Express-Miejski.pl

Krzysztof Żegański wręczył nagrody sportowcom [FOTO]

Sportowcy z gminy Bardo otrzymali bony pieniężne na dalszy rozwój za sukcesy w ubiegłym roku fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Sportowcy z gminy Bardo otrzymali bony pieniężne na dalszy rozwój za sukcesy w ubiegłym roku. Z budżetu samorządu na ten cel przeznaczono łącznie 10 tys. zł.

Na czwartkowej sesji rady miejskiej wyróżnienia i nagrody dla najlepszych z rąk Krzysztofa Żegańskiego – burmistrza Barda, Andrzeja Kardasia – przewodniczącego rady miejskiej oraz Andrzeja Witka – radnego powiatowego i długoletniego prezesa Klubu Sportowego „Unia” Bardo odebrali:

 • Nil Pęksa – mieszkaniec Przyłęku, bon na kwotę 500 zł. Zawodnik klubu Herakles Fight Club Kłodzko. Mistrz Polski z 2016 roku z Głogówka, brązowy medalista Polish Cup International z 2017 roku na zawodach w Obornikach Śląskich, brązowy medalista pucharu Świdnicy w taekwondo w technikach specjalnych, zawodnik kadry „C” Polskiej Federacji Kickboxingu.
 • Sabina Balcerzak – 9-letnia mieszkanka Barda, bon na kwotę 500 zł. Sabina od marca 2016 roku trenuje gimnastykę artystyczną. We wrześniu ubiegłego roku zajęła IV miejsce w międzynarodowym turnieju grup rekreacyjnych w gimnastyce artystycznej „O złotą maczugę” w Katowicach. W październiku 2017 roku wywalczyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim turnieju grup rekreacyjnych w gimnastyce artystycznej „Gracja Cup” w Łodzi. Została wybrana także najlepszą zawodniczką sezonu w ząbkowickim szkole gimnastyki artystycznej „Gracja”.

 • Paula Bernaczek – 16-letnia bardzianka, bon na kwotę tysiąca zł. W 2016 roku Paula zajęła drugie miejsce w mistrzostwach Dolnego Śląska Szkół w Chojnowie. W 2017 roku brała udział w Bike Maratonie, w trakcie którego 15 razy stawała na podium, zajmując miejsca medalowe zarówno w swojej kategorii jak i kategorii OPEN. Brała również udział w zawodach Pucharu Polski MTB XC, ścigając się z najlepszymi zawodniczkami w Polsce. Punkty zdobyte podczas startów pozwoliły jej zakwalifikować się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
 • Mikołaj Dziewa – 22-latek z Barda, bon na kwotę 2 tys. zł. Wicemistrz Polski młodzieżowców w maratonie MTB Wałbrzych. W swojej karierze ma na koncie sporo sukcesów, m.in. II miejsce w wyścigu drużynowym na Mistrzostwach Polski w Warszawie czy V miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w Chorzowie.

 • Martyna Zelek – bardzianka, która w tym roku skończy 19 lat, bon na kwotę 2 tys. zł. Martyna od 2006 roku trenuje sporty walki. Obecnie jest zawodniczką Herakles Fight Club Kłodzko. W styczniu ubiegłego roku zajęła I miejsce w Mistrzostwach Polski WKSF w Mińsku Mazowieckim w kat. juniorka +66 kg, w marcu wywalczyła złoty medal w Pucharze Polski UFR w Obornikach Śląskich w kategorii +66 kg light contact, wywalczyła też I miejsce w Pucharze Europy w Tarczynie w swojej kategorii. Jest reprezentantką Polski Polskiej Federacji Kickboxingu.

 • Konrad Kuchciak – 22-letni mieszkaniec gminy Bardo, bon o wartości 2 tys. zł. Od ponad 10 lat startuje w zawodach wędkarskich i ma na swoim koncie sporo osiągnięć. Trzykrotnie wywalczył Grand Prix Polski, a w sierpniu ubiegłego roku zdobył brązowy medal drużynowy w kategorii do 25 lat na Mistrzostwach Świata, które odbywały się w Irlandii.
 • Robert Sadzik – 31-latek z Barda, bon o wartości 2 tys. zł. Biegacz specjalizujący się w biegach górskich. W ubiegłym roku wystartował w górskich mistrzostwach Polski „3xŚnieżka = 1x Mount Blanc, zajmując 42. miejsce w kategorii OPEN i 11 w swojej kategorii wiekowej. Wystartował również w ultramaratonie górskim Kudowa-Zdrój – Bardo – Lądek-Zdrój. Trasa liczyła 110 km, a Robert zajął 39 miejsce w kategorii OPEN i 19 w swojej kategorii wiekowej. Największym sukcesem w minionym roku było zdobycie mistrzostwa Polski w biegu po schodach na wrocławski Sky Tower w swojej kategorii wiekowej.

ms. / em24.pl

12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Krzysztof Żegański wręczył nagrody sportowcom [FOTO]

  2018-03-02 09:49:02

  gość: ~Fred

  Brawo!

