Express-Miejski.pl

Wystawiłeś na śmietnik meble lub telewizor? Grozi Ci mandat nawet do 500 zł

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Wystawianie odpadów komunalnych wielkogabarytowych poza terminami zbiórek jest nielegalne. Za czyn grozi mandat karny do 500 zł. 

W związku z częstymi przypadkami wystawiania odpadów komunalnych wielkogabarytowych (np. wersalki, meble, szafki, stoliki, fotele, zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, sprzęt RTV i AGD) poza terminami zbiórek, pracownicy straży miejskiej w Ząbkowicach Śląskich będą prowadzić kontrole.

- Strażnicy będą zwracać uwagę na porządek wokół kontenerów, gniazd do dobrowolnej segregacji odpadów komunalnych w celu wyeliminowania gromadzenia odpadów, w szczególności gabarytów, które negatywnie wpływają na wizerunek miasta i są składowane nielegalnie — informuje Piotr Miernik, zastępca burmistrza Ząbkowic Śląskich. Pozostawienie odpadów wielkogabarytowych obok kontenerów, gniazd lub w innych miejscach (np. rowy, las) grozi mandatem karnym nawet do 500 zł.

- Meble i inne odpady wielkogabarytowe należy pozbywać się w wyznaczonych terminach i w określonych miejscach wskazanych w harmonogramie — dodaje zastępca burmistrza. Planowana zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie gminy Ząbkowice Śląskie będzie miała miejsce już we wrześniu i październiku.

Odpady wielkogabarytowe poza terminami zbiórek można dostarczyć do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów (PSZOK) znajdującego się przy ul. Dalekiej 2 w Ząbkowicach Śląskich. Istnieje także możliwość odpłatnego zamówienia transportu z domu do punktu PSZOK. Potrzebę odebrania odpłatnie odpadów należy zgłosić Zakładowi Gospodarki Komunalnej pod numerem telefonu 74 815 18 55.

mwinnik / em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wystawiłeś na śmietnik meble lub telewizor? Grozi Ci mandat nawet do 500 zł

  2018-04-12 10:41:41

  gość: ~normalny

  Karać karać i jeszcze raz karać. A może jednak rozwiązać problem. W innych miastach wywóz odpadów wielkogabarytowych jest raz w miesiącu, raz na dwa miesiące. Po za tym wiele rzeczy jest zabieranych przez osoby potrzebujące. U nas we wrześniu, może lepiej poczekać do grudnia i na święta wywozić. Brawo Gmina i ZUK, czy jak on się teraz nazywa.

 • 2018-04-12 12:48:17

  gość: ~takitam

  ///// w szczególności gabarytów, które negatywnie wpływają na wizerunek miasta i są składowane nielegalnie — informuje Piotr Miernik, zastępca burmistrza Ząbkowic Śląskich.////

  Czyżby mowa o burmistrzu ?

 • 2018-04-12 14:41:31

  gość: ~hahah

  @~takitam

  w sedno!

 • 2018-04-12 22:51:20

  gość: ~lila

  Jasne trzeba prosić
  Państwo żeby wystawili termun gabarytó w to powinno być raz w miesiącu a nie raz na rok pozdrawiam

 • 2018-04-13 11:16:44

  gość: ~nikt

  ostatnio dodany post

  a to nie jest tak, że płacimy za wywóz i mają zabrac to co się wystawi??????????

REKLAMA