Express-Miejski.pl

Strażacy-ochotnicy z ząbkowickiej gminy dostali narzędzia hydrauliczne, torby, deski i defibrylatory

Przekazanie sprzętu dla strażaków-ochotników z gminy Ząbkowice Śląskie fot.: UMiG Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Wyposażenie o wartości ponad 120 tys. zł trafiło do czterech jednostek z gminy Ząbkowice Śląskie. Zakup sprzętu był możliwy dzięki środkom z funduszu sprawiedliwości.

Od kilku dni na terenie jednostki z Braszowic znajduje się nowy zestaw narzędzi hydraulicznych, a strażacy-ochotnicy z Tarnowa, Stolca oraz Sieroszowa wzbogaciły się o torby medyczne, deski ortopedyczne i defibrylatory.
 
- Bezpieczeństwo mieszkańców gminy jest dla mnie jednym z priorytetów. Z tego powodu nie żałujemy pieniędzy dla jednostek OSP w naszej gminie, ponieważ bardzo często są pierwszymi, które w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia przychodzą mieszkańcom z pomocą. Wspólnie ze strażakami zrobiliśmy w ostatnich ośmiu latach dużo, aby mogli nieść ludziom wsparcie wyposażeni nie tylko w szczerą chęć pomocy, której nigdy im nie brakowało, ale także w nowoczesny sprzęt, umożliwiający im sprawne i szybkie działanie. Dziś nasze jednostki posiadają sprzęt, którego nie powstydziliby się nawet zawodowi strażacy. Co jednak najważniejsze – ten sprzęt nie jest tylko „dekoracją” w remizie, ale faktycznie niesie pomoc mieszkańcom naszej gminy – mówił burmistrz Marcin Orzeszek.

Gminne jednostki OSP w ostatnich ośmiu latach zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt o wartości ponad 3.3 mln złotych. Na tę kwotę składa się m.in. zakup trzech nowych pojazdów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek z Braszowic, Stolca i Tarnowa, dotacje na zakup busów dla strazaków-ochotników ze Stolca i Braszowic oraz nowych narzędzi hydraulicznych, wyważacza do drzwi czy platformy ratowniczej A2. 

mwinnik / em24.pl na podst. inf. UMiG Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA