Po raz osiemnasty rywalizowali o puchar starosty. Znamy najlepszych szachistów

18. turniej szachowy o puchar starosty Romana Festera

18. turniej szachowy o puchar starosty Romana Festera fot.: em24.pl

10 lutego 26 zawodniczek i zawodników w różnych kategoriach wiekowych zasiadło przed szachownicami by walczyć w 18. edycji turnieju szachowego o puchar starosty.

Rywalizowano na dystansie siedmiu rund trwających maksymalnie 15 minut, a najlepsi otrzymywali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Najliczniej obsadzona kategoria open padła łupem Radosława Szandurskiego, za którym uplasowali się Mariusz Janduła oraz Marian Dulanowski. Wśród kobiet triumfowała Patrycja Fajt, która wyprzedziła Oliwię Wijaszkę i Karolinę Fajt. Kategorię junior młodszy zwyciężyła Antonina Markiewicz, drugie miejsce zajął Tomasz Wijaszka, a trzecie Mikołaj Wronkowski. Wśród juniorów starszych triumfował Karol Strojny, drugie miejsce zajął Damian Podlipniak, a trzecie Piotr Palac.