Express-Miejski.pl

Promują gminę poprzez realizację swoich pasji. Michał Jałowiec i Łukasz Sikorski wyróżnieni na sesji

Wyróżnieni w gminie Stoszowice fot.: mwinnik

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

28 grudnia w świetlicy wiejskiej w Przedborowej odbyła się sesja budżetowa rady gminy Stoszowice. Była też dobrą okazją do podsumowań i wręczenia nagród.

Paweł Gancarz - wójt gminy Stoszowice podsumował mijający rok, a radni podjęli ważne dla mieszkańców gminy uchwały, m.in. budżet na 2018 rok. Szerzej o inwestycjach, jakie są planowane na terenie gminy w kolejnych miesiącach informowaliśmy w artykule pt. W planach budowa domu ludowego, wyciąg gondolowy na twierdzę i kupno nowego auta strażackiego

Podczas podsumowania ubiegłego roku szef stoszowickiej gminy zwracał uwagę na szereg inwestycji, które udało się zrealizować przy sporym udziale środków unijnych. Szef samorządu podkreśła m.in. dużą ilość zmodernizowanych dróg gminnych, mówił o inwestycjach w ramach funduszu sołeckiego, wspominał o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie gazyfikacji oraz innych projektów realizowanych w gminie, w tym wymianie pieców na nowe - ekologiczne. - Umowy podpisane w 2017 roku roku opiewają na łączną kwotę 10.8 mln zł z dofinansowaniem na poziomie blisko 8.5 mln zł. Przy dwóch milionach wkładu własnego pozyskujemy na obszar naszej małej wiejskiej gminy prawie 8.5 mln zł środków zewnętrznych. To niebywały sukces - mówił wójt.

Wymienił również wydarzenia sportowo-kulturalne, które odbyły się w gminie i cieszyły się sporym zainteresowaniem. Był tradycyjny bieg św. Floriana, dożynki gminne, Town Hill, a także nowe wydarzenia i imprezy, takie jak: Silver Hill - Springy Chill, Międzynarodowa Konferencja Naukowa wraz z Uroczystą Galą podczas której wręczono nagrody im. W.Orkana, Międzynarodowe Ćwiczenia Strażaków w Twierdzy Srebrna Góra oraz I Festiwal Piwa i Sera.

Po prezentacji przyszedł czas na wręczenie nagród. Otrzymali je młodzi mieszkańcy gminy, którzy nie kwalifikują się na szkolny program stypendialny, a wciąż uczą się i aktywnie rozwijają swoje pasje. W tym roku wyróżnieni zostali Michał Jałowiec oraz Łukasz Sikorski, którzy poprzez realizację swoich pasji i działalność społeczną promują gminę podczas wydarzeń kulturalno-sportowych, zarówno na gruncie krajowym, jak i zagranicznym.

Następnie głos zabrał Artur Sikorski, który w imieniu syna, wręczył na ręce wójta oraz Jana Buły – prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Budzowie podziękowania od obu koordynatorów wymiany (Łukasza Sikorskiego ze strony polskiej i Stephana Dannigkeita z jednostki THW Berlin-Lichtenberg) za wspieranie wymiany polsko-niemieckiej.

Po sesji budżetowej odbyło się spotkanie świąteczno–noworoczne, w którym oprócz radnych, sołtysów i kierowników gminnych jednostek organizacyjnych wzięli udział zaproszeni goście.

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA