Express-Miejski.pl

Była zmęczona i zagubiona. Policjanci pomogli starszej kobiecie wrócić do domu

Policjanci zawieźli kobietę do domu, gdzie mieszkała z rodziną. Syn, który opiekuje się staruszką wykonywał prace przy domu i nie zauważył, kiedy mama opuściła obiekt fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

3 kwietnia po godz. 14 policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego pomogli starszej pani, która znalazła się w nieznanym sobie miejscu. 

Policjanci zostali poinformowani przez mieszkańca Kamieńca Ząbkowickiego, że po chodniku chodzi kobieta w podeszłym wieku, która jest wyraźnie zagubiona i bardzo zmęczona. Dzielnicowi udali się we wskazane miejsce i próbowali dowiedzieć się od kobiety jak się nazywa i gdzie mieszka. Nie była ona jednak w stanie podać żadnych danych. Szła wolno, wspierając się laską w nieznanym sobie kierunku.

- Pani miała ponad 90 lat. Jeden z dzielnicowych przypomniał sobie, że ma na swoim terenie taką mieszkankę. Policjanci zawieźli kobietę do domu, gdzie mieszkała z rodziną. Syn, który opiekuje się staruszką wykonywał prace przy domu i nie zauważył, kiedy mama opuściła obiekt - informuje Ilona Golec, oficer prasowa z ząbkowickiej policji. 

Kobieta ze względu na swój podeszły wiek nie była całkowicie sprawna. - Gdyby nie właściwa reakcja mieszkańca Kamieńca Ząbkowickiego oraz zaangażowanie dzielnicowego mogłoby dojść do tragedii. Kobieta oddaliła się od mieszkania ponad dwa kilometry - dodaje rzecznik prasowa.

Mundurowi apelują do wszystkich, którzy zauważą osoby starsze, czy potrzebujące pomocy, aby się nimi zainteresować. - Może to właśnie odpowiednia reakcja pomoże uratować im zdrowie lub życie - kończy policjantka.

mwinnik / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Była zmęczona i zagubiona. Policjanci pomogli starszej kobiecie wrócić do domu

  2018-04-09 13:55:20

  gość: ~Ja3

  Właśnie od tego powinni być policjanci - od pomocy, a nie od pajacowania i wlepiania mandatów jak zimą w Ząbkowicach Śląskich przy zjeździe z rynku na Getta. Brawo panowie.

 • 2018-04-09 14:48:03

  gość: ~Hl

  ostatnio dodany post

  Bravo Dynia :)

REKLAMA