Express-Miejski.pl

Potrącenie dziecka na skrzyżowaniu - symulacja wypadku drogowego

Potrącenie dziecka na ul. Ziębickiej - symulacja wypadku drogowego fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na skrzyżowaniu ulic Ziębickiej i Powstańców Warszawy doszło do wypadku. Potrącony został chłopiec, który wbiegł na ulicę. Interweniowała karetka pogotowia ratunkowego.

Zdarzenie miało miejsce 14 listopada w Ząbkowicach Śląskich przed godz. 10. Chłopiec wbiegł na ulicę za piłką i wpadł wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy.

Powyższy opis zdarzeń to na szczęście tylko scenariusz inscenizacji wypadku drogowego, który został przygotowany w celach edukacyjnych w ramach projektu rządowego programu „Razem bezpieczniej” realizowanego przez ząbkowicki urząd miasta. Miał on na celu zobrazowanie dzieciom z przedszkola publicznego nr 5 w Ząbkowicach Śląskich, które znajduje się jak mają zachować się w sytuacji, gdy będą świadkami potrącenia.

Inscenizacja poprzedzona była wizytami w przedszkolach ratowników medycznych oraz policjantów, którzy prowadzili zajęcia z zakresu pierwszej pomocy i zachowania w ruchu drogowym. Opowiadali też najmłodszym o tym, jak mają zachować się w przypadku takiego zdarzenia. Dziś dzieci wiedzę teoretyczną miały okazję zastosować w praktyce i spisały się wzorowo.

Jeden z kolegów, który był świadkiem potrącenia bez namysłu chwycił za telefon i zadzwonił pod numer 112 aby wezwać karetkę, a do czasu jej przybycia pomagał poszkodowanemu. Następnie dzieci obserwowały czynności wykonywane przez ratowników medycznych.

Inscenizacja wypadku drogowego to jeden z elementów realizowanego przez gminę Ząbkowice Śląskie projektu w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej” o nazwie „Modernizacja przejścia dla pieszych na ul. Ziębickiej w Ząbkowicach Śląskich” dofinansowanego w ramach programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016- 2017.

W ramach zadania przeprowadzono również konkurs plastyczny dla gimnazjalistów pn.: „Jestem zawsze przezorny na przejściach dla pieszych”. Na zakończnie realizacji projektu, wykonana zostanie modernizacja przejścia dla pieszych na ul. Ziębickiej, o której informowaliśmy już kilka miesięcy temu.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA