Express-Miejski.pl

Usuwali gniazda os, interweniowali przy kolizjach i gasili pożary nieużytków [raport strażaków]

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

W okresie ubiegłego tygodnia (od 4 do 10 czerwca) strażacy na terenie powiatu ząbkowickiego odnotowali 22 zdarzenia.

Sześciokrotnie wyjeżdżali do pożarów: 

5 czerwca o godz. 21.17 na ul. Ciasnej w Ząbkowicach Śląskich – pożar śmieci w kontenerze.

7 czerwca o godz. 23.59 ul. Kolejowej w Bardzie – pożar budynku mieszkalnego. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się pomieszczenie na parterze obiektu mieszkalnego. W trakcie zdarzenia w budynku nikt nie przebywał. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru, oddymieniu pomieszczeń oraz sprawdzeniu obiektu za pomocą urządzeń wykrywczo-pomiarowych, które nie wykazały ukrytych zarzewi ognia oraz toksycznych gazów pożarowych. W działania trwające ponad godzinę zaangażowano dwa zastępy straży pożarnej oraz patrol policji.

8 czerwca o godz. 10.49 na ul. Kolejowej w Ziębicach – pożar szynobusu. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że palą się elementy podwozia pojazdu. Wszystkie osoby podróżujące szynobusem opuściły go o własnych siłach i nie odniosły obrażeń. Maszynista rozpoczął samodzielne działania gaśnicze przed przybyciem zastępów straży. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszenia pożaru za pomocą gaśnic proszkowych oraz schłodzeniu za pomocą wody rozgrzanych elementów mechanicznych. Po zakończonych działaniach gaśniczych pojazd sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej, która nie wykazała ukrytych zarzewi ognia.

8 czerwca o godz. 12.34 w miejscowości Braszowice (gm. Ząbkowice Śląskie) – pożar suchej trawy.

8 czerwca o godz. 12.40 na krajowej ósemce w Bardzie – pożar samochodu ciężarowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że palą się elementy układu hamulcowego naczepy przewożącej meble. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru. Następnie sprawdzono przewożony ładunek aby sprawdzić czy ogień nie przedostał się na część ładunkową. W działania trwające blisko dwie godziny zaangażowano trzy zastępy straży pożarnej oraz patrol policji.

10 czerwca o godz. 18.46 w Stoszowicach – pożar drzewa.

Czternaście interwencji dotyczyło miejscowych zagrożeń:

4 czerwca o godz. 12.01 na ul. Powstańców Warszawy w Ząbkowicach Śląskich – zalana piwnica w budynku mieszkalnym.

4 czerwca o godz. 16.55 na ul. Strzelińskiej w Ząbkowicach Śląskich – uruchomiona czujka tlenku węgla w jednym z mieszkań.

4 czerwca o godz. 17.08 w miejscowości Lubnów (gm. Ziębice) – zalana piwnica w budynku szkoły podstawowej.

5 czerwca o godz. 7.03 na skrzyżowaniu ul. Ziębickiej z ul. Cukrowniczą w Ząbkowicach Śląskich - Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z mikrobusem. W wyniku zdarzenia kierująca pojazdem osobowym została uwięziona w pojeździe, kierujący mikrobusem opuścił go przed przybyciem służb ratunkowych nie odnosząc obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, wykonaniu dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych i ewakuowaniu z wraku poszkodowanej osoby.

6 czerwca o godz. 18.29 w miejscowości Cienkowice (gm. Ciepłowody) – pomoc policji w poszukiwaniu zaginionej osoby.

7 czerwca o godz. 8.16 w miejscowości Bobolice (gm. Ząbkowice Śląskie) – pomoc pogotowiu ratunkowemu w transporcie osoby chorej z budynku mieszkalnego do ambulansu.

7 czerwca o godz. 17.24 w Olbrachcicach Wielkich (gm. Ząbkowice Śląskie) – strażacy likwidowali gniazdo os w budynku mieszkalnym, które stanowiły zagrożenie dla osoby niepełnosprawnej.

8 czerwca o godz. 10.49 na ul. Ludwika Waryńskiego w Ząbkowicach Śląskich – plama oleju na jezdni.

8 czerwca o godz. 12.41 na ul. Rynek w Ziębicach – pomoc policji w otwarciu mieszkania.

8 czerwca o godz. 16.15 na ul. Strzelińskiej w Ząbkowicach Śląskich – uruchomiona czujka tlenku węgla w jednym z mieszkań.

8 czerwca o godz. 19.48 na ul. Juliusza Słowackiego w Ziębicach – strażacy likwidowali gniazdo os. Owady zagrażały dzieciom bawiącym się na placu zabaw.

9 czerwca o godz. 20.52 w miejscowości Topola (gm. Kamieniec Ząbkowicki) – powalone drzewo blokujące ruch na drodze.

10 czerwca o godz. 15.28 w Ciepłowodach - wypadek samochodu osobowego. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy wypadł z jezdni i znajduje się w przydrożnym rowie. Pojazdem podróżowała jedna osoba, która opuściła pojazd o własnych siłach i po przebadaniu przez personel zespołu ratownictwa medycznego pozostała na miejscu zdarzenia. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu dopływu prądu z akumulatora w pojeździe.

10 czerwca o godz. 19.55 na drodze krajowej numer osiem na wysokości miejscowości Szklary (gm. Ząbkowice Śląskie) - wypadek dwóch samochodów osobowych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili zderzenie dwóch samochodów osobowych. Jeden z pojazdów znajdował się poza jezdnią na boku natomiast drugie znajdujowało się na poboczu. Pojazdami podróżowały łącznie dwie osoby, które opuściły pojazdy przed przybyciem służb ratunkowych. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów w pojazdach

Alarmy fałszywe:

W trakcie ubiegłego tygodnia odnotowano również dwa alarmy fałszywe w dobrej wierze.

Mirosław Gomółka / KP PSP Ząbkowice Śląskie

0

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA