Express-Miejski.pl

Ruszają prace związane z przebudową targowiska w Ziębicach. Podpisano umowę z wykonawcą

Alicja Bira, burmistrz Ziębic podpisała umowę wykonawcą - firmą ZBYLBRUK Sp. z o. o., reprezentowaną przez Piotra Zbyla fot.: UMiG Ziębice

5 kwietnia burmistrz Alicja Bira podpisała umowę z przedstawicielem firmy Zbylbruk, która będzie wykonawcą zadania pn. „Przebudowa targowiska gminnego w Ziębicach”. 

Łączna wartość inwestycji początkowo oscylowała na poziomie 2 mln zł, jednak ostatecznie okazało się, że koszta remontu będą większe i wyniosą około 3.5 mln zł. W połowie marca została zwołana nawet nadzwyczajna sesja rady miejskej, na której radni po długich dyskusjach wyrazili zgodę na zwiększenie o 1.5 mln zł środków na to zadanie. Na przebudowę gmina Ziębice otrzymała też dofinansowanie w wysokości blisko miliona złotych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W ramach przebudowy targowiska powstaną trzy nowe wiaty targowe oraz parking. Zaplanowano również rozbiórkę jednego z budynków gospodarczych i przebudowę dwóch pozostałych, w których docelowo znajdą się stoiska handlowe. Ponadto wykonane zostaną nowe instalacje, m.in. elektryczne, wodociągowe i kanalizacji sanitarnej. Powstanie nowe ogrodzenie obiektu. W tym zakresie zaplanowano przebudowę części muru obronnego stanowiącego element ogrodzenia, który poprawi estetykę tej części miasta, będąc przy okazji przyczynkiem do planowanych kolejnych etapów jego renowacji. Wykonane zostaną niezbędne podjazdy, chodniki oraz miejsca postojowe. Przewiduje się również montaż ogólnodostępnej, nowoczesnej toalety publicznej, która funkcjonować będzie niezależnie od targowiska. Ponadto powstaną obiekty małej architektury, tj. śmietniki, stojaki na rowery oraz ławki.

Na czas robót budowlanych sprzedawcy przeniosą się na Plac Stanisława Oziębłowskiego (okolice muszli koncertowej). Oddanie przebudowanego targowiska gminnego przewidziano na połowę października.

mwinnik / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ruszają prace związane z przebudową targowiska w Ziębicach. Podpisano umowę z wykonawcą

  2018-04-12 07:18:41

  gość: ~Ziebicznin

  O tak, 3.5 mln na remont targowiska, jakoś uważam że jest w Ziębicach wiele ważniejszych i potrzebnych inwestycji, cmentarz, albo te chodniki w rynku, a tu targ, który zresztą nie był w aż tak złym stanie, jeszcze trochę i nikt nie będzie chodził na targ bo tam dużo dużo drożej niż po sklepach, nie mówiąc już o warzywach gdzie np malinówki polskie w sklepie w tym czasie niecałe 13zł a na targu tylko 19 i wzwyż, pani burmistrz dosadzi krzaków po rynku i będzie ok, GRATULUJĘ.

 • 2018-04-12 07:23:30

  gość: ~Zofia

  ostatnio dodany post

  To prawda, no ale nasza p. Burmistrz podejmuje tylko trafne decyzje, no a te kamienice gdzie tynk spada na łeb, 3.5 mln na targowisko,czym tu się chwalić Ziębice i tak umierają, ja już nie mam słów.

REKLAMA