Express-Miejski.pl

Będą kolejne miejsca pracy w Ząbkowicach Śląskich. Jest nowy inwestor

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Firma Biomasa Partner Group sp. z o.o. z siedzibą w Modle-Kolonii wyraziła zainteresowanie prowadzeniem działalności gospodarczej w Ząbkowicach Śląskich.

W ubiegłym miesiącu Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” (WSSE), w której skład wchodzi podstrefa zlokalizowana przy ul. Kamienieckiej w Ząbkowicach Śląskich, ogłosiła rokowania mające na celu wyłonienie przedsiębiorcy, który uzyska zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie WSSE „INVEST-PARK” w ząbkowickiej podstrefie.

W rokowaniach wzięła udział firma Biomasa Partner Group zajmująca się produkcją i dostawą certyfikowanego pelletu drzewnego En Plus i Din Plus, brykietu drzewnego, najwyższej jakości surowca do produkcji pelletu oraz biomasy drzewnej na cele energetyczne. Firma świadczy też usługi w zakresie transportu, spedycji i logistyki. Istnieje od czerwca 2012 roku, a jej misją jest nieustanne wpływanie na zmniejszanie negatywnych zmian klimatycznych oraz tworzenie bezpiecznego i komfortowego środowiska.

Rada Nadzorcza WSSE „INVEST-PARK” sp. z o. o., po rozpatrzeniu wniosku zarządu WSSE „INVEST-PARK” sp. z o. o. w sprawie akceptacji wyniku rokowań, wyraziła zgodę na wybór firmy Biomasa Partner Group sp. z o.o. z siedzibą w Modle-Kolonii, jako podmiotu, który uzyska zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” w podstrefie w Ząbkowicach Śląskich.

W najbliższym czasie Marcin Orzeszek - burmistrz Ząbkowic Śląskich spotka się z dyrektorem firmy, aby szczegółowo omówić inwestycje i plany firmy na terenie Ząbkowic Śląskich. Wówczas też będzie można powiedzieć coś więcej o planowanej dacie rozpoczęcia działalności oraz zapotrzebowaniu pracowników.

Do tematu będziemy wracać.

ms. / em24.pl

46

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Będą kolejne miejsca pracy w Ząbkowicach Śląskich. Jest nowy inwestor

  2018-05-21 07:14:34

  gość: ~zzz

  Panie burmistrzu i tak będzie żle, bo trzeba będzie iść do pracy a nie każdemu się chce

 • 2018-05-21 08:14:50

  gość: ~kris

  @~zzz
  jaki nowy inwestor, najpierw sie zamknęli a teraz sie otworzą na nowo, firmy robią przekształcenia własnosciowe a Orzeszek sie chwali sciągnięciem inwestora.
  Jak sie pelety zamykały to też się chwalił??

 • 2018-05-21 07:21:52

  gość: ~Franciszek Gawęda

  No nareszcie można pogratulować, co czynię z niezwykłą przyjemnością. Może wreszcie spadnie wskaźnik bezrobocia - jednego z największych w kraju. Tylko dlaczego dopiero po 7 latach działalności obecnego samorządu ?

 • 2018-05-21 07:36:31

  gość: ~takitam

  @~Franciszek Gawęda

  Tytuł artykułu:
  "Będą kolejne miejsca pracy w Ząbkowicach Śląskich. Jest nowy inwestor"

  Podtytuł:
  "Firma Biomasa Partner Group sp. z o.o. z siedzibą w Modle-Kolonii wyraziła zainteresowanie prowadzeniem działalności gospodarczej w Ząbkowicach Śląskich. "


  Na końcu czytamy:
  "W najbliższym czasie Marcin Orzeszek - burmistrz Ząbkowic Śląskich spotka się z dyrektorem firmy, aby szczegółowo omówić inwestycje i plany firmy na terenie Ząbkowic Śląskich. Wówczas też będzie można powiedzieć coś więcej o planowanej dacie rozpoczęcia działalności oraz zapotrzebowaniu pracowników. "


  Pytanie:
  Gdzie tu zasługa burmistrza ?

  To nie burmistrz wyraził zainteresowanie i wykazał się staraniami o inwestora, a firma zainteresowała się działalnością na terenie nie tyle Ząbkowic, co terenie objętym tzw. "Specjalną Strefą Ekonomiczną", czyli ..... ulgami podatkowymi.

