Express-Miejski.pl

Kupił samochód na raty, ale nie zamierzał ich spłacać. W końcu wpadł w ręce policji

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

40-latek z gminy Złoty Stok nie płacił rat za kupionego Volkswagena. Nie miał też zamiaru rozstać się z pojazdem i skutecznie ukrywał się przed policją. Do czasu.

Mężczyzna został zatrzymany na jednej ze stacji paliw w powiecie kłodzkim. Po sprawdzeniu jego tożsamości okazało się, że jest poszukiwany. Podobnie zresztą jak pojazd, którym się poruszał. - 40-latek zakupił auto na raty, ale nie wywiązywał się z umowy kredytowej zawartej z bankiem. Bank po pewnym czasie złożył zawiadomienie o przywłaszczeniu samochodu przez zatrzymanego, ale i to nie pozwoliło na odzyskanie mienia ani pieniędzy. Mężczyzna nadal unikał spłacania zaciągniętych zobowiązań, a od lipca 2017 roku pojazd był zarejestrowany w naszej bazie danych jako poszukiwany - opisuje sytuację Ilona Golec z ząbkowickiej policji.

W zatrzymaniu 40-letniego mieszkańca złotostockiej gminy pomógł będący po służbie funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Kamieńcu Ząbkowickim. Policjant dzięki czujności i dobremu rozpoznaniu na terenie służbowym skojarzył, że taki pojazd widnieje w bazie danych jako poszukiwany i poinformował kłodzkich mundurowych o zaistniałej sytuacji, a ci zatrzymali poszukiwanego.

40-latek za przywłaszczenie mienia odpowie przed sądem. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. Stracił też nieswojego Volkswagena, który został przekazany do banku.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA