Express-Miejski.pl

Gminni urzędnicy znów lepsi od powiatowych. Turniej zwyciężył sztab WOŚP [FOTO]

Gminni urzędnicy znów lepsi od powiatowych. Turniej zwyciężył sztab WOŚP fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

15 grudnia w hali Słonecznej odbył się coroczny mecz urzędników. Naprzeciw siebie stanęli pracownicy ząbkowickiej gminy i starostwa powiatowego.

W tym roku do rywalizacji przystąpił też zespół złożony z wolontariuszy i przyjaciół ząbkowickiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Najpierw odbyło się tradycyjne spotkanie pomiędzy urzędnikami. W meczu pomiędzy gminą a starostwem rywalizacja odbywała się nie tylko na boisku, ale również na trybunach, gdzie urzędniczki wspierały dopingiem swoich kolegów grających na boisku. W trwającym 30 minut meczu zespół gminy ostatecznie pokonał starostwo powiatowe wynikiem 3:2, choć przez moment przegrywał nawet 0:2.

Drugi w kolejności mecz rozegrali urzędnicy z gminy z zespołem sztabu WOŚP. Spotkanie do końca trzymało w napięciu, jednak w końcowym rozrachunku ze zwycięstwa mogli cieszyć się debiutujący w rozgrywkach wolontariusze WOŚP i przyjaciele. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:4 dla zespołu dowodzonego przez Piotra Warzochę - szefa ząbkowickiego sztabu.

W trzecim meczu sztabowcy i przyjaciele nie dali szans urzędnikom starostwa powiatowego, wygrywając aż 6:1. Za zwycięstwo w turnieju burmistrz Marcin Orzeszek na ręce Piotra Warzochy przekazał puchar przechodni, który ostatni rok spędził w siedzibie gminy.

Nie jednak wyniki na parkiecie były najważniejsze tego dnia. Liczyła się dobra zabawa i integracja. Turniej z udziałem wolontariuszy i przyjaciół sztabu WOŚP był też okazją do rozpoczęcia pierwszych licytacji w ramach 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licytowano koszulkę wydaną na specjalną okazję: mecz WOŚP kontra TVN. Trafiła ona w ręce Andrzeja Dominika - przewodniczącego ząbkowickiej rady miejskiej, który do puszki wrzucił 400 zł. Łącznie podczas turnieju zebrano 482.77 zł, a ogółem już 1726.77 zł.

ms. / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA