Express-Miejski.pl

Mazurkiewicz komendantem powiatowym policji. Znamy też nazwisko jego zastępcy

Podinsp. mgr Ryszard Mazurkiewicz 1 lipca otrzymał rozkaz zatwierdzenia na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Ząbkowicach Śląskich fot.: em24.pl

Ryszard Mazurkiewicz pełniący dotychczas obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Ząbkowicach Śląskich z dniem 1 lipca został mianowany komendantem jednostki.

Jego zastępcą będzie kom. mgr Stanisław Cenarski, dotychczasowy naczelnik wydziału kryminalnego, który został powołany na to stanowisko z dniem 3 lipca.

Podinsp. mgr Ryszard Mazurkiewicz obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Ząbkowicach Śląskich pełnił od 15 grudnia, zastępując na tym stanowisku mł. insp. Grzegorza Tokaruka. 1 lipca Mazurkiewicz otrzymał rozkaz zatwierdzenia na stanowisko komendanta.

Nowy komendant służbę w policji rozpoczął 1 października 1990 roku w wydziale prewencji. W 1993 roku przeszedł służyć do wydziału kryminalnego i z tym wydziałem związał się na dłużej. W 2006 roku został naczelnikiem sekcji w wydziale kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, a półtora roku później naczelnikiem wydziału kryminalnego. 1 października 2013 roku został powołany na Komendanta Komisariatu Policji w Bielawie. Na tym stanowisku służył do 15 grudnia 2016 roku. Wówczas został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Ząbkowicach Śląskich, a po roku objął funkcję pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Ząbkowicach Śląskich.

Podinsp. mgr Ryszard Mazurkiewicz jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

ms. / em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Mazurkiewicz komendantem ząbkowickiej policji. Znamy też nazwisko jego zastępcy

  2018-07-11 14:29:20

  gość: ~Zadowolony

  Gratulacje dla nowego komendanta

 • 2018-07-11 15:08:33

  gość: ~Policjant

  Bardzo dobra zmiana, życzę powodzenia obu panom. Zasłużyliście.

 • 2018-07-11 16:26:58

  gość: ~Rico

  Gratulacje,odpowiedni ludzie na właściwym miejscu!

 • 2018-07-11 17:10:35

  gość: ~Erem

  Czyżby niektórzy panowie policjanci odetchnęli z ulgą?? :)

 • 2018-07-11 18:02:07

  gość: ~Obywatel

  No to panie komendancie pora się wykazać i pokazać podwładnym jak należy łapać cyganerię

 • 2018-07-12 13:51:31

  gość: ~Edward Szulin

  ostatnio dodany post

  @~Obywatel
  Panowie Komendanci .
  Zewsząd tu na forum śpieszą z gratulacjami dla Panów mundurowych., toteż i ja się przyłączam do powinszowań . Aliści ciągle się czyta i słucha jakich to krzywd i niedostatku doświadcza nasza Policja . Jako radny także wysłuchuję biadoleń w temacie a to brak paliwa, a to znowu brak etatów, tam gdzieś w powiecie trzeba się dorzucić do auta , to znowu niedostatek i bieda zagląda w oczy szeregowym policjantom, mam nadzieję ,że chociaż Panom Komendantom w przeciwieństwie do naszego wicepremiera starcza od pierwszego do pierwszego .Możecie zapytać Panowie dlaczego ja o tym w tak ważnym dla waszej kariery czasie piszę . Ano dlatego, że był Pan Komendant dotąd tzw. „PO” , czyli pełniącym obowiązki a nie pełnokrwistym , mianowanym wodzem powiatowych policmajstrów. Teraz jak już ma pan pełnię władzy i mocno tkwi w siodle proszę pochylić się nad czynieniem śledztw i dochodzeń w podległym przecież Panu Komisariacie w Kamieńcu . Chciałbym aby odpowiedział mi Pan z jakich to ważkich powodów
  Śledczy z tegoż Komisariatu już od dokładnie dwóch miesięcy ( słownie :dwa , słownie : sześćdziesiąt dni ) trzymają w otchłani swoich biurek moje zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa . Mam jego kopię a na niej pieczęć o treści ; WPŁYNEŁO .Sekretariat Komisariatu Policji w Kamieńcu Ząbkowickim Dnia 11.05.18 . Chętnie przeczytam lub wysłucham : co za przyczyna , czyja to wina jak w kolędzie . Czyżby jakaś tajemnicza niewidzialna ręka zapodziała gdzieś to moje zawiadomienie ? Czy może samo się zdematerializowało , ponieważ zawiadomienie dotyczyło miłościwie nam panującego wójta ?No bo też niech Pan zauważy , trudno uwierzyć ,że zarówno Komendant Komisariatu , jak i sam Pan były Naczelnik wydziału Kryminalnego a obecnie Pana Prawa Ręka a i Pan sam nie znacie Kodeksu Postępowania Karnego a ustawy o Policji w szczególności. Czy może owi Śledczy są tak obłożeni policyjną robotą ,że już na skrobnięcie jakiegoś pisma w mojej sprawie nie starcza im czasu, sił i środków. Może czas ich w tej mordędze wesprzeć, i wydeleguje Pan kogoś do pomocy . Panie Komendancie ,Panie były Naczelniku Wydziału Kryminalnego czy takie postępowanie nie kwalifikuje się aby pod zarzut O BEZCZYNNOŚCI ORGANU PROCESOWEGO ?
  Aby oszczędzić Panom dociekań, fatygowania operatora w sprawie adresu IP itp. mitręgi kto jest autorem tego postu przedstawiam się : Edward Szulin zamieszkały Doboszowice 143 .

REKLAMA