Express-Miejski.pl

Wyposażą szkołę w nowoczesny sprzęt. Będą też dodatkowe zajęcia dla uczniów i stypendia

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Gmina Bardo otrzymała blisko 600 tys. zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej na realizację projektu pn. „Szkoła marzeń w Bardzie”.

Jest on skierowany do uczniów, a także nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Komisji Edukacji Narodowej w Bardzie z filią w Przyłęku i będzie realizowany do lipca 2020 roku. Obejmie co najmniej 284 dzieci i 24 nauczycieli.

Głównym celem projektu jest wzrost poziomu i możliwości edukacyjnych w szkole z nauk ścisłych i przyrodniczych. Zostanie on osiągnięty dzięki różnorodnym działaniom o szerokim zakresie obejmującym:

  • dodatkowe zajęcia podnoszące kompetencje kluczowe i wyrównujące poziom nauczania dla dzieci od klasy 1 do 8 szkoły podstawowej z matematyki, nauk przyrodniczych, języka angielskiego i francuskiego, technologii informacyjno-komunikacyjnych z robotyką oraz doradztwa zawodowego;
  • pozaszkolne zajęcia doświadczalne z nauk przyrodniczych dla uczniów
  • zajęcia psychologiczno-pedagogiczne dla dzieci z trudnościami w nauce;
  • szkolenia nauczycieli zwiększające ich możliwości edukacyjne;
  • zakup wyposażenia dydaktycznego dla szkoły tworzącego nowoczesne pracownie: matematyczną i przyrodniczą oraz sprzętu multimedialnego umożliwiającego zastosowanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauce;
  • pomoc stypendialną dla 50 dzieci osiągających bardzo dobre wyniki w nauce w wysokości do 100 zł miesięcznie na osobę przez 2 lata realizacji projektu.

Zajęcia przyrodnicze będą organizowane w trybie doświadczalnym odkrywając przed dziećmi świat eksperymentów naukowych, zachęcając je do zgłębiania nauk przyrodniczych. Projekt pozwoli także wyposażyć szkołę w nowoczesne laptopy, tablice multimedialne, zestawy robotów edukacyjnych, pomoce dydaktyczne i wiele innych elementów niezbędnych do poprawy warunków edukacyjnych.
Dzieci będą też miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach pozaszkolnych w laboratoriach na uczelniach wyższych i placówkach badawczych, by zobaczyć jak w praktyce wygląda naukowa praca eksperymentalna.

Projekt zakłada też szkolenia dla kadry pedagogicznej szkół w zakresie m.in. wykorzystania w dydaktyce nowoczesnych urządzeń i oprogramowania edukacyjnego. Szkolenia i zakupiony sprzęt typu tablice interaktywne, laptopy, projektory, zestawy robotów, ułatwią prowadzenie ciekawych, multimedialnych zajęć, nie tylko w projekcie, ale także w ramach normalnych lekcji.

Rekrutacja dla uczniów będzie prowadzona oddzielnie do każdego roku szkolnego. Pierwsze zajęcia w ramach nowego projektu planowane są już w październiku. Koordynatorem projektu w zakresie rekrutacji na zajęcia będzie Beata Bujnowicz.

Niebawem rozpocznie się także nabór wniosków na stypendia dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce. Szczegółowe informacje niebawem pojawią się na stronie internetowej szkoły oraz urzędu.

ms. / em24.pl / UMiG Bardo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA