Express-Miejski.pl

Strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich wicemistrzami województwa

Strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich wicemistrzami województwa fot.: KP PSP Ząbkowice Śląskie

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich wywalczyli drugie miejsce w mistrzostwach Dolnego Śląska w sporcie pożarniczym.

Zawody odbyły się 7 czerwca na stadionie miejskim we Wrocławiu. Na starcie stanęło 26 drużyn. Strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie i ćwiczeniu bojowym. Zarówno w jednej jak i drugiej ząbkowiczanie zajęli trzecie miejsca.

W sztafecie pożarniczej 4x100 metrów pierwszą czwórkę reprezentowali: str. Andrzej Stecyk, str. Marcin Duży, st. sekc. Mateusz Stachowicz i str. Jakub Kizik (czas startowy: 75.97 sek.). W drugiej biegli natomiast: st. sekc. Sławomir Sobieraj, st. sekc. Kamil Zębala, st. sekc. Marcin Kolasa oraz st. sekc. Bartłomiej Prorok (70.23 sek).

W ćwiczeniu bojowym KP PSP w Ząbkowicach Śląskich reprezentowali: mł. asp. Sylwester Dziatłowicz (kierownik drużyny), st. sekc. Sławomir Sobieraj, st. sekc. Mateusz Stachowicz, st. sekc. Bartłomiej Prorok, str. Marcin Duży, str. Jakub Kizik oraz st. sekc. Marcin Kolasa (czasy: start 1 - 30.28 sek., start 2- 31.44 sek.).

Uzyskane czasy w obu konkurencjach pozwoliły zająć strażakom-zawodowcom z Ząbkowic Śląskich trzecie miejsca. Dwa razy triumfowali zawodnicy z KM PSP Wrocław. W sztafecie lepsze czasy od ząbkowiczan osiągnęli jeszcze strażacy-zawodowcy ze Świdnicy, a w ćwiczeniu bojowym strażacy-zawodowcy z Kłodzka. W ostatecznym rozrachunku to jednak ząbkowiczanie zajęli drugą pozycję tuż za wrocławianami.

PROTOKÓŁ Z XV MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO W SPORCIE POŻARNICZYM

WYNIKI KOŃCOWE XV MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO W SPORCIE POŻARNICZYM

ms. / em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich wicemistrzami województwa

  2018-06-12 09:14:23

  gość: ~ząbkowiczanin

  Gratulacje chłopaki ! Widziałem jak ćwiczycie na stadionie i starty ochotników to pikuś przy tych Waszych ! Super że wam się chce .

 • 2018-06-12 11:32:12

  gość: ~MC

  Brawo!!!

 • 2018-06-12 16:07:49

  gość: ~edek

  wnioskuje o premie dla chłopakow albo jakieś nagrody. policjanty z powiatu jak komus pomoga bo taka ich rola to dostaja odznaczenia i wyroznienia a tutaj chlopaki poswiecaja swoj prywatny czas zeby sie doszkalac i jeszcze lepiej sluzy zajeli drugie miejsce w wojewodztwie wiec sukces maja i powinien zostac on nagrodzony

 • 2018-06-13 08:52:30

  gość: ~Małgorzata

  Gratulacje!!!Jesteśmy dumni,że mamy w Ząbkowicach takich sprawnych strażaków,którzy poświęcają się i trudzą w ratowaniu dobytków i niejednokrotnie naszego życia!Dziękujemy!

 • 2018-06-13 09:43:37

  gość: ~acab

  @~Małgorzata

  na akcjach po pięć wozow i 30 strazakow kilku cos tam robi a reszta stoi i sie patrzy

 • 2018-06-14 09:51:53

  gość: ~Mietek

  ostatnio dodany post

  @~acab
  Ciesz się, że procedury zapewniają taką ilość ludzi i sprzętu. Jakby jeżdził do poważnego zdarzenia jeden wóz i 4 strażaków to byś lamentował, że tak mało. Nie dogodzisz ...

REKLAMA