  Poza tym, to dopiero ... zainteresowanie, a nie jak napisano w tytule "Będą kolejne miejsca pracy w Ząbkowicach Śląskich", ale .... wybory tuż tuż, więc co prawda w żaden sposób nie przyczyniliśmy się do pozyskania inwestora, ale będziemy o tym trąbić ile wlezie.

 • 2018-05-21 07:51:19

  gość: ~das

  @~Franciszek Gawęda
  Był pan członkiem tego samorządu..Ile firm pan pozyskał??

 • 2018-05-21 08:48:03

  gość: ~Koko

  @~das
  A ten samorząd chyba nie jest od 7 lat ? Kadencja trwa przecież 4-5 ? Więc jak może być 7 ?

 • 2018-05-21 09:10:28

  gość: ~For4

  @~Koko

  A no jednak może, bo Orzeszek rządzi już drugą kadencję...

 • 2018-05-21 09:19:32

  gość: ~Koko

  @~For4
  A to burmistrz sam w sobie stanowi samorząd ? Myślałem , że drugą kadencję na stanowisku burmistrza jest ... No nic , nie wiedziałem . Dzięki za wyjaśnienie :)

 • 2018-05-21 09:28:33

  gość: ~For4

  @~Koko

  A kto go stanowi jak nie Orzeszek? Przecież wiadomo, ze wszystko jest podporządkowane pod niego

 • 2018-05-21 09:49:29

  gość: ~Koko

  @~For4
  Idąc Twym tropem , prezydentem Polski jest Jarek Kaczyński ... ( taki jeden prosty przykład - zaznaczę od razu ze nie jestem za żadna opcja polityczna - wyprzedzając ewentualne oburzenie - przykład podany tak na biegu - oparty na własnych obserwacjach - wnioskuje , że podobnie jak Twoje stwierdzenie ) . PZDR

 • 2018-05-21 12:57:38

  gość: ~Franciszek Gawęda

  @~KokoKadencja Rady trwa 4 lata. Pragnąłbym aby czytać wpisy ze zrozumieniem. Mój jest dosyć czytelny: „Tylko dlaczego dopiero po 7 latach działalności obecnego samorządu ?”. OBECNA WŁADZA SAMORZĄDOWA Burmistrz Marcin Orzeszek sprawuję swoją funkcję przez ponad 7 lat, a ponieważ chwalebne jest to, że poczynił kroki zmierzające do pozyskania nowych miejsc pracy (każdemu, kto podejmie się takich działań sprzyjam i „trzymam kciuki” gdyż właśnie one mogą umożliwić rozwój Ząbkowic), i to jeżeli zostanie to zrealizowane będzie to niewątpliwie jego zasługa. Czego oczywiście mu życzę.
  Franciszek Gawęda

 • 2018-05-21 10:56:06

  gość: ~Franciszek Gawęda

  Szanowne Panie i szanowni Panowie m.in. Das, Koko, . Nigdy bym się nie spodziewał, że doświadczę osobiście tego, jak bardzo mieszkańcy nie lubią naszego burmistrza Marcina Orzeszka.
  Gdy wskazuję na niedomagania, złe i niegospodarne zarządzanie w pracy burmistrza - to źle i hejt. Gdy piszę o jego działaniach dobrze – to też źle i hejt. Nawet Ekspress tak zareagował – chwaląc i polecając komentarz (zakreślając na zielono) wpis, z którego raczej nie wynika, że ktoś cieszy się z tego, że Pan Burmistrz Marcin Orzeszek podejmuje działania zmierzające do stworzenia miejsc pracy a tym samym, że zaistniała szansa na ich pozyskanie. I nie ukrywam - tu Ekspress całkowicie mnie zaskoczył!.
  W życiu też nie spodziewałem się, że będę wykładał lekcje samorządności, ale z zapisów jw. i jn. wynika, że chociaż podstawowe informacje powinienem jednak przekazać dotyczące władzy samorządowej:
  Rada gminy to organ uchwałodawczy a jej rolą jest: uchwalanie budżetu, ustalanie kwot podatków, pożyczek i kredytów, udzielanie absolutorium, kontrola działań burmistrza, uchwalanie dokumentów strategicznych, tworzenie jednostek pomocniczych itp.
  Natomiast w gminie rządzi Burmistrz jako organ wykonawczy i to w jego gestii pozostają poruszane przez Was sprawy.
  To tak w bardzo wielkim skrócie. Stąd też pytanie dotyczące tego ile indywidualnie pozyskałem jest całkowicie chybione i pozbawione sensu, gdyż indywidualnie żaden radny nie ma podstaw prawnych jak i możliwości pozyskiwania firm, może ewentualnie wskazywać i informować o takich możliwościach władzę wykonawczą jaką jest Burmistrz i ostatecznie to on decyduje i odpowiada o takich a nie innych działaniach gospodarczych podejmowanych w Gminie. A tak dodatkowo przyjąłem to pytanie jako niezwykle interesujące - bo w takim stwierdzeniu zawartym w pytaniu - to co powiedzieć o radnych którzy piastują tą funkcję, dzięki wyborowi społecznemu, już kilkadziesiąt lat!!! piastując główna rolę w samorządzie czyli Przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Dominika, która jest zwierzchnia nad burmistrzem?
  Kadencja Rady trwa 4 lata. Pragnąłbym aby czytać wpisy ze zrozumieniem. Mój jest dosyć czytelny: „Tylko dlaczego dopiero po 7 latach działalności obecnego samorządu ?”. OBECNA WŁADZA SAMORZĄDOWA Burmistrz Marcin Orzeszek sprawuję swoją funkcję przez ponad 7 lat, a ponieważ chwalebne jest to, że poczynił kroki zmierzające do pozyskania nowych miejsc pracy (każdemu, kto podejmie się takich działań sprzyjam i „trzymam kciuki” gdyż właśnie one mogą umożliwić rozwój Ząbkowic), i to jeżeli zostanie to zrealizowane będzie to niewątpliwie jego zasługa. Czego oczywiście mu życzę.
  Franciszek Gawęda

 • 2018-05-21 11:39:35

  gość: ~takitam

  @~Franciszek Gawęda

  gość: ~Franciszek Gawęda napisał:
  "Nigdy bym się nie spodziewał, że doświadczę osobiście tego, jak bardzo mieszkańcy nie lubią naszego burmistrza Marcina Orzeszka."

  ======
  Do powyższego, aż się prosi zacytowac klasyka, czyli:
  "Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego klubu przemęcza, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu „Tęcza”.
  Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!
  To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy.
  Niech żyje nam prezes sto lat!
  To jeszcze ja – Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie.
  Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek. "


  gość: ~Franciszek Gawęda napisał:
  "Nawet Ekspress tak zareagował – chwaląc i polecając komentarz (zakreślając na zielono)"

  Panie Franciszku, nie wiem czy Pan wie, ale systemem ocen na forach internetowych (i komentarzach), na KAŻDYM portalu steruje automat (skrypt).
  Oczywiście administrator czy moderator może (jeśli chce) integrować w oceny, ale .... większość z nich ma delikatnie mówiąc w 4 literach takie zabawy.
  Również oczywiście, kto z piszących te komentarze ma jakieś pojęcie o działaniu takiego systemu, tez może (pośrednio) wpływać na oceny, ale to zabawa dla gówniarzerii, bo nikomu normalnemu nie chciałoby się siedzieć i ..... tu musiałby być dłuższy wywód, ale .... po prostu nie chce mi się o tym pisać.

  Jednak co do meritum, czyli .... rządzenia, to mamy w Polsce (niestety) nadal bizantyjski model zarządzania państwem z prawem które utworzyli urzędnicy dla .... urzędników tylko po to żeby tworzący je ludzi okazali się "potrzebni".
  Stąd właśnie "tony" urzędów i zasiadających w nich ludzi którzy uważają, że bez nich to wszystko się zawali lub nic nie ruszy z miejsca.

  Tymczasem zamiast nich wystarczą ..... pieniądze + kilku fachowców żeby powstawały baseny, firmy, drogi ... cokolwiek.

 • 2018-05-21 12:46:47

  gość: ~Koko

  @~Franciszek Gawęda
  Panie Franku , w swoim wpisie nie chciałem ani nikogo bronić ani tym bardziej atakować . Jako polityczny laik chciałem zweryfikować Pańska informacje o czasie rządzenia samorządu bo jak dla gościa „nie z branży „ samorząd to burmistrz oraz rada - która jak wiemy co pewien okres się zmienia ( personalnie w mniejszym bądź większym stopniu )

 • 2018-05-21 13:20:09

  gość: ~Franciszek Gawęda

  @~takitam Zgadzam się z Pana(i) wpisem prawie w całości. Jest on rzeczowy i z kontekstem. Nie wiem tylko czy do „łubu dubu niech nam żyje prezes klubu” - nie wypadałoby dopisać "Orzeł" a jak mniemam zamiast Jarząbka winno pojawić się nazwisko Gawęda. No co ja mam zrobić, że tak jestem ukształtowany, że jak coś jest złem - nazywam to złem a jak co jest dobre - nazywam to dobrem. (Ale należę już do pokolenia wymierającego). Co do administratora i moderatora mam spore wątpliwości czy powyższe Pana (i) zapisy powstały w oparciu o fakty wynikające z wiedzy czy też wynikają z doświadczenia. Ja niestety, tylko i wyłącznie, opieram się w tym przypadku na bogatym doświadczeniu w oparciu o zaistniałe fakty oraz umiejętnościom analitycznego myślenia. Ale oczywiście w większości zgadam się z formą, treścią jak i sugestiami zawartymi w tekście

 • 2018-05-21 16:13:51

  gość: ~takitam

  @~Franciszek Gawęda

  Panie Franciszku, dziękuję za głos w dyskusji odnoszący się do tematu, ale przede wszystkim za kulturę wypowiedzi, bo to rzadkość tutaj, ale ...


  gość: ~Franciszek Gawęda napisał:
  "Burmistrz Marcin Orzeszek sprawuję swoją funkcję przez ponad 7 lat, a ponieważ chwalebne jest to, że poczynił kroki zmierzające do pozyskania nowych miejsc pracy ..."

  Lubię ludzi kulturalnych, ale rzeczowych i konkretnych jeszcze bardziej, dlatego jeśli to nie kłopot, to czy mógłby Pan podać przykład (jak Pan to ujął) poczynionych kroków przez burmistrza Orzeszka na rzecz pozyskania nowych miejsc pracy oraz jaki był rezultatach owych kroków, bo wie Pan, można stać tuż nad przepaścią i wtedy kilka kroków do przodu nie brzmi (mimo wszystko) zbyt optymistycznie.

 • 2018-05-21 19:05:35

  gość: ~Franciszek Gawęda

  @~takitam. Użyte przeze mnie sformułowanie, że „przyczynił się do pozyskania nowych miejsc pracy” odnosiło się wyłącznie do artykułu w Ekspresie o tytule "Będą kolejne miejsca pracy w Ząbkowicach Śląskich. Jest nowy inwestor" i treści w nich zawartych, o tym, że „W najbliższym czasie Marcin Orzeszek - burmistrz Ząbkowic Śląskich spotka się z dyrektorem firmy, aby szczegółowo omówić inwestycje i plany firmy na terenie Ząbkowic Śląskich. Wówczas też będzie można powiedzieć coś więcej o planowanej dacie rozpoczęcia działalności oraz zapotrzebowaniu pracowników” i wyłącznie to było podstawą tej mojej oceny. Pragnę przypomnieć, że od wielu lat stawiałem problem bezrobocia w Ząbkowicach Śląskich na czołowym miejscu zagrożeń w rozwoju miasta czemu dawałem wyraz chociażby w swoich ocenach wykonania budżetu czy też udzielania absolutorium burmistrzom w trakcie kiedy byłem radnym Rady Miejskiej.
  Z pozostałymi stawianymi przez Pana stwierdzeniami całkowicie się zgadzam, szczególnie tych o przepaści. Ale wydaje mi się, że jesteśmy w tym osamotnieni.

 • 2018-05-21 21:17:02

  gość: ~takitam

  @~Franciszek Gawęda

  Panie Franciszku.

  No nie chcem, ale muszem :) , czyli:

  W odpowiedzi na post użytkownika Tom81 pisze Pan, cyt:
  "Po przeczytaniu ww. artykułu w Ekspresie o tytule "Będą kolejne miejsca pracy w Ząbkowicach Śląskich. Jest nowy inwestor" (jak dla mnie ten tytuł jest jednoznaczny), pogratulowałem Panu Burmistrzowi i uczyniłem to, z niezwykłą przyjemnością."

  Czyli .... pogratulował Pan burmistrzowi czego ?
  Tytułu w Express-ie ?

  Zawsze wydawało mi się, że gratulacje należą się za ... fakty, a nie tytuły prasowe.

  Przypomnę zatem, że TO NIE BURMISTRZ pozyskał inwestora, a inwestor sam się zgłosił i bynajmniej nie dlatego, że burmistrz jest (nie wiem) ładny, operatywny czy ładnie mówiący, tylko pojawiła się szansa otwarcia firmy w strefie ekonomicznej gdzie za prowadzeni działalności gospodarczej płaci się mniej, więc z całym szacunkiem, ale ponowię pytanie, czyli ... gdzie tu jakakolwiek zasługa burmistrza ?

  Jeśli komukolwiek należy gratulować, to tylko inwestorowi, że znalazł miejsce na tańszą działalność.

  Pisze Pan również, cyt:
  "CHWALIŁEM, CHWALĘ I BĘDĘ CHWALIŁ wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób przyczynią się do rozwoju miasta, którego podstawowym miernikiem jest praca."

  No więc właśnie zapytałem Pana w poprzednim poście, czy jest Pan w stanie wskazać działania (konkrety) obecnego burmistrza, które to działania przyczyniły się do powstania miejsc pracy.

  Nie odpowiedział Pan i ..... nie musi Pan oczywiście, ale skoro deklaruje Pan poparcie dla burmistrza w sferze pozyskiwania inwestorów i ogólnie pojętych miejsc pracy, to warto wspomnieć o konkretach, a tych mi zwyczajnie zabrakło, tym bardziej, że CHWALI Pan burmistrza za coś, czego jeszcze nie ma i w żaden sposób nie widzę tu jego zasługi.

  Jeśli zechce Pan odpowiedzieć, to będzie mi miło, a jeśli nie, ... no cóż, trudno, każdy pisze o tym co uważa za stosowne :)

  Ja napiszę tylko, że nie widzę ABSOLUTNIE ŻADNYCH zasług burmistrza jeśli chodzi o pozyskiwanie inwestorów.

  Dla mnie, burmistrz Orzeszek jest świetnym organizatorem ..... IGRZYSK.
  Z chlebem idzie mu znacznie, znacznie gorzej.

 • 2018-05-21 13:53:05

  gość: ~MIESZKANIEC

  Byli jUz burmistrzowie nic kompletnie nic nie zrobili dla Zabkowic Orzeszek wiele zrobil to widac i ne psioczyc PISIORKI

 • 2018-05-21 13:53:25

  gość: ~MIESZKANIEC

  Byli jUz burmistrzowie nic kompletnie nic nie zrobili dla Zabkowic Orzeszek wiele zrobil to widac i ne psioczyc PISIORKI

 • 2018-05-21 15:58:51

  gość: ~vvv

  @~MIESZKANIEC

  Czy to prawda, że Gwóźdź zamierza wystartować na burmistrza Ząbkowic Śląskich ze swojego komitetu wyborczego?

 • 2018-05-21 17:51:15

  gość: ~ehh

  Wesołe miesteczko w Ząbkach mamy Orzeszek wrzuca siano, a lemingi łykają

 • 2018-05-21 17:51:49

  gość: ~marika

  Jaka to zasługa burmistrza, że ruszy fabryka, która działa od osśmiu lat i miała zawieche

 • 2018-05-21 17:55:21

  gość: ~odpowiedzialna

  @~marika
  ludzie jak chcą tak mają - chcieli Orzeszka, to mają orzeszki

 • 2018-05-21 17:53:04

  gość: ~osiedle

  francuski zakład przeniesie się, polska firma wróci - co w tym nowego?

 • 2018-05-21 17:53:15

  gość: ~takaprawda

  Pan Franciszek Gawęda pięknie wykazał pozory, jakie tworzy Pan Marcin Orzeszek.

 • 2018-05-21 17:56:00

  gość: ~Tom81

  Panie Gawęda - śmiało - niech Pan powie jak przez 7lat obecny burmistrz troszczył się o miejsca pracy

 • 2018-05-21 17:56:22

  gość: ~mleko

  @~Tom81
  Franek to teraz Kukiz, a był w SLD, był u Figazałów, zawsze przeciw

 • 2018-05-21 18:12:55

  gość: ~Franciszek Gawęda

  @~mleko O... ja bardzo przepraszam. NIGDY NIE BYŁEM U FIGZALÓW !!!! cokolwiek by to nie oznaczało!!! I tak dla przykładu proszę podać chociażby jedną sprawę KTÓREJ BYŁEM PRZECIW, to tylko tak dla wiarygodności Pana wpisu, bo zapewne jest i bez liku stąd to i nie będzie problemu.Może być jednym zdaniem.

 • 2018-05-22 18:03:32

  gość: ~Franciszek Gawęda

  @~mleko
  Czy jest jakiś problem z odpowiedzią na zadane pytanie. Ja odpowiedziałem!

 • 2018-05-21 18:12:07

  gość: ~robi

  Kit, kit jeszcze raz kit Panie Orzeszek, siejecie propagandę wyborczą PO w strachu o stołek

 • 2018-05-21 18:12:56

  gość: ~tru

  @~robi
  PO czy PiS reszta się nie liczy

 • 2018-05-21 18:12:44

  gość: ~umpalumpa

  Orzeszek podpina się pod cudzy pomysł, strefa ekonomiczna nie pwostała za jego kadencji

 • 2018-05-22 12:49:34

  gość: ~URC

  @~umpalumpa

  Ale inwestorzy za jego kadencji zaczęli interesować się strefą :)

 • 2018-05-21 18:39:42

  gość: ~Franciszek Gawęda

  @~Tom81 Bardzo proszę wskazać, gdzie stwierdziłem, że cyt: "burmistrz troszczył się o miejsca pracy".
  Po przeczytaniu ww. artykułu w Ekspresie o tytule "Będą kolejne miejsca pracy w Ząbkowicach Śląskich. Jest nowy inwestor" (jak dla mnie ten tytuł jest jednoznaczny), pogratulowałem Panu Burmistrzowi i uczyniłem to, z niezwykłą przyjemnością. Między innymi dlatego, że w swojej działalności jako radny Rady Miejskiej wielokrotnie wskazywałem że praca jest jednym, jeżeli nie najważniejszym czynnikiem rozwoju miasta i gminy. Tym samym również może wreszcie spadnie wskaźnik bezrobocia - jednego z największych w kraju. CHWALIŁEM, CHWALĘ I BĘDĘ CHWALIŁ wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób przyczynią się do rozwoju miasta, którego podstawowym miernikiem jest praca. Miejsca pracy w miejscu zamieszkania to również ochrona wartości jaką jest rodzina oraz utożsamianie się z miastem i decyzje o życiu w nim.
  Każdy doskonale wie jak duża część mieszkańców Ząbkowic wyjeżdża codziennie wczesnym porankiem do pracy we Wrocławiu wracając późnym popołudniem do domów i ile osób wyjechało (dla wielu bezpowrotnie) z Ząbkowic tylko dlatego, że nie znalazło tu miejsca pracy.
  Jeżeli nowe miejsca pracy jeszcze dodatkowo przyczynią się do tego, że dochód na jednego mieszkańca wzrośnie i wreszcie przekroczymy dochód mieszkańca Ciepłowód, Barda czy też Kamieńca Ząbkowickiego to tym bardziej. I jest mi to obojętne czy będzie to osoba z prawa, z lewa, czy ze środka. Biały czy czarny. Duży czy mały. Gruby czy chudy. Być może również w odróżnieniu od innych, obojętne przy tym jest mi z jakiej orientacji politycznej.

 • 2018-05-22 08:50:43

  gość: ~Pol

  Naszą ząbkowicką "opozycję" bolą sukcesy Orzeszka, oj bolą. Widać po "mądrościach" tu pisanych - ale jak to ktoś napisał - mają boleć

 • 2018-05-22 09:16:12

  gość: ~takitam

  @~Pol

  .... a detalicznie, ... jakie to sukcesy ?

 • 2018-05-22 09:19:34

  gość: ~inny

  @~takitam

  Będziemy mieli niedługo dwie firmy w strefie ekonomicznej i kilkadziesiąt dodatkowych miejsc pracy. To, za co Orzeszka ganiła opozycja przez kilka lat, szczególnie radny Maj i Gawęda. Wg mnie to pewnego rodzaju sukces, zabierając jedyny argument opozycji. Jeszcze z 2-3 firmy w strefie no i super będzie to wyglądało. Orzeszek pokazuje, że jest znakomitym burmistrzem i naprawdę przykro patrzeć na tych ludzi, którzy tego nie dostrzegają

 • 2018-05-22 11:13:46

  gość: ~takitam

  @~inny

  gość: ~inny napisał/a:
  "Będziemy mieli niedługo dwie firmy w strefie ekonomicznej"

  Tyle tylko, że ja pytałem o ... sukcesy burmistrza, a firmy w strefie nie znalazły się tam dlatego, że istnieje burmistrz o nazwisku Orzeszek, ale dlatego, że po prostu jest strefa która przecież w żaden sposób nie jest zasługą burmistrza.

 • 2018-05-22 12:51:52

  gość: ~inny

  @~takitam

  Hmmm, poniekąd jest. Inny burmistrz mógłby stwierdzić, że strefa jest niepotrzebna, nic nie zrobić w kierunku podłączenia tam mediów i wykonania drogi. Tak, wiem że to może skrajny przykład, ale patrząc na niektóre absurdalne decyzje burmistrzów czy wójtów to nawet takie coś trzeba brać pod uwagę. Pozdrawiam

 • 2018-05-22 16:04:38

  gość: ~takitam

  @~inny

  Nie ... no proszę Cię.

  Przypomniało mi się jak swego czasu mówiono o Stalinie, czyli że to dobry człowiek był, bo tylko posłał na sybir, a przecież mógł zabić.


  Poza tym, coś mi się wydaje, że akurat obszaru strefy ekonomicznej nie wyznacza jakikolwiek burmistrz, a dodatku ma w tym względzie bardzo, bardzo mało do powiedzenia.

  Obszar strefy ekonomicznej to jedno, a budowa infrastruktury dla potencjalnych beneficjentów to drugie.

  Dodatkowo (chyba w minioną niedzielę) premier Morawiecki ogłosił, że specjalną strefa ekonomiczną będzie .... teren CAŁEGO KRAJU.
  Czy to dobrze czy źle, nie wiem, ale .... takie słowa padły.

  Moim zdaniem, burmistrz Orzeszek NIE ROBI NICZEGO SZCZEGÓLNEGO.
  Ot po prostu sprawuje urząd i ... głównie zajmuje się organizacja igrzysk.

 • 2018-05-22 18:26:39

  gość: ~mieszkaniec

  Orzeszek be co zrobili poprzednicy jego prosze pisac konkrety

 • 2018-05-25 12:25:25

  gość: ~vv

  @~mieszkaniec

  Kotowicz zrobił drogę nie ziębickiej - wyjątkową, chodniki są szersze niż jezdnia! :)

 • 2018-05-26 11:32:30

  gość: ~xxxx

  ostatnio dodany post

  @~vv
  Nie zapominaj o Kolejowej gładkiej jak stół. I jeszcze Marcinków ze swoją Kamieniecka. Ile zapadło wyroków po 'remoncie" tamtej ulicy?

 • 2018-05-26 02:28:13

  gość: ~Carpe dniem

  Tak szczerze to jest żałosne taki odbijanie piłeczki. Skoro jest demokracja to są wybory więc każdy może zagłosować na swojego kandydata Ale za to pisanie trylogii komentarze dobrze Państwu idzie aczkolwiek poza połową zasnąłem . P. S A może tak Pan JUJEK NA BURMISTRZA (kolejny wątek trylogii

 • 2018-05-26 11:23:50

  gość: ~takitam

  @~Carpe dniem

  Przeczytaj to co napisałeś i spróbuj to zrozumieć.
  Jak zrozumiesz, to napisz o co Ci chodzi.

REKLAMA