Express-Miejski.pl

Wspólnie pomóżmy Ignasiowi stanąć na nogi

Ignacy od kilku lat zmaga się z porażeniem mózgowym, które ogranicza jego sprawność fizyczną fot.: mat. pras.

Wyjęcie z kieszeni 370 tys. zł dla rodziców Ignasia to rzecz niewykonalna. Jeśli jednak 37 tys. osób wyjmie z kieszeni po 10 zł to dzięki Wam chłopiec stanie na nogi.

Ignacy Goryluk to 9-letni chłopiec z Ząbkowic Śląskich. Jest pełen życia i otymizmu, jednak jego ciało sprawia mu problemy i powoduje, że nie pozwala w pełni cieszyć się dzieciństwem. Przy porodzie doznał on bowiem porażenia mózgowego, które ogranicza jego sprawność fizyczną. Chłopiec nie może chodzić.

- Od czasu, gdy usłyszałam diagnozę, wiedziałam, że będę walczyć razem z moim dzieckiem, by jego przyszłość była szczęśliwa i w miarę możliwości zdrowa. Mimo bardzo pesymistycznych prognoz lekarzy, Ignaś czytał już w wieku czterech lat, a teraz płynnie posługuje się też językiem angielskim. Intelektualnie jest bardzo sprawny, ale fizycznie niestety nie. By Ignacy mógł kiedyś samodzielnie chodzić, potrzebuje operacji na rdzeniu kręgowym, która zlikwiduje spastykę oraz drugiej, która wydłuży ścięgna achillesa - mówi mama chłopca.

By mieć pewność, że operacja się uda, rodzice chcą przeprowadzić ją w USA u doktora Parka, który ma ogromne doświadczenie w tego typu zabiegach. Koszt dwóch operacji oraz rocznej rehabilitacji to ogromna kwota oscylująca w granicach 370 tys. zł. - Zdecydowaliśmy się na operację w USA bowiem dr Park jest twórcą najmniej inwazyjnej metody i od dwudziestu lat ją udoskonala. Chodzi o operację na rdzeniu kręgowym - dodaje mama ośmiolatka.

Igi, bo tak zdrobniale mówią na niego rodzice, jest w stałej intensywnej terapii od momentu diagnozy, tj. od 6.miesiąca życia. - Kilka razy w tygodniu jeździmy z synem do Wrocławia na szereg różnych zajęć rehabilitacyjnych: terapia w wodzie, SI, logopeda. Dotychczas sami radziliśmy sobie finansowo, ale kwota 370 tys. zł jest dla nas nie do przejścia - dopowiada tato Ignasia.

Rodzice chłopca na portalu SiePomaga [KLIK] zorganizowali zbiórkę pieniędzy na operację syna. Ignasiowi można pomóc przelewając dowolną kwotę poprzez przelew bankowy lub SMS. Wpłat można dokonać także bezpośrednio na konto fundacji:

Fundacja Siepomaga
ul. Za Bramką 1
61-842 Poznań
ALIOR Bank: 65 1060 0076 0000 3380 0013 1425
IBAN: PL SWIFT: ALBPPLPW
z dopiskiem: 13385 Ignacy Goryluk darowizna

ms. / em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wspólnie pomóżmy Ignasiowi stanąć na nogi

  2018-10-13 18:13:48

  gość: ~Mama Igiego

  Bardzo dziękuję za opisanie naszej akcji

 • 2018-10-13 22:16:29

  gość: ~Pomóżmy

  Słuchajcie, niech każdy z Nas pomyśli,że może być kiedyś na miejscu rodziców Ignasia,takie jest życie, w związku z tym mam gorącą prośbę,niech każdy z Was popatrzy ile w tym tygodniu wydał słodycze,które i tak są szkodliwe dla zdrowia. Myślę że tygodniowo kązdy z nas wydaje ok 30 zł na słodycze,zróbmy w tym tygodniu coś dla siebie ,a tym bardziej dla Ignasia,który tak bardzo potrzebuje pomocy.Ja wpłacę 10 zł na konto dla Ignasia i tym samym już nie kupię słodyczy w tym tygodniu,alenie choodzi tu o mnie,bo chodzi o to zeby pokazać,że każdy z nas nawet mając niewiele środków,jest w stanie pomóc Ignasiowi.Nie bądźmy obojętni

 • 2018-10-15 19:51:39

  gość: ~Tak zwany kibol

  @~Pomóżmy Piękne słowa apeluję do ludzi dobrego serca wplacajcie pieniążki na leczenie dzieciaka bo tylko my razem możemy pomóc rodzicą zebrać tak ogromną kasę apeluję do braci kibiców wplacajcie kasę trzeba pomóc dziecku ja już wpłaciłem pozdrowienia dla rodziców trzymajcie się będzie dobrze!

 • 2018-10-15 20:06:20

  gość: ~Tak zwany kibol

  ostatnio dodany post

  I jeszcze jedno apeluję do E.M. o to aby ten artykuł dawał co pewien czas na samym początku wiadomości tak aby wszyscy mogli go ponownie przeczytać pozdrawiam.

REKLAMA