 • 2018-03-02 10:27:30

  gość: ~Ilona

  Nie bardzo rozumiem zróżnicowanie w kwotach nagród, bo np. Paula Bernaczek osiągnęła większe sukcesy niż co poniektórzy starsi, a nagrodzono Ją połową tego. Mało to sprawiedliwe, a ochłapy w postaci 500 zł dla najmłodszych to już w ogóle wstyd.

 • 2018-03-02 13:34:38

  gość: ~ja

  @~Ilona
  Masz rację, lepiej nie dać nic niż 500 czy 1 000 zł... Spytaj rodziców tych dzieci czy czują, że dostali ochłap...

 • 2018-03-02 15:12:09

  gość: ~Jurys

  @~Ilona
  Bzdury Ilona opowiadasz, nie siej fermentu. Chociażby z racji wieku starsi napewno mają większe osiągnięcia i więej pracy włożonej.

 • 2018-03-08 16:16:04

  gość: ~miejscówka

  ostatnio dodany post

  @~Ilona
  Niech się cieszy że wogóle dostała .

 • 2018-03-02 16:30:24

  gość: ~mieszkaniec

  Gratulacje. Szkoda też,że Burmistrz zapomniał o piłkarzach z "Zamku" którzy już od kilku lat godnie reprezentują Bardo, oraz gminę. A sukcesy o których piszą media odnosili nie tylko na Turniejach dolnośląskich, ogólnopolskich czy międzynarodowych.

 • 2018-03-02 16:40:37

  gość: ~macie rację

  ale jakie było kyterium wyboru na wniosek ? bo nie widziałem takiego...a na stronie nie uświadczysz...

 • 2018-03-02 22:53:51

  gość: ~Jurys

  @~macie rację
  Kogo pytasz? Forumowiczów? Uderz do źródła

 • 2018-03-05 11:58:30

  gość: ~OOO

  Znam kilku mieszkańców z większymi osiągnięciami sportowymi. Dlaczego zawodnicy Unii Bardo nic nie dostali za dwa historyczne awanse? Przecież za trenera Bogdana Zielińskiego w klubie grało sporo chłopaków z gminy Bardo, w okręgówce już mniej, ale też sporo. Jakby chłopaków nagrodzić po 200-300 zł to na pewno byłoby to miło widziane. A tak nie dość, że nic nie dostali to teraz jeszcze rozbijają się po Stolcach i Ożarach, bo na 4 ligę za słabi, a w Bardzie drugiej drużyny nie zrobili.

  Poza tym wystarczy spojrzeć na chłopców z Dzbanowa i Janowca, którzy grają w piłke nożną w Ząbkowicach i też jeżdżą na turnieje ogólnopolskie i zdobywają pierwsze miejsca. Jest jakaś różnica między sukcesami indywidualnymi a drużynowymi? Są jakieś kryteria? Był na stronie ogłoszony jakiś nabór wniosków by ubiegać się o to stypendium? Nie znalazłam.

 • 2018-03-07 19:23:17

  gość: ~Lis

  @~OOO
  Poczytaj sobie ile burmistrz przekazal na unie a tobie jeszcze malo? Chyba nie bardzo wiesz ile kosztuje rodzicow jak dzieciak trenuje. Wystarczy troche docenic burmistrza I podziekowac.

 • 2018-03-08 09:49:06

  gość: ~OOO

  @~Lis

  Przekazał na Unię Bardo, w której z gminy gra 5 (?) graczy. Na pewno nie więcej. Kiedyś w kadrze było 10-15 chłopaków z gminy i wtedy należało ich doceniać. Co z tego, że burmistrz teraz dał na Unię 120 tys. zł jak w klubie na palcach jednej reki można policzyć ludzi z gminy Bardo.

 • 2018-03-05 17:02:30

  gość: ~znowu podział

  i jeszcze zrobią 2 szkoły żeby podzielić "miasto" i wieś...

REKLAMA