Express-Miejski.pl

Karuzela trenerska w regionie kręci się coraz szybciej

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Do rozpoczęcia piłkarskich rozgrywek pozostał miesiąc. Aktualnie w klubach dochodzi do zmian na stanowiskach trenerów. 

Szkolniowcem ząbkowickiej Polonii nie jest już Bogumił Sikorski. Po ponad dwóch latach zarząd klubu postanowił pożegnać się z dotychczasowym trenerem. Jego następcą został Krzyszof Cupiał, który w ostatnim czasie prowadził LKS Gilów. Cupiał w przeszłości bronił barw ząbkowickiej drużyny jako zawodnik.

Aktualnie bez trenera są Skałki Stolec. Z posady zrezygnował tam Wojciech Siewruk, który objął zespół w przerwie zimowej. Kto będzie jego następcą? - Trwają poszukiwania - odpowiada Andrzej Dominik, członek zarządu klubu. Wśród potencjalnych kandydatów znalazło się nazwisko m.in. Grzegorza Bartkiewicza, który w ubiegłym sezonie z przerwami prowadził Spartę Ziębice. Sam trener nie podjął jeszcze decyzji, z jakim zespołem zwiąże się od następnego sezonu, a z nieoficjalnych doniesień wynika, że kontaktował się z nim także jeden z zespołów z województwa opolskiego.

Wciąż nie ma stabilnej sytuacji jeśli chodzi o posadę szkoleniowca w Sparcie Ziębice. Jeżeli Bartkiewicz nie zdecyduje się prowadzić zespołu w klasie okręgowej to zarząd klubu stanie przed nie lada problemem. Wśród osób, które miałyby ewentualnie zastąpić Bartkiewicza wymienia się m.in Adriana Szymczaka (w ubiegłym sezonie prowadził juniorów Orła) i Grzegorza Czachora (aktualnie trener szkółki AP Goal w Kamieńcu Ząbkowickim, a wcześniej trener seniorów Unii Złoty Stok).

Nowy trener jest także w Ciepłowodach. Z zespołem pożegnał się Marek Stepnowski, który zdecydował się przyjąć propozycję asystenta trenera w czwartoligowym Górniku Wałbrzych. Jego następcą będzie Igor Pierzga, który trzy lata temu zajął ze Ślężą trzecie miejsce w rozgrywkach B-klasy, co dzięki reorganizacji rozgrywek dało ciepłowodzianom awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W niej Pierzga poprowadził zespół tylko w kilku spotkaniach, po czym rozstał się z zespołem. Teraz 27-latek ponownie zasiądzie na ławce trenerskiej Ślęży.

ms. / em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Karuzela trenerska w regionie kręci się coraz szybciej

  2018-07-10 13:13:48

  gość: ~kibic orla

  A kiedy będzie zmiana Prezesa w naszym Orzelku? Proszę szacownych kibiców o odpowiedź z góry dziękuję.

 • 2018-07-10 18:40:24

  gość: ~łłłłł

  @~kibic orla zmiana prezesa a masz jakiś typ na nowego prezesa? Fajnie się mówi stojąc z boku. Kto mialby to poprowadzic jakiegos chetnego masz? jakis typ?

 • 2018-07-10 13:55:31

  gość: ~Inny kibic Orła

  A kto ma objąć tę posadę? Proszę szanownego, a nie szacownego kibica Orła o odpowiedź. Z góry dziękuję.

 • 2018-07-10 21:03:22

  gość: ~ozaranin

  INTER OŻARY ma zakaz rozgrywania meczów na swoim stadionie to prawda?

 • 2018-07-11 00:08:42

  gość: ~nie potwierdzone ale chyba

  Ślęza słyszałem z w okręgowej bo ktoś się niby wycofać ma

 • 2018-07-11 17:01:19

  gość: ~Inter

  ostatnio dodany post

  Lubnów i Rudnica także bez licencji.

REKLAMA