Express-Miejski.pl

Płonął budynek gospodarczy w Byczeniu [foto] [aktualizacja]

Płonął budynek gospodarczy w Byczeniu fot.: mwinnik / em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Byczeniu (gm. Kamieniec Ząbkowicki) doszło do pożaru stodoły. Dym wydobywający się z obiektu był widziany z sąsiednich miejscowości.

Do zdarzenia doszło 25 lipca ok godz. 9.30. Ogień został już opanowany, trwa dogaszanie pożaru. Na miejscu jest kilka zastępów straży pożarnej, m.in. strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich oraz Paczkowa oraz jednostki OSP.

[AKTUALIZACJA, godz. 14.40]: Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek okazało się, że ogniem objęty jest cały budynek. - Natychmiast przystąpiliśmy do gaszenia pożaru i obrony przyległych do płonącego obiektu zabudowań mieszkalnych, podając kilka prądów gaśniczych wody na płonącą stodołę. Dzięki sprawnej akcji gaśniczej, ogień udało się szybko opanować i zapobiec jego rozprzestrzenieniu - informuje Tomasz Ptak z ząbkowickiej straży pożarnej.

W wyniku pożaru całkowicie spłonął budynek gospodarczy, drewno opałowe, ciągnik rolniczy oraz przyczepa z załadowanym zbożem, które znajdowały się wewnątrz obiektu. Dodatkowo na miejscu interweniował zespół ratownicwa medycznego, który zajął się właścicielką obiektu. Kobieta w trakcie działań straży pożarnej źle się poczuła. - Zespół ratownictwa medycznego, który przybył na miejsce przebadał kobietę, jednak uznał, że nie występuje konieczość przewiezienia jej do szpitala - dodaje strażak.

Na miejscu działali strażacy-zawodowcy z Paczkowa i Ząbkowic Śląskich oraz strażacy-ochotnicy z Kamieńca Ząbkowickiego I i II oraz Ożar i Topoli. Na miejscu była także policja, która bada przyczynę pożaru.

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Płonął budynek gospodarczy w Byczeniu [foto] [aktualizacja]

    2018-07-31 14:58:10

    gość: ~Ja

    ostatnio dodany post

    Podpalenie ?

REKLAMA