Express-Miejski.pl

Strażacy z powiatu ząbkowickiego ćwiczyli na akwenie w Białym Kościele

„Sprawdzian 2018”. Strażacy ćwiczyli na zbiorniku wodnym w Białym Kościele fot.: Strzelin998

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

6 czerwca w Białym Kościele (powiat strzeliński) odbyły się niezapowiedziane ćwiczenia strażackie zorganizowane przez komendę wojewódzką we Wrocławiu.

Ćwiczenia z cyklu „Sprawdzian 2018”, których przeprowadzenie polecił Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, to szkoleniowe przedsięwzięcia mające charakter niezapowiedziany, a ich nadrzędnym celem jest m.in. sprawdzenie gotowości jednostek strażackich oraz służb współdziałających do prowadzenia akcji ratowniczo–gaśniczych w sytuacji zwiększonych o tej porze roku zagrożeń. 

W ćwiczeniach wzięli udział strażacy z trzech powiatów: strzelińskiego, ząbkowickiego i kłodzkiego. Na miejscu byli obecni m.in. strażacy-ochotnicy z Kamieńca Ząbkowickiego, Braszowic, Henrykowa czy Ciepłowód oraz strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich.

Jednym ze scanariuszy ćwiczeń był przepełniony zbiornik. Zadaniem strażaków było zabezpieczyć wały workami z piaskiem przed przelaniem się przez koronę wałów i obniżyć poziom wody o parę centrymetrow poprzez przepompowywanie wody poza teren zbiornika za pomocą motopompy. W rzeczywistości ze względu na niedobór wody jaki panuje w ostatnim czasie, woda była pobierana ze stawu i wpuszczana spowrotem kilkadziesiąt metrów dalej.

Drugi scenariusz był dla ratownictwa wodnego. Przy użyciu łodzi motorowych i pontonów (również z napędem silnikowym) podejmowali oni osoby poszkodowane. Całość była nadzorowana na miejscu przez KW PSP we Wrocławiu.

ms. / em24.pl

0

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA