce pierwsze efekty!!!! Jesteśmy z Wami online! Relacja na żywo!

 • 2018-10-19 08:04:42

  gość: ~Warto

  @~ RUNDA FINAŁOWA
  Po tych wydarzeniach które miały miejsce w ostatnich dniach warto sobie podsumować sytuacje.
  Mimo wielu malkontentów okazało się ze rzeczy które są nierealne w oczach niektórych to w rzeczywistości są bardzo dobrym pomysłem a do tego budzą zainteresowanie nie tylko u nas ale tez na zewnątrz.
  Dodatkowo program KWW Obywtele na rzecz Cieplowod jest faktycznie odpowiedzią na oczekiwania i w sposób właściwy udało się zdiagnozować faktyczne potrzeby mieszkańców.

 • 2018-10-19 08:17:10

  gość: ~Wojtek

  @~Warto
  Jestem z was dumny, kawał dobrej roboty!!!!

 • 2018-10-19 08:20:00

  gość: ~EwciaCW

  @~Wojtek
  Ludzie, głosujcie na KWW Obywatele na rzecz Ciepłowód i poprawcie sytuację w gminie. Mój głos już dawno mają. Pozdrawiam wszystkich!

 • 2018-10-19 08:33:43

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Wojtek
  Podziw, podziw i jeszcze raz szacunek. Serdecznie pozdrawiam Sztab Wyborczy Pana Bajtka i Jego samego. Wasze działania pobiły wszelkie oczekiwania. Chyba właśnie dlatego konkurencja jak zasnęła tak się nie budzi. Wójt jest tylko jeden. I to jest Pan Jan. Niedziela niebawem. Kochani Sąsiedzi i Znajomi liczę na Was. Wiem że damy radę. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i życzę dobrego dnia

 • 2018-10-19 08:32:39

  gość: ~Zośka

  @~ RUNDA FINAŁOWA
  To faktycznie o czymś już świadczy! Popieram Jana Bajtka!

 • 2018-10-19 08:35:37

  gość: ~Wosiak

  @~Zośka
  Nikt inny tylko Pan Panie Janie. Tylko Pan!!!!!!!!

 • 2018-10-19 08:37:48

  gość: ~wyborca z ulicy

  Panie Lukaszu Felenloben dal Pan rade - bedzie Pan radnym!!!!

 • 2018-10-19 08:40:28

  gość: ~KWW

  TELEFONY DZWONIĄ - MAMY WASZE POPARCIE!!! NASZA GMINA SIĘ ZMIENIA!!! DRODZY WYBORCY TWORZYCIE HISTORIE!!!

 • 2018-10-19 08:42:47

  gość: ~Bob Budowniczy

  Pomysły Bajtka i spółki to powiew świeżości w naszej gminie. Ma Pan mój głos!

 • 2018-10-19 08:46:07

  gość: ~Robert Helski

  Jako były właściwie rolnik i hodowca zwierząt pozwolę sobie napisać kilka słów o programie KWW Obywatele na rzecz Ciepłowód

  Temat infrastruktura rolnicza.
  Główną gałęzią gospodarki w naszej gminie jest rolnictwo. To główny element otaczającego nas świata. To rolnictwo na przestrzeni 20 – 30 lat bardzo się zmieniło. Głównym jego elementem w naszej gminie stała się produkcja roślinna. Sprowadzenie rolnictwa do tego jednego elementu wymusiło ze względów ekonomicznych komasację ziemi i powstanie gospodarstw wielkoobszarowych. Choć u nas tylko średnio obszarowych. Z rozrzewnieniem wspominam czasy gdy funkcjonowały wielopokoleniowe gospodarstwa rodzinne łączące wielotowarowość produkcji rolnej.
  To nowe rolnictwo narzuciło inne wymogi wobec infrastruktury. Zmienił się sprzęt rolniczy. Wagowo i gabarytowo. Większość dróg naszej gminy, i tych głównych i pośrednich, nadal nie jest przystosowana do takiego transportu. To wielkie, trudne i kosztowne zadanie. Kolidujące na przykład z wizją turystycznej gminy. Trzeba umiejętnie pogodzić te elementy. Estetyka nie jest bez znaczenia.
  Produkcja roślinna na tak masową skalę, specjalistyczne uprawy w monokulturze, zaawansowany genetycznie materiał siewny, wymagają wielokrotnych zabiegów ochronnych. Wielomiesięczne okresy bez regularnych opadów deszczy pogłębiają deficyt wody. Gdy przychodzi do oprysków przydałyby się specjalnie do tego celu przygotowane zbiorniki retencyjne. Tej wody nie będzie bez melioracji w każdym jej rodzaju. Kiedyś funkcjonowały spółki wodne, które opłacane ze składek rolniczych dbały przede wszystkim o rowy i przepusty. Teraz skala potrzeb jest większa. Trzeba znaleźć rozwiązanie. Nie możemy pozwolić sobie na pobieranie wody do obsługi rolnictwa z wodociągów. Musimy tworzyć i wspierać wszystkie elementy otoczenia gwarantujące racjonalną gospodarkę wodną i prawidłowe wykorzystanie urządzeń melioracyjnych.
  Obserwując przekształcenia w rolnictwie w krajach bardziej zaawansowanych rozwojowo i mając świadomość tego, że dopłaty do produkcji rolnej wkrótce się skończą, co utrudni sytuację rolników którzy prowadzą gospodarstwa rolne, powinniśmy się zastanowić nad kompleksowym programem pozwalającym zachować konkurencyjność i opłacalność naszej lokalnej produkcji. Centralnie powinno zrobić to państwo, ale wiele można zrobić na miejscu. Konieczna jest współpraca rolników pod patronatem Urzędu Gminy w kwestii banku informacji w sprawach zbytu, zakupu środków produkcji, materiału siewnego, przechowalnictwa płodów rolnych.
  Mentalnościowo dla polskich rolników temat trudny, ale na zachodzie cały czas funkcjonują wspólnoty farmerskie użytkujące najdroższy, najbardziej zaawansowany technicznie, najdroższy sprzęt razem. To zmniejsza znacznie koszty utrzymania parku maszynowego i pozwala wykorzystać go bardziej racjonalnie. Wspólne przedsięwzięcia rolno – spożywcze to konieczność i przyszłość. Z różnych względów. Ekonomicznych głównie. Marzeniem jest przetwórstwo rolno-spożywcze zagospodarowując własne płody rolne w różnych postaciach w oparciu o wspólne firmy miejscowe, dające pracę ludziom, spełniające wymagania ekologii, zarabiające na produkcie przetworzonym, a nie surowcu. Czy takie możliwości na terenie gminy są? To zależy od nas.
  Gospodarstwa ekologiczne i produkcja tego typu żywności i składników dla przemysłu farmaceutycznego, czy też gotowych preparatów ziołowych głównie. To miało być alternatywne źródło utrzymania dla rezygnujących z wielkich upraw i hodowli. Na terenie gminy tego typu gospodarstw mamy kilka sztuk. Do tego typu zajęcie potrzeba pasjonatów. Na palcach jednej ręki można te gospodarstwa policzyć. Oczywiście należy je wspierać promocjami dla zdrowych produktów i pracując na rzecz czystej, ekologicznej gminy dawać szansę innym. Być może w miarę upływu czasu przestanie to być produkcja marginalna. Tendencje rynku na to wskazują.
  Brak skutecznych programów osłonowego dla odchodzących z rolnictwa i propozycji dla ich dzieci, stał się przyczyną wyludnienia wsi i braku rąk do pracy. Młodzi, którzy zostali, w aktualnym stanie rzeczy nie mają perspektyw rozwojowych. Pozostaje emigracja lub dojazdy do pracy za mało satysfakcjonujące wynagrodzenie. Seniorzy w naszej gminie to także głównie byli rolnicy lub pracownicy sektora rolnego. Tak więc rolnictwo w naszej gminie jest także problemem społecznym.
  Propozycje dla tych ludzi nie mogą opierać się tylko na ofertach z Urzędu Pracy. Nie potrzeba nam dziesięciu fryzjerów, kosmetyczek czy stu kierowców wózków widłowych, magazynierów, kucharzy. Powinniśmy staranniej zadbać o nasze dzieci i młodzież w szkole. Koleracja wykształcenia i potrzeb rynku pracy, szczególnie naszego, miejscowego, tworzonego pod wymogi zewnętrzne, daje szanse na pozostanie młodzieży i ściągnięcie nowych mieszkańców.
  Dlatego projekt „Młyn IT” jest idealny jeśli chodzi o czas, miejsce i nasze potrzeby. To może stać się mózg i ośrodek trzymający wszystkie powiązania całościowego programu rozwoju, bo wszystkie jego elementy są spójne i zależne od siebie.
  Co by nie powiedzieć, tęsknię za widokiem naszej starej lokomotywy zjeżdżającej ze Szklar, kiedy pracując na polu odmierzałem czas jej przyjazdami i odjazdami.

 • 2018-10-19 09:24:52

  gość: ~Irek

  @~Robert Helski
  Dobrze napisane! Popieramy!

 • 2018-10-19 08:59:57

  gość: ~Paulina

  Wszyscy w niedziele sprzed komputerów do urn, mamy sznasę coś zmienić

 • 2018-10-19 09:07:09

  gość: ~pytanie

  @~Paulina
  a ja mam pytanie natury ekonomicznej- ile zostało wydanych pieniedzy w tej kadencji przez 4 lata na organizację dożynek a ile pozyskano srodkow z UE ? jeśli róznica nie jest duża, to też pokazuje pewnien model zarządzania

 • 2018-10-19 09:10:27

  gość: ~KWW

  @~pytanie
  TO PYTANIE NALEZY ZADAC PANU BIALKOWSKIEMU _ ALE DO DZIS NIE WIEM GDZIE MOZNA ZADAWAC PYTANIA TEMU KANDYDATOWI - TAKZE NIE BYLO DYSKUSJI PROGRAMOWEJ DO KTOREJ ZACHECALISMY

 • 2018-10-19 09:27:40

  gość: ~pytanie

  @~KWW
  czy te forum czyli KWW p. Bajtka nigdy sie spia ;)? powidziwiam takie zaangazowanie, bo tylko tak cos zmienimy.
  co do Pana Helskiego: trafnie to Pan to wszysto ujal, nic odjac, nic dodac. ciesze sie, ze mamy takich ludzi w gminie

 • 2018-10-19 09:37:20

  gość: ~KWW

  troche śpimy:), ale dla Wyborców i większej satysfakcji WARTO!

 • 2018-10-19 09:51:09

  gość: ~Janek

  @~KWW
  Ja po prostu podziwiam całokształt. Jestem pod ciągłym wrażeniem sposobu prowadzenia kampanii. Wszystko jest nieziemsko przemyślane. Każdy szczegół, metodycznie opracowany każdy dzień. Taka strategia i tacy ludzie gwarantuję wygrana. Panie Janie jestem to co dokonaliście to mistrzostwo świata

 • 2018-10-19 09:42:14

  gość: ~Zbyszek

  Jak tak dalej pójdzie to pobijemy rekord frekwencji

 • 2018-10-19 09:45:47

  gość: ~Ktoś

  Wielki podziw i szacunek dla ekipy Pana Bajtka za determinację! Zasługujecie, żeby oddać na Was głos! Ja na pewno zagłosuję na Pana Bajtka!

 • 2018-10-19 09:54:59

  gość: ~zawiedziony

  @~Ktoś
  U mnie zaważył fakt niskiej skuteczności pozyskiwania środków unijnych. Z tego co piszą w internecie, to tych środków będzie coraz mniej

 • 2018-10-19 09:53:26

  gość: ~Ona

  Pan Bajtek to jedyna szansa, zeby dźwignąć gminę w stronę rozwoju. W dzisiejszych czasach włodarz musi mieć pomysł na inwestycje i innowacje. To jak widzę zapewnia nam jedynie program wyborczy Jana Bajtka, który bije na glowę program kontrkandydata.

 • 2018-10-19 10:00:48

  gość: ~gość72

  @~Ona
  dobry wójt to taki, który służy wszystkim mieszkańcom i działa ponad podziałami. myślę, że Pan właśnie taki będzie w kolejnej kadencji.

 • 2018-10-19 09:58:58

  gość: ~Ktoś

  Dziękuję panu Bajtkowi za to, że zdecydowal się kandydować. Domyślam się, że nie była to dla niego łatwa decyzja. Ale myślę, że było warto, bo jak czytam jakie ma Pan popracie, to aż dech zapiera. Zrobił Pan na mnie ogromne wrażenie. Gratuluję!

 • 2018-10-19 10:08:24

  gość: ~popieram

  @~Ktoś
  obecny wójt dziś po pracy może już zabrać część papierów, żeby nie musiał za dużo na raz dźwigać. W razie czego służymy pomocą :)

 • 2018-10-19 10:17:38

  gość: ~1qaz

  @~popieram
  Nie sądzę by miał ich zbyt wiele.

 • 2018-10-19 10:28:48

  gość: ~Dorota

  "Jeśli kiedykolwiek zamierzasz cieszyć się życiem - teraz jest na to czas - nie jutro, nie za rok. Dzisiaj powinno być zawsze najwspanialszym dniem". - Thomas Dreier. Zatem cieszmy się, że dzięki Panu Bajtkowi mamy super wizję na rozwój gminy. GŁOSUJMY NA NIEGO W NIEDZIELĘ!

 • 2018-10-19 10:47:53

  gość: ~Olaf

  Bajtek i jego ludzie są bezkonkurencyjni! Brawa za wytrwalość na forum i kulturę osobistą w pisaniu!

 • 2018-10-19 11:34:49

  gość: ~Robert Helski

  Uprzejmie proszę wszystkich wyborców w naszej gminie o wsparcie dla kandydata KWW Obywatele na rzecz Ciepłowód na wójta. Proszę o głosy dla Jana Bajtka i jego drużyny.
  Przy okazji dla mojej skromnej osoby. Proszę o Państwa udział w wyborach. Wierzę, że przekonaliśmy Państwa.
  Robert Helski

 • 2018-10-19 11:36:10

  gość: ~Ania

  Niedziela już blisko. Dokonajmy właściwego wyboru i zagłosujmy na Jana BAJTKA!

 • 2018-10-19 11:39:20

  gość: ~ewa

  Panie Helski! Ma Pan moje uznanie i szacunek. Począwszy od wsparcia dla Beaty Lis, aż do poparcia w wyborach Jana Bajtka, nigdy nie robił Pan tego z ukrycia, a zawsze publicznie i pod swoim nazwiskiem. Nie każdego stać na taką odwagę. Gratuluję i popieram.

 • 2018-10-19 13:01:07

  gość: ~KWW

  Zapraszamy do lektury nowego artykułu - Wyborczy KNOCKOUT - runda finałowa!

 • 2018-10-19 13:25:10

  gość: ~EwciaCW

  @~KWW
  No to jest już naprawdę najwyższy poziom kampanii wyborczej - GRATULACJE raz jeszcze! KWW jesteście wielcy!!!!

 • 2018-10-19 22:23:59

  gość: ~KWW

  @~EwciaCW
  DZIEKUJEMY

 • 2018-10-19 13:24:19

  gość: ~Daga

  To co się działo przez ostatnie dni nie pozostawia wątpliwości na kogo głosować! p. Bajtek po prostu pokazał klasę, pomysłowość i zaangażowanie. Wszędzie w powiecie mówią o Ciepłowodach a nazwisko Bajtek słychać z każdego kąta! Niebywałe! Brawo! mieszkańcy gminy wybierzcie dobrze. Chcecie kolejnych lat ciszy i spokoju, czy konkretnego doświadczonego wójta, który ma niesamowite pomysły i wszyscy dzięki temu będą słyszeć o Ciepłowodach!!!! A przede wszystkim my mieszkańcy możemy z tych wizji czerpać korzyści. Głos mój i moich bliskich wędruje do KWW OBYWATELE NA RZECZ CIEPŁOWÓD I BAJTKA!

 • 2018-10-19 14:59:46

  gość: ~Ewa

  Aż miło poczytać taki ciekawy program wyborczy Pana Bajtka. Proponuje dużo ciekawych rozwiązań. Brawo za pomysły Panie Janku!

 • 2018-10-19 15:02:27

  gość: ~Piotr

  Z tego co słyszę to Ciepłowody na tapecie w całym powiecie! Wszyscy się interesują co Bajtek wymyslił w programie wyborczym i jaką ma dobrą ekipę, która go popiera. Naprawdę miło słyszeć takie rzeczy po czterech latach nicości!

 • 2018-10-19 22:10:02

  gość: ~Rozmowca

  @~Piotr
  Potwierdzam. Dziś byłam świadkiem rozmów w Ząbkowicach na temat Pana Jana. Wzbudził podziw i szacunek zdecydowanej większości ludzi w powiecie. Zawsze go miał, ale teraz to co zrobił to jest naprawdę wielki powrót

 • 2018-10-19 22:27:12

  gość: ~KWW

  @~Rozmowca
  DZIEKUJEMY

 • 2018-10-19 22:43:12

  gość: ~KWW

  @~Piotr
  DZIEKUJEMY

 • 2018-10-19 15:07:29

  gość: ~Łukasz Felcenloben

  Szanowni Państwo,
  W stawianiu czoła napotkanym wyzwaniom  w dużej mierze bazuję na wsparciu swojej rodziny i bliskich, chociaż z natury jestem raczej osobą unikającą angażowania otoczenia w sprawy, jakimi żyję. Jednak celu, jaki postawiłem przed sobą w niedzielnych wyborach, nie uda się osiągnąć bez Państwa wsparcia. Działając w pojedynkę, mogę być co najwyżej mniej lub bardziej biernym obserwatorem i recenzentem poczynań osób rządzących. Rozważając decyzję o kandydowaniu w wyborach, zdałem sobie sprawę, że zdecydowanie bardziej widzę siebie w roli osoby czynnie uczestniczącej w procesie decyzyjnym i kreującej rozwój naszej społeczności. Ufam, że doświadczenie, jakie posiadam, stanowi solidny fundament do wykonywania zadań radnego i realizacji deklarowanego programu wyborczego. Serdecznie proszę o Państwa poparcie, a mieszkańców okręgu wyborczego numer 8 (Ciepłowody: pl. Mickiewicza, ul. Boczna i ul. Ząbkowicka nr 1-25) proszę o oddanie głosu na moją osobę! Jednocześnie dziękuję za Państwa dotychczasowe i przyszłe głosy poparcia!
  Pozdrawiam
  Łukasz Felcenloben

 • 2018-10-19 19:40:53

  gość: ~Obywatel

  Pragnę uprzedzić wszystkich wyborców, że pojawianie się obok siebie wywieszonych plakatów Pana Jana Bajtka i Zbigniewa Bajtka, to całkowity przypadek. Wystarczy postawić krzyżyk przy jednym z nich, i jest to Pan Jan!!!

 • 2018-10-19 19:59:00

  gość: ~propozycja

  @~Obywatel
  proponuje nie marnować swojego cennego przed-weekendowego czasu i wskoczyć na forum obok. tam niezdecydowani wyborcy zadają WAZNE PYTANIA i może wesprzesz swój komitet?

 • 2018-10-19 19:59:52

  gość: ~Łukasz Felcenloben

  Jakiś czas temu trafiłem na człowieka, z tego co pamiętam wrocławiaka, który naszą miejscowość kojarzył za sprawą szkoły i hali sportowej. Jak się okazało po krótkiej rozmowie uczestniczył w obozach treningowych organizowanych w naszej gminie. Szczerze mówiąc nie wiem czy obecnie obozy są organizowane. Wydaje mi się, że idea była kontynuowana również za obecnego Wójta (może ktoś podpowie). Zmierzam do tego, że nasza miejscowość ma potencjał ceniony również przez mieszkańców stolicy regionu. Rzecz tylko by ten potencjał skutecznie promować i wykorzystać.

 • 2018-10-19 20:01:13

  gość: ~uczennica

  A ja mam nadzieję, że będę mogła pojechać na wymianę językową do USA. Moi rodzice na Pana zagłosują.

 • 2018-10-19 20:11:41

  gość: ~KWW

  @~uczennica
  Witam, jest to realne i do zrobienia juz niebawem. Mogę zdradzić tylko tyle, że w szykowanym porozumieniu między parafiami polsko-amerykańskimi jest punkt mówiący o zakwaterowaniu w rodzinach polonijnych na czas pobytu w USA - celem zdobywania doświadczeń i bezpieczeństwa.

 • 2018-10-19 20:02:07

  gość: ~i co panie obecny wojcie

  kłóje pana w oczy ze takie dobre pomysly maja?

 • 2018-10-19 20:09:55

  gość: ~zosia

  @~i co panie obecny wojcie
  zegar wyborczy tyka, ale każdemu z kandydatów w inną stronę :) dobrze być po tej dobrej!!!

 • 2018-10-19 20:09:04

  gość: ~Cie

  To dlaczego pan Bajtek będąc wcześniej wójtem nic nie robił dla gminy a tera tyle obiecuje

 • 2018-10-19 20:14:51

  gość: ~ETAM

  @~Cie
  bylo poruszane i takie ogole z powietrza haslo skwituje takim oto tekstem - jak poczytasz to sie wypowiedz :Powiedz to Panu Andrzejowi Celewiczowi ktory sie wypowiedzial w temacie takich opinii jak Twojazanowny Państwo! Mam cywilną odwagę pisać do Państwa z imienia i nazwiska i zachęcam do ujawnienia tożsamości osoby, które pod pseudonimem otwarcie obraziły mnie i moich współpracowników w internecie. Otóż ukryty "krytyk" opublikował tekst na forum jego Komitetu Wyborczego, że : Wójt Jan Bajtek przez 20 lat nic nie robił. Nie zgadzam się z tym fałszywym stwierdzeniem, a o ilości prowadzonych przez nasz zespół można długo opowiadać. Pomijając fakt naruszania przez jednego z uczestników forum mojej godności osobistej i poświadczenia nieprawdy kieruję dziś list otwarty do mieszkańców. Pomógł mi w tej decyzji ów obrzydliwy wpis. Przeglądam czasem internet i czytam polemikę wyborczą. Jestem już na zasłużonej emeryturze, ale gmina Ciepłowody to mój drugi dom, jej poświęciłem wiedzę, energię i życie. Czytając obraźliwy dla mnie tekst zastanawiam się co kieruje takimi ludźmi, jakie uczucia, emocje, problemy, a może kompleksy. "Krytyk" nie wie chyba, że byłem przez wiele lat kierownikiem działu inwestycji Gminy Ciepłowody i takie sformułowanie to się po prostu nie mieści w mojej głowie. Inwestycje za kadencji pana Bajtka koordynował mój dział ja osobiście i moi drodzy współpracownicy. To my opracowywaliśmy koncepcje, uczestniczyliśmy z innymi działami w zdobywaniu środków, prowadziliśmy place budów kosztem zdrowia i życia rodzinnego. I o to się doczekaliśmy drodzy Państwo, w imię kampanii wyborczej ktoś, kto chowa się za pseudonimem pluje nam prosto w twarz, kwestionuje w zasadzie naszą kilkunastoletnią pracę, jej zasadność i efekty.... Sądzę, że popierają mnie osoby, z którymi pracowałem i w obronie których także tutaj stoję. To policzek wymierzony wszystkim ludziom którzy kiedykolwiek pracowali w urzędzie. Nie sposób wymienić innych- planistów geodetów architektów, firmy wykonawcze. Nie pozwolimy się tak traktować. Wzywam Pana do ujawnienia swojej tożsamości. Drodzy Państwo! Wybory swoje prawa mają, ale nikt nie ma prawa nikim pomiatać. Sami dokonujcie słusznych wyborów. Za Ciepłowody i dynamiczny rozwój trzymam mocno kciuk w górę! Z poważaniem Andrzej Celewicz

 • 2018-10-19 20:16:48

  gość: ~zosia

  @~Cie
  Proszę Pana lub Pani, takiego zastoju jak za czasów obecnego wójta Białkowskiego to jeszcze w historii nigdy nie było....

 • 2018-10-19 20:22:55

  gość: ~racja

  @~zosia
  racje masz w 100%. a najbardziej bolą te przepuszczone przez palce niepozyskane fundusze - teraz moglibysmy te pieniądze wydawać/otrzymywac refundacje. a tak w okresie zmniejszajacych sie srodkow cala robota od poczatku a przeciez od napisania wniosku do realizacji a wypłaty to mamy do czynienia nawet z latami! nikt nie odwroci tego... to taka ogromna szkoda a najbardziej ucierpia na tym nasze dzieci

 • 2018-10-19 20:17:17

  gość: ~Łukasz Felcenloben

  @~Cie
  Na ten temat już pisaliśmy wiele. Czy nic nie robił, nie sądzę co dzień mijam efekty, między innymi, jego pracy...

  Pozdrawiam
  Łukasz Felcenloben

 • 2018-10-19 22:15:55

  gość: ~Franciszek

  @~Cie
  Przeczytaj wczorajsza wypowiedź Pana Celewicza i przestań już obrażac. Słodko twierdzę że Ty nic nie robisz tylko krytykuje aż. Oszczędź sobie

 • 2018-10-19 22:18:13

  gość: ~KWW

  @~Franciszek
  Super Panie Franciszku! Dziękujemy

 • 2018-10-19 20:11:31

  gość: ~Łukasz Felcenloben

  Dla wątpiących w potrzebę budowy sieci i instalacji gazociągowych zapraszam na spacer po Ciepłowodach. Pora jest odpowiednia, kominy zaczęły dymić!
  Myślę, że duża cześć społeczeństwa ma świadomość, jak jakość powietrza wpływa na nasze zdrowie i czym skutkuje.
  Oczywiście gaz to nie wszystko, w dzisiejszych czasach technologia pozwala na dywersyfikowanie źródeł energii praktycznie na każdym szczeblu systemu energetycznego, również w gospodarstwach domowych. Rolą Gminy jest tworzenie klimatu do wdrażania tego typu rozwiązań i promowanie inwestycji tego typu. Pisanie projektów, zapewnianie dofinansowań to są działania na jakich należy się koncentrować w najbliższych latach!
  Pozdrawiam Łukasz Felcenloben

 • 2018-10-19 20:15:47

  gość: ~SMOG

  @~Łukasz Felcenloben
  SMOG to problem całego kraju, więc na bank będą dofinansowania na różne inicjatywy. Zadaniem wójta i radnych będzie szukanie i pozyskiwanie na te działania środków zewnętrznych. Liczymy na KWW p. Bajtka i jego radnych

 • 2018-10-19 20:19:26

  gość: ~Łukasz Felcenloben

  @~SMOG
  Dokładnie tak, tylko nie można przespać sprawy...

 • 2018-10-19 20:38:27

  gość: ~hanna

  @~Łukasz Felcenloben
  Jestescie tego problemu swiadomi a to juz 90% sukcesu!

 • 2018-10-19 20:14:29

  gość: ~Marek z Henrykowa

  3 najbardziej innowacyjne pomysły:
  - młyn IT
  - szybki internet
  - asystent seniora
  3 najbardziej rzeczowe pomysły:
  - wsparcie rolników
  - kanalizacja
  - rozwój strefy i gospodarki

 • 2018-10-19 21:06:47

  gość: ~KWW

  DRODZY WYBORCY!

  Wkrótce czas refleksji i ciszy wyborczej! Dziękujemy za obecność i aktywność na forum.

  PROSIMY O GŁOS WYBORCZY 21.10.2018r.

  KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW: OBYWATELE NA RZECZ CIEPŁOWÓD

  NASZ KANDYDAT NA WÓJTA GMINY CIEPŁOWODY: JAN BAJTEK

  NASI KANDYDACI DO RADY GMINY CIEPŁOWODY:

  1. Helski Robert Andrzej lat 59 okręg nr.2 Kobyla Głowa , Karczowice

  2. Krawczuk Przemysław Damian lat 39 okręg nr.3 Baldwinowice, Piotrowice Polskie

  3. Woszczyk Paweł Mateusz lat 35 okręg nr.5 Dobrzenice

  4. Myśliński Tomasz Paweł lat 40 okręg nr. 6 Ciepłowody : Kolejowa,
  Osiedle, Sportowa, Szkolna

  5. Kaczkowska Danuta Anna lat 37 okręg nr. 7 Ciepłowody: Dobrzenicka ,
  Polna, Stawowa

  6. Felcenloben Łukasz Jerzy lat 34 okręg nr.8 Ciepłowody:
  Pl.A.Mickiewicza, Boczna Ząbkowicka od nr 1 do 25

  7. Bielas Bartłomiej Bronisław lat 31 okręg nr. 9 Ciepłowody:
  Ząbkowicka od nr 25a do nr 48

  8. Oracz Mateusz lat 32 okręg nr. 10 Ciepłowody: Spokojna, Ząbkowicka
  od nr 49 do nr 103

  9. Kwik Anna lat 46 okręg nr. 11 Targowica

  10. Ułan Antoni lat 46 okręg nr. 13 Stary Henryków od nr 1 do nr 19, Cienkowice

  11. Jarząb Krzysztof lat 50 okręg nr.14 Stary Henryków od nr 20 do nr 50c

  12. Gryzło Miłosz lat 30 okręg nr.15 Wilamowice, Czesławice

 • 2018-10-19 21:17:02

  gość: ~Mateusz Oracz

  Milton Friedman, jeden z najbardziej znanych ekonomistów XX w powiedział kiedyś w odniesieniu do ekonomii neoklasycznej : „there ain’t no such thing as a free lunch” , co można przetłumaczyć jako: nie istnieje coś takiego jak darmowe obiady. Kontynuując, ten wątek – nikt nie da nam nic za darmo. Nowe szkoły, hale, boiska, drogi, kanalizacja, lampy uliczne, chodniki…to nie powstanie samo, nie weźmie się z nikąd. Potrzeba szeregu determinantów, które przełożą się na budowanie wartości dodanej w naszej gminie. Są to przede wszystkim, Wiedza, Praca, Operatywność i Doświadczenie.
  Spójrzmy na naszą Gminę jak na przedsiębiorstwo, które chcąc się rozwijać, musi inwestować i myśleć w sposób ekstrapolacyjny. Natomiast inwestycje, szczególnie te cechujące się dużymi nakładami kapitału wymagają odważnych decyzji, dokładnych analiz, badań rynku i przede wszystkim kapitału. Przed nami prawdopodobnie ostatnie lata na pozyskanie Funduszy Unijnych, które w szczególności promować będą wysoce innowacyjne inwestycje mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców. Nie bójmy się działać. Ostatnie 4 lata obnażyły „skuteczność działania” obecnej władzy. Ostatnia setka w Polsce w rankingu pozyskiwanych dotacji jest po prostu wstydliwym „osiągnieciem” – co gorsze, w okresie największej prosperity dotacji. Nakłady inwestycyjne na poziomie grubo poniżej 10% budżetu też chwały nie przynoszą. Argumenty obecnej władzy dotyczące dużego zadłużenia wydają się być dla mnie zupełnie niezasadne. Wystarczy odnieść się do pojęcia dźwigni finansowej.
  Młyn IT, szybki Internet, asystent seniora i wiele innych…to nie obietnice wyssane z palca. To pokłosie naszych rozmów z mieszkańcami i niejednokrotnie ich wizja Gminy XXI wieku. Ktoś powie: bardzo odważne, ale przecież do odważnych świat należy. Jesteśmy, jako Komitet, Wam wdzięczni za te pomysły, sugestie, za każde Ciepłe słowo, a przede wszystkim za Wiarę, bo ta, jak wiadomo, Czyni cuda.
  Szanowni Państwo, przed nami bardzo ważny dzień i decyzja, która ukształtuje działania w Naszej Małej Ojczyźnie na kolejne 5 lat. Wykorzystajmy to jak potężną moc będzie miał nasz głos. Nasi kandydaci to doświadczone i wykształcone osoby, które w okresie „pędu za pieniądzem” znajdują jeszcze czas, by chcieć działać na rzecz lokalnej społeczności. W niedzielę, stojąc przy urnie, kierujmy się rozsądkiem, pomyślmy o nas, o naszych dzieciach.
  Bezpowrotnie straciliśmy 4 lata. Tego czasu już nie cofniemy, ale w niedzielę możemy sprawić, że nie uwstecznimy się bardziej.
  Konkludując, w niedziele, 21 października, uprzejmie Proszę Państwa o Wasz głos.

  Z Wyrazami Szacunku

  Mateusz Oracz

 • 2018-10-19 21:27:02

  gość: ~Mieszkanka

  @~Mateusz Oracz
  TRZYMAMY KCIUKI! POWODZENIA!

 • 2018-10-19 22:27:16

  gość: ~Julian

  @~Mieszkanka
  Panie Mateuszu bardzo cieszy mnie Pana powrót. Podziwiam Pana za osiągnięcia życie, wiedzę, które mogą się wręcz wydawać nieproporcjonalne do Pana młodego wieku. Trzymam kciuki, oddaję głos i serdecznie pozdrawiam

 • 2018-10-19 22:34:50

  gość: ~KWW

  DZIEKUJEMY

 • 2018-10-19 21:27:30

  gość: ~KWW

  AKTYWNIE I BEZPIECZNIE

  KWW Obywatele na Rzecz Ciepłowód

  NASZ PROGRAM ZNAJDZIECIE NA:

  www.cieplowody.org.pl

  lub drukowanym katalogu oraz gazecie Express Miejski Ząbkowice Śląskie

  Info o naszych kandydatach, ciekawe informacje i przebieg kampanii na naszym profilu facebookowym:

  @ObywatelenarzeczCieplowod

  Na stronie: www.express-miejski.pl relacje z naszej kampanii i więcej informacji o naszej aktywności!

  Głosujemy w najbliższą niedzielę 21.10.2018r.

  Lokale wyborcze czynne będą od godz. 7.00 do godz. 21.00

  Przypominamy o ustawowym zachowaniu ciszy wyborczej, która obowiązuje od godz. 00.00 dnia 20.10.2018r. do godz.21.00 dnia 21.10.2018r.

  Największym dobrem gminy są ludzie.

 • 2018-10-19 21:47:59

  gość: ~Łukasz Felcenloben

  Uprzejmie dziękuję za głosy w dyskusji na forum. Osoby mające na względzie dobro naszych miejscowości zachęcam do rozmowy i dzielenia się problemami. Często zwyczajna rozmowa jest inspiracją i źródłem ciekawych pomysłów.
  Nieprzypadkowo promowany przez nas program wyborczy jest tak szeroki. Chcieliśmy przedstawić Państwu pomysły i wizję na radykalnie inne oblicze naszej Gminy. Oczywiście realizacja obietnic wymaga czasu, pracy i poświęcenia, ale punktem wyjścia zawsze jest idea. Mam nadzieję, że udało się nią Państwa zarazić.
  Jeszcze raz serdecznie dziękuję! Ufam, że głos oddany na kandydatów z KWW Obywatele Na Rzecz Ciepłowód nie będzie głosem straconym.

  Serdecznie pozdrawiam,
  Łukasz Felcenloben

 • 2018-10-19 21:58:36

  gość: ~KWW

  Szanowni Państwo!

  Ustanowiliśmy Komitet Wyborczy Wyborców: Obywatele na Rzecz Ciepłowód dla Państwa i dla przyszłych pokoleń.

  Chcemy zmieniać naszą Gminę Ciepłowody na lepsze.

  W niedzielę 21.10.2018r. WYBORY SAMORZĄDOWE - ŚWIĘTO DEMOKRACJI!.

  Pójdźmy do urn wyborczych i głosujmy rozumem, sercem i intuicją.

  Dziękujemy Wszystkim za udział w kampanii, za wsparcie i zagrzewanie do walki.
  Rodzinom za wyrozumiałość i dobre kanapki; opozycji, że nie była zbyt liczna!

  PROSIMY O GŁOS!

  WASZ KANDYDAT NA WÓJTA WRAZ Z KANDYDATAMI NA RADNYCH GMINY CIEPŁOWODY
  JAN BAJTEK

 • 2018-10-19 22:08:14

  gość: ~KWW

  Komitet Wyborczy Wyborców: Obywatele na Rzecz Ciepłowód
  statystyki:
  1 100 odwiedzających stronę www.cieplowody.org.pl
  1 500 wpisów na niniejszym forum
  11 000 wejść użytkowników forum

  Administratorzy tego forum jako KWW dziękują za uwagę i poświęcony czas! Do zobaczenia!

  AKTYWNIE I BEZPIECZNIE

 • 2018-10-19 22:01:22

  gość: ~Robert Helski

  Bardzo dziękują wszystkim za udział w dyskusji. Za wsparcie teraz i w trwających ponad rok moich bojach o zmianę spojrzenia na "filozofię" działania Wójta i samorządu. Największą dla mnie satysfakcją będzie zmiana "warty" w wyniku nadchodzących wyborów. Dziękuję za wsparcie dla KWW Obywatele na rzecz Ciepłowód. Dziękuję panu Łukaszowi Felcenlobenowi za przejęcie pałeczki w końcowym momencie naszej wyborczej batalii. Szanowni Państwo, mam nadzieję że wspólnie rozpoczniemy nowy rozdział w historii naszej gminy.
  Robert Helski

 • 2018-10-19 22:43:53

  gość: ~wojtasek

  Witam,

  Co byśmy na tym forum nie pisali to widać że KWW Obywatele na Rzecz Ciepłowód bardzo dużo pracy włożyli w przygotowanie swojego programu. Przejrzysty, ciekawy i konkretny

  Do zobaczenia w niedziele!

 • 2018-10-19 22:45:27

  gość: ~KWW

  @~wojtasek
  DZIEKUJEMY

 • 2018-10-19 23:24:52

  gość: ~Pamiętam

  Panie i Panowie KWW Obywatele na rzecz Ciepłowód, co Wy opowiadacie wyborcom w spr budowy sieci kanalizacji na Terenie gminy Ciepłowody – bajki?. Sami zobaczcie, że w dniu 11 października ogłoszono nowy "Harmonogram naborów o dofinansowanie w trybie konkursowym dla regionalnego programu operacyjnego (RPO) województwa Dolnośląskiego 2014-2020 na rok 2019". Zakres przedstawionych projektów w harmonogramie WSKAZAŁ NA BRAK MOŻLIWOŚCI uzyskania dotacji min. na budowę - rozbudowę sieci kanalizacji w naszej gminie. W takim razie skoro opublikowany przez Urząd Marszałkowski harmonogram RPO na 2019 rok nie przewiduje możliwości budowy kanalizacji w naszej gminie to z jakich środków chcecie Państwo to wykonać? Z pieniędzy Pana Bajtka? Czy może z pieniędzy ”AMERYKAŃSKICH”?. Przypomnę, że DRUGĄ możliwość pozyskania przez Gminę środków na kanalizację zaprzepaścił sam Pan Jan Bajtek z niektórymi kandydatami do Rady Gminy Ciepłowody z Państwa komitetu rezygnując z Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych, co miało miejsce na koniec kadencji Pana Bajtka.????

 • 2018-10-19 23:29:42

  gość: ~KWW

  @~PamiętamWIEKSZOSC REGIONALNYCH PROGRAMOW OPERACYJNYCH W ZAKRESIE CELOWOSCI I ZADANIOWOSCI Z PEWNOSCIA BEDZIE PODLEGALA ZMIANOM, CZEGO DOWODZI STALE ZMIENIAJACE SIE HARMONOGRAMY NABOROW. DODATKOWO NALEZY SPODZIEWAC SIE ZMIAN W PRZESUNIECIU SRODKOW POMIEDZY POSZCZEGOLNYMI DZIALANIAMI RPO DOLNOSLAKIE Z UWAGI NA POTENCJALNE ZMIANY W KOALICJI RZADZACEJ .NIE WPOMINA PAN TUTAJ O ROLI PROGRAMU ROZWOJU OBSZAROW WIEJSKICH ORAZ PROGRAMOW JESSICO PODOBNYCH. CO DO FINANSOWANIA I MODELU WDRAZANIA KANALIZACJI TO CZY TO SIE KOMUS PODOBA BEDZIE TO REALIZOWANE. SZKODA ZE 20 MIN PRZED CISZA WYBORCZA PODEJMUJE PAN TAK WAZNA POLEMIKA - BYL NA TO CZAS PRZEZ CALA KAMPANIE - A TAK UWAZAM ZE REALIZUJE PAN OKRESLONE CELE PROWOKACJI I UMNIEJSZENIA RANGI TEGO FORUM

 • 2018-10-19 23:25:31

  gość: ~Pamiętam

  Panie i Panowie KWW Obywatele na rzecz Ciepłowód, co Wy opowiadacie wyborcom w spr budowy sieci kanalizacji na Terenie gminy Ciepłowody – bajki?. Sami zobaczcie, że w dniu 11 października ogłoszono nowy "Harmonogram naborów o dofinansowanie w trybie konkursowym dla regionalnego programu operacyjnego (RPO) województwa Dolnośląskiego 2014-2020 na rok 2019". Zakres przedstawionych projektów w harmonogramie WSKAZAŁ NA BRAK MOŻLIWOŚCI uzyskania dotacji min. na budowę - rozbudowę sieci kanalizacji w naszej gminie. W takim razie skoro opublikowany przez Urząd Marszałkowski harmonogram RPO na 2019 rok nie przewiduje możliwości budowy kanalizacji w naszej gminie to z jakich środków chcecie Państwo to wykonać? Z pieniędzy Pana Bajtka? Czy może z pieniędzy ”AMERYKAŃSKICH”?. Przypomnę, że DRUGĄ możliwość pozyskania przez Gminę środków na kanalizację zaprzepaścił sam Pan Jan Bajtek z niektórymi kandydatami do Rady Gminy Ciepłowody z Państwa komitetu rezygnując z Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych, co miało miejsce na koniec kadencji Pana Bajtka.?????

 • 2018-10-19 23:28:46

  gość: ~Łukasz Felcenloben

  @~Pamiętam
  Proszę Pana, przyszła kadencja nie kończy się na roku 2019 czy 2020, a zmiany priorytetów w wydatkowanych środków też nie są rzadkością. Najłatwiej jest wywiesić białą flagę i stwierdzić, że się nie da. Obserwowałem taką postawę przez ostatnie lata, zupełnie jej nie podzielam i nie rozumiem.
  Pozdrawiam Łukasz Felcenloben

 • 2018-10-19 23:29:19

  gość: ~KWW

  @~PamiętamWIEKSZOSC REGIONALNYCH PROGRAMOW OPERACYJNYCH W ZAKRESIE CELOWOSCI I ZADANIOWOSCI Z PEWNOSCIA BEDZIE PODLEGALA ZMIANOM, CZEGO DOWODZI STALE ZMIENIAJACE SIE HARMONOGRAMY NABOROW. DODATKOWO NALEZY SPODZIEWAC SIE ZMIAN W PRZESUNIECIU SRODKOW POMIEDZY POSZCZEGOLNYMI DZIALANIAMI RPO DOLNOSLAKIE Z UWAGI NA POTENCJALNE ZMIANY W KOALICJI RZADZACEJ .NIE WPOMINA PAN TUTAJ O ROLI PROGRAMU ROZWOJU OBSZAROW WIEJSKICH ORAZ PROGRAMOW JESSICO PODOBNYCH. CO DO FINANSOWANIA I MODELU WDRAZANIA KANALIZACJI TO CZY TO SIE KOMUS PODOBA BEDZIE TO REALIZOWANE. SZKODA ZE 20 MIN PRZED CISZA WYBORCZA PODEJMUJE PAN TAK WAZNA POLEMIKA - BYL NA TO CZAS PRZEZ CALA KAMPANIE - A TAK UWAZAM ZE REALIZUJE PAN OKRESLONE CELE PROWOKACJI I UMNIEJSZENIA RANGI TEGO FORUM

 • 2018-10-19 23:31:29

  gość: ~KWW

  @~PamiętamWIEKSZOSC REGIONALNYCH PROGRAMOW OPERACYJNYCH W ZAKRESIE CELOWOSCI I ZADANIOWOSCI Z PEWNOSCIA BEDZIE PODLEGALA ZMIANOM, CZEGO DOWODZI STALE ZMIENIAJACE SIE HARMONOGRAMY NABOROW. DODATKOWO NALEZY SPODZIEWAC SIE ZMIAN W PRZESUNIECIU SRODKOW POMIEDZY POSZCZEGOLNYMI DZIALANIAMI RPO DOLNOSLAKIE Z UWAGI NA POTENCJALNE ZMIANY W KOALICJI RZADZACEJ .NIE WPOMINA PAN TUTAJ O ROLI PROGRAMU ROZWOJU OBSZAROW WIEJSKICH ORAZ PROGRAMOW JESSICO PODOBNYCH. CO DO FINANSOWANIA I MODELU WDRAZANIA KANALIZACJI TO CZY TO SIE KOMUS PODOBA BEDZIE TO REALIZOWANE. SZKODA ZE 20 MIN PRZED CISZA WYBORCZA PODEJMUJE PAN TAK WAZNA POLEMIKA - BYL NA TO CZAS PRZEZ CALA KAMPANIE - A TAK UWAZAM ZE REALIZUJE PAN OKRESLONE CELE PROWOKACJI I UMNIEJSZENIA RANGI TEGO FORUM

 • 2018-10-19 23:44:11

  gość: ~KWW

  I TAK DRODZY PAŃSTWO WYGLADAŁA WYCZEKIWANA PRZEZ NAS OD TYGODNIA DEBATA WYBORCZA. 20 MINUT PRZED CISZĄ WYBORCZĄ WCHODZI WPIS, KTÓREGO CELEM JEST UMNIEJSZENIE RANGI WSPÓLNEJ DYSKUSJI. NA SPRAWY WAZNE BYL CALY MIESIĄC - A TERAZ TO JUZ JEST CZAS NA DOBRY SEN CZEGO PAŃSTWU I SOBIE ZYCZE. DO ZOBACZENIA W NOWEJ RZECZYWISTOŚCI.

 • 2018-10-19 23:54:22

  gość: ~KWW

  USTAWOWA CISZA WYBORCZA OD GODZ 00.00 DNIA 20.10.2018R. DO GODZ 21.00 DNIA 21.10.2018R PROSIMY NIE DOKONYWAĆ NOWYCH WPISÓW ANI KOMENTOWAĆ POPRZEDNICH. WSZELKA AKTYWNOŚĆ ZOSTAJE ZAWIESZONA

 • 2018-10-21 23:25:48

  gość: ~Robert Helski

  W samych Ciepłowodach frekwencja wyniosła ponad 60 procent. Komisje liczą głosy. Bez względu na wynik, dziękujemy państwu.

 • 2018-10-22 07:56:29

  gość: ~Robert Helski

  KWW Obywatele na rzecz Ciepłowód dziękuje wszystkim wyborcom, kandydatom na radnych i naszemu kandydatowi na wójta. Wynik Wyborów jest dla nas skrajnie nie korzystny.
  Nie trafiliśmy ze swoim programem i argumentami do naszych wyborców. Jedynym pozytywem tych wyborów dla gminy jest to, że mieliśmy jedną z najlepszych frekwencji w Polsce i zadość uczyniliśmy demokratycznym zasadom, bo choć musieliśmy wybierać. Nie mamy zamiaru dorabiać ideologii do naszej porażki. Mieszkańcy gminy dokonali wyboru. Tak więc sprzątamy po sobie, rozliczamy kampanię i ... witamy w nowej starej rzeczywistości.

 • 2018-12-16 14:59:39

  gość: ~Annie

  Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi, zwanemu dr Agbazarą, wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość, pomagając mi przywrócić mego kochanka, który zerwał ze mną Cztery miesiące temu, ale teraz ze mną przy pomocy dr Agbazary, wielkiego zaklęcia miłosnego odlewnik. Wszystkim dzięki niemu możesz również skontaktować się z nim o pomoc, jeśli potrzebujesz go w czasach kłopotów poprzez: ( a g b a z a r a @ g m a i l . c o m ) możesz również Whatsapp na ten numer ( +234 810 410 2662 )

REKLAMA