Express-Miejski.pl

Chciał uniknąć mandatu i punktów karnych, więc zaproponował łapówkę. Grozi mu do 10 lat więzienia

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Mężczyzna zaparkował pojazd w niedozwolonym miejscu. Chciał przekupić policjantów, by uniknąć mandatu i punktów karnych. Za próbę wręczenia łapówki stanie przed sądem.

W środę policjanci z ruchu drogowego zauważyli, że na jednej z ulic w Ząbkowicach Śląskich przylegających do hipermarketu, stoi zaparkowany samochód ciężarowy z naczepą. - Mundurowi początkowo myśleli, że pojazd się zepsuł i nie można składu przestawić w inne, bezpieczne miejsce. Po chwili okazało się, że kierowca zatrzymał samochód w miejscu niedozwolonym… i poszedł robić zakupy - relacjonuje Ilona Golec z ząbkowickiej policji.

Policjanci zanim rozpoczęli legitymowanie mężczyzny nakazali przestawić mu zestaw w bezpieczne miejsce. Za wykroczenie nałożyli na niego mandat karny w wysokości 100 złotych i 1 punkt karny. - 57-letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego wręczył policjantom taką samą kwotę zamian za odstąpienie od czynności i niedopisanie punktów karnych. Wręczając korzyść majątkową liczył na to, że zostanie potraktowany ulgowo. Policjanci poinformowali kierowcę, ze próba przekupienia funkcjonariuszy jest przestępstwem. Wówczas 57-latek stwierdził, że jest to zapłata za wskazanie drogi wyjazdowej - dodaje oficer prasowa.

Policjanci pieniędzy nie przyjęli, a mężczyzna oprócz nałożonego mandatu i punktów karnych stanie przed sądem i odpowie za przestępstwo korupcyjne. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ms. / em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Chciał uniknąć mandatu i punktów karnych, więc zaproponował łapówkę. Grozi mu do 10 lat więzienia

  2018-06-05 16:36:44

  gość: ~haha

  dziadek zaszalał xd głupek

 • 2018-06-05 16:51:08

  gość: ~acab

  Jakby mu nie mogli tego punktu odpuścić bez żadnej łapówki i dać mandat bez punktów...

 • 2018-06-05 20:41:57

  gość: ~pp

  Obligatoryjnie za mandat za złe parkowanie są punkty :)

 • 2018-06-06 08:56:06

  gość: ~vc

  @~pp

  Szkoda, że sobie mandatów nine wystawiają, jak źle parkują i idą do sklepu

 • 2018-06-17 01:20:50

  gość: ~Xyz

  ostatnio dodany post

  Za mało dawał i brakło by złodziejom na wódkę. Jeżeli by wręczał 1000 zł policyjne ścierwa pocałowały by gościa w dup.. Banda pijaków, ćpunów i złodziei...

REKLAMA