Express-Miejski.pl

Są pieniądze na boiskową infrastrukturę. Obiekt będzie spełniał wymogi związkowe

Polonia Ząbkowice Śląskie pierwsze spotkania w roli gospodarza w nadchodzącym sezonie będzie grała na głównej płycie stadionu przy ul. Kusocińskiego fot.: em24.pl

90 tys. zł przeznaczyła gmina Ząbkowice Śląskie na zakup trybuny na co najmniej sto miejsc siedzących i ogrodzenie górnej płyty na stadionie przy ul. Kusocińskiego.

Poprawa infrastruktury jest niezbędna do tego, aby swoje mecze ligowe mogła rozgrywać tam A-klasowa Polonia Ząbkowice Śląskie. Dopóki wymogi związkowe nie zostaną spełnione Polonia mecze w roli gospodarza będzie rozgrywała na boisku zastępczym, czyli głównej płycie stadionu.

Aktualnie ząbkowicki klub nie posiada licencji na grę na płycie górnej ze względu na brak co najmniej stu miejsc siedzących i nieogrodzony w pełni obiekt. Pozostałe nieprawidłowości związane m.in. z wymiarami boiska są już historią. Zawodnicy i działacze Polonii sami dokonali przedłużenia murawy podczas przerwy wakacyjnej. - Dostosowaliśmy plac gry do wymiarów 100 metrów x 65 metrów zgodnie z wymaganiami regulaminowymi, a ponadto dzięki dobrej współpracy z Orłem Ząbkowice Śląskie wymieniliśmy boksy dla zawodników rezerwowych i w miejsce starych metalowych bramek zamontowaliśmy bramki aluminowe. Zakupiliśmy także trawę w rolkach, którą uzupełniliśmy ubytki w murawie - wymienia Piotr Warzocha, prezes klubu.

Jak długo Polonia będzie rozgrywała mecze w roli gospodarza na głównej płycie przy ul. Kusocińskiego? Wszystko zależy od realizacji prac. - Mam nadzieję, że we wrześniu wrócimy już na „swój” obiekt - mówi prezes klubu.

ms. / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA