Express-Miejski.pl

Sportowa sobota i muzyczna niedziela. Ząbkowice Śląskie po raz kolejny zagrają z WOŚP

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

W najbliższą niedzielę w Ząbkowicach Śląskich odbędzie się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gwiazdą wydarzenia będzie discopolowy zespół Playboys.

Kwestują już prawie miesiąc

W mieście Krzywej Wieży i Frankensteina pieniądze do puszek zbierane są od 15 grudnia. Wówczas sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspólnie z przyjaciółmi wziął udział w turnieju piłki nożnej z samorządowcami i zainaugurował zbiórkę w ramach 26 finału. Ponadto w placówkach oświatowych na terenie gminy organizowane są mini finały, a puszki znajdują się także w kilku stacjonarnych punktach na terenie miasta (m.in. w sklepach czy salonie kosmetycznym).

Ząbkowicki sztab prowadzi również internetowe aukcje. Największym zainteresowaniem cieszy się tam piłka Udinese Calcio z autografami kilku zawodników z kadry na sezon 2013/2014. Wśród nich był ząbkowiczanin Piotr Zieliński, który podarował upominek. Cena przekroczyła 600 zł. Zakończyły się już także licytacje płyt z podpisami zespołów, które gościły w Ząbkowicach Śląskich podczas Dni i Nocy Krzywej Wieży, a także Weekendu z Frankensteinem.

- Na chwilę obecną mamy zebraną łączną kwotę blisko 8 tys. zł, która cały czas rośnie. W piątek mają odbyć się ostatnie mini finały w szkołach, a niebawem na aukcjach pojawią się prawdziwe rarytasy: koszulka reprezentacji Polski z autografami piłkarzy, którzy wywalczyli awans na mundial w Rosji oraz koszulka Napoli z podpisem Piotra Zielińskiego, który od kilku lat wspiera WOŚP - mówi Piotr Warzocha, szef ząbkowickiego sztabu.

Sportowa sobota

Rozgrzewka przed wielkim finałem standardowo rozpocznie się już w sobotę. Od godz. 10 w hali Słonecznej będzie odbywał się turniej piłki nożnej dla młodzików o puchar szefa ząbkowickiego sztabu WOŚP. Na parkecie będą rywalizować zawodnicy z rocznika 2005 i młodsi. 

Po turnieju od godz. 15 będzie trwał pokaz podstawowych technik z odważnikami Kettlebell w wykonaniu podopiecznych Błażeja Sobali z Centrum Kettlebell w Ząbkowicach Śląskich, następnie odbędzie się pokaz Palestry Fitness, a od 17.30 zmagania rozpoczną zespoły w ramach 6. kolejki Ząbkowickiej Ligi Futsalu.

Niedzielny wielki finał

Oficjalne otwarcie 26. finału WOŚP w Ząbkowicach Śląskich poprzedzą warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Ich start zaplanowano na godz. 13 w hali Słonecznej. Od godz. 11 będą tam trwały zapisy na kilkukilometrowy bieg pn. „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Wpisowe? Kilka złociszy do puszki. Bieg startuje o godz. 14 na stadionie, a trasa dla zawodników w znacznej części będzie prowadziła przez park im. Sybiraków. Przed biegiem, około godz. 13.15 przed halą Słoneczną rozpocznie się rozgrzewka.

Oficjalny start 26. finału zaplanowano na godz. 13.45. Chwilę później w hali rozpocznie się krótki występ zespołu tanecznego Franki i Franeczki, a w dalszej kolejności prezentacja XVIII-wiecznej musztry w wykonaniu Regimentu Srebrnogórskiego (grupa rekonstrukcyjna).

Od 14.30 będzie trwał pokaz szkoły tańca Hanny Zielińskiej, następnie na scenie pojawi się grupa muzyczna Casio, po niej będzie miał miejsce pokaz Zumby w wykonaniu grupy Agnieszki Malik, a o godz. 16.40 ruszą pierwsze licytacje. Kolejne zaplanowane są na godz. 18 i 19. W międzyczasie będą trwały występy wokalne - najpierw w duecie wystąpią Magdalena Wąż i Radosław Tarach, a następnie wokalista zaprezentuje kilka utworów już z zespołem.

O godz. 19.30 rozpocznie się koncert zespołu Playboys, który jest gwiazdą tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ząbkowicach Śląskich. Discopolowy zespół podczas godzinnego koncertu zaprezentuje swoje największe hity, m.in. „Jak to się stało”, „Zwariowałem” czy „Tylko Ty”. 26. finał zakończy się o godz. 20.30 tradycyjnym światełkiem do nieba.

Ogólnopolskie hasło 26. finału brzmi: Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Playboys - „Zwariowałem”:ms. / em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Sportowa sobota i muzyczna niedziela. Ząbkowice Śląskie po raz kolejny zagrają z WOŚP

  2018-01-11 09:57:48

  gość: ~Kortez

  Naprawdę uważacie, że GWIAZDĄ WIECZORU jest zespół discopolowy ?

 • 2018-01-12 10:53:22

  gość: ~nana

  @~Kortez

  No ba! Wszyscy mówią, że nikt nie lubi disco-polo, a każdy słucha! ;-)

 • 2018-01-12 15:24:14

  gość: ~Marta

  Ludzie, nieważne kto gwiazdą, ważne, że na hali pojawimy się w szczytnym celu - by wspomóc fundację. Już teraz dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację wydarzenia. Moje dziecko po porodzie potrzebowało sprzętu WOŚP i śmiało mogę stwierdzić, że dzięki temu, że takowy jest, udało się uratować mu życie!

 • 2018-01-12 17:41:42

  gość: ~Piotr Warzocha

  ostatnio dodany post

  @~Marta
  Pani Marto dziękujemy za dobre słowo. Pozdrawiamy i ściskamy mocno. Ząbkowicki Sztab WOŚP

REKLAMA