Express-Miejski.pl

Różnorodne interwencje strażaków. Pomagali pisklęciu i usuwali gniazda owadów [raport]

zdjęcie ilustracyjne fot.: mwinnik / em24.pl

W okresie ubiegłego tygodnia (od 25 czerwca do 1 lipca) strażacy na terenie powiatu ząbkowickiego odnotowali 22 zdarzenia, z czego trzy okazały się być fałszywe.

Trzykrotnie wyjeżdzali do pożarów:

26 czerwca o godz. 17.19 na ul. Krzywej w Ząbkowicach Śląskich – pożar samochodu osobowego.

28 czerwca o godz. 10.17 na ul. Legnickiej w Ząbkowicach Śląskich – pożar samochodu osobowego.

30 czerwca o godz. 19.17 na ul. Polnej w Ziębicach – pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego

Szesnaście interwencji dotyczyło miejscowych zagrożeń:

25 czerwca o godz. 11.49 na os. XX-lecia w Ząbkowicach Śląskich - pomoc zespołowi ratownictwa medycznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali nieprzytomną kobietę bez funkcji życiowych. Będąca na miejscu zdarzenia opiekunka wykonywała samodzielnie uciski klatki piersiowej. Działania strażaków polegały na wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy w tym resuscytacji do czasu przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego, który przejął działania od strażaków.

25 czerwca o godz. 15.38 w Kamieńcu Ząbkowickim – pomoc policji w prowadzeniu poszukiwań.

26 czerwca o godz. 12.51 na drodze wojewódzkiej nr 382 w miejscowości Strąkowa (gm. Ząbkowice Śląskie) – plama substancji ropopochodnej na jezdni. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przybycia przedstawiciela zarządcy drogi.

26 czerwca o godz. 16.54 na ul. Rynek w Ząbkowicach Śląskich - strażacy usuwali uszkodzone elementy metalowego opierzenia elewacji jednego z budynków, które zerwane przez silny podmuch wiatru zawisło nad chodnikiem.

26 czerwca o godz. 18.28 na ul. Polnej w Bardzie – pompowanie wody z zalanego garażu.

27 czerwca o godz. 10.45 w miejscowości Mrokocin (gm. Kamieniec Ząbkowicki) – strażacy usuwali gniazdo owadów błonkoskrzydłych, które zagrażały dzieciom.

27 czerwca o godz. 10.52 na ul. Górnej w Ziębicach - strażacy usuwali gniazdo owadów błonkoskrzydłych, które zagrażały osobie niepełnosprawnej.

26 czerwca o godz. 11.48 na drodze krajowej nr 46 w Złotym Stoku Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z samochodem osobowym. Droga krajowa nr 46 całkowicie zablokowana przez pojazdy biorące udział w zdarzeniu. Samochodami łącznie podróżowały trzy osoby, które opuściły pojazdy przed przybyciem służb ratunkowych. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy względem dwóch kobiet podróżujących samochodem osobowym do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego, odłączeniu dopływu prądu z akumulatora w uszkodzonym pojeździe oraz zabezpieczeniu wycieku płynów eksploatacyjnych z uszkodzonego pojazdu. W działania trwające blisko dwie godziny zaangażowano pięć zastępów straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, patrol policji oraz przedstawiciela zarządcy drogi.

27 czerwca o godz. 12.48 w miejscowości Czerńczyce (gm. Ziębice) – strażacy usuwali część złamanego drzewa, które zawisało nad jezdnią drogi powiatowej.

27 czerwca o godz. 15.15 na drodze krajowej nr 8 na wysokości miejscowości Tarnów - wypadek samochodu osobowego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu dopływu prądu z akumulatora w uszkodzonym pojeździe.

27 czerwca o godz. 20.45 w Opolnicy (gm. Bardo) - strażacy usuwali powalone drzewo, które blokowało ruch w obu kierunkach.

28 czerwca o godz. 18.53 w Ożarach (gm. Kamieniec Ząbkowicki) – pompowanie wody z zalanej piwnicy budynku mieszkalnego.

29 czerwca o godz. 14.53 na ul. Rynek w Ząbkowicach Śląskich - strażacy pomagali w powrocie do gniazda pisklęcia pustułki. Nasze działania polegały na sprawieniu drabiny i umieszczeniu pisklęcia w gnieździe.

29 czerwca o godz. 19.58 w miejscowości Niedźwiedź (gm. Ziębice) - strażacy usuwali gniazdo owadów błonkoskrzydłych, które zagrażały dzieciom.

30 czerwca o godz. 20.22 w miejscowości Niedźwiedź (gm. Ziębice) - rój pszczół na budynku mieszkalnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że przed wejściem do obiektu znajduje się rój pszczół, który zagraża mieszkańcom. Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przybycia na miejsce pszczelarza, który zebrał owady do rojnicy.

1 lipca o godz. 6.12 na ul. Dolnośląskiej w Ząbkowicach Śląskich – pomoc zespołowi ratownictwa medycznego w transporcie pacjentki z mieszkania do ambulansu.

Ponadto w okresie ubiegłego tygodnia strażacy odnotowali trzy alarmy fałszywe dotyczące uruchomienia się centrali sygnalizacji pożarowej, zalanej piwnicy oraz powalonego na jezdnię drzewa. Dwa zdarzenia po sprawdzeniu zostały zakwalifikowane jako alarmy fałszywe w dobrej wierze natomiast alarm dotyczący centrali sygnalizacji pożarowej jako alarm fałszywy z instalacji wykrywania.

Mirosław Gomółka / KP PSP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA