Express-Miejski.pl

Odwiedź ciekawe miejsca powiatu. Wejściówki w okazyjnych cenach tylko w ten weekend

W najbliższy weekend wstęp do Kopalni Złota w Złotym Stoku tańszy o 50 proc. To w ramach ogólnopolskiej akcji „Weekend za pół ceny” fot.: Kopalnia Złota

W najbliższy weekend zabytki i ciekawe miejsca powiatu ząbkowickiego będzie można zwiedzić po promocyjnych cenach. To wszystko w ramach akcji „Weekend za pół ceny”.

Akcja od kilku lat jest organizowana przez Polską Organizację Turystyczną przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki i cieszy się sporym zainteresowaniem. Chętnie przystępują do niej firmy, stowarzyszenia oraz organizacje, a odwiedzający każdego roku w jeden weekend mogą cieszyć się z niższych cen za bilet wstępu i wejściówek uprawniających do korzystania z atrakcji.

W powiecie ząbkowickim w akcję włączyła się chociażby gmina Kamieniec Ząbkowicki. Za połowę ceny w dniach 10 i 11 marca będzie można zwiedzić Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Bilet normalny będzie kosztował 12.50 zł, natomiast ulgowy tylko 7.50 zł. Zwiedzanie pałacu odbywa się co godzinę od 10 do 17. Bilety do nabycia 15 minut przed pełną godziną. Kasa czynna od 9.30 do 17.00.

Odwiedzając powiat ząbkowicki celem zwiedzania nie sposób pominąć również słynnej na cały kraj Kopalni Złota w Złotym Stoku. Tym bardziej, że w ten weekend za wstęp do kopalni także zapłacimy taniej. Po promocjach bilet normalny kosztuje tylko 11.50 zł, a ulgowy 9 zł. Promocja obowiązuje zarówno w sobotę jak i w niedzielę.

W akcję „Weekend za pół ceny”  co roku angażuje się również Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach. W piątek i niedzielę wchodzimy do muzeum za pół ceny - bilet normalny kosztuje 3 zł, ulgowy 2 zł, a w sobotę wstęp dla wszystkich jest całkowicie darmowy. W piątek muzeum jest czynne od godz. 9 do 16 w soboty i niedziele od godz. 11 do 16. Ostatnie wejście do muzeum jest o godz. 15.30, czyli pół godziny przed zamknięciem.

Za pół ceny możemy też zwiedzić Twierdzę Srebrna Góra. Od 9 do 11 marca za wejście na teren twierdzy zapłacimy 8.50 zł, natomiast bilet ulgowy będzie kosztował tylko 7 złTwierdza Srebrna Góra czynna jest od godz. 10 do 18. Zwiedzanie z przewodnikiem trwa około godziny - ostatnie rozpoczyna się pomiędzy godz. 16 a 17.

Niższą cenę na swoje usługi przygotowała też firma Ski-Raft oferująca spływ pontonowy Przełomem Bardzkim. Z racji niekorzystnych warunków (kra na rzece) promocja będzie obowiązywała dopiero w przyszły weekend, czyli od 16 do 18 marca. Na hasło „Weekend za pół ceny” bilet normalny na spływ rzeką Nysą Kłodzką od Ławicy aż do Barda będzie kosztował tylko 20 zł, ulgowy będzie o pięć złotych tańszy. Po mroźnych temperaturach sprzed tygodnia nie ma już śladu, a aura zdecydowanie zachęca do aktywnego wypoczynku. W ciągu kilku dni na rzece nie powinno być już także kry, co umożliwi rozpoczęcie sezonu.  Szczegółowe informacje na temat spływów i rezerwacji można znaleźć na stronie Ski-Raft.pl.

Akcja „Weekend za pół ceny” cieszy się z roku na roku coraz większym zaangażowaniem. Sprawdź, które zabytki zarówno na Dolnym Śląsku jak i w całej Polsce można zwiedzić taniej w nadchodzący weekend i z jakich atrakcji skorzystać w promocyjnych cenach [KLIK].

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Odwiedź ciekawe miejsca powiatu. Wejściówki w okazyjnych cenach tylko w ten weekend

    2018-03-11 11:06:42

    gość: ~oburzony

    ostatnio dodany post

    ale jak to po tańszych cenach ? By zachęcić kasjereczki biedroneczki by przyszły spędzić czas z rodzinami ? Na rzecz innych którzy MUSZĄ pracować ? Kobity z biedronek itd nie powinny tam mieć wstępu

REKLAMA