Bezbramkowy remis Orła, kolejna wygrana Unii. W A-klasie bez zaskoczeń [foto]

A-klasa: Inter Ożary 2:1 (1:0) Koliber Uciechów

A-klasa: Inter Ożary 2:1 (1:0) Koliber Uciechów fot.: em24.pl

Orzeł remisuje z Wiwą, Unia łyka Piasta. W okręgówce nieoczekiwana porażka Skałek i ważna wygrana Zamku. W A-klasie status quo zachowany - Sparta i Ślęża wygrały.

IV liga: Bez bramek w Ząbkowicach Śląskich

Biało-niebiescy zanotowali ósmy remis w sezonie. Podopieczni Tomasza Masłowskiego podzielili się punktami z czwartą od końca Wiwą Goszcz i utrzymali siedmiopunktową przewagę nad strefą spadkową.

Przez większą część spotkania to ząbkowiczanie dominowali i nadawali ton rywalizacji. W pierwszej połowie bliski zdobycia gola był Rakoczy, ale jego uderzenie z linii bramkowej wybił obrońca gości, a futbolówkę po dobitce Maciaka złapał golkiper Wiwy. Po przerwie stroną przeważającą także byli miejscowi, ale mimo kilku dobrych oskrzydlających akcji nie zdołali trafić do bramki goszczan. W ostatnim kwadransie gry do głosu doszli goście, którzy mogli skarcić Orła za niewykorzystane okazje. Dwukrotnie gospodarzy przed stratą gola uchroniła nieudolność atakujących gości, a już w doliczonym czasie gry doskonała interwencja Derbisza, który nogą obronił uderzenie z najbliższej odległości.

Orzeł nie przegrał od trzech kolejek, notując dwa remisy i zwycięstwo. Wszystko to jednak z zespołami, które w tabeli oglądają plecy ekipy z Ząbkowic Śląskich. Teraz przed podopiecznymi Tomasza Masłowskiego dwa pojedynki z ekipami ze ścisłej czołówki. W najbliższy weekend ząbkowiczanie zagrają z drugą drużyną Śląska Wrocław, a kilka dni później podejmą u siebie Bielawiankę Bielawa.

IV liga: Pewne zwycięstwo Unii

Bardzianie zanotowali trzynaste zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Tomasza Zielińskiego rozprawili się z Piastem Żerniki, wygrywając 3:0 (0:0). Dla gości była to czwarta porażka z rzędu, dla gospodarzy zaś drugie zwycięstwo z kolei i dodatkowo bez straty gola.

Unii długo zajęło napoczęcie gości z Wrocławia. W pierwszej połowie początkowo to przyjezdni oddali kilka strzałów w kierunku bramki Gembary, ale w żaden sposób nie zagroziły one bramce gospodarzy. Wraz z upływem czasu przewagę osiągali bardzianie, ale dogodnych sytuacji bramkowych do przerwy brakowało.

Druga połowa dla Unii rozpoczęła się znakomicie. Już w 51. minucie Włodarczyk wpadł z piłką w pole karne i mocnym strzałem pokonał bramkarza Piasta. W dalszej części gry oba zespoły poszły na wymianę ciosów. Trzymając się jednak terminologii bokserskiej to gospodarze bili mocniej i celniej. W 70 minucie błąd w ustawieniu Piasta przy rzucie rożnym spowodował, że drugiego gola dla Unii zdobył Deneka, a wynik rywalizacji na kilka minut przed końcem meczu ustalił Wielgus.

Dzięki trzem punktom Unia na cztery kolejki przed końcem okupuje w tabeli szóste miejsce. Za kilka dni bardzianie podejmą Górnika Wałbrzych. Jeśli wygrają, awansują na piątą pozycję właśnie kosztem wałbrzyszan.

Klasa okręgowa: Osłabione Skałki przegrywają z Piławianką

Walcząca o utrzymanie Piławianka Piława Górna przerwała passę sześciu meczów bez porażki beniaminka ze Stolca. Podopieczni Wojciecha Siewruka udali się do Piławy Górnej osłabieni brakiem kilku kluczowych zawodników, a dodatkowo przespali początek rywalizacji i ostatecznie ulegli rywalom 2:3 (0:2).

Gospodarze już w drugiej minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu Lechockiego. Kilka minut przed przerwą prowadzenie piławian podwyższył Sienicki, a chwilę po zmianie stron po raz drugi na listę strzelców wpisał się Lechocki i po niespełna 50. minutach Skałki przegrywały w Piławie Górnej już 0:3. Skałki nie mając nic do stracenia rzuciły się do ataku i w końcówce zdołały zmniejszyć straty. Najpierw z rzutu karnego trafił Kupiec, a na pięć minut przed końcem kontaktowego gola zdobył nominalny bramkarz Piotrowski, który z konieczności zagrał w polu. Na wyrównanie Skałkom nie starczyło już jednak czasu.

Mimo porażki Skałki utrzymały piąte miejsce w tabeli. Teraz podopieczni Wojciecha Siewruka zagrają na własnym boisku ze świeżo upieczonym czwartoligowcem - Piastem Nowa Ruda, który w miniony weekend zapewnił sobie powrót na czwartoligowe obiekty.

Klasa okręgowa: Granit grał, Zamek strzelał

Podopieczni Arkadiusza Albrechta pokonali na własnym boisku Granit Roztoka i zrobili bardzo duży krok w kierunku utrzymania w klasie okręgowej na kolejny sezon. Zamek wygrał 3:1 (2:1), choć z przebiegu meczu nie był zespołem lepszym i przez dłuższą część rywalizacji ograniczał się do defensywy i sporadycznych kontr.

- Jedyne co cieszy to wynik i frekwencja zawodników. Niestety, ale nasza gra nie wyglądała dobrze. W pierwszej połowie mieliśmy ogrom szczęścia. Rywale obijali słupki i poprzeczki, w bramce dwoił się i troił Sadowski, żebyśmy do szatni schodzili z korzystnym wynikiem - relacjonował Arkadiusz Albrecht, trener Zamku. Gospodarze od 6. minuty prowadzili po bramce z rzutu wolnego Sienkiewicza, kwadrans później wynik meczu podwyższył młodszy z braci Chamerskich, wykańczając trójkową akcję z Majewskim i Sopuchem. Granit mimo wielu okazji tylko raz znalazł drogę do bramki Sadowskiego. W 30. minucie gry uczynił to Orda.

Po zmianie stron to nadal goście dłużej utrzymywali się przy piłce i dyktowali warunki. - My ograniczaliśmy się do defensywy i sporadycznych kontr. Było widać, że moim zawodnikom zaczyna brakować sił. Praktycznie wszystkie przeprowadzone przeze mnie zmiany były wymuszone i wynikały z tego, że zawodnicy nie mieli już mocy - mówił Albrecht. Granit optycznej przewagi nie potrafił jednak zamienić na gole, za to sporadyczna wizyta graczy Zamku pod bramką gości zakończyła się trafieniem Majewskiego. W polu karnym faulowany był starszy z braci Chamerskich, który pojawił się na boisku po przerwie, a jedenastkę na gola zamienił właśnie Majewski.

- Choć udało się osiągnąć korzystny wynik to nasza sytuacja nadal nie wygląda dobrze. Zawodnikom w drugich połowach zaczyna brakować sił. To efekt braku treningów. Na zajęcia przychodzi po kilku chłopców. Dwa dni po meczu z Granitem było ich ledwie czterech - żali się szkoleniowiec Zamku.

Teraz podopiecznych Albrechta czekają dwa wyjazdy. Najpierw Zamkovia zagra w Świebodzicach z ostatnią Victorią, a następnie w Dusznikach z przedostanią Pogonią. Na pięć kolejek przed końcem Zamek z 34. oczkami zajmuje dziewiąte miejsce, mając dwanaście oczek przewagi nad czwartą od dołu Iskrą i sześć nad piątą od końca Piławianką.

A-klasa: Złe miłego początki

W starciu ząbkowickiej Polonii z trzecim od końca Zniczem Lubnów do przerwy pachniało niespodzianką. Od 27. minuty lubnowianie prowadzili 1:0 po trafieniu Majkowskiego i wydawało się, że korzystny wynik dowiozą do przerwy. Na kilka minut przed zejściem do szatni Polonia zdołała jednak wyrównać. Z rzutu wolnego trafił Bogumił Sikorski, grający trener ząbkowiczan. - W szatni było gorąco, bo w pierwszej połowie prezentowaliśmy się bardzo słabo. Kilka mocniejszych słów motywująco podziałało jednak na zespół i po przerwie pokazaliśmy się już ze znacznie lepszej strony - mówi szkoleniowiec Polonii.

Zaraz po zmianie stron drugiego gola dla Polonii zdobył rezerwowy Bilski, a punktem kulminacyjnym spotkania był gol Stanucha na 3:1 w 68. minucie gry. Następnie Znicz w odstępie pięciu minut dał sobie wbić dwa kolejne gole, a około pięć minut przed końcem wynik rywalizacji na 6:1 ustalił Stanuch, kompletując hat-tricka.

- Brakuje nam koncentracji. Przed tygodniem zagraliśmy niezłą pierwszą połowę i fatalną drugą. Teraz było odwrotnie. Cieszą trzy punkty, ale martwi brak konsekwencji przez całe spotkanie - dodał Sikorski.

Teraz Polonię czeka mecz z liderującą Spartą Ziębice. - Ślęży urwaliśmy punkty i do Ziębic też jedziemy z nadzieją na korzystny wynik. Chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony i powalczymy o pełną pulę - zapowiada trener ząbkowickiej ekipy.

A-klasa: Unia z walkowerem

Outsider z Kamiennika nie przyjechał na mecz do Złotego Stoku. Unia otrzymała trzy punkty bez gry i utrzymała trzecie miejsce w tabeli. Złotostoczanie mają tyle samo punktów, co Polonia Ząbkowice Śląskie. W tygodniu podopieczni Waldemara Tomaszewicza w zaległym meczu ograli Słowianin Wolibórz 1:0 (0:0). Bohaterem spotkania został Oleksandr Nahaitsev, pokonując bramkarza gości strzałem z rzutu karnego. Co ciekawe, była to druga jedenastka dla Unii podyktowana w tym pojedynku. Pierwszą przed przerwą zmarnował Marcin Sury.

A-klasa: Męki Sparty

Dopiero gdy w doliczonym czasie gry Fitak trafił do bramki Roztocznika, ziębiccy kibice mogli odetchnąć z ulgą i odnotować jedenaste z rzędu zwycięstwo swojej drużyny. Mecz w Roztoczniku dla piłkarzy Sparty, pomimo wygranej 2:0 (0:0), nie był łatwą przeprawą.

Spotkanie rozpoczęło się od groźnych ataków gospodarzy, ale w pierwszych minutach paradoksalnie to Sparta miała idealną okazję na objęcie prowadzenia. W 10. minucie po zagraniu ręką obrońcy gospodarzy rzutu karnego nie wykorzystał Kozłowski, uderzając obok bramki. Do przerwy kibice goli nie oglądali, ale nie oznacza to, że z boiska wiało nudą. Jedni i drudzy mieli swoje okazje. Szwankowała jednak skuteczność.

Chwilę po zmianie stron za niewykorzystany rzut karny zrehabilitował się Kozłowski, który dobił uderzenie Ziółkowskiego i wyprowadził gości na upragnione prowadzenie. Niewiele brakowało, a z korzystnego wyniku ziębiczanie cieszyliby się tylko chwilę. Po dobrej akcji ekipy z Roztocznika fantastyczną interwencją popisał się Łoś i uratował swój zespół przed stratą bramki. Wynik batalii na 2:0 w doliczonym czasie gry ustalił Fitak po asyście Mazura i kolejna wygrana Sparty stała się faktem.

Ziębiczanie umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli i nadal mają dwupunktową przewagę nad Ślężą Ciepłowody. Za tydzień spartanie podejmą na własnym boisku Polonię Ząbkowice Śląskie.

A-klasa: Ślęża zgodnie z planem

Nie pozostawili złudzeń zawodnicy Ślęży swoim rywalom z Gilowa. Jesienny mecz do ostatniego gwizdka arbitra trzymał w niepewności, w miniony weekend ciepłowodzianie byli zespołem o klasę lepszym i zasłużenie zgarnęli na terenie beniaminka komplet punktów. Ślęża wygrała 4:1 (1:0), a dobrą dyspozycję strzelecką utrzymuje Trepka, który popisał się hat-trickiem. - Gospodarze jesienią zagrali z nami odważniej. Teraz skupili się głównie na defensywie i liczyli na kontry. Szybko przejęliśmy inicjatywę w meczu, trzymaliśmy solidny poziom przez 90. minut i odnieśliśmy w pełni zasłużone zwycięstwo - powiedział po spotkaniu Marek Stepnowski, trener Ślęży.

Ciepłowodzian na prowadzenie wyprowadził w 15. minucie Raszpla. Atakujący Ślęży uderzył mocno z rzutu wolnego, a futbolówka po rękach bramkarza z Gilowa ostatecznie wturlała się do sieci. Goście mając korzystny wynik prowadzili grę i dominowali, jednak pomimo stwarzanych okazji nie potrafili do przerwy podwyższyć skromnego prowadzenia.

Po zmianie stron popis swoich umiejętności dał Trepka, który zdobył trzy gole i rozwiał nadzieje miejscowych na korzystny wynik. Napastnik Ślęży już w 55. minucie wykorzystał sytuację sam na sam i zdobył drugiego gola dla ciepłowodzian, a chwilę później wykończył składną akcję i ponownie wpisał się na listę strzelców. Gospodarze honorowego gola zdobyli kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego i ruszyli do ataku, jednak szybko zostali sprowadzeni na ziemię. Ponownie za sprawą Trepki, który wbił piłkę do bramki z najbliższej odległości, ustalając wynik meczu.

- Do pojedynku z wiceliderem przystąpiliśmy znacznie osłabieni. Przy braku kilku podstawowych zawodników nie chcieliśmy iść na wymianę ciosów, gdyż przy zespole, który posiada sporo indywidualności, skutki byłyby zapewne jeszcze bardziej opłakane - tłumaczył defensywne ustawienie swojego zespołu Krzysztof Cupiał. - Rywale wygrali zasłużenie, będąc w przekroju całego spotkania dużo lepiej zorganizowaną drużyną - dodał trener gilowian.

A-klasa: Ukraiński problem

Piłkarze z Uciechowa przez cały mecz w Ożarach grali w dziesięcioosobowym zestawieniu, choć na mecz przyjechali w jedenastu. Okazało się jednak, że w kadrze gości jest dwóch obywateli Ukrainy, żaden nie ma profesjonalnego kontraktu i w takim przypadku tylko jeden z nich może przebywać na boisku. Ukraińcy solidarnie zmienili się w przerwie, jednak Koliber przez 90. minut grał jednego zawodnika mniej.

Do 80. minuty goście mieli korzystny wynik, za jaki z pewnością mogliby uznać remis. Ostatecznie Inter zdołał wykorzystać jedną z wielu okazji w drugiej połowie i odniósł drugą wygraną w tej rundzie.

Gospodarze do przerwy prowadzili 1:0. Do siatki Kolibera trafił Przemysław Gajek grający trener Interu, którego coraz częściej można oglądać na boisku, aniżeli na ławce trenerskiej. Zespół z Ożar, choć zawsze posiada w kadrze co najmniej jedenastu zawodników, to także boryka się z problemami kadrowymi, a czasy rundy jesiennej, kiedy na ławce rezerwowych zasiadało po siedmiu graczy są już tylko historią.

Po przerwie ambitni piłkarze Kolibera w około 60. minucie gry doprowadzili do wyrównania. Przy próbie złapania piłki błąd popełnił Cwek, a futbolówkę do pustej bramki skierował Czykieta. Po stracie gola Inter zaatakował ze zdwojoną siłą, jednak gospodarze kolejny mecz z rzędu byli bardzo nieskuteczni. Dopiero na dziesięć minut przed końcem meczu kluczowym zagraniem popisał się Babiec i choć strzał Górskiego bramkarz z Uciechowa zdołał jeszcze obronić to przy dobitce Bartłomieja Włodarczyka był bezradny. Jednobramkowe zwycięstwo podopieczni Gajka zdołali utrzymać do końcowego gwizdka arbitra i przerwali passę trzech meczów bez wygranej, awansując na 5 pozycję.

Za tydzień Inter zagra ze Ślężą Ciepłowody.

A-klasa: Odwet Wieży

Rudniczanie zrewanżowali się Henrykowiance za porażkę z rundy jesiennej i pokonali gości aż 6:2 (3:0). Ekipa z Henrykowa prowadziła już różnicą sześciu trafień, ale w końcówce gry podopieczni Dawida Warciaka zdołali zmniejszyć rozmiary porażki, zdobywając dwa gole.

Strzelanie już w 15. minucie gry rozpoczął Stachura. Po chwili drugiego gola dla Wieży dołożył Drygas, a w 31. minucie gry do siatki trafił Borowczyk. Po zmianie stron rudniczanie kontynuowali rozbijanie Henrykowianki. Po golu dorzucili Radożycki i Stachura, a festiwal strzelecki Wieży zakończył Kostan. Przyjezdni dwa gole zdobyli w ostatnich dziesięciu minutach gry. Tomaszewskiego pokonali kolejno Krępa i Antkowiak.

Wieża dzięki tej wygranej umocniła się na dziewiątej lokacie w tabeli, Henrykowianka jest oczko niżej ze stratą siedmiu punktów. Za tydzień rudniczanie grają w Uciechowie, a Henrykowianka podejmie Słowianin Wolibórz.