Express-Miejski.pl

Zbiórka odpadów gabarytowych w gminie Ząbkowice Śląskie. Sprawdź kiedy, gdzie i co będą zabierać

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W październiku na terenie wsi w gminie Ząbkowice Śląskie odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego oraz odpadów wielkogabarytowych.

Zbierane będą: meble i odpady wielkogabarytowe (odpady, które ze względu na swoje rozmiary i masę nie mogą być umieszczone w typowych pojemnikach na odpady komunalne), zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (np. pralki lodówki, kuchenki, odkurzacze, telewizory, żelazka, wiertarki, tostery, roboty, komputery, myszy komputerowe, klawiatury itp., zużyte baterie i akumulatory, zużyte opony samochodowe oraz odzież i tekstylia

Należy pamiętać o tym, że zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny musi być oddany w całości bez wymontowania elektroniki. Prosi się o niewystawianie innych rodzajów odpadów np. gruzu, ziemi, odpadów zielonych, leków itd. Odpady należy umieszczać w wyznaczonych terminach i miejscach. Worki lub inne opakowania, w których wystawiane będą odpady, powinny posiadać odpowiednią wytrzymałość oraz zabezpieczenie przed wysypaniem, wyciekaniem czy skaleczeniem.

- Pozostawienie odpadów po wyznaczonym terminie i w innych miejscach jest nielegalnym składowaniem i grozi za to mandat karny w wysokości do 500 zł - przypominają ząbkowiccy urzędnicy. 

Harmonogram wywozu odpadów wielkogabarytowych w gminie Ząbkowice Śląskie - wioski [KLIK]

mwinnik / em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zbiórka odpadów gabarytowych w gminie Ząbkowice Śląskie. Sprawdź kiedy, gdzie i co będą zabierać

  2018-10-03 19:59:37

  gość: ~nikt

  a miasto ?????

 • 2018-10-04 09:27:17

  gość: ~em24pl

  Harmonogram dla miasta Ząbkowice Śląskie zostanie opublikowany w późniejszym terminie, a zbiórka została zaplanowana na listopad. Pozdrawiamy ;-)

 • 2018-10-04 13:46:11

  gość: ~ZEBOL

  to bardzo madre działania, gdyby ten cały syf miał wyladowac w rowie lesie ipt.... brawo !!!

 • 2018-10-05 10:32:10

  gość: ~mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  Harmonogram poprzedniej zbiórki opublikowany został po terminie kiedy de facto już od trzech dni trwała. Czy ktoś za to odpowiedział?

REKLAMA