Express-Miejski.pl

Strażacy-ochotnicy z gminy Bardo otrzymali nowy sprzęt

Strażacy-ochotnicy z gminy Bardo otrzymali nowy sprzęt fot.: UMiG Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W środę jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Bardo otrzymały sprzęt dofinansowany ze środków funduszu sprawiedliwości na kwotę prawie 30 tys. zł.

W ramach pozyskanych środków dla strażaków-ochotników z Barda został zakupiony defibrylator, Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeźnicy otrzymała zestaw ratowniczy PSP R1 i zestaw oświetleniowy, natomiast strażacy-ochotnicy z Przyłęku zostali doposażeni o zestaw ratowniczy PSP R1, deskę ortopedyczną, defibrylator i zestaw podpór stabilizacyjnych.

Sprzęt strażakom-ochotnikom przekazali Krzysztof Żegański - burmistrz Barda wraz z mł. bryg. Andrzejem Góralskim - naczelnikiem wydziału operacyjnego w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

– Bardzo ważne jest dla mnie bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego inwestycję w sprzęt dla strażaków-ochotników traktuję bardzo priorytetowo. Oczekuję od wszystkich strażaków profesjonalnego i odpowiedzialnego podejścia do swojej służby, a pozyskany sprzęt z pewnością się do tego przyczyni - mówił burmistrz Barda podczas spotkania ze strażakami.

Dotacja z funduszu sprawiedliwości wynosiła 99 proc. kosztów realizacji zadania. Pozostały 1 proc. z własnych środków dołożyła gmina.

mwinnik / em24.pl na podst. inf. UMiG Bardo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Strażacy-ochotnicy z gminy Bardo otrzymali nowy sprzęt

  2018-07-12 22:14:44

  gość: ~zenek ze dzbanowa

  a co tam robią zawodowi strażacy z Ząbkowic mieszkańcy PrzyLęku????

 • 2018-07-13 13:32:59

  gość: ~Strażak

  ostatnio dodany post

  Odbierają sprzęt jak widać

REKLAMA