Express-Miejski.pl

Na osteoporozę przebadało się 178 osób. Profilaktyka zdrowia w gminie Ząbkowice Śląskie

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

31 maja i 1 czerwca w Ząbkowicach Śląskich odbyły się bezpłatne badania w kierunku wykrycia osteoporozy. Skorzystało z nich 178 osób.

Osteoporoza współcześnie określana jest przez naukowców jako: choroba społeczna, cywilizacyjna, socjoekonomiczna, a także określana „cichym złodziejem kości”. W 2010 roku w Polsce wykryto chorobę u ponad 2 mln osób, które przekroczyły 50 rok życia. Kiedyś traktowano ją jako wynik starzenia się organizmu, a obecnie osteoporoza traktowana jest jak choroba. 

- W początkowej fazie osteoporoza jest chorobą bezobjawową. Dlatego ważne jest jak najszybsze jej wykrycie i diagnoza. Zawsze należy podejmować działania profilaktyczne, które nie dopuszczą do rozwoju choroby - a zakończone dwudniowe badania, są tego przykładem. To już kolejna edycja badań przeprowadzona wspólnie z Marcinem Orzeszkiem, a w tym roku także dzięki właścicielowi Apteki Tabletka - mieszczącej się przy ul. Chrobrego w Ząbkowicach Śląskich - mieszkańcy chętnie skorzystali z tej formy zadbania o swoje zdrowie – powiedział dr n. med. Marcin Szymański, główny organizator wydarzenia.